Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nazmul556

Merhaba arkadaslar,
    benim bilgiysarim 7/8 aylik, 1050 ve i5 modeli olan, aldigimdan sonra adaptoru 180 wattlik ile degistirmistim, batarya yipranmasi 15 ten 9 a dusmustu, sonradan artik duzelir dedim hic kontrol etmedim,
    bugun merak ettim bi kontrol ediyim dedim Diagnostic ayarlardan. girdim su hatayi verdi

Error code: 2000-0142
    Validation: 90859

hard drive test unsuccessfull.

ve Batarya yipranmasi %53 olmus :(((((

ne yapmaliyim?
    Servise gittiniz mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazmul556

Merhaba arkadaslar,
    benim bilgiysarim 7/8 aylik, 1050 ve i5 modeli olan, aldigimdan sonra adaptoru 180 wattlik ile degistirmistim, batarya yipranmasi 15 ten 9 a dusmustu, sonradan artik duzelir dedim hic kontrol etmedim,
    bugun merak ettim bi kontrol ediyim dedim Diagnostic ayarlardan. girdim su hatayi verdi

Error code: 2000-0142
    Validation: 90859

hard drive test unsuccessfull.

ve Batarya yipranmasi %53 olmus :(((((

ne yapmaliyim?
    Servise gittiniz mi hocam?
  • Hakan00133 kullanıcısına yanıt
    Spotify acik, operada 10 sekme, arkada program kurarken ve steamden güncelleme yaparken fan çalışmıştı dün.

Ama bulundugum oda 20 derecenin altindaydi. Cevrenin önemi de var. Normalde Spotify ile opera açıksa kolay kolay fan çalışmıyor.

45 60 derece normal. Anlik 60lara cikabilir. Bazen benim anlik 40i görüyor.

Arka planda çalışanları izleyin. Mesela fotoğraf uygulamasi kapali iken bazen 500mb ram yiyor. Skype kapali iken 200mb ram yiyebiliyor. Ben fanlarin gereksiz yere calistigini düşündüğümde gorev yöneticisinden calisanlari incelerim.

operada 20 sekme ile bile fan açılmaz. Ben genelde bu şekilde kullanıyorum. HDD calisinca sesine katlanmak kaidesiyle maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Dün bende keşfettim hocam, skype uygulaması bazen çalışıyor ve microsoft compatibilty telemetry diye birşey cpu %20-%40 arası kullanabiliyor. Oda microsoftun bilgi almak için yaptığı birşey onu kapatmaya çalışacağım. Bazen nadirende olda fps dropları yaşıyorum oyun içerisinde sıcaklığa baktımda max 85 görüyorum. Sizde de oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan00133 kullanıcısına yanıt
    Cs go HDD'ye kuruluyken fps drop cok yaşıyordum. Ssd ye gecince sorun ortadan kalktı. Gta 5 ve fifa 18 hdd'de sorun yaratmıyor.
    Oyuna göre değişiyor. Gta 5 very high ayarlarda kışın 80 yazın 90 görüyordum. Cs go 70 cıvarında geziyor.
    Tamamdır hocam çok teşekkür ederim.

Sıcaklığı hangi program ile ölçüyorsunuz? Ben msi afterburner ve HW monitor kullanıyorum, biri biri yanlış hangisi bilmiyorum, msi afterburner her zaman daha yüksek gösteriyor, mesela afterburnerda 70 ise, HW monitorde 60-62 arası...
  • armegon33 A kullanıcısına yanıt
    Hwmonitor ile bakıyorum. afterburner'ı sadece fps için kurmuştum ama sonradan silmiştim. Genel olarak bende gta5 için aynı sonucu vermişti.
    eğer elinizi koydunuz yerde aşırı ısınma yok ise Kış aylarında bence çok sıcaklığa takılmayın. Fps değeriniz yüksek ise oyunuzun zevkini cıkarmaya bakın. Eğer yakıcı sıcaklık hissediyorsanız o zaman kontrol edin. Bu arada anlık sıcaklıklar değişebilir. Maksimum sıcaklığı ise yazılımdan kaynaklı olarak hatalı gösterebilir. Sürekli olarak biri 62de iken biri 70de ise o zaman programların birinde sorun vardır demek olur.
    Bilgisayar sizin için dert değil eğlence kutusu olsun (: Çok da şey yapmayın (:
  • Temmuz ayında hepsiburada'dan almıştım ürünü. Garantiye gönderdim ve değişime karar verildi. Hepsiburada stoklarında olmadığından dolayı 4-6 hafta arasında temin edileceğini bildirdi. Bu süre normal mi sizce bana biraz fazla gibi geldi de ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ErrorVerenHesapMakinası

hocam 180w mı 130w mı çıktı adaptör ?

ve sizde de wifi yavaş mı ?

Alıntıları Göster
    hocam bir önceki sayfada yazmıştım zaten ama gene cevaplıyım 180w çıktı wifi yada başka bir sıkıntı henüz yaşamadım 2 haftayı devirceğiz sanırsam yeri geldi 2 gün hiç kapanmadan torrent yaptık oyun oynadık ama tek hata almadık.Şuan için sıfır sıkıntı ile ilerliyoruz
    Teşekkürler, bende farkettim ki sadece gta5 de fark ediyor, diğerleri yaklaşık olarak aynı...
  • nazmul556 N kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Aynı sorun bende de vardı. HDD ve Batarya değişimi yapıldı garantiden , garantiye göndermediysen gönder bence.
    Pil aimgesine tıkladım en iyi performanstan orta noktaya çektim gene farketmedi hocam :/

• WSniper10 W kullanıcısına yanıt
    Oyunu hangi ayarlarda oynuyorsunuz? Aynısı bende cs go'da olurdu. O zamanlar bir de 130w adaptör kullanıdığım için pil düşme sorunu da olduğunu için ben oyunun ayarlarını en kısığa almıştım. Hem fanlar az çalışmaya başlamıştı, hem pil düşmesi durmuştu.
    Şimdi orta ayarlarda orta seviye fan ile oynuyorum. Sisteme ne kadar yük binerse o kadar fanlar çalışır.
    LoL haliyle en yüksek ayarlarda. Ben henüz adaptörü değiştirmedim onun etkisi olur mu acaba

• cacaron41 C kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız hocam ?

• Arkadaşlar selam dün laptop kolu kopunca laptop yere düşmüş oldu. Bugün dikkat ettim laptop monitörü ucundan azıcık sola doğru dönmüş. Yani ekranı kapattığımda 1cm'den daha az monitör kasanın soluna çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Söküp taksam olur mu?

Arkadaşlar şimdi fark ettim sıcak havanın çıktığı gri kısmın sol tarafı kırılmış. Sizce ne kadar tutar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyamas -- 27 Kasım 2018; 10:48:35 >
  • Arkadaşlar batarya kullanımı nasıl olmalı ? Sürekli şarjda durması pilde olumsuz bir etki yaratır mı ? Siz nasıl kullanıyorsunuz batarya ve adaptörü?
  • WSniper10 W kullanıcısına yanıt
    fps kilitli mi?
  • Arkadaşlar hoparlörüm bugün cızırdamaya başladı neden olmuş olabilir bunun bir çözümü var mı ??
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.