Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
24
Favori
85.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -forumber-

PROCHOT'u kapatamazsınız, kapatmamalısınız da hocam.

Alıntıları Göster
    Hocam peki konunun başında bahsettiğiniz Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Manager fonksiyonlarına nasıl ulaşıyoruz? Bende ASUS Laptop var CPU Throttling sorunu yaşıyorum ASUS Laptop bu verileri nasıl ayarlamış merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: somurtkansirin

Hocam peki konunun başında bahsettiğiniz Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Manager fonksiyonlarına nasıl ulaşıyoruz? Bende ASUS Laptop var CPU Throttling sorunu yaşıyorum ASUS Laptop bu verileri nasıl ayarlamış merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    Ulaşamıyorsunuz, deneyerek bulmanız gerekiyor.
  • Hocam faceden mesaj atıp veya ekleyıp ulaşırmısınız mesajımı görunce acıll!!http://dhbr.co/bryg facebook

• quote:

Orijinalden alıntı: skystar18

Hocam faceden mesaj atıp veya ekleyıp ulaşırmısınız mesajımı görunce acıll!!http://dhbr.co/bryg facebook
    Verdiğiniz iki link de çalışmıyor.

Facebook'dan ekleyemem ne yazık ki. Forumdan PM atarsanız yardımcı olabilirim.

• quote:

Verdiğiniz iki link de çalışmıyor.

Facebook'dan ekleyemem ne yazık ki. Forumdan PM atarsanız yardımcı olabilirim.

Alıntıları Göster
    Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü Herhangi bir problem görülüyor mu programı ilk yaptıgımda hata almıştım sonra vcredic i yükledim 2 sinide tekrar setupu çalıştırdım resetlendi pc program çalışmış otomatik Laptobumun modeli acer nitro 5 1050 ti i7 7700hq herhangi bir problem var mıdır sorunsuz olmuş mu intel extrim tuning i de kaldırdım

• quote:

Herhangi bir problem görülüyor mu programı ilk yaptıgımda hata almıştım sonra vcredic i yükledim 2 sinide tekrar setupu çalıştırdım resetlendi pc program çalışmış otomatik Laptobumun modeli acer nitro 5 1050 ti i7 7700hq herhangi bir problem var mıdır sorunsuz olmuş mu intel extrim tuning i de kaldırdım

Alıntıları Göster
    Ama fan hızlarım yavaşladı gibi oyunda sogutması için çok fan devri hızlanıyordu bu durum nedir

• quote:

Herhangi bir problem görülüyor mu programı ilk yaptıgımda hata almıştım sonra vcredic i yükledim 2 sinide tekrar setupu çalıştırdım resetlendi pc program çalışmış otomatik Laptobumun modeli acer nitro 5 1050 ti i7 7700hq herhangi bir problem var mıdır sorunsuz olmuş mu intel extrim tuning i de kaldırdım

Alıntıları Göster
    Dell Inspiron 7567 içindi bu verdiğim paket. Niye farklı model bir bilgisayara yüklediniz ki?

İlk sayfada verdiğim uninstaller paketi ile kaldırın en kısa sürede.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Valla pc ısınmıyor yayın açarken takılıyordu takılma sorunu da gitti hocam işe yaramış mı yaramamış mı sadece fan çalışma hızı düştü yani ısınma problemi de pc boştayken 33 derece :D
  • quote:

Valla pc ısınmıyor yayın açarken takılıyordu takılma sorunu da gitti hocam işe yaramış mı yaramamış mı sadece fan çalışma hızı düştü yani ısınma problemi de pc boştayken 33 derece :D
    Undervolt işlemi uyguladığı için daha serin çalışıyor bilgisayarınız. Bir de BD PROCHOT'u devre dışı bırakıyor. Bu yüzden de sorunlarınız çözülmüş olabilir.

Ama paket kurulum yaparken sizin bilgisayarınız için gereksiz bir sürücü kurulumu yapıp uninstall etmeye çalışıyor. Gerçi ileride sorun yaratmaz bu, ama yapılmaması gereken birşey sonuçta.

Sizin yapmanız gereken kendiniz ThrottleStop yükleyip kendi kendinize sizin bilgisayara en uygun kombinasyonunu bulmanız lazımdı.

Fanın neden yavaş çalıştığını o bilgisayarı bilmediğim için nedenini de bilmiyorum.

• quote:

Undervolt işlemi uyguladığı için daha serin çalışıyor bilgisayarınız. Bir de BD PROCHOT'u devre dışı bırakıyor. Bu yüzden de sorunlarınız çözülmüş olabilir.

Ama paket kurulum yaparken sizin bilgisayarınız için gereksiz bir sürücü kurulumu yapıp uninstall etmeye çalışıyor. Gerçi ileride sorun yaratmaz bu, ama yapılmaması gereken birşey sonuçta.

Sizin yapmanız gereken kendiniz ThrottleStop yükleyip kendi kendinize sizin bilgisayara en uygun kombinasyonunu bulmanız lazımdı.

