Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kaliteli bir termal macun ile macunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz (arctic mx-4, gelid extreme vb) yada yazılım ile de çok az performans kaybı ile drop olayını çözebilirsiniz underclock ile

intel XTU yu indirip advanced tuning -> core -> core voltage offset kısmını -0.100 V olarak ayarlayıp sağ taraftan apply ile uygularsanız sıcaklığın düşmesi gerekir.
  • Zaten bu şekilde bırakmışım programı zamanında. Başka öneriniz var mıdır?

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
  • Cashimist! kullanıcısına yanıt
    Nasıl bi şey bu yahu, 3 defa anakart değişmiş, 3 defa heatsink yapılmış, nasıl heatsink yapılmış anlamadım. Aynı bilgisayarın i5, gtx1060, 12gb ram olanı var bende, bütün oyunları ultra ayarlarda oynuyorum, undervolt yapmadığımda maximum cpu 70-73 arası, undervolt ile 65-70 arası geziyor, alalı nerdeyse 2 sene oldu, daha hiç termal macun falan yeniletmedim, Allah nazarlardan saklasın,çok memnunum, sadece batarya değişmek gerekecek yakında herhalde, size de geçmiş olsun, hakikaten şans işi bu elektronik cihaz...
    maalesef macun önerisinden başka bir şey öneremiyorum
  • Arkadaşlar masaya falan hafif çarptığınızda laptop ekranınız sallanıyor mu? Yoksa benim menteşeler mi gevşedi?
    Oyunun grafik ayarlarını kıssanız ısınmasınını azaltsanız olmazmı.
  • Arkadaşlar
    Kusura bakmayın uzun zamandır takip edemedim.
    Ben ekran dan hiç memnun değilim.Karanlık sahnelerden hiçbir şey anlaşılmıyor
    Ekran değişimi yapan oldu mu?
    Oldu ise marka model ve fiyatı nedir?
  • Bilgisayarı geçen hafta, pilin aniden %1'e inip kapanmasından dolayı servise yollamıştım. Yıpranma %56 civarındaydı fakat bu yine de aniden kapanmaları açıklayamazdı. Bugün kargodan geldi ve 0 pil takılmıştı.

Bunun yanında menteşesi son zamanlarda ufaktan gevşeklik yapıyordu. Onu da sıkmışlar. Ufak bir bakım da yapıp yollamışlar.
    Garanti bitimine 1 hafta kala vermiştim. Gerçekten çok iyi oldu. Koçsisteme çok laf atanlar vardı. Evet, herkesi memnun edemezler. Fakat benim dell hakkındaki izlenimim ve koçsistemin servisi iyi olduğu için bir dahaki alacağım bilgisayar da muhtemelen dell olacaktır.

Garip şekilde format atmamışlardı. Onu da ben atınca makine ilk günkü gibi oldu.
    Bu arada izmirde yaşayanlar, eğer garanti bitimine 20 iş gününden az kaldıysa gaziemirdeki servisle hiç uğraşmayın. Tam yetkili bir servis olmadığı için onay gelmiyor. Mecburen istanbul'a kargolanmalı.

Garantisi bitti ve 2 yıllık oldu bizim yaşlı canavar.

servislerde kullanılan macunlar kalitesiz. size önerim bilinen markalardan bir macun alıp kendiniz uygulamanızdır. rainbow six siege oyununda low ayarlarda işlemci 100 derece de throttle yiyorken laptobu açtım kendim sürdüm macunu(bol süreceksiniz. örneğin metal çip 5 cm ise ortasına ortalama 1.5 2 cm sıkacaksınız. sonrasında ise küçük bir karton gibi parçayla onu iyice yayacaksınız. yaydıktan sonra o macun dümdüz olacak( dolgun gözükmesi ve metal çipin gözükmemesi gerek.) daha sonra bir sorununuz kalmaz. ben bu laptopu yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. 1.5 yıl sıvı metal macun kullandım. o zamanki değerler 65 70 iken şuanki macun ile 75 80 civarı. artık rainbow six siege de ultra ayarlarda 70 80 fps alıp işlemci 77 derece sabit.

