Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (218. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad kolay gelsin, format atıldı cihaza.

Şuan 90+ GB yer var ssd'de.

Zorlana zorlana 14.5 - 17 saniye arasında açılıyor.

Eskiye göre iyi ama hâlâ vasat seviyede...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya garantisi 1 yıl mı 2 yıl mı ? Net bilgi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem1000

Üstad kolay gelsin, format atıldı cihaza.

Şuan 90+ GB yer var ssd'de.

Zorlana zorlana 14.5 - 17 saniye arasında açılıyor.

Eskiye göre iyi ama hâlâ vasat seviyede...
    Allah allah Benim sdd 30 gb boş yer var 5-7 sn civarında açlıyor makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: cacaron41

Allah allah Benim sdd 30 gb boş yer var 5-7 sn civarında açlıyor makine

Alıntıları Göster
    Hocam valla anlamadım SSD değiştiresim var ama boşa masraf olur , orijinal hali neden böyle anlamış değilim. İmkan bulduğum zaman videosunu çekeceğim

• kerem1000 K kullanıcısına yanıt
    Ssd hiz testi yapar misiniz? Ben de şimdi kontrol ettim 30gba inmis bos alanim 7-8 saniyeye çıkmış acilam süresi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kevin De Bruyne

Ssd hiz testi yapar misiniz? Ben de şimdi kontrol ettim 30gba inmis bos alanim 7-8 saniyeye çıkmış acilam süresi.
    HD Tune Pro ile yapıyorum hocam hemen.
  •  Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
     Dell Inspiron 7577 - Ana Konu Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

HD Tune Pro 5.60 sürümü ile test ettim. Anladığım kadarıyla sonuçlar sağlıklı gibi
    İlk aldığımda cidden 10-13 saniye gibi açılıyordu, kafayı yiyeceğim sizce neden sürekli farklı süreler alıyorum?
    Normalde saniye kafaya takılacak birşey değil ama daha önce alıp iade ettiğim Monster bilgisayarım (i5/1050) ve onun gibi bilgisayarların 4-5 saniye gibi sürelerde açıldığından bahsediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem1000 -- 29 Kasım 2018; 22:49:38 >
  • Thunderbolt girişini kullanan var mı ?
  • quote:

HD Tune Pro 5.60 sürümü ile test ettim. Anladığım kadarıyla sonuçlar sağlıklı gibi
    İlk aldığımda cidden 10-13 saniye gibi açılıyordu, kafayı yiyeceğim sizce neden sürekli farklı süreler alıyorum?
    Normalde saniye kafaya takılacak birşey değil ama daha önce alıp iade ettiğim Monster bilgisayarım (i5/1050) ve onun gibi bilgisayarların 4-5 saniye gibi sürelerde açıldığından bahsediyorlar.
    BIOS'da SATA kontrolcüsü hangi ayarda hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

BIOS'da SATA kontrolcüsü hangi ayarda hocam?

Alıntıları Göster
    Hocam BIOS'da sata kontrolcüsü bölümüne nasıl girebilirim?
    Ayarlar ne şekilde olması lazım?
    İlk kurulumu yaptığımız sırada ayarları değiştirmiş olma ihtimalimiz var.
  • quote:

Hocam BIOS'da sata kontrolcüsü bölümüne nasıl girebilirim?
    Ayarlar ne şekilde olması lazım?
    İlk kurulumu yaptığımız sırada ayarları değiştirmiş olma ihtimalimiz var.

Alıntıları Göster
    SATA'lı bi ayar sekmesi var hocam (SATA Operations idi sanırım). Oradan yapıyorsunuz.

3 seçenek olması lazım. Biri RAID, diğeri AHCI. Sonuncusu da "Disabled" idi sanırım.

Eğer ayar RAID'de ise AHCI olanı, AHCI'de ise RAID olanı seçip işletim sistemini tekrar yükleyin. Sakın "Disabled" olanı seçmeyin.
  • quote:

SATA'lı bi ayar sekmesi var hocam (SATA Operations idi sanırım). Oradan yapıyorsunuz.

