Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 Yeni BIOS Güncellemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bios çıktı bir kaç arkadaş denemiş throttling sorunu düzelmiş . Sorun yaşayan arkadaşlar biosu güncelleyin aıda 64 ile stres testi yapıp throttling oluyormu bakın ve sonucu belirtiniz.

Düzeltmeler ve Donanımlar
    Düzeltmeler:
    - Önyükleme öncesi kimlik doğrulama bilgisinin bellenime göre işlenmesi güncellendi.
    - Güncellenmiş UEFI değişken girişi doğrulaması.
    - 3. parti Opsiyon ROM'u yükleme işlemini güncelledi.
    - Güncellenmiş SPI flaş komut yapılandırma ayarları.

geliştirmeleri:
    - Güncellenmiş Intel Microcode
    - Desteklenen HDR Akışı (EDR)

NOT : Olumlu veya olumsuz sonuç alan arkadaşlar var garanti işe yarıyor diyemeyiz. Olumlu veya olumsuz sonuç alan arkadaşlar yorumlarda belirtsin.

BIOS Version 1.2.0 :http://www.dell.com/support/home/tr/tr/trbsdt1/drivers/driversdetails?driverId=GKY48

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musabcel -- 28 Ekim 2017; 22:19:43 >

• Hocam başka bir forumda alıntıladım sizi ve sağ tıklama problemim şuan için yok bilgisayar akıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih.yalta

Hocam başka bir forumda alıntıladım sizi ve sağ tıklama problemim şuan için yok bilgisayar akıyor :)

Bu son biosdan sonramı düzeldi ?
  • musabcel kullanıcısına yanıt
    Evet hocam.
  • fatih.yalta kullanıcısına yanıt
    Windows Sürümünüz Nedir ? Driverlar hangileri yazarsanız güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: musabcel

Windows Sürümünüz Nedir ? Driverlar hangileri yazarsanız güzel olur

Tabi ki hocam;

Windows Sürümü : Windows 10 Pro Sürüm 1709 ( İS Derlemesi 16299.15)
    Nvidia Sürümü : 384.77
    DELL Assist adına hiçbir driver yüklü değil.
  • fatih.yalta kullanıcısına yanıt
    Hocam bende eski biosda 1709 da nvidia driverdan sonra her sağ tık yaptığında donma oluyor şuan sende o varmı bios güncellemeden önce sende yaşıyormudun
  • quote:

Hocam bende eski biosda 1709 da nvidia driverdan sonra her sağ tık yaptığında donma oluyor şuan sende o varmı bios güncellemeden önce sende yaşıyormudun

Evet hocam normal masaütünde sağ tık yaptığımda bile 1 sn lik takılıyordu. Şuan öyle bir problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih.yalta

quote:

Evet hocam normal masaütünde sağ tık yaptığımda bile 1 sn lik takılıyordu. Şuan öyle bir problem yok.

:D hocam biraz oyun deneyip sonucu yazarsanız eğer drop felan donma takılma olmuyorsa direk 1709 kuracağım
  • 1709 ilk kurduğumda sağ tık problemi yaşıyordum.BİOS güncellemesi öncesinde bir kaç sitede yazılan şeyleri yaptım problemim halloldu işinize yarar belki diye buraya da yazayım.

Çalıştır > regedit > Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers yolunu izleyip ContextMenuHandlers içerisindeki new klasörü hariç (isterseniz NVİDA kurulumunu tekrar yapmak istemiyorsanız NvCplDesktopContext dosyasını da silmeyin) silin. Silince İntel Masaüstü ayarlarıdır şudur budur siliniyor fakat donma sorunu olmuyor.Ben hepsini silip nvdia yı tekrar yüklemiştim silmeden de yapılabilinir mi onu bilmiyorum. Ayrıca sürekli bir şeyler indiriyor yada yeniliyor gibi fare imlecinde hareketler vardı, 1709 yükledikten sonra uptade ve arka plan bilgi toplayıcıyı kapattım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wholocked

1709 ilk kurduğumda sağ tık problemi yaşıyordum.BİOS güncellemesi öncesinde bir kaç sitede yazılan şeyleri yaptım problemim halloldu işinize yarar belki diye buraya da yazayım.

Çalıştır > regedit > Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers yolunu izleyip ContextMenuHandlers içerisindeki new klasörü hariç (isterseniz NVİDA kurulumunu tekrar yapmak istemiyorsanız NvCplDesktopContext dosyasını da silmeyin) silin. Silince İntel Masaüstü ayarlarıdır şudur budur siliniyor fakat donma sorunu olmuyor.Ben hepsini silip nvdia yı tekrar yüklemiştim silmeden de yapılabilinir mi onu bilmiyorum. Ayrıca sürekli bir şeyler indiriyor yada yeniliyor gibi fare imlecinde hareketler vardı, 1709 yükledikten sonra uptade ve arka plan bilgi toplayıcıyı kapattım.

Sağolun valla 2 oldu 1709 a geçtim aynı sağ tık sorunu var daha bıktırdı şuan 1703 deyim daha stabil çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wholocked

1709 ilk kurduğumda sağ tık problemi yaşıyordum.BİOS güncellemesi öncesinde bir kaç sitede yazılan şeyleri yaptım problemim halloldu işinize yarar belki diye buraya da yazayım.

Sağolun valla 2 oldu 1709 a geçtim aynı sağ tık sorunu var daha bıktırdı şuan 1703 deyim daha stabil çalışıyor

yardımcı olabildiysek ne mutlu hocam problem yaşayan diğer arkadaşlar için ana konuya da eklenmiş

• wholocked kullanıcısına yanıt
    Sizin söylediğiniz yöntem le konu açtım hocam :D pc su gibi akıyor arayüz felan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.