uzun lafın kısası biraz araştırıp sağlam bir macun alırsanız ve düzgün uygularsanız hiç bir sorununuz kalmaz. hatta ben termal silikon pedleri de değiştirdim çünkü eski olanlar artık yağ bırakıyordu ve oyun hamuruna dönmüştü. birazdan telefondan görüntü yükleyeceğim. macun miktarını burdaki miktara benzer olarak sürmelisiniz. gözünüze fazla gözükebilir ama düzgün yayıp yedirince hiç bir sıkıntı olmuyor. eski macunda 100 derece alırken şuanda 80 derece max alıyorum.(ayrıca meltdown ve spectre patchleri kapalı. daha doğrusu yok. 1609 sürümündeyim windows 10 home.

Macun sürüp uygulayın, stabil undervolt yapın sıkıntınız kalmaz. Bende 2 tane 7577 var ilk macun değiştirdiğimde yeni iken ikiside kuru pastel boya kıvamındaydı. Ayrıca altını açacaksanız tornavida kiti işinizi görür. N11 den 50 tl ye aldığım tornavida kitinde her uç mevcut. Ekran kartı overclocklu, işlemci sabit 3.4 3.5ghz de max 80 derece.

Bu videodaki macun miktarını uygulayınhttps://www.youtube.com/watch?v=pLXzZ5wvBSY&feature=youtu.be
    ----------------------

bilginiz olsun, dün bios update gelmiş.

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingKat -- 6 Şubat 2020; 20:51:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Bilgisayarı geçen hafta, pilin aniden %1'e inip kapanmasından dolayı servise yollamıştım. Yıpranma %56 civarındaydı fakat bu yine de aniden kapanmaları açıklayamazdı. Bugün kargodan geldi ve 0 pil takılmıştı.

Bunun yanında menteşesi son zamanlarda ufaktan gevşeklik yapıyordu. Onu da sıkmışlar. Ufak bir bakım da yapıp yollamışlar.
    Garanti bitimine 1 hafta kala vermiştim. Gerçekten çok iyi oldu. Koçsisteme çok laf atanlar vardı. Evet, herkesi memnun edemezler. Fakat benim dell hakkındaki izlenimim ve koçsistemin servisi iyi olduğu için bir dahaki alacağım bilgisayar da muhtemelen dell olacaktır.

Garip şekilde format atmamışlardı. Onu da ben atınca makine ilk günkü gibi oldu.
    Bu arada izmirde yaşayanlar, eğer garanti bitimine 20 iş gününden az kaldıysa gaziemirdeki servisle hiç uğraşmayın. Tam yetkili bir servis olmadığı için onay gelmiyor. Mecburen istanbul'a kargolanmalı.

Garantisi bitti ve 2 yıllık oldu bizim yaşlı canavar.
    Hatırladınızmı beni hocam
    Az uğraşmadık zamanında sırf şu 180w adaptör için boşu boşuna gidip elim boş dönmüştüm birde... En azından uğraşlarımız sonucu adaptör fotosu yetiyor. Benim aleti satmıştım geri aldım dayanamayıp
    180w yettiğinden 2 2.5 yıl pil takılı değilken kullandım. Benim aşınma daha %20 lerde. Batarya hala sağlam... Garantisi zaten çoktan bitti bundan dolayı birkaç mod yaptım ilk ana şasiye. Kapak vidasının altından geçen plastiği kestim(boruların üstünde olan). 2 3 derece etki etti. Tavsiye ederim. Fotoğraf isterseniz gönderebilirim. Kesmemin nedeni ise ordaki plastik ısındığından oradaki ısı yoğunlaşıyordu. Şimdi orada bir engel olmadığından kısmende cpu gpu üzeri de açık hafif. Alt kapakta sökülü, alttan soğutucu üflüyor etkisi oldu baya.
    Tek sıkıntım ise yılların etkisiyle wifi kartının antenlerinden birinin lehimi koptu. Kablonun ucunda hala çipteki bağlantı yeri duruyor ellemedim dahada. Çipte yazana göre AUX yazan kablo takılı değil. Bir ara götürüp birine lehim yaptıracağım zaten wifi kullanmıyorum.