Fanın neden yavaş çalıştığını o bilgisayarı bilmediğim için nedenini de bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Ben size ondan team viaver vermek istemiştim bi baglanıp bakalım diye, Pc de Sorun yok donma takılma her şey düzeldi. Isınmadıgından her halde fanlar yavaş çalışıyor çok zorladım işlemciyi hızlandı. Birde bu acer coolbost var hızlı sogutma diye geçiyor onu devre dışı bırakmıştır herhalde program onu açsam program devre dışı kalır mı? Acer quick acces uygulamanın adı oradan bios yönetiliyor CoolBost sogutma açılıp kapatılıyor. Açsam denesem program devre dışı kalır mı tek sorum o şu anda :)

• Merhaba. Benim bilgisayarım acer predator helios 300 bende de oyuna girince işlemci düşüyor çıkınca aynı ısıda bile işlemci artıyor. İlk sayfadaki linki denedim ama etki etmedi önerileriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bende de aynı sorun var ve modelim 7577 (gtx1060) yalnız benim notebook CPU -95 Voltage a kadar stabil çalşıyor, bu programı yüklersem en azından voltage -125 değil de -95 olarak ayarlayabilir miyim? Dün kurdum biraz Anthem oynadım yarım saat sonra dondu ve resetlendi, muhtmelen Voltage sorunu oldu.

Teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: 05mete05

Merhaba. Benim bilgisayarım acer predator helios 300 bende de oyuna girince işlemci düşüyor çıkınca aynı ısıda bile işlemci artıyor. İlk sayfadaki linki denedim ama etki etmedi önerileriniz var mı?
    İlk sayfadaki uninstaller paketini kurun.

Ardından üreticinin sitesindeki bütün sürücüleri/yardımcı programları yükleyin.

Aklıma bunlar geldi.
  • quote:

Ben size ondan team viaver vermek istemiştim bi baglanıp bakalım diye, Pc de Sorun yok donma takılma her şey düzeldi. Isınmadıgından her halde fanlar yavaş çalışıyor çok zorladım işlemciyi hızlandı. Birde bu acer coolbost var hızlı sogutma diye geçiyor onu devre dışı bırakmıştır herhalde program onu açsam program devre dışı kalır mı? Acer quick acces uygulamanın adı oradan bios yönetiliyor CoolBost sogutma açılıp kapatılıyor. Açsam denesem program devre dışı kalır mı tek sorum o şu anda :)

Alıntıları Göster
    Bir fikrim yok ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zemox

Eline sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bende de aynı sorun var ve modelim 7577 (gtx1060) yalnız benim notebook CPU -95 Voltage a kadar stabil çalşıyor, bu programı yüklersem en azından voltage -125 değil de -95 olarak ayarlayabilir miyim? Dün kurdum biraz Anthem oynadım yarım saat sonra dondu ve resetlendi, muhtmelen Voltage sorunu oldu.

Teşekkürler şimdiden
    Dell 7577'de ThrottleStop bir işe yaramayacaktır büyük bir ihtimalle. Onun yerine ilk sayfadaki uninstaller paketini kurup Intel XTU ile UV yapın .
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Intel speedstep i kapatanıca ve -90 UV yapınca sorun şimdilik çözüldü. Normalde 90 dereceye çıkan işlemci şimdi 75-80 arasında gidip geliyor.
  • Merhaba acer a515 51g 51r7 i5 8250u mx150 8gb ddr4 240gb ssd cihazım var bahsedilen sorunlar gibi benimde sorunum var lol gibi oyunlarda max grafik ayarlarında 200 fps ile oyuna başlıyorum işlemcim 3.4 ghz bandında başlıyor cihaz fan açana kadar 80 dereceleri görüyor ve turbo kapatıyor 1.6 ghz sabitleniyor 60 65 derecelerde seyrediyor tabi aynı zamanda benim fps 90 120 arasında seyretmeye başlıyor ekran kartımda sıkıntı yok sıcaklık değerleri de normal ne yapmalıyım ?
  • hocam pcim 7567 1050ti i7 li model genelde 3.45-3.55 arasında gidip geliyor. 3.8 civarına çıktığını görmedim birde performance ve game modları arasında ne farkı var. cs falan oynarken otomatik geçiş yapıyormu yoksa sizin önerdiğinize elle geçmemiz dahha mı iyi olur.
  • hocam tekrar merhaba. dediğiniz herşeyi yaptım fakat hala tam randıman alabildiğimi düşünmüyorum.oyun içi fotoğraflar aldım sizce sorun nerdedir tahminiz ve ne yapabilirim.termal macun ve diğer bakımı şubat ayında serviste değişti ve gözlemlediğim kadarıyla ısınnmada olmuyor.fakat işlemci kullanımı %50 üzerine neden çıkmadığını anlamadım. cs go gibi işlemci canavarı bir oyun içinde fps i düşürür diye tahmin ediyorum tabii ki siz daha iyi bilirsiniz.ve iyi bayramlar hocam :DDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü

• quote:

Orijinalden alıntı: 35ogi35

hocam pcim 7567 1050ti i7 li model genelde 3.45-3.55 arasında gidip geliyor. 3.8 civarına çıktığını görmedim birde performance ve game modları arasında ne farkı var. cs falan oynarken otomatik geçiş yapıyormu yoksa sizin önerdiğinize elle geçmemiz dahha mı iyi olur.
    İlk sayfada da yazdığım gibi, programın hiçbir ayarıyla oynamayın (buna modlar da dahil).

7700HQ sadece tek çekirdek yükte ise 3.8 GHz'e çıkar. Bu da günümüzde pek mümkün olmadığı için 3.8'i görememeniz gayet normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.