Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (515. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 513514515516517
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

O oyunu bilmiyorum ama işlemciyi çok kullanmayan oyunlarda sorun olmuyor.

• donnarumma kullanıcısına yanıt
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt

Hocam bu beni aşar ya... Elimden hiç gelmez böyle işler.

• donnarumma kullanıcısına yanıt

Bana gönder :)

• Geçen hafta Samsung Evo 970 Plus 500 GB SSD aldım ama üzerinde orijinal gelen SSD den daha yavaş çalışıyor gibi, bios da ayar yapmam gereken bir yer mi var acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kon3442 -- 14 Ocak 2021; 23:57:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kon3442

Geçen hafta Samsung Evo 970 Plus 500 GB SSD aldım ama üzerinde orijinal gelen SSD den daha yavaş çalışıyor gibi, bios da ayar yapmam gereken bir yer mi var acaba?

BIOS'dan SATA kontrolcüsünü AHCI'den RAID'e değiştirin.

• Dell Inspiron 7567 - Ana Konu
    Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Arkadaşlar selam biosu 1.11 e downgrade ettim

Ayarlar doğru mudur? @donnarumma

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

BIOS'dan SATA kontrolcüsünü AHCI'den RAID'e değiştirin.

Alıntıları Göster
    İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bektothefuture B kullanıcısına yanıt

Doğru görünüyor hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: bektothefuture

Arkadaşlar selam biosu 1.11 e downgrade ettim

Ayarlar doğru mudur? @donnarumma

sağ üstte eksi değeri var , olmuş gözüküyor , BİOS 1.11 den üst sürüme geçmesin kimse , pc çöp oluyor :D

• Herkese iyi akşamlar , ram eklemesi yapıcam , önerisi olan varmı , 16 nın yanına 16 almak zorundaymışız galiba , uyumlu olan bir ram önerirmisiniz dostlar.

• Beels kullanıcısına yanıt

hahaha. :D en azından bios güncellemesi geliyor cihaza. sana bir sürü laptop üreticisi sayarım bios update en fazla 2 adet falan çıkaran. adamlar kaç yıldır update getiriyor cihaza. bu olumlu bir şey. adama bak ya, bios update geliyor diye sinirleniyor. fps dropları konusuna gelirsek forumlarda aratırsan elbette sadece fps dropları yiyen adamları görürsün. drop yiyen konu açıyor. drop yemeyen konu açmaz. ki fps dropları bu laptopa özel bir şey değil. hayatımda 20 küsür bilgisayar kullanmışımdır. üst seviyesinden tut, düşük seviyesine kadar her alette fps dropları gördüm zaman zaman.

fps drop dediğin olay çok fazla şeyden kaynaklanabilir. hemen laptopa suç atıyorsun sorun sende belki de? cihazını incelemek lazım. Oyunun bir eklentisini yüklememişsindir ondan kaynaklanabilir.(vc++ gibi paketler. dependecies deniyor bunlara.) driver kurarken üst üste 2 driver kurulu kalmıştır. yine windows 10 sürümünde eski windows 10 driver paketlerini kullanıyorsundur uyumsuzluk sorunu oluşturabilir. oyun açıkken arkada birsürü yazılım çalıştırıyorsundur. oyun oynarken cihazın alttan alacağı hava deliklerini kapatıyorsundur vs. vs.

Dell'in yaptığı thermal throttling olayı ise çok mantıklı. Siz kapatıyorsunuz ama 10 fps fazla alacağım diye cihazın ömründen götürüyorsunuz. oyunda drop yaşıyorsan grafik ayarlarını kıs bi zahmet laptopa suç atacağına. 4 sene olmuş cihaz çıkalı 4 SENE! RTX3080 PERFORMANSI BEKLEYEMEZSİN! HER OYUNU ULTRADA OYNAMA KARDEŞİM! 4 SENELİK CİHAZA DA SUÇ ATMA. BELLİ Kİ SEN KULLANMAYI BECEREMİYORSUN!

