Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cashimist!

Selamlar arkadaşlar, bilgisayar 3 kere servise gitti. İlk servise gidişinde Adaptör, Anakart ve heatsink değişimi yapıldı. SOnrasında 2 kere daha servise gitti ve ikisinde de anakart ve heatsink değişti. Ancak alet oyunlarda inanılmaz ısınıyor ve CPU Throttling yapıyor. İşlemci oyundayken 802MHz'lere kadar throttle yaptığı için inanılmaz FPS düşüşleri görüyorum. Bu konu da dahil her şeyi denedim. Yardımcı olabilir misiniz? Aletin garantisi yeni bitti.

Sıcaklık değerlerim thermal throttling yapılırken:

Bu da maksimum sıcaklık, genel olarak bu sıcaklıkta duruyor alet, sonrasında throttle yapıyor:
    Selamlar, bilgisayarcıya verip termal macun değişikliği yaptım ancak sıkıntı hala sürüyor, önerebileceğiniz bir soğutucu var mıdır?

• Vakumlu soğutucu kullanan var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dell 7577 i7 7700 1050 ti modelini kullanıyorum. 2 ay önce garantiden geldi hiçbir sorunu yokken gönderdim tüm değişimleri yapıldı. anakart, buna bağlı olarak işlemci ekran kartı her şey yeni fan temizliği de yapıldı. garantiden geldiğinden beri oyun oynamamıştım. karantina günlerinde 1-2 oyun oynamak istedim fakat cpu 91 derece ve gpu 83 derecede bilgisayar tırrrrrr sesi yapıp takılarak siyah ekran verip kapanıyor. dün de ısınınca mavi ekran vermişti birkaç kez windows dosyalarını onardım o sorun düzeldi. fakat bu sorun hala devam ediyor. normal mi bu derecelerde kapanması? garantiye gitmeden parça değişimleri yapılmadan önce böyle bir sorun yoktu
  • Merhaba arkadaşlar bende 7577 kullanıcısıyım yaklaşık 2.5 yıldır. Pc den son derece memnunum ancak artık sanırım macun değiştirme zamanı geldi geçiyor. CPU pubg gibi oyunlarda 97 98 dereceyi görüyor. GPU nun 80 85 leri geçtiğini görmedim hiç ondan yana sıkıntı yok.

Benim sorum şu bi kaç video izledim kendim değiştirebilirmiyim diye ancak baya maşakatlı bir işlem gibi duruyor. Nerdeyse bütün parçaları sökmek lazım heralde işlemciye ulaşmak için. Eğer yapanlar varsa yararlanabileceğim bir kaynak gösterebilirmi ?

Bİrde soğutucu olarak hangi markayı tavsiye edersiniz teşekkürler
  • arkadaşlar merhaba,

benim bilgisayar 10 gün önce servisten geldi; anakart fan ve batarya değişmiş olarak.
    bugün kontrol ettiğimde aygıt yöneticisinde nvidia ekran kartı görünmüyodu.

Çözüm olarak dell supporttan tarattım bir sorun görmüyo, dellin driver ekranından sürücüyü indirdim bu sefer buna uygun sistem olmadığını söylüyor.

Son olarak driver boosterdan denedim yine çözüm olmadı.

böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu yada çözüm önerisi olan var mı?
  • Fraiche F kullanıcısına yanıt
    gözün yerse kendin değiştir, soğutucu ise pek yaramıyor hocam.
  • Arkadaşlar merhaba. Ben Dell 7577 pc'yi iki sene kadar önce aldım. Gayet memnunum ancak sanki son zamanlarda menteşesi çok zorlanmaya başlandı. Sanki zor açılıp kapanıyor. Belki bana öyle geliyor bilmiyorum. Aklımdan yağlamak vs geçti. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ?
  • slm arkadaşlar laptoop in typec girişine aşağıdaki ürünü başlayabilir miyim dell 7577 özelliklerde type c veri içinde kullanılabilir anladım ama girişinde sadece sadece akım logosu var anlamadım

Baseus round box HUB Usb 3.0,T0 Usb 3.0 4 Usb Port Çoklayıcı Adep 94,47 TL yerine 84,47 TL
    https://urun.n11.com/usb-aksesuarlari/baseus-round-box-hub-usb-30t0-usb-30-4-usb-port-coklayici-adep-P335561288

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

slm arkadaşlar laptoop in typec girişine aşağıdaki ürünü başlayabilir miyim dell 7577 özelliklerde type c veri içinde kullanılabilir anladım ama girişinde sadece sadece akım logosu var anlamadım

Baseus round box HUB Usb 3.0,T0 Usb 3.0 4 Usb Port Çoklayıcı Adep 94,47 TL yerine 84,47 TL
    https://urun.n11.com/usb-aksesuarlari/baseus-round-box-hub-usb-30t0-usb-30-4-usb-port-coklayici-adep-P335561288
    Amper işaretinin olması Type-C portunun aynı zamanda Thunderbolt desteklediğini belirtiyor. Yani evet, alabilirsiniz.

