Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.270
Cevap
62
Favori
221.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denedim hocam. Daha az oluyor. Youtube'da falan da hiç olmuyor mesela. Muhtemelen playerdan kaynaklı
  • selcuk1kok S kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim teşekkürler
  • Arkadaşlar, benim bilgisayarın 3 aydır "Battery wear" değeri '0' dı. Dün akşam bir oyun oynadım, oynarken pil seviyesi %93'e kadar düştü ve ben oynarken kendi kendine tekrar doldu. Bugün kontrol ettiğimde Pil yapranması %7 olmuş.

130w'lık adaptör pil yıpranmasını hızlandırıyor olabilir mi? Sizin Pİl yıpranma seviyesi ne zaman yükseldi dikkat ettiniz mi ?

Sormamın nedeni, Lithium-ion ve lithium-polymer pillerde bildiğim kadarıyla şarjın voltajı çok önemli. Özellikle düşük voltajla şarj edilirlerse kapasiteleri aniden azalıyor. Yüksek voltajla şarj edilirlerse alev alıyorlar.

Eğer bilgisayarın adaptörü yetersiz kalıyorsa ve oyun esnasında yeterince yüksek voltajla şarj edemiyorsa pillerin bu kadar hızlı bir biçimde eskimesi bu yüzden olabilir.

Şİmdiden Teşekkürler.
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    siz ne zaman işlemi başlatmıştınız hocam? ben bu ayın 18inde kaydımı aldılar sipariş için yaklaşık 12gün oldu.Ardakaşlar artık adaptör değişimi olmuyor diyorlar benimkinide iptal etme ihtimalleri var mı acaba?
  • darkknightr kullanıcısına yanıt
    Ben Nisan ın ilk haftası vermiştim hocam. İptal olacağını zannetmem , eğer değişim yapmazlarsa dell in resmi sitesindeki 180w adaptörlü olması gerektiğini ve sorunla ilgili bir güzel dilekçe evraklarıyla beraber hazırlayıp tüketici hakem heyetine başvurun derim.
  • Laptopun kapağını hiç açan oldu mu? Ben açarken sanırım vidanın olduğu yerdeki bir diş kırıldı sizce sorun teşkil eder mi? Sağ fandan yüksek devirden düşük devire geçtiğinde takur tukur ses geliyordu. Bir kaç test sonucu fandan geldiğini anladım. Bugün bakmak için kapağı açmak istedim fakat kapağı kaldırdığımda kapağın ön kısımdaki çok küçük bir diş dışarı doğru fırladı. Kapağı kapattığımda tamamiyle kapandı fakat o kırılan noktaya ufak bastırdığımda çok az bir çıt çıt sesi geliyor. Kapak tamamiyle kapalı. Sizce oradan ısı kaçırma, yani ısı yalıtımında bir problem oluşturur mu? Teşekkür ederim. Onca para verince insan bir dişe maalesef çok üzülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan00133 -- 1 Mayıs 2018; 18:13:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan00133

Laptopun kapağını hiç açan oldu mu? Ben açarken sanırım vidanın olduğu yerdeki bir diş kırıldı sizce sorun teşkil eder mi? Sağ fandan yüksek devirden düşük devire geçtiğinde takur tukur ses geliyordu. Bir kaç test sonucu fandan geldiğini anladım. Bugün bakmak için kapağı açmak istedim fakat kapağı kaldırdığımda kapağın ön kısımdaki çok küçük bir diş dışarı doğru fırladı. Kapağı kapattığımda tamamiyle kapandı fakat o kırılan noktaya ufak bastırdığımda çok az bir çıt çıt sesi geliyor. Kapak tamamiyle kapalı. Sizce oradan ısı kaçırma, yani ısı yalıtımında bir problem oluşturur mu? Teşekkür ederim. Onca para verince insan bir dişe maalesef çok üzülüyor.
    Garanti dışı kalabilir keşke kırılmasaydı.Servise verseydin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 1 Mayıs 2018; 20:24:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kyaman06 kullanıcısına yanıt
    Donanımsal bir zarar veya donanıma dair birşeye ellemedim ki hocam. Nasıl öğrenebilirim garanti dışı kalmadığını?

• quote:

Donanımsal bir zarar veya donanıma dair birşeye ellemedim ki hocam. Nasıl öğrenebilirim garanti dışı kalmadığını?
    hocam küçük bir diş yazmışsın tam belli olmuyorsa bir şey olmaz ama sorun varsa gönder baksınlar..

Kasa açıkta durmuyo şöyle bi tutturmayı sağlayan bir parça umarım garanti dışı kalmaz.

• quote:

Kasa açıkta durmuyo şöyle bi tutturmayı sağlayan bir parça umarım garanti dışı kalmaz.

Servisler biraz uyuzdur belli olmaz inş bir şey olmaz

Dellyedekparca.com mail attım garanti dışı kalmayacağını ve hdd, ram yükseltmek için kapağı açabileceğimizi söyledi hocam. Şuan tek sıkıntı fandan gelen cızırtı sesi rahatsız ediyor.

• Arkadaşlar 1050 li ve SSDsiz modeli için, m2 ssd alıcaz değil mi? 2.5 inç boş yer yok?
  • Hakan00133 kullanıcısına yanıt
    sen kocsistemi ara sor garantiye orasi bakmiyo

• quote:

Dellyedekparca.com mail attım garanti dışı kalmayacağını ve hdd, ram yükseltmek için kapağı açabileceğimizi söyledi hocam. Şuan tek sıkıntı fandan gelen cızırtı sesi rahatsız ediyor.
    Hocam yalnız orası yetkili servis değil.Biliyorlardır mutlaka ama dell must hizmetlerine ya da yetkili servise sor.Fan bira sesli çalışıyor onun haricinde hoporlor biraz tırt:)

• quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Arkadaşlar 1050 li ve SSDsiz modeli için, m2 ssd alıcaz değil mi? 2.5 inç boş yer yok?
    evet m2 ssd olacak

• selcuk1kok S kullanıcısına yanıt
    Aradım hocam kapak çentiği kırılmasından kaynaklı kapak kısmı garanti dışı fakat diğer kullanıcı hatası olmayan problemlerde garanti dışı kalmaz dediler hocam.

Yukarda bahsettim hocam sadece kapak garanti dışı kalır dediler ve diğer problemlerde sorun olmaz dediler. Onlarda tam bilmiyor gibi konuştular

• quote:

Yukarda bahsettim hocam sadece kapak garanti dışı kalır dediler ve diğer problemlerde sorun olmaz dediler. Onlarda tam bilmiyor gibi konuştular
    O zaman problem olmaz hocam önemli olan donanımsal bir sorun olmaması.Fan sesine gelince 7577 dell sitesinden donanımsal test yaptın mı?Intel driverlerini falan da yükle.İşletim sistemi nedir?Sadece fan sesi biraz fazla.
  • Yaptım hocam herşey yerli yerince soğutması tam sadece fan gevşedi diye düşünüyorum çünkü laptopu kaldırıp sağ sol yaptığımda ses azalıyor. Açma tuşunun oradaki fan işlemci fanı mı hocam biliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan00133 -- 2 Mayıs 2018; 15:53:58 >
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.