Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
24
Favori
85.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 35ogi35

hocam tekrar merhaba. dediğiniz herşeyi yaptım fakat hala tam randıman alabildiğimi düşünmüyorum.oyun içi fotoğraflar aldım sizce sorun nerdedir tahminiz ve ne yapabilirim.termal macun ve diğer bakımı şubat ayında serviste değişti ve gözlemlediğim kadarıyla ısınnmada olmuyor.fakat işlemci kullanımı %50 üzerine neden çıkmadığını anlamadım. cs go gibi işlemci canavarı bir oyun içinde fps i düşürür diye tahmin ediyorum tabii ki siz daha iyi bilirsiniz.ve iyi bayramlar hocam :D
    Şu an tam randıman alabiliyorsunuz.

CS:GO'da işlemci kullanımı %50'nin üzerine pek çıkmaz dediğiniz gibi zira CS:GO efektif olarak maksimum 4 thread (izlek) kullanabiliyor. İşlemci 8 thread'e sahip olduğu için de hemen hemen yarısına denk geliyor.

Aldığınız FPS değerleri gayet normal. Eğer bellek konfigürasyonunu çift kanal ayarlarsanız +20 FPS daha alabilirsiniz CS:GO'da.

Size de iyi bayramlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    anladım hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. 2 şey daha sormak istiyorum. 1. si ssd ye kaydetsem fps de bir artış sağlanır mı 2. si önerdiğiniz fiyat/performans ram tavsiyeniz varmıdır 16gb tek kanal şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35ogi35

anladım hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. 2 şey daha sormak istiyorum. 1. si ssd ye kaydetsem fps de bir artış sağlanır mı 2. si önerdiğiniz fiyat/performans ram tavsiyeniz varmıdır 16gb tek kanal şuan.
    Oyunu SSD'de tutmanız FPS artışı sağlamaz.

Herhangi bir 16GB DDR4 2400MHz SODIMM bellek alabilirsiniz. Önerebileceğim bir bellek yok malesef zira fiyatlar sürekli dedğişiyor.
    anladım hocam şuanlık o fiyatları karşılayacak bir ihtiyac yok gibi görünüyor.çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için tekrardan iyi bayramlar
  • 35ogi35 3 kullanıcısına yanıt
    Drop sıkıntısı oluyorsa ssdeye yuklemeyi deneyin. Bendede oluyordu ssdeye yukledim çözüldü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar en son BIOS güncellemesi ve Realtek ses sürücüsü güncelledikten sonra seste patlama gibi birşey oluyor ve cızırtı olmuyor ama 1 saniyeliğine sanki olmuş gibi kasıp düzeliyor. Sanırım Throttlestop programını güncellemenin vakti geldi, konu sahibi araştırabilirmi rica etsem.

Laptop: Dell Inspiron 7567
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih Göktaş

Arkadaşlar en son BIOS güncellemesi ve Realtek ses sürücüsü güncelledikten sonra seste patlama gibi birşey oluyor ve cızırtı olmuyor ama 1 saniyeliğine sanki olmuş gibi kasıp düzeliyor. Sanırım Throttlestop programını güncellemenin vakti geldi, konu sahibi araştırabilirmi rica etsem.

Laptop: Dell Inspiron 7567
    Windows 10 1803, BIOS v1.9.0 ve Realtek'in 6.0.1.8142 sürümlü ses sürücüsünü kullanıyorum ve bahsettiğiniz sorunu yaşamıyorum

6.0.1.8432 numaralı sürücüyü çıktığı gün yüklemiş ve yüklediğim gibi de 6.0.1.8142 sürücüsüne dönmüştüm zira bende sorunlu çalışıyordu.

Mayıs sonu çıkan 6.0.1.8622 numaralı sürücüyü daha deneme fırsatım olmadı.

