Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
930
Cevap
24
Favori
85.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donnarumma

Windows sürümü fark ediyor mu?

Etmiyor fakat kesin çözüm için Windows 10 Build 1709 üzerinde deneyin.
  • ben kurulumu yaptım fakat restart attıktan sonra dondu acılırken dell yazısından hemen sonra power düğmesi ile manuel kapattıktan sonra aygıt yoneticisinden bilinmeyen aygıtlar cıktı. Pubg de denedim değişen birşey olmadı. 1607 guncellemesi ile düzeliyormu birde bilginiz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsakenflames

ben kurulumu yaptım fakat restart attıktan sonra dondu acılırken dell yazısından hemen sonra power düğmesi ile manuel kapattıktan sonra aygıt yoneticisinden bilinmeyen aygıtlar cıktı. Pubg de denedim değişen birşey olmadı. 1607 guncellemesi ile düzeliyormu birde bilginiz varmı?

ThrottleStop programı çalışması lazım oyundayken.

1709 ile kesin çalışıyor fakat 1703 ile kesin çalışmıyor. 1607 üzerinde denemedim.

MSI Afterburner gibi programlarla test edin. FPS düşmeleri olduğu zaman CPU frekansı da 3.0 GHz'in altına düşüyorsa o zaman kurulumda yanlış giden birşeyler olabilir.
  • Hocam peki oto. driver yüklemeyi nasıl kapatıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmuT__35

Hocam peki oto. driver yüklemeyi nasıl kapatıcaz

Eğer Windows 10 Build 1709 kullanıyorsanız sizin birşey yapmanıza gerek yok, program otomatik olarak kapatıyor zaten.

Ama diğer sürümler için kendiniz bulmanız gerekecek malesef. Kesin çalışan bir yöntem bilmiyorum ne yazık ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Hocam peki oto. driver yüklemeyi nasıl kapatıcaz

Eğer Windows 10 Build 1709 kullanıyorsanız sizin birşey yapmanıza gerek yok, program otomatik olarak kapatıyor zaten.

Ama diğer sürümler için kendiniz bulmanız gerekecek malesef. Kesin çalışan bir yöntem bilmiyorum ne yazık ki.

Hee yok tamam 1709 kullanıyorumda ,oto. kapattı da ama şimdi bilinmeyen aygıtlar çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmuT__35 -- 2 Aralık 2017; 19:28:56 >
  • İlk sayfaya öncesi&sonrası videosu eklendi.
  • Hocam tam anlamadım bilinmeyen aygıtlar çıkması normalmi throttlestop programı etkinmi şimdi ?
  • quote:

Hocam tam anlamadım bilinmeyen aygıtlar çıkması normalmi throttlestop programı etkinmi şimdi ?

Evet normal. ThrottleStop etkin
  • quote:

quote:

Hocam tam anlamadım bilinmeyen aygıtlar çıkması normalmi throttlestop programı etkinmi şimdi ?

Hocam, herşey normaldi ama oyunda birden frekans 2700 lere düştü baktım thermal driverlar oto. yüklenmiş :(

Edit: Bir de sağ alttaki simgede perfromance tikli onun game olması gerekmiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmuT__35 -- 2 Aralık 2017; 20:23:29 >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam, herşey normaldi ama oyunda birden frekans 2700 lere düştü baktım thermal driverlar oto. yüklenmiş :(

Edit: Bir de sağ alttaki simgede perfromance tikli onun game olması gerekmiyor mu ?

Hadi be

Ben o kadar denedim 1709 ile, otomatik yüklendiğini görmesim hiç.

Yüklenirken karşınıza çıkan sorulara Evet demiştiniz değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi be

Hocam, advanced system care var bende registry oto düzeltiyo galiba oto scan yaparak ondan olabilirmi ?

Evet dedim hepsine

Yok hocam siliyorum driverları oto. yüklüyor tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UmuT__35 -- 2 Aralık 2017; 22:57:23 >

• regedite eklenen regleri nasıl silebilirim yani bu programı yüklemeden onceki haline dönmek istiyorum, deneme yapcam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi be

Hocam, advanced system care var bende registry oto düzeltiyo galiba oto scan yaparak ondan olabilirmi ?

Evet dedim hepsine

Yok hocam siliyorum driverları oto. yüklüyor tekrar

Büyük bir ihtimalle ondan hocam

İlk önce ilk sayfada verdiğim uninstaller ile herşeyi geri alın. Ardından regedit'i düzenleyen herhangi bir program varsa kaldırın, ardından fix'i tekrar kurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: forsakenflames

regedite eklenen regleri nasıl silebilirim yani bu programı yüklemeden onceki haline dönmek istiyorum, deneme yapcam.

İlk sayfada herşeyi geri alan programın linkini koydum, o programı çalıştırırsanız bütün işlemleri geri alırsınız
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Birşey farkettim daha önce saatlerce oyun oynarken cpu ısım 71 dereceyi geçmiyordu bu ayarı açtıktan sonra 81 86 yı vurdu ısıyı nasıl düşürebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir1910

Birşey farkettim daha önce saatlerce oyun oynarken cpu ısım 71 dereceyi geçmiyordu bu ayarı açtıktan sonra 81 86 yı vurdu ısıyı nasıl düşürebilirim?

3.4 Ghz de o sıcaklıklara çıkması normal. Sıcaklığı düşürmek istiyorsanız frekansı da düşürmek zorundasınız. Bunun için ilk sayfadaki geri dönme programını kurup her şeyi eski haline çevirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1703 sürümü var Pubg de arada CPU frekans düşüyor FPs düşüyor diye buradaki işlemi yaptım fakat işlemci frekansı 0.9 ghz hızlarının üstüne çıkmıyor 10-20 fps'e düşüyor artık oyunda şimdi driverları tekrar yüklüyorum ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 4 Aralık 2017; 20:42:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

1703 sürümü var Pubg de arada CPU frekans düşüyor FPs düşüyor diye buradaki işlemi yaptım fakat işlemci frekansı 0.9 ghz hızlarının üstüne çıkmıyor 10-20 fps'e düşüyor artık oyunda şimdi driverları tekrar yüklüyorum ne yazık ki.

Sürücüleri tekrar yüklemenize gerek yok, ilk sayfadaki geri alma programını çalıştırırsanız herşeyi eski haline çevirirsiniz.

Frekansın 0.9 GHz'e düşmesi ThrottleStop programının kapanmasından veya hiç açılmamasından kaynaklanıyor. Veya programdaki ayarları değiştirmiş olabilirsiniz.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    gpedit.msc üzerinden işlemlerle sürücü güncellemesini de kapatmıştım bilinmeyen aygıt olarak gözüküyordu hepsi programa ise hiç dokunmadım hep açıktı. Driverları geri kurunca Cpu hızı normale döndü. Acaba driverları silip tekrar yüklesem yine aynı şey olur mu ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.