Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farklı alt modele göre farklı güncelleştirmeler var
    Support assist berbat bir program hiç kullanma hatta hemen sil, yüksek DPC'ye neden oluyor

Güncelleştirmeler için service tag girip critical yapıp tarihe göre sırala. Diğerlerini problem yoksa kurmana gerek yok.

Dell'in sürücüleri ve uygulamaları berbat durumda. Yazılım tarafında hiç memnun değilim. Donanım tarafında da pek memnun değilim alalı 1-1.5 sene oldu sanırım uzun vadeli kullanımdan sonra kimseye tavsiye etmem dell gibi.
  • Pubg ve r6'de inanılmaz ısnıyor bilgisayara ve bu durum beni üzüyor. Bu sıcaklığı önlemek için ne yapmalıyız ?
    Bilgisayar tozlandığında nasıl alıyorsunuz tozunu? Geçen sene babalar gününde almıştım hala tozunu almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: incubus

Farklı alt modele göre farklı güncelleştirmeler var
    Support assist berbat bir program hiç kullanma hatta hemen sil, yüksek DPC'ye neden oluyor

Güncelleştirmeler için service tag girip critical yapıp tarihe göre sırala. Diğerlerini problem yoksa kurmana gerek yok.

Dell'in sürücüleri ve uygulamaları berbat durumda. Yazılım tarafında hiç memnun değilim. Donanım tarafında da pek memnun değilim alalı 1-1.5 sene oldu sanırım uzun vadeli kullanımdan sonra kimseye tavsiye etmem dell gibi.
    DPC nedir hocam?

Dell Support assist'te dosyaları temizle kısmında işlev sanırım gereksiz çöp dosyaları vs siliyor, bu görevi yapan başka program var mı bildiğiniz?

Aldığımdan beri yüklü supportassist olumsuz etki yapıyorsa hemen sileyim bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba. Bende FB70D128F161C modeli: i7-7700HQ, Nvidia GeForce GTX1050Ti (4 Gb GDDR5 128bit), 16 Gb DDR4 2400 Mhz, 1 Tb 5400 + 128 Gb SSD, 15,6" Full HD IPS Mat Ekran, Linux var. Buna 4k panel takabilir miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stone2003 S kullanıcısına yanıt
    Takabilirsinde, monitör almak daha ucuza gelebilir :)
  • Biri bi hata yaşasa hemen google da araştırıyor, 5 kişi daha aynı sorunu yaşamış olsa ooooo kronik sorunlu cihaz deniyor. Görende dicek 10 tane cihaz satılmış, 5 i arızalı. Kronik kelimesinin anlamını bilmeden yazıp çizip karalamayın şu cihazı. Hangi elektronik cihaz kusursuz?

• R6da arada bir fps drop yaşayan var mı? Bazı roundlar 20 fps alıyorum pc ısındıktan sonra. Güzel bir soğutucu şart gibi
  • Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    R6 da yaşadım şimdi apex oynuyorum ve fps normalken bi anda düşüyo fps ve ses cızırtılı oluyo bunun sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soulfly78

R6 da yaşadım şimdi apex oynuyorum ve fps normalken bi anda düşüyo fps ve ses cızırtılı oluyo bunun sebebi nedir?
    ısınmadan kaynaklı mı fps düşüyor diyeceğim de pubgde hiç yaşamadım. acer kullanan arkadaşlarım hiçbir oyunda yaşamadı doğrusu garip bir durum.
  • stone2003 S kullanıcısına yanıt
    4k değil ama 120hz Msi ge63vr nin kullandığı süper bir ekran var o uyuyor. Kullananlar webde mevcut. CMO/Innolux N156HHE-GA1 model numaralı panel 1e1 uyuyor 8 bit 120hz ve 3ms.

• Arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce aldığım cihazımda sol fandan düşük devirlerde bir yere sürter tarzı hafif bir ses geliyor yaklaşık 4-5 aydır var bu ses pek kafaya takmamıştım ama garanti bitmeden serviste yollamayı düşünüyorum bu sebepten ayrıca bahsettiğim hdd sesi değil kesin sol fandan kaynaklı
    Bu tarz bir sorunla karşılaşan var mı varsa cihazın servisten geri gelmesi kaç gün sürdü Bilgi verirse sevinirim
    Ayrıca fanların dönüş hızına bakabileceğim bir program önerisi olan varsa da çok makbule geçer ses olan fanda performans kaybı var mı merak ediyorum

• Son Windows güncellemesinden sonra sol hoparlörden ciddi derecede ara ara pat sesi gelmeye başladı. Bu durumu yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar cihazıma çanta aramaya başladım. Birkaç model gezerken Dell Pursuit çantaya rastladım resmen mükemmel duruyor fakat hiçbir yerde stok yok. Buna nasıl ulaşabiliriz veya daha iyi bir tavsiyesi olan var mı ?

• Cihazınız driver kontrollerini nerden yapıyosunuz?
  • 2. el olarak almak isteyen olursa ben benimkini satıyorum.
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Önerdiğiniz termal macun bu muydu acaba? benim arkdaşın acer nitro 5'i var aynı donanım ve arkadaşın fanı çok iyi çalışıyor sessiz ve baya etkili. benim pc yanıyorken onunki hala soğuk. Herhalde termal macunla ilgili bir sıkıntısı var. Garantisi devam ediyor servise mi vereyim yoksa termal macunu kendim mi sıkayım? Garanti tozunu da alır herhalde pcnin. Bir de ileride ssd almayı düşünüyorum (büyük ihtimalle m2.) ne önerirsiniz, bir de bunun girişleri nasıl bazı ssdler nvme bazıları sata (herhalde hız ve giirşleri değişiyor bazıları 3 tırnak bazıları 2. Cahilim pc konusunda da)
  • Selam arkadaşlar. Ben bilgisayarı bir yere taşıma ihtiyacı duymadığım için masaüstü gibi kullanıyorum. Açacağım zaman prize takıyorum işim bitince prizden çıkarıyorum. 2-3 haftada bir şarj ediyorum, onun dışında hep %100 dolu seviyede prize takılı kullanıyorum. Bilgisayarı alalı 10 ay oldu. Pil sağlığına bakıyım dedim %20 aşınma olmuş. Nerede yanlış yapmış olabilirim? Bilgisayarı pilde kullanmak gibi bir derdim olmuyor ama pilde yaşanan bu aşınma diğer donanımlara zarar verir mi merak ettim. Yani isterse şarjı yarım saat gitsin benim için sorun değil. Twitterdan dell ile irtibata geçiyorum koç sisteme yönlendiriyor, koç sisteme soruyorum bilgisayarınızın incelenmesi gerek diyor. Doğru düzgün cevap alamadım derslerim olduğu için de bilgisayarı şu anda servise yollamam mümkün değil. Siz pilinizi nasıl kullanıyorsunuz?
  • Gökbörüü G kullanıcısına yanıt
    Liquid metal macun gibidir fakat sıvı metaldir. Macunsan daha iyi göverini yapar. Uygulaması zordur ve tek bir ahataya bakar. M.2 ssdler daha iyidir normallerden. Bilgisayarınızın web sitesinden bakın destekleyip desteklemediğine.

Kensinize güvenmiyorsanız servise verin.

• sashigrey kullanıcısına yanıt
    Bu problem herkeste var. Biostan custom charge seçip 50-90 arası yaparsan pilin ömrünü uzatırsın.

• Seyahat edecekken bilgisayarımın anlık bir hata sonucu, anlık bir baskı altında kalmasına sebep oldum ve touchpadi bozuldu. Bir süre sonra da kardeşim bilgisayarımın klavye kısmına yanlışlıkla şekerli çay döktü. Kurutma makinesi ile müdahale ettim, klavye çalışır haldeydi yalnızca bazı tuşlar yapışık şekilde kalıyordu. Tüm bunlardan sonra bilgisayarı servise verdim.

Bugün gönderdikleri teklifte palmrest (325 TL), klavye (320 TL) ve touchpad (162 TL) değişimlerinin yapılması gerektiğini söylediler. Onarım ve hizmet bedelini de ekleyince 995 TL yapıyor. Palmrest ve klavye değişimine gerçekten gerek var mı bilmiyorum açıkçası bana satmaya çalışıyorlar gibi geldi. Sizin düşüncelerinizi merak ettim.

• 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.