Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -RAUL

Ebrar'dan şimdi mesaj geldi.

"20 Nisan tarihinde bilgi verildi"
    Ayrıca fiyat konusunda bir bilgi verilmedi dendi.Tabi tam 20 Nisanda gelmeyecektir. Bir 10 gün daha oynama payı bırakabiliriz.Ay sonuna kadar gelir en kötü inşallah.

Edit Dell mailden de şimdi cevap geldi.

"20 Nisan'da ürün stoklarımıza geleceği bilgisi verilmiştir.

İyi günler dileriz."

Teşekkürler, bilgileri ilk mesaja ekledim.
  • Referandumdan sonra gelecek yani, oh ne güzel, dolarla beraber fiyatlar da uçar artık , bir önceden getiremediler şu ürünü
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Çok belli özellikle bu kadar bekletildi de, fahiş fiyattan getirirlerse inşallah içlerinde patlar :)

Doların referandum sonrası uçacağını öngörebilen varsa yurtdışından getirtsin. Ben doların hareketlerine hiçbir anlam veremiyorum. Tamamen dış olaylara bağımlı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 9 Nisan 2017; 21:18:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisgurler

Çok belli özellikle bu kadar bekletildi de, fahiş fiyattan getirirlerse inşallah içlerinde patlar :)

Doların referandum sonrası uçacağını öngörebilen varsa yurtdışından getirtsin. Ben doların hareketlerine hiçbir anlam veremiyorum. Tamamen bizim (tr) dışımızda gelişiyor gibi.

şu an 3.73 zaten daha ne olabilir ki ben evet çıkarsa düşeceğini düşünüyorum ay sonu 3.60 lara iner 15 günde bizede yarar umarım :)
  • Konuyu takipteyim bende cok yüksek bi fiyatla gelmesse bende alıcam eger bütcemi aşarsa gidip kadıköyden bi monster alırım gibi beklemedeyiz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak27.

quote:

Doların referandum sonrası uçacağını öngörebilen varsa yurtdışından getirtsin. Ben doların hareketlerine hiçbir anlam veremiyorum. Tamamen bizim (tr) dışımızda gelişiyor gibi.

şu an 3.73 zaten daha ne olabilir ki ben evet çıkarsa düşeceğini düşünüyorum ay sonu 3.60 lara iner 15 günde bizede yarar umarım :)

Konuyu siyasete çekmeyeyim ama laptop için bile olsa evet çıkmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

quote:

Orijinalden alıntı: Burak27.

quote:

Konuyu siyasete çekmeyeyim ama laptop için bile olsa evet çıkmasın

Yani ne kadar gamer olsakta daha önemli şeyler var :)
  • muratabaka kullanıcısına yanıt
    monster hangi marka düsünüyorsunuz
  • muratabaka kullanıcısına yanıt
    Hocam 1050 almak icin birsey demem monster e ama

1050ti olan en dusuk 4750 den basliyor 256 gb ssd var hdd yok 8 gb ram var icinde.

1 2 ay once msi ge62vr 7rf 5350 tl den satti hepsiburada yine o fiyatlara er gec gelir diye dusunuyorum. Dolar 3.60 civarina gelirse tabi. Ayrica 16 gb ram ile hdd var bu msi da 1060 ekran kartini hic dusunmesek bile;

Monstere 8 gb ram eklesek ve hdd koysak 5300 e yakin olur. Alan kisi en azindan hdd koyar o makineye 5000 tl ona para vermek cok sacma oluyor. 5350 ye tr den 1060 satilmisken.

Ha dovizden umudum yok bekleyemem derseniz oda mantikli olabilir.

Ben butcemi 3999 tl ye sabitlemis olmasam, o msi alirdim o gun.

Daha fazlasini versem veririm ama cok pahali alinca da cok pinpiriklenirim cihaza. Yok fps dusdu yok isindi diye.

En mantikli i5 1050ti guzel bi cihaz almak 4k altinda

Lenovo Legion y520 ile dell 7567 var aklimda.

Dell fiyati pahali olursa gozu karartim amazondan legion y520 alicam. Her ne kadar yurtici garanti istesemde.

• maresal52 kullanıcısına yanıt
    Lenovo Legion Y520 da mı Türkiye'de yok?

Arkadaş nerede ne lazım hiç biri yok Türkiye'de yemin ederim saçmalık ya. Olanıda 10 kat farkla alıyoruz..

Yurtdışından ürün almak ne kadar güvenilir oluyor hocam? Elimize sorunsuz geçmesi ve garanti işleri nasıl oluyor fikriniz var mı?
  • -RAUL kullanıcısına yanıt
    Amazon.de sitesinden sorunsuz oluyor tabi amazon.de sattigi urunler icin desek daha dogru.

Gumruge gelince mail geliyor dolduruyor yolluyorsun kapina geliyor urun 10 gunu gecmez. Zaten legion y 520 alan var konusu var.

Lenovo icin tr de 1 yil garantisi var. Iade hakki felan da var sanirim. Okadat detayli bilmiyorum ama.

Hepsi burada dan almakdan cok da farki yok amazon.de den almanin bana gore.

Tabi tr cihazi olursa daha bir guven duygusu oluyor insanda :)

• maresal52 kullanıcısına yanıt
    Abi riski yoksa yurtdışından almak daha mantıklı değil mi ?