• quote:

Orijinalden alıntı: GuArDiAn55-19

hahaha. :D en azından bios güncellemesi geliyor cihaza. sana bir sürü laptop üreticisi sayarım bios update en fazla 2 adet falan çıkaran. adamlar kaç yıldır update getiriyor cihaza. bu olumlu bir şey. adama bak ya, bios update geliyor diye sinirleniyor. fps dropları konusuna gelirsek forumlarda aratırsan elbette sadece fps dropları yiyen adamları görürsün. drop yiyen konu açıyor. drop yemeyen konu açmaz. ki fps dropları bu laptopa özel bir şey değil. hayatımda 20 küsür bilgisayar kullanmışımdır. üst seviyesinden tut, düşük seviyesine kadar her alette fps dropları gördüm zaman zaman.

fps drop dediğin olay çok fazla şeyden kaynaklanabilir. hemen laptopa suç atıyorsun sorun sende belki de? cihazını incelemek lazım. Oyunun bir eklentisini yüklememişsindir ondan kaynaklanabilir.(vc++ gibi paketler. dependecies deniyor bunlara.) driver kurarken üst üste 2 driver kurulu kalmıştır. yine windows 10 sürümünde eski windows 10 driver paketlerini kullanıyorsundur uyumsuzluk sorunu oluşturabilir. oyun açıkken arkada birsürü yazılım çalıştırıyorsundur. oyun oynarken cihazın alttan alacağı hava deliklerini kapatıyorsundur vs. vs.

Dell'in yaptığı thermal throttling olayı ise çok mantıklı. Siz kapatıyorsunuz ama 10 fps fazla alacağım diye cihazın ömründen götürüyorsunuz. oyunda drop yaşıyorsan grafik ayarlarını kıs bi zahmet laptopa suç atacağına. 4 sene olmuş cihaz çıkalı 4 SENE! RTX3080 PERFORMANSI BEKLEYEMEZSİN! HER OYUNU ULTRADA OYNAMA KARDEŞİM! 4 SENELİK CİHAZA DA SUÇ ATMA. BELLİ Kİ SEN KULLANMAYI BECEREMİYORSUN!

Biosu 1.11 e geri down etmeyi başardım forumdaki arkadaşlar sağolsun senin gibi sallamasyon cevaplar vermedilerde hallettik şuan sorunsuz oynuyorum her oyunu , ve sana şunu söylemiş olayım , 1.12 biostaki sıcaklıkla aynı , termal macunlarım sağlam ekimde değiştirdim.Sen FPS drop yiyerek oyna oyunlarını bilgisiz şekilde :D ben her oyunumu 60 FPS sabit dropsuz oynarım.10 fps alacağız diye ömür falan götürmüyoruz , tam tersi ömrü uzuyor cpu ya undervolt uygulanınca :) baya bilgisizsin

• GuArDiAn55-19 G kullanıcısına yanıt

Birader o kadar saçmalamışsın ki... O kadar olur yani.

dell'in uyguladığı thermal trottling vs. undervolt karşılaştırması çok derin konu. Laptoptan laptopa bile değişebilir hangisinin daha etkili olacağı. ben undervolt cihazın ömrünü kısaltır nerede yazmışım? Önce mesajımı düzgün okuyun sonra yorum yazın. thermal throttling'i kapatmanın ömrü kısaltacağını yazdım sadece.

benim dell 7567 4 senelik neredeyse. termal macun değişmedi hiç. ara sıra fanların tozunu aldım. fps dropları zaman zaman yaşadım ama yazılımsaldı. Çözdüm şimdiye kadar. fps dropları yaşamadan The Witcher 3'ü yüksek ayarlarda uzun saatler oynuyorum. Benim cihazımda thermal throttling çok iyi sonuç çıkartıyor.

Şimdi senin cihaza gelirsek thermal throttling senin için bir sorun gibi görünüyor. ben öyle olduğunu düşünmüyorum. sorun bence yazılımsaldı yine. gereksiz yere işlem gücünüzü kıstığınızı düşünüyorum. Undervolt cihazın ömrünü uzatır olayı da yine tartışmalı bir konu. undervolt ile sadece sıcaklığı azaltırsınız. işlemcinin içerisindeki fet transistörler ile kurulmuş lojik kapıların çalışma voltajlarından bahsedilir işlemci voltajı kastedilirken. undervolt yaparak gpu ya da cpu'nun ömründe uzatma olacağı kesin değildir. evet ısıdan avantaj sağlarsınız ama düşük voltaj sonucu daha kararsız çalışacaktır. bu belki de çip ömrünü negatif bile etkileyebilir. bilemezsiniz bunlar çok ileri seviye konular. katı hal fiziği çok ayrı bir uzmanlık alanıdır.