• dobisco kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim gerçekten çok azaldı drop. Şuan nerdeyse hiç yok

• 35ogi35 3 kullanıcısına yanıt
    Yardımım olduysa ne mutlu bana hocam. Dellin kullandığı hdd çok kötü, değiştirmeyi düşünüyorum bende wdd markasının 1tb ssdsini almayı düşünüyorum bende

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dobisco kullanıcısına yanıt
    Sizin hdd nin markası nedir bende zaten wd ile geldi

• Hocam genelde bilgisayarı açıp oyuna girdiğimde 180 fps aldığım oyun 20 30 fps veriyor. Alttan programa baktığımda mhz 2.700 2.699 hep bu değerler veriyor. Sorun ne olabilir ? pcyi kapatıp açınca düzeliyor bazen

• quote:

Orijinalden alıntı: TheGangsta

Hocam genelde bilgisayarı açıp oyuna girdiğimde 180 fps aldığım oyun 20 30 fps veriyor. Alttan programa baktığımda mhz 2.700 2.699 hep bu değerler veriyor. Sorun ne olabilir ? pcyi kapatıp açınca düzeliyor bazen
    2.8'in altına düşüyorsa doğru çalışmıyor demektir hocam. İlk sayfada önerdiğim şeyleri deneyin.
  • Konunuzu daha önce görmüştüm fakat oyunlarda herhangi bir sorun olmadığı için pek ilgilenmemiştim, fakat 2 gün önceden beri aşırı derecede bir fps düşüşü yaşıyorum. Şuan windwos 10 pro 1903 sürümündeyim. Bu sürümde program sıkıntısız çalışır mı? ve ben süreli güncellemeri yapan biriyim, windows ve nvida güncellemelerini yaptığımda herhangi bir sorun yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gejvdx5 -- 18 Haziran 2019; 9:48:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gejvdx5

Konunuzu daha önce görmüştüm fakat oyunlarda herhangi bir sorun olmadığı için pek ilgilenmemiştim, fakat 2 gün önceden beri aşırı derecede bir fps düşüşü yaşıyorum. Şuan windwos 10 pro 1903 sürümündeyim. Bu sürümde program sıkıntısız çalışır mı? ve ben süreli güncellemeri yapan biriyim, windows ve nvida güncellemelerini yaptığımda herhangi bir sorun yaşar mıyım?
    5 gündür Windows 10 1903 üzerinde son sürüm sürücülerle beraber kullanıyorum ve herhangi bir problem yaşamadım güncellemelerle ilgili

• throttlestopta neden voltajı değiştiremiyoruz yeniden başlatınca kayboluyor değerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vortigaunt98

throttlestopta neden voltajı değiştiremiyoruz yeniden başlatınca kayboluyor değerler
    C:\Program Files (x86)\ThrottleStop yolundaki ThrottleStop.ini dosyası salt okunur olabilir.
    merhabalar kolay gelsın...

throttlestop daha önce kullandıgım bi programdı. fakat suan ne yaptıysam kullanamıyorum. sıtesınden de ındırdım verdıgınız lınktende.

mfc120u.dll hatası alıyorum.

dll dosyasını ındırıp kurduktan sonrada hata 0xc00007b dönüşüyor...

bu vıdeodan devam ettıgımde ıse ekranda bısey cıkmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

merhabalar kolay gelsın...

throttlestop daha önce kullandıgım bi programdı. fakat suan ne yaptıysam kullanamıyorum. sıtesınden de ındırdım verdıgınız lınktende.

mfc120u.dll hatası alıyorum.

dll dosyasını ındırıp kurduktan sonrada hata 0xc00007b dönüşüyor...

bu vıdeodan devam ettıgımde ıse ekranda bısey cıkmıyor...
    İlk sayfada önerdiğim çözümü denediniz mi?

quote:

Bilgisayar açılışında programı görmüyor veyahut programı açmaya çalıştığınızda hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki iki dosyayı yükleyip bilgisayarı yeniden başlatın;https://download.visualstudio.microsoft.com/download/pr/10912047/4700dfe31460f58ab9917da384998498/vcredist_x64.exehttps://download.visualstudio.microsoft.com/download/pr/10912118/ce25cc8527eb3c903dca3c4a91a5b709/vcredist_x86.exe

bunu kurmustum.64 olanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

bunu kurmustum.64 olanı.
    Her iksini de kurmanız lazım.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.