Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En büyük avantajı ise, gerekirse 2 vidayı söküp bilgisayarı tekrar eski halindeki gibi kullanabilmem. Sadece şasisinden 2 3 paröa plastik kestim o kadar. Kendi soğutma sistemi hala çalışıyor. En vüyük katkısı bu oldu. Hwinfo ile fanları sessiz olacak bir şekilde 2500rpm(2000)e sabitliyorum ve soğutma sistemini çalıştırıyorum. Hazır ev hapsindeyken malzemeleri temin edin boş zamanınızda yapın. Eğlenceli oluyor tavsiye ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • raho0 kullanıcısına yanıt
    Ben laptobu temizlerken(2 yıl klavye, touchpad vs temizlemedim.) Klavyeyi söktüğümde bir çok kir, ter, toz gibi şeyleri buldum. Bundan dolayı benim klavyede D tuşu basılı kalıyordu. Sert fırça ile temizledikten sonra düzelmişti. Ayrıca klavyeye kola dökülmüştü. Buna rağmen şuan sıkıntı yok. Ayrıca sıvı ile temas etsede klavyenin altında plastik plaka var anakarta su geçirmemesi için. Benimkinde sudan dolayı oluşan izler mevcut. Sizde bir deneyin iyice temizlemeyi.

Yaklaşık 15 20 tane daha vida sökeceksiniz. Haberiniz olsun

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingKat -- 16 Mayıs 2020; 21:13:24 >

• Merhabalar cihazın macununu değiştirmekten bıktım artık işlemci sanayi fırını gibi çalışıyor herhalde ben beceremiyorum macun sürmeyi diye düşünmeye başladım artık yada kullandığım macun bozuk falan olabilir (Gelid gc extreme) sürekli undervolt ile kullanmak zorunda kalıyorum yinede 90 dereceye çıkıyor altta soğutucuda var

undervoltun üstüne turboyu kapıyorum anca 82-80 lere iniyor

en son 2 ay önce değiştirdim macunu

internette gezinirken Thermal Grizzly Carbonaut a denk geldim çok ilgimi çekti bir kere yapınca ömürlük diyorlar her yerde mantıklıda geliyor sonuçta katı bir madde

bu ürünü Türkiye de satan bir tek Boss bilişimi bulabildim LİNK

duymuş olan var mı? sizler ne düşünüyorsunuz kullanan yoktur diye tahmin ediyorum

• Arkadaşlar merhaba. Önceki ilgili mesajları okudum fakat kimse bilgisayarın akıbetinden bahsetmemiş, çözüm öneren de olmamış bu nedenle konuyu tekrar gündeme getiriyorum.
    1050ti 16gb ramli modeli 1.5 yıldır kullanıyorum. Isınma hariç hiçbir sorunum yoktu, ısınmayı da bir şekilde hallediyordum. Fakat 2 gün önce sağ fandan değişik sesler gelmeye başladı. Sağ fan yavaş çalışırken bir cızırtı/tıkırtı sesi geliyor. Hızı artarken ses arşa çıkıyor, maksimum hıza ulaşınca ses kesiliyor. Kapağı açıp fanları temizledim fakat fandaki ses gitmedi. Garanti hala devam ettiği için fanları sökmeyi göze alamadım. Online sınav muhabbetleri yüzünden garantiye gönderemiyorum bilgisayarı ve bu ses moralimi çok bozmaya başladı. Bu sorunu yaşamış başka arkadaşlara ve bu konuda bilgi sahibi olanlara soruyorum, ne yapmalıyım? Var mı bir çözüm önerebilecek?
    Çok teşekkür ederim.
  • thawitcha T kullanıcısına yanıt
    Birebir aynı durum söz konusu bende de. Aynı sekilde ben de cevapları bekliyorum.

• Elinize sağlık hocam. Kalbi elinde gezen hastalara benzemiş ama başarılı
    Bilgisayarın arka kapağını kapatma işini ne yaptınız?
  • mümkünse thermal grizzly conductonaut bulursanız öneririm. 6 7 ay kullanmıştım, bütün macunlardan çok daha iyiydi.
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    i7 7700hq barındıran bütün bilgisayarlara lazım bu. fanlar çalışmadan ses olmadan gpu 40 cpu 50 civarı almak nedir laptopta :D ah biraz güçlü olsaydı gpu o zaman çok iyi olurdu... en azından ilerde laptop değiştirirsem düzenek hazır. sadece 0.5mm plaka kesip elle bükülecek o kadar

