Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 vs. Asus FX553VD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus Asus FX553VD

Arkadaşlar bu iki bilgisayardan birini almak istiyorum. Özellikler hemen hemen aynı sayılır, asus bazı noktalarda daha iyi geliyor.
    Asus HDD okuma hızı 7200rpm-Dell HDD okuma hızı 5400rpm

Dell ekran kartında daha iyi 1050ti-Asus 1050

Ekran konusa tam hakim değilim fakat asus daha iyi gibi geliyor bana, belkide hiç fark olmayabilir, en çok aydınlatılmak istediğim nokta burası.

EN ÖNEMLİSİ !! Asus hakkında internette neredeyse hiçbir kullanıcı bilgisi yok. Yabancı sitelerde var fakat ingilizceye o kadar hakim olmadığım için bu konuda güvenemiyorum. Bu bilgisayarı kullanan veya bu asus serisini bilen biri beni aydınlatabilir mi ? Fiyat olarakta dell 600 lira daha uygun olmasıyla öne çıkıyor. Asus win10 ile gelmesi, hdd hızı ve ekran yönünden fazladan 600 tl hakeder mi ?

• Bence etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tylio

Bence etmez

Ekran konusuna nasıl bakıyorsunuz ?
  • Sizin için ayırt edici kısım sanırım ekran oluyor. SSD bulunduğundan dolayı sadece HDD'ye muhtaç değilsiniz neticede. Aradaki 600 TL'lik farka değer mi, bence değmez. Ama imkanınız varsa Dell'in ekranını görün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabutaytürk

quote:

Orijinalden alıntı: Tylio

Bence etmez

Ekran konusuna nasıl bakıyorsunuz ?

Ben zaten dell in tn panelini kullandım senelerce ve Toshiba ips panel kullandım tn panel kötü değil ve ışık sızması derdi yok benim için tn de ips de aynı

• http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-legion-y520-80wk00mdtx-i7-7700hq-16-gb-ram-1-tb-128-ssd-4gb-gtx-1050-ekran-karti-15-6-286230536?mkwid=sKcSpPGwc_dc&pcrid=58375879527&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*236136807*22544670447*58375879527*pla**pla-77411290647&rfcr=58375879527&gclid=CjwKEAjw-LLKBRCdhqmwtYmX93kSJAAORDM6sTD6hv3G-2ZgFQ8ypoalnmvV5XKWhhQBAywZnvSroRoCOyLw_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

4000tlye bunu alıp üstüne kalan 500tlyede 256gb ssd alır takarsın.Ben lenovo'yu 4800e 256gb ssd ve windowslu halini aldım 2 aydır memnunum.Eğer başka marka istemiyorsun sunduğun seçeneklerden Asus al derim Dell'in ekran kalitesi rezalet gerçekte gidip bakmasam ekran kartı ve fiyat yüzünden alınır diyecem ama tn panel çok kötü.

• skywalker06 kullanıcısına yanıt
    Lenovo bana çok kalitesiz bir markaymış gibi geldi hep, bilinçaltıma böyle yerleşmiş. Başka marka da olur fakat bilgisayarla okul hayatında da çok içli dışlı olan bir öğrenci olduğum için estetiğe de önem veriyorum, marka takıntım yok. Ama monster gibi bilgisayarlar çok kaba duruyor. Asus bunların arasında estetiği en güzeli gibi geldi hep ve Dell'in bu modeli hem estetik hem de donanım olarak çok iyi. Ekranını göremedim, şehirde bu bilgisayardan yok sanırım. 2009 yılında aldığım Hp Pavilion Dv6 model laptopu 7 sene kullandım ve o bilgisayarın ekranı çok iyiydi benim için. Ondan daha kötü olur mu diye düşünüyorum? Ekran ne yönden, nasıl kötü? Neyini beğenmediniz mesela?
  • Okuma hızına pek takılma derim sonuçda hddyi değiştitebilirain ama ekrankartları sabit bende dell kullanıyorum ve müşteri hizmeti gayet iyi sorun çıkarmıyolar

• monster abra a5 v 9.2 kağıt üstünde her şey aynı ustelik 240gb ssd ve ips panel hemen hemen aynı fiyat ben tercihimi o yönde kullanıcam

• Bu iki bilgisayar karşılaştırıldığında hangisi daha iyi gelir? Sizler hangisini tercih ederdiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.