Dell'de çalışan mühendis aptal değil. Cihazın ömrünü uzatmak için ellerinden geleni yapıyor adamlar. Benim cihazımda da harika sonuçlar alıyorum. bir çok kişide de sorun çıkmıyor ki forumlara uğramıyor. çok kişide bu laptop mevcut. siz ise saçma sapan işler ile uğraşıyorsunuz. yeni bios update'i gelmiş adam downgrade etmeye çalışıyor performans iyileştirmelerini. komedisiniz gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: GuArDiAn55-19

dell'in uyguladığı thermal trottling vs. undervolt karşılaştırması çok derin konu. Laptoptan laptopa bile değişebilir hangisinin daha etkili olacağı. ben undervolt cihazın ömrünü kısaltır nerede yazmışım? Önce mesajımı düzgün okuyun sonra yorum yazın. thermal throttling'i kapatmanın ömrü kısaltacağını yazdım sadece.

benim dell 7567 4 senelik neredeyse. termal macun değişmedi hiç. ara sıra fanların tozunu aldım. fps dropları zaman zaman yaşadım ama yazılımsaldı. Çözdüm şimdiye kadar. fps dropları yaşamadan The Witcher 3'ü yüksek ayarlarda uzun saatler oynuyorum. Benim cihazımda thermal throttling çok iyi sonuç çıkartıyor.

Şimdi senin cihaza gelirsek thermal throttling senin için bir sorun gibi görünüyor. ben öyle olduğunu düşünmüyorum. sorun bence yazılımsaldı yine. gereksiz yere işlem gücünüzü kıstığınızı düşünüyorum. Undervolt cihazın ömrünü uzatır olayı da yine tartışmalı bir konu. undervolt ile sadece sıcaklığı azaltırsınız. işlemcinin içerisindeki fet transistörler ile kurulmuş lojik kapıların çalışma voltajlarından bahsedilir işlemci voltajı kastedilirken. undervolt yaparak gpu ya da cpu'nun ömründe uzatma olacağı kesin değildir. evet ısıdan avantaj sağlarsınız ama düşük voltaj sonucu daha kararsız çalışacaktır. bu belki de çip ömrünü negatif bile etkileyebilir. bilemezsiniz bunlar çok ileri seviye konular. katı hal fiziği çok ayrı bir uzmanlık alanıdır.

Dell'de çalışan mühendis aptal değil. Cihazın ömrünü uzatmak için ellerinden geleni yapıyor adamlar. Benim cihazımda da harika sonuçlar alıyorum. bir çok kişide de sorun çıkmıyor ki forumlara uğramıyor. çok kişide bu laptop mevcut. siz ise saçma sapan işler ile uğraşıyorsunuz. yeni bios update'i gelmiş adam downgrade etmeye çalışıyor performans iyileştirmelerini. komedisiniz gerçekten.

Dostum , biosun her güncellemesi o bios sürümünün iyi olduğunu göstermez bunu eklemek istiyorum. Şimdi biosu güncelledikten sonra Rust oyununa girdim normalde 60 fps sabit oynardım , bir baktım 3 dk da bir drop yiyorum fps im 20 ye düşüyor sonra tekrar 60 oluyor , ben yıllarca thoottling devre dışı / undervolt aktif bir şekilde kullandım , o saniyelik fps drop beni kanser eder , seni etmezse bilemem. Şuan 10 numara kullanıyorum

• Arkadaşlar klavyesi sorunlu olanlar ne yaptı acaba?Benim e tuşu hiç çalışmıyor artık.Komple klavye değişmesi gerekecek galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spartacus55 -- 20 Ocak 2021; 0:15:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sandiskin SSD programını kurdum , SSD sağlığı yüzde 88 kalmış , daha gidermi 2 sene daha dostlar :)

Hangi marka model yazabilir misiniz? Birde TBW'nin kaç TB'sini kullanmışsınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Hangi marka model yazabilir misiniz? Birde TBW'nin kaç TB'sini kullanmışsınız?

Stok gelen sandisk X400 M.2 , TBW yi nerden öğrenicez hocam ,?

• 
Sayfa: önceki 513514515516517
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.