Bir de Eskişehir'de oturan varsa macun değişimini klavye temizliğini fan temizliğini format işlerini vb şeyleri halledebilirim. klavye dahil olursa max 1 saat sürer sırf macun silikon fan işleri 30dk civarı sürer. isteyen olursa bana özelden ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingKat -- 6 Şubat 2020; 21:3:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet hocam, benim hafıza iyidir hatırladım
    lehim kopması belki de yaptığınız değişimler yüzünden olabilir. Wifi kartına giden ısıyı o kestiğiniz parça blokluyorsa sebebi belki budur. Çünkü fabrikasyon lehim kolay kolay kopmaz.

Modifikasyon düşünmüyorum çünkü satma planı yapıyorum. Gelecek yaz yurt dışında bulunacağım ve sattığım fiyata şuanın güncel donanımlı bilgisayarlarını neredeyse alabiliyorum. 1660ti falan bakiyorum ama bir bakarsın rtx2070 donanımlı bilgisayar alabilirim

Dediğim izmirdeki servis bile 180w adaptör olayını biliyordu. Onlara kadar ulaştıysak bu işi layıkıyla yapmışız demek ki

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam uğraşlar boşuna gitmedi en azından :D

kestiğim parça lehimin olduğu yere bayağı uzak, tahminimce 7-8 kez macun değiştirmeden dolayı kopmuş olabilir çünkü kablonun gittiği hattan kabloları çıkarıp bırakmıyordum. kabloları yuvasından söküyordum. büyük ihtimal ondan dolayı oldu. zaten lehimleride öyle sağlam değil, 3 yerde küçük yaklaşık 3 4 mm gibi. bi AMD Ryzen cpu pin dişinden daha kısa yani :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingKat -- 7 Şubat 2020; 2:52:57 >
  •  Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

• Lehim kolay iş hocam. Onu da kendiniz yapabilirsiniz. Ama Öncesinde bir kaç deneme yapın
  • Merhaba arkadaşlar dell 7577 den çıkma 2 tane 4gb ram ve 128gb m2ssd var satın almak isteyen olur ise mesaj atabilir.

• stagemasterone kullanıcısına yanıt
    Hocam ssd hakkında özelden bilgi verebilir misiniz?
  • ben hdd ile ilgili sorun yaşıyorum. hdd kendi kendine yok olup geri geliyordu. bad sector taraması yaptım bayağı bad sector oluşmuş.
    eski laptop'tan ssd taktım onu da tam olarak okumadı bir türlü. yeni harddisk alacağım. 1 tb'lık hdd önerisi olan var mı?
    sorun hdd mi yoksa sata kablosu mu ondan da emin değilim. bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingForOneDay -- 19 Şubat 2020; 23:17:23 >
  • Arkadaşlar dell 7577 1060 modelini tüketici hakem heyetine veren oldu mu?
    Ben kasımda servise verdim anakart heatskin wifi lcd değiştirildi.
    Sonra fanda cızırtı sesi gelmeye başladı 2.kez servise gönderdim sorun bulunmadı dediler.
    Ardından bu ses arttı ve 3.kez gönderdim lcd ve heatskin değiştirildi.

Tüketici hakem heyetine gideceğim sizce değişim talebim olumlu karşılanır mı?

• Arkadaşlar sol alttaki fandan çok ses geliyor sanki birşey sürtüyor gibi. Acaba bozulmuş olabilir mi?
  • Merhaba dostlar, 7577 1060 için pil deformasyonu sebebiyle servise vereceğim, İstanbul Anadolu yakasındaki yetkili servis hangisi acaba? internette baktım ama kafam epey karıştı.
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.