Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.225
Cevap
65
Favori
207.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 483
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 121
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 36
  • Favoriye Eklediklerim 67
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • thelordof (494 mesaj) Kevin De Bruyne (258 mesaj) jacktron (250 mesaj) Obersturmbannführer (154 mesaj) cgunay (137 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2561 mesaj) Mobil (2314 mesaj) Tablet (105 mesaj) Mini (73 mesaj) Uygulama (461 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
Giriş
    2592 Mesaj

İlk olarak cpu-z ile şuanki ram için cl değerinizi öğrenin. Büyük ihtimal 17'dir.
    Aynı cl değerine sahip bir ram almanız, uyum acısından yeterlidir.
    anakart 2400mhz'den fazlasını desteklemediği için 2400mhz'den fazla değere sahip ram alsanız, yine 2400mhz olarak çalışacaktır. Boşuna fazla para vermiş olacaksınız.

Kısaca şuanki ramle aynı cl değerine sahip 2400 mhz ram almanız yeterlidir.
    |
    |
    marju kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    77 Mesaj
    2 slottaki ramler eşit olmak zorunda mı? Eşit mhz ama biri 4gb biri 16gb olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    213 Mesaj

Çok teşekkür ederim desteğiniz için.
    |
    |
    Kevin De Bruyne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1516 Mesaj
    Benim başıma 3. kere geliyor pc kendi kendini kapattı. Diğer ikisinde normal yazılım vs uğraşıyordum ağır bir şey yoktu bu sefer cs oynarken gitti birden neden olabilir acaba daha önce olmuyordu. Sıcaklıktan desem cs de 100 dereceye çıkmaz after burner da açık değildi göremedim.

• Binbaşı
    1516 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Obersturmbannführer

i7 7700hq barındıran bütün bilgisayarlara lazım bu. fanlar çalışmadan ses olmadan gpu 40 cpu 50 civarı almak nedir laptopta :D ah biraz güçlü olsaydı gpu o zaman çok iyi olurdu... en azından ilerde laptop değiştirirsem düzenek hazır. sadece 0.5mm plaka kesip elle bükülecek o kadar

dremel aldım n11den set halinde. elimde plastiği kesebilecek taş olmadığından şimdilik altı açık geziyorum :) çok dert değil ama kendiliğinden standlı olduğundan. genelde zaten sırt çantama koyduğumda anakarta gelecek şekilde mouse padi koyuyorum.
    Hocam üretip satmayı düşünmez misiniz?

• Yarbay
    5733 Mesaj
    Ek garanti(garanti uzatma) yaptıran oldu mu?
    |
    |
  • Yarbay
    15051 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vlad the impaler

2 slottaki ramler eşit olmak zorunda mı? Eşit mhz ama biri 4gb biri 16gb olabilir mi?
    Zorunda değil, ama aynı boyut olursa çift kanal bellek desteğinden yararlanmış olursunuz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    326 Mesaj
    Anakartı yanan 7577 Dell laptopumu değerlendirmek istiyorum .Anakartı değiştirmek ,bir yeni laptop fiyatında olduğundan ,laptopun parçalarını nasıl ,nerede satabilirim.Örneğin 2X8 =16 GB ddr4 2400 mhz RAM,lcd ekran,batarya,alt kasa ,üst kasa ,menteşe ,üst kapak ,touchpad modülü ,wifi ,hoparlör vs.İhtiyacı olanlar benimle yazışabilir.Laptop hala tamircide ,gelince ancak satışa çıkarabileceğim.Laptop bayram sonrası elimde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cunkurd -- 24 Mayıs 2020; 12:47:46 >

• Teğmen
    213 Mesaj

Dostum merhaba,

Anakart yanma süreci nasıl oldu, verebileceğin herhangi bir geridönüş veya tavsiye var mı?
    |
    |
    cunkurd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    77 Mesaj
    Pcde 8 GB ram var. Cs go oynarken pc çok ısınıyor ekran kartı %30 vs. kullanımda olmasına rağmen. Bu ısınmanın sebebi Ramin az olması mı? Soğutucu kullanmazken PC yanıyor, rami 16 veya daha yüksek olup ısınmayan var mı?

|
    |
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Hocam üretip satmayı düşünmez misiniz?

Alıntıları Göster
    Düşünürüz neden düşünmeyelim :D ama öyle şu kadar yapayım satayım gibi değilde pre-order tarzı. En azından malzeme parasıda aradan çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obersturmbannführer -- 27 Mayıs 2020; 8:41:11 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj

Elime geçen başka bir 7577 de oluyordu dediğiniz. Nedeni ise cpu ya çok yakın olan ECC çipleri. Anakartın ucuna doğru olan çiplerin üstünde silikon pedler var görmüşsünüzdür. Onlar çok ısınırsa otomatik kapanıyor.

|
    |
    Oğuzhaan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj

Datasheet e göre 4gb 8gb 12gb 16gb 32gb olarak kullanmak mümkün ama farklı ram kullanırsanız dual channel olurmu olmazmı tartışılır

|
    |
    vlad the impaler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj

8x2 16gb ramlere ne kadar istersiniz özelden atabilirmisiniz? Ram yükseltmesi de yapacaktım zaten. Olursa aradan kalkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obersturmbannführer -- 27 Mayıs 2020; 9:15:56 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj

Tozu yeni fanlar daha hızlı toplayacağından toz birikmesi hızlanmış olur tahminimce

|
    |
    BATMESS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj
    Ano panellerde ekran refresh rate yani hz overclocklanabiliyormuş. Fiyatıda uygun. Satın almayı düşünüyorum ucuza 1000tl vermektense 400 liraya 100hz civarı panel olur

|
    |
  • Binbaşı
    1516 Mesaj

Hocam enteresandır kapanmamış uyku moduna geçmiş kendiliğinden anlam veremedim.

Bu arada soğutucuyu ne kadara mâl ettiniz.

|
    |
    Obersturmbannführer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj

yaklaşık 300-350 civarı tuttu, bazı malzemeler bende var, en çok tutan radyatör pompa silikon hortum oldu

|
    |
    Oğuzhaan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    326 Mesaj

Semtimizdeki bilgisayar tamircisine 7 Mayıs tarihinde , termal macun ve fan temizliği için bilgisayarımı teslim ettim.Bilgisayarın hiçbir sorunu yoktu. Temizlik için demonte ettikleri bilgisayarın ekran chipsetini ,büyük ihtimal kısa devre sonucu yaktılar, tamir edeceğiz ,parça bekliyoruz diye günlerce beni oyaladılar.Sonunda tamir edemeyeceklerini anlayınca, bu bilgisayarın piyasa değeri 5000 TL , yarı fiyatını 2500 TL biz ödeyelim,bilgisayarı da teslim edelim dediler.Bende artık daha fazla uğraşmıyayım diyerek kabul ettim.Paranın 1500 Tl sini yatırdılar.O günden sonra ne bilgisayarım geldi nede kendilerine ulaşabildim.Dükkanları da kapalı.Paranında 1000 Tl sini hala yatırmadılar ve hasarlı bilgisayarı da teslim etmediler.3 hafta geçti bu arada.Bir suç çetesiyle mi karşılaştım ben diye kendime soruyorum.
    |
    |
    marju kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1516 Mesaj

Haydaa geçmiş olsun hocam üzüldüm. Dükkanları belliyse gider yakar yıkar alırsın parayı ya da zarar verirsin, dükkan kira ise sahibinden tamiecilerin bilgilerini öğrenip dava açabilirsin.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Cancer Clinical Trials
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.