3 seçenek olması lazım. Biri RAID, diğeri AHCI. Sonuncusu da "Disabled" idi sanırım.

Eğer ayar RAID'de ise AHCI olanı, AHCI'de ise RAID olanı seçip işletim sistemini tekrar yükleyin. Sakın "Disabled" olanı seçmeyin.

Alıntıları Göster
    Hocam çok çok teşekkür ederim, ufak bir araştırma sonucu ahci için 2 disk gerektiğini (hdd ve ssd gibi) ve onun raid'e göre daha hızlı olduğunu öğrendim. Ancak kafama şu takıldı, benim pc ahci ise onu raid yapınca nasıl bir sonuç alırız?

Ayarları yaptıktan sonra bir format daha atacağız anlaşılan.
    Bu haftasonu dediklerinizi uygulamaya çalışıp sonucu yazacağım tekrardan sağolun
  • quote:

Hocam çok çok teşekkür ederim, ufak bir araştırma sonucu ahci için 2 disk gerektiğini (hdd ve ssd gibi) ve onun raid'e göre daha hızlı olduğunu öğrendim. Ancak kafama şu takıldı, benim pc ahci ise onu raid yapınca nasıl bir sonuç alırız?

Ayarları yaptıktan sonra bir format daha atacağız anlaşılan.
    Bu haftasonu dediklerinizi uygulamaya çalışıp sonucu yazacağım tekrardan sağolun

Alıntıları Göster
    AHCI için öyle bi zorunluluk yok hocam. AHCI ve RAID farklı depolama kontrolcü sistemleri. AHCI en çok kullanılan sistem.

RAID'in aslında asıl amacı aynı model birden fazla diskleri efektif bir şekilde kullanabilmek. Bizim bilgisayarda böyle bişey mümkün değil. Bizim bilgisayardaki RAID, bilgisayardaki depolama sistemini Intel RST sistemine emanet ediyor.

Hangisinde sorun yaşamıyorsanız direk onu kullanın
  • quote:

AHCI için öyle bi zorunluluk yok hocam. AHCI ve RAID farklı depolama kontrolcü sistemleri. AHCI en çok kullanılan sistem.

RAID'in aslında asıl amacı aynı model birden fazla diskleri efektif bir şekilde kullanabilmek. Bizim bilgisayarda böyle bişey mümkün değil. Bizim bilgisayardaki RAID, bilgisayardaki depolama sistemini Intel RST sistemine emanet ediyor.

Hangisinde sorun yaşamıyorsanız direk onu kullanın

Alıntıları Göster
    Peki çok teşekkür ederim hocam
  • Benimde HDD kafayı yedi fan gibi ses çıkartıyor.

Dell Powermenegar indirin ordan pili %85 olana kadar şarj et'e ayarla

• ben de aranıza katılmayı düşünüyorum ama 6400tl eder mi sizce ?
  • roodlust R kullanıcısına yanıt
    Tüm pc ve laptoplar ederinden pahalı hoca

• thelordof kullanıcısına yanıt
    malesef öyle 6000tl ye n11 de vardı stokda 3 tane gözüküyordu. Satıcıya adaptör kaç w diye sordum ilandan kalktı :d diğerlerine de sordum 130w hepsi :/ şarj adaptörü olayını nasıl çözebiliriz ? fiyatları 500 tl fln
  • quote:

Orijinalden alıntı: roodlust

malesef öyle 6000tl ye n11 de vardı stokda 3 tane gözüküyordu. Satıcıya adaptör kaç w diye sordum ilandan kalktı :d diğerlerine de sordum 130w hepsi :/ şarj adaptörü olayını nasıl çözebiliriz ? fiyatları 500 tl fln
    130 luk adaptör çıkarsa 180likle değiştirirsin hemen, koçsisteme söyleyince yolluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roodlust

ben de aranıza katılmayı düşünüyorum ama 6400tl eder mi sizce ?
    1 yıldır kullanıyorum seviyorum bu bilgisayarı. Ülke şartlarında fiyatı eder mi, her pc pahalı MAALESEF. Sadece memnun olduğumuzu dile getirebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.