Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarcı bir arkadaşa macun çektirmek istiyorum ama elemana çok da güvenemiyorum. Acaba macun çekme işlemi çok mu zahmetli bizim 7567'lerde? Elemanın tecrübesi var ama bizimkinden eline geçmemiştir hiç.

• dobisco kullanıcısına yanıt

Valla forumdaki arkadaşlar sağ olsun halletmiştim. Şu an mutlu mesut kullanıyorum, şeytan kulağına kurşun. Sadece ısınma problemim var ama o da macun değişimin gelmesiyle alakalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: donnarumma

Arkadaşlar bilgisayarcı bir arkadaşa macun çektirmek istiyorum ama elemana çok da güvenemiyorum. Acaba macun çekme işlemi çok mu zahmetli bizim 7567'lerde? Elemanın tecrübesi var ama bizimkinden eline geçmemiştir hiç.

Baya zahmetli , ben temizleyeyim derken elime alıyordum makinayı azdaha :d

• quote:

Arkadaşlar bilgisayarcı bir arkadaşa macun çektirmek istiyorum ama elemana çok da güvenemiyorum. Acaba macun çekme işlemi çok mu zahmetli bizim 7567'lerde? Elemanın tecrübesi var ama bizimkinden eline geçmemiştir hiç.

Hocam dikkatli olun gecen vermistim bakima, Adam bana alman marka macun surdugunu soyledi ama ne marka bilmiyorum. Stres testi yaptim dedi sicakliklar, 75 dereceyi gecmedi dedi, eve bi geldim bakayim dedim GPU (92) CPU (100) onceden bu kadar cok cabuk 100 dereceye bile ulasmazken direk sabitleniyordu. Dikkat etmek gerekiyor. Yan sanayi pek guvenilir degil, ya garantiye ya da kendiniz en iyisi. 7567 gercekten zahmetli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unimportant -- 31 Aralık 2020; 0:1:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Goldtemp G kullanıcısına yanıt

@Goldtemp kusura bakma uzun süredir foruma girmiyordum, yeni gördüm mesajı. sarj adaptörüyle ilgili olan problem için bir şey yapmadım kendiliğinden geçti, akımla ilgili bir sorun mu oluyordu da sesi etkiliyordu bilmiyorum.

ama seste olan anlık takılma 1 yıldan uzun süre devam etti, anlık olarak 1-2 saniye hem ses hem de görüntü takılıyordu ve tırrr sesi çıkıyordu. donanımın bütün parçalarını kontrol ettim, microsoft'un ve dell'in topluluk sayfalarında yardım aradım ama hiçbiri işe yaramadı. bir kaç defa format atıp her şeyi baştan kurdum ama bir şey değişmedi.

en son sinirle ssd'yi tamamen biçimlendirdim, bios ayarlarını sıfırladım ve temiz bir win10 kurdum. windows kendi güncellemelerini tamamlayınca, dell'in driver sayfasından (https://www.dell.com/support/home/tr-tr/product-support/product/inspiron-15-7567-laptop/drivers) sırasıyla

bios

chipset

network

serial ata

video için olan driverleri kurdum.

sesle ilgili hiçbir şey ellemedim. ekran kartları için kendi sitelerindekiler daha güncelse onları tercih ettim. supportassist'i kullanmayı bıraktım.

bir daha aynı sorunu yaşamadım. hatta bir süre sonra win10 sürüm 2004e geçerken temiz kurulum yapıp aynı sırayla kurdum her şeyi, yine bir problem olmadı. umarım olmaz yine.

• Bu notebooku aldığıma okadar pişmanımki , forumberın yaptığı program olmasa pc çöptü , şimdi biosu güncelledik yine çöp oldu , oyunlarda ha bire FPS drop yiyorum. gelde buna gaming notebook de.