dremel aldım n11den set halinde. elimde plastiği kesebilecek taş olmadığından şimdilik altı açık geziyorum :) çok dert değil ama kendiliğinden standlı olduğundan. genelde zaten sırt çantama koyduğumda anakarta gelecek şekilde mouse padi koyuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingKat

mümkünse thermal grizzly conductonaut bulursanız öneririm. 6 7 ay kullanmıştım, bütün macunlardan çok daha iyiydi.
    Valla harika iş başarmışsınız soğutmada. Tebrik ederim. Son günlerde 99-100 derecede oynuyorum oyunları. Bugün masaüstü pc'mden çıkardığım iki 12v fanı, 5v şarj aletine bağlayıp, laptop fanlarının tam altına yerleştirdim ve 10 derece düşüş oldu. Bu akşam 12v adaptöre 3 fan bağlayıp, ikisini yine fanların altına, birini de tam kasanın ortasına denk gelecek şekilde yerleştirmeyi düşünüyorum. Fanları hava girişine denk getirmenin ileride tozdan kaynaklı zararı olur mu acaba?
  • Arkadaşlar, selamlar

Oyun oynarken A-W-D tuşları çıktı, sizde de öyle sorunlar mevcut mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cashimist!

Selamlar, bilgisayarcıya verip termal macun değişikliği yaptım ancak sıkıntı hala sürüyor, önerebileceğiniz bir soğutucu var mıdır?

Alıntıları Göster
    Selamlar, ne yaptıysam fayda etmiyor. Yardımcı olabilecek var mı artık kafayı yiyeceğim. 7-8 senelik GTA'yı bile takılma, donma yaşamadan oynayamıyorum.
  • Dostlar merhaba, bir konuda fikrinizi almak isterim. Benim sistemde, ram yuvasının tekin 16gm ram 2400mhz var, diğeri ise boş. Boş olan slota da 16 gb ram alsam (toplamda 32gb ediyor) diye düşündüm. "Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 Ram CMK16GX4M1D3000C16" başlıklı bir satışta fiyat da 600 lira civarında. Bu sizce bilgisayara uyumlu olur mu? Deneyimleyen oldu mu? Bir de orjinal değeri 2400 mhz takılı olan. BU yeni düşündüğümüz ise 3000 Mhz diyor, burada dikkat etmek gereken bir şey var mı?

Teşekkürler.
  • marju kullanıcısına yanıt
    İlk olarak cpu-z ile şuanki ram için cl değerinizi öğrenin. Büyük ihtimal 17'dir.
    Aynı cl değerine sahip bir ram almanız, uyum acısından yeterlidir.
    anakart 2400mhz'den fazlasını desteklemediği için 2400mhz'den fazla değere sahip ram alsanız, yine 2400mhz olarak çalışacaktır. Boşuna fazla para vermiş olacaksınız.

Kısaca şuanki ramle aynı cl değerine sahip 2400 mhz ram almanız yeterlidir.
  • 2 slottaki ramler eşit olmak zorunda mı? Eşit mhz ama biri 4gb biri 16gb olabilir mi?

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim desteğiniz için.
  • Benim başıma 3. kere geliyor pc kendi kendini kapattı. Diğer ikisinde normal yazılım vs uğraşıyordum ağır bir şey yoktu bu sefer cs oynarken gitti birden neden olabilir acaba daha önce olmuyordu. Sıcaklıktan desem cs de 100 dereceye çıkmaz after burner da açık değildi göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FlyingKat

i7 7700hq barındıran bütün bilgisayarlara lazım bu. fanlar çalışmadan ses olmadan gpu 40 cpu 50 civarı almak nedir laptopta :D ah biraz güçlü olsaydı gpu o zaman çok iyi olurdu... en azından ilerde laptop değiştirirsem düzenek hazır. sadece 0.5mm plaka kesip elle bükülecek o kadar

dremel aldım n11den set halinde. elimde plastiği kesebilecek taş olmadığından şimdilik altı açık geziyorum :) çok dert değil ama kendiliğinden standlı olduğundan. genelde zaten sırt çantama koyduğumda anakarta gelecek şekilde mouse padi koyuyorum.
    Hocam üretip satmayı düşünmez misiniz?

• Ek garanti(garanti uzatma) yaptıran oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlad the impaler

2 slottaki ramler eşit olmak zorunda mı? Eşit mhz ama biri 4gb biri 16gb olabilir mi?
    Zorunda değil, ama aynı boyut olursa çift kanal bellek desteğinden yararlanmış olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.