Fakat linkini verdiğiniz ürün sanki Type-C çıkışlı değil de normal USB çıkışlı olan modeli gibi beldi bana.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Merhaba teşekkürler evet biran önce göndereyim dediğim için usb versiyonunun göndermişim :) dikkatiniz için ayrıca teşekkürler. kendi sitesinde daha ucuz
    https://www.baseusturkiye.com.tr/urun/detay/baseus-round-box-hub-usb-type-c-usb-3.0-4-usb-port-coklayici-adeptor-101359 hatta iki girişi olanıda var
    https://www.baseusturkiye.com.tr/urun/detay/baseus-round-box-4in1-type-c-usb3.01usb2.03-hub-adaptor-1-metre-102792

• Alalı 1.5 yıl oldu, batarya aşınma seviyesi %45

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk1937 -- 15 Nisan 2020; 14:33:44 >
  • Anakartların neden değiştirildiğine dair herhangi bir bilgi yok mu hala?

• Merhaba arkadaşlar. Bende de 2 yıl önce aldığım 1060 versiyonu var ve oyunların en düşük ayarlarında bile klavyenin üst bölgesi cayır cayır yanıyor. Garanti haftaya bitiyor. Servisten gelenlerin çoğunda problem olduğu için göndermedim. Şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğim.
  • Arkadaşlar merhaba. Inspiron 7577 gtx 1050ti i7 7700hq 8gb ram modeli almayı düşünüyorum ilk sorum 1050tihafıza 2 mi 4gb mıdır? ikinci el 4.5kya buldum ama önerir misiniz sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce sıfır dell laptop aldım koçsistemle çok uğraştım anam ağladı sıkıntısı bitmek bilmedi ama bu oyun laptopu ve benimkinden 3nesil daha yeni. Kronik sıkıntısı adaptörünü okudum çoğu yerde 180wlık olanı da verecek arkadaş. Isınma, fps düşmesi vs sorununu bilmiyorum dikkat et dediğiniz bir durumu var mı? Yada almayayım mı fiyatı uygun geldi açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thumt -- 19 Nisan 2020; 18:59:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BATMESS

Merhaba arkadaşlar. Bende de 2 yıl önce aldığım 1060 versiyonu var ve oyunların en düşük ayarlarında bile klavyenin üst bölgesi cayır cayır yanıyor. Garanti haftaya bitiyor. Servisten gelenlerin çoğunda problem olduğu için göndermedim. Şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğim.
    Servisden sağlam gelenlerin şikayet ettiğini yada foruma yazdığını gördünmü ?
  • UberJager kullanıcısına yanıt
    Sende de bu model mi var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thumt

Arkadaşlar merhaba. Inspiron 7577 gtx 1050ti i7 7700hq 8gb ram modeli almayı düşünüyorum ilk sorum 1050tihafıza 2 mi 4gb mıdır? ikinci el 4.5kya buldum ama önerir misiniz sıkıntı yaşar mıyım? Daha önce sıfır dell laptop aldım koçsistemle çok uğraştım anam ağladı sıkıntısı bitmek bilmedi ama bu oyun laptopu ve benimkinden 3nesil daha yeni. Kronik sıkıntısı adaptörünü okudum çoğu yerde 180wlık olanı da verecek arkadaş. Isınma, fps düşmesi vs sorununu bilmiyorum dikkat et dediğiniz bir durumu var mı? Yada almayayım mı fiyatı uygun geldi açıkçası
    Yok mu cevap verebilecek birileri?

• quote:

Orijinalden alıntı: thumt

Yok mu cevap verebilecek birileri?

Alıntıları Göster
    Serial tagını alıp dell supportta sorgulatsan. Orda her parçası yazıyor. Ekran kartı modelide boyutuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: BATMESS

Sende de bu model mi var?
    Bahsettiğin yerde kocaman soğutucu var. Tabiki ısınacak. Anormal bişey yok.

• UberJager kullanıcısına yanıt
    Hocam esas soru alınır mı yada gidip asus lenovo acer mı almak mantıklı kullanan olarak sizlere bunu soruyorum az değil 5kya birşey alıyoruz para kolay kazanılan birşey değil hata yapmayalım. Teşekkür ederim bilgi için

• 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.