• Beels kullanıcısına yanıt

Hocam ben şu şekilde geri döndüm ve şu an sıkıntısız kullanıyorum. Aşağıdaki adımları harfiyen uygula:

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu
  • quote:

Hocam ben şu şekilde geri döndüm ve şu an sıkıntısız kullanıyorum. Aşağıdaki adımları harfiyen uygula:

Hocam Dell çıkmıyor bende EFI nın içinde , ondan dolayı yapamıyorum. Sorunum neki acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Beels

Hocam Dell çıkmıyor bende EFI nın içinde , ondan dolayı yapamıyorum. Sorunum neki acaba ?

Alıntıları Göster

Son BIOS'u tekrar yükleyin, gelecektir muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Son BIOS'u tekrar yükleyin, gelecektir muhtemelen.

Alıntıları Göster

1.12.1 yüklü hocam , yine yükledim ama gözükmüyor orda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beels

Bu notebooku aldığıma okadar pişmanımki , forumberın yaptığı program olmasa pc çöptü , şimdi biosu güncelledik yine çöp oldu , oyunlarda ha bire FPS drop yiyorum. gelde buna gaming notebook de.

Hocam ne kötülüğünü gördün ya? Alt tarafı fps dropları yiyorsun sanki cihazdan dumanlar çıkıyor. Öyle bir yazıyorsun ki, sanki dünyanın en kötü bilgisayarı. insanları kendi problemlerin ile yanlış yönlendirme 4 senedir kullanıyorum ara sıra sorunlar yaşasakta gayet memnunum cihazdan. Fps dropları yaşamıyorum ben bu arada belirteyim dedim. undervolt vs. de yapmadım hiç. şimdi yeni batarya aldım bi 4 sene daha götürür bu batarya ile beni. Sonra masaüstü bir sisteme geçerim. dell 7567'yi de bozulana kadar kullanmayı planlıyorum. 4. seneyi devirmek üzereyim cihaz ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: GuArDiAn55-19

Hocam ne kötülüğünü gördün ya? Alt tarafı fps dropları yiyorsun sanki cihazdan dumanlar çıkıyor. Öyle bir yazıyorsun ki, sanki dünyanın en kötü bilgisayarı. insanları kendi problemlerin ile yanlış yönlendirme 4 senedir kullanıyorum ara sıra sorunlar yaşasakta gayet memnunum cihazdan. Fps dropları yaşamıyorum ben bu arada belirteyim dedim. undervolt vs. de yapmadım hiç. şimdi yeni batarya aldım bi 4 sene daha götürür bu batarya ile beni. Sonra masaüstü bir sisteme geçerim. dell 7567'yi de bozulana kadar kullanmayı planlıyorum. 4. seneyi devirmek üzereyim cihaz ile.

Alıntıları Göster

Dell 7567 yi google arat bakalkm , dünya kadar konunun hepsi , fps drop, düsük performans vs. ısındığında voltaj düşüren bu saçma yazılımı yapan dell , bu saçma işe yaramaz bioslarï yapanda dell , sen memnun olabilirsin ben değilim.

Hocam surayı kontrol edin bios menusunden.

Ayrıca biosu factory settings ile sıfırlayın

• quote:

Orijinalden alıntı: dobisco

peki hocam , akşam iş dönüşü bunu yapıcam , çok teşekkur ediyorum bu arada desteğin için, çok saol.

• quote:

Orijinalden alıntı: dobisco

factory setting yaptım , bios recovery benim neden farklı ?

• minitoolda hala Dell klasörü gözükmüyor

• Sonunda benden kurtuldunuz dostlar @dobisco yardımıyla 1.11 e geri döndüm :D

EDİT :  undervolt çalıştı yardimci olan arkadaslara tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beels -- 5 Ocak 2021; 17:12:18 >
    Biostan tekrar factory settings yapın.
  • Cihazı undervolt olmadan bir ben kullanıyorum herhalde gayet de memnunum genelde Rainbow Six Siege oynuyorum bir sorun gözlemlemedim oyun oynarken

• harock kullanıcısına yanıt

Hocam ısı değerlerinde fark yaratıyor undervolting. Cihazın ömrü açısından mantıklı.

• 
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.