TR'dekilerin neredeyse aynı fiyatına çok daha kaliteli bir makine alıyorsunuz. Ben daha once hic alısveris yapmadım yurtdısından hic güvenemiyorum o yüzden. Bir de söz konusu 4 -5 bin olunca..
  • chaosis C kullanıcısına yanıt
    Valla ben Türkiye'ye gelmesini bekleyemedim. Siparişi verdim amazon. Fr den :) suan ups'de İstanbulda :) 1 2 güne gelir sanırım :) en düşük modeli aldım indirim vardı. Hersey dahil 780 euro ya geldi. 3150 tl

https://www.amazon.fr/gp/aw/d/B01NBW153U/ref=oh_aui_i_sh_post_o0_img?ie=UTF8&psc=1

Aynen mantikli oluyor ama insanlar guvenemiyor bilmedikleri icin.

Alan cok zaten bi kac seneye daha da yayginlasir hatta tabi sinirlama yasak felan gelmesse.

• Yurtdışından getirmede sadece

tr klavye olmaması
    fiş/adaptör uyumsuzluğu
    garanti
    iade

gibi sorunlar çıkabiliyor. Onun dışında dediğiniz gibi fiyatlar genelde daha uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maresal52

Hocam 1050 almak icin birsey demem monster e ama

1050ti olan en dusuk 4750 den basliyor 256 gb ssd var hdd yok 8 gb ram var icinde.

1 2 ay once msi ge62vr 7rf 5350 tl den satti hepsiburada yine o fiyatlara er gec gelir diye dusunuyorum. Dolar 3.60 civarina gelirse tabi. Ayrica 16 gb ram ile hdd var bu msi da 1060 ekran kartini hic dusunmesek bile;

Monstere 8 gb ram eklesek ve hdd koysak 5300 e yakin olur. Alan kisi en azindan hdd koyar o makineye 5000 tl ona para vermek cok sacma oluyor. 5350 ye tr den 1060 satilmisken.

Ha dovizden umudum yok bekleyemem derseniz oda mantikli olabilir.

Ben butcemi 3999 tl ye sabitlemis olmasam, o msi alirdim o gun.

Daha fazlasini versem veririm ama cok pahali alinca da cok pinpiriklenirim cihaza. Yok fps dusdu yok isindi diye.

En mantikli i5 1050ti guzel bi cihaz almak 4k altinda

Lenovo Legion y520 ile dell 7567 var aklimda.

Dell fiyati pahali olursa gozu karartim amazondan legion y520 alicam. Her ne kadar yurtici garanti istesemde.

Hocam güzel anlatmışsınız teşekkür ederim bende 4000den yukarı vermek istemiyorum ps4 aktif olarak oynuyorum denemedigim oyun yok memnunumda sadece h1z1 tarzı oyunları merak ettigim için alıyorum desem yalan olmaz 2senedir pcim yok :)

• Ürün geldiğinde buralar ana baba günü olacak öğrenmek istediğiniz ve varsa bu aralar konuşun

Yaklaşık 2 yıldır eski pc kullanıyorum 2 yıldır twitch'den milletin oynadığı oyunları izlemekten ciğerim soldu. İnşallah hevesim kursağımda kalmaz çok şey istemiyorum makul bir fiyata gelsin lütfen şu pcler.

i7 'li olan için 4500'e kadar çıkabilirim gözümü kararttım tabi o fiyatlarda olursa.

Size bir soru daha sorayım. Şimdi 2 tane i5'li olan var biri Ti. İkisi arasındaki fiyat farkı kaç olursa Ti düşünülmeli. Yani atıyorum arasındaki fark 500 TL olsun bu iyi mi kötü mü olur? Maksimum fiyat farkı kaç olmalı bu alacağına Ti 'lı olanı al demek için.

Ulan ne saçma sordum be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 10 Nisan 2017; 9:36:57 >
  • i7-7700hq ile i5-7300hq arasında çok fark yok. Tek fark hyperthreading teknolojisi. Yani iki işlemci de 4 çekirdekli, ama -herkesin anlayacağı şekilde anlatmak gerekirse- i7'de sanal 4 çekirdek daha var. Bunun performansı asla gerçek 8 çekirdek gibi olmaz. Teşbihte hata olmaz, i7'yi 6 çekirdek gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca, hangi uygulamalarda bu 4 veya 6 çekirdeğin hepsini kullanabileceğinizi düşünüyorsunuz? Çok sınırlı sayıda uygulama bütün çekirdekleri efektif olarak kullanabiliyor.

Bu nedenle i7 için para dökmeyin (render, modelleme, sanal makine ile çok işiniz yoksa).

Para dökmek istiyorsanız NVMe SSD alın. İnanılmaz performans artışı görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 10 Nisan 2017; 12:4:49 >
    Arkadaş bahsetmiş zaten işlemci çok önemli değil zaten asıl mesele 1050 vs 1050 ti. Aradaki fark 1000 tl yi bulursa ben şahsen 1050 düşünürüm, 500 tl fark yeterli bence.

• fivestars F kullanıcısına yanıt
    Beni yüksek ayarlar kesmez, illa ultrada oyun oynayacağım diyen biri için fark edebilir belki. Ama bence değmez. Çünkü 1050 çok güçlü bir kart. 1000 serisi çıkmadan önce ben 960m'e bile razıydım ki 1050 960m'den en az %30 daha kuvvetli.

Yurtdışında herkesin 1050ti almasının nedeni, orada satılan 1050 laptoplar ile 1050ti laptoplar arasında sadece 100$ fark olması. Tabi o kadarcık fark için güzel bir performans artışı. Burada fiyat farkı çok büyük oluyor.

Hepsinden önemlisi, parayı harcayacak daha önemli -sistem performansını çok daha fazla etkileyecek- bir yer var: NVMe SSD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 10 Nisan 2017; 12:7:23 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.