Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, daha önce tn paneli ips panelle değiştiren oldu mu?
    Tavsiyeniz var mı?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Verdim lakin problem çıkardılar benim ilk cihazım arızalanmıştı ilk altı 6 ayda değişim yaptım sonraki yeni cihazımın garanti süresini ilk kesilen fatura üzerinden işleme koymaya çalıştılar bunun yanlış olduğunu ikinci cihazın bana teslimimden sonra garanti süresinin işlemesi gerektiğini söyledim ikinci cihazda bana 2017 12.ayının galiba 16 sında teslim edildi bakalış şuan kontroler yapılıyor dönüş yapacaklar beklemekteyiz. Siz siz olun garanti bittikten sonra anakart yakmayın cihazı bırakın gidin böyle bir durumda bayağı maliyetli bir iş olacak gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilteris90 İ kullanıcısına yanıt
    garanti ilk cihazınızın fatura tarihi itibariyle devam eder diye biliyorum.
    Evet anakart epey masraflı.
    Hocam şu şeyi biliyor musunuz, laptobun bataryası gömülü ya, gömülü olduğu için aksesuar aslında sayılmaz mı?
    Garantisi ilk cihazınızın garantisi süresi geçerli diye biliyorum.

Nasıl aksesuar anlamadım hocam batatya 1 yıl garantiye dahil diye biliyorum eğer bunu dediyseniz. Bu arada garanti kapsamına aldılar cihazı kalpten gidiyordum :) ama bundan sonra dell in yanından geçersem...

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris90

Verdim lakin problem çıkardılar benim ilk cihazım arızalanmıştı ilk altı 6 ayda değişim yaptım sonraki yeni cihazımın garanti süresini ilk kesilen fatura üzerinden işleme koymaya çalıştılar bunun yanlış olduğunu ikinci cihazın bana teslimimden sonra garanti süresinin işlemesi gerektiğini söyledim ikinci cihazda bana 2017 12.ayının galiba 16 sında teslim edildi bakalış şuan kontroler yapılıyor dönüş yapacaklar beklemekteyiz. Siz siz olun garanti bittikten sonra anakart yakmayın cihazı bırakın gidin böyle bir durumda bayağı maliyetli bir iş olacak gibi
    Tüm alışverişlerde ilk kesilen fatura geçerlidir, sizinkini iyi niyet kapsamında yapmışlar. Bu DELL'in müşteri memnuniyetini önemsediğini gösterir.
    koçsistem bireysel kullanıcılar için 2 yıl dedi geçen gün bana.
    teşhis koydular mı soruna? Hangi servisine vardiniz, kargoyla mı elle mi vermiştiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 18 Aralık 2019; 20:15:0 >
  • Merhaba arkadaşlar

2.5 sene oldu bu laptopu kullanalı. Bataryam şişmiş. Orjinal batarya alıp kendim takmak istiyorum. Ancak hiçbir yerde bulamıyorum bu bataryayı. Yol gösterebilecek birisi var mı?

ekleme: 2.5 senede pilimdeki yıpranma payı fena değil. Şişmese iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raznurk -- 19 Aralık 2019; 13:42:13 >

• Raznurk kullanıcısına yanıt
    Kapağı açınca şişme gözükür mu? Servis dışında satan yoktur sanırım.
    Anakart yanmış değiştiler şükür rahatladım adam bana 5000 tl masraf çıkar dediğinde kalpten gidiyordum. Garantiden yaptırdık bakalım kaç yıl gidecek bu cihaz benim artık midemi bulandırıyor...

Ankarada servislwri var göktürk bilişim elden onlara teslim ettim.

• zinedine_zidane kullanıcısına yanıt
    Yok hocam benim ilk cihaz 1 aya yakın serviste kaldı gitti geldi kargo falan demekki eklediler bu geçen süreyi

• Arkadaşlar şuan 1.6 bios var 1.10 sitesindeki sürümü yükleme yapayımmı fikrinizi öğreneblirmiyim artık birşey yüklerken korkarak yüklüyorum

• quote:

Ankarada servislwri var göktürk bilişim elden onlara teslim ettim.
    tamam hocam
  • quote:

Anakart yanmış değiştiler şükür rahatladım adam bana 5000 tl masraf çıkar dediğinde kalpten gidiyordum. Garantiden yaptırdık bakalım kaç yıl gidecek bu cihaz benim artık midemi bulandırıyor...
    laptopların anakartlarına işlemci ekran kartı gömülü olduğu için maliyetli oluyor. Normalde anakart o kadar etmezde:)
  • quote:

Arkadaşlar şuan 1.6 bios var 1.10 sitesindeki sürümü yükleme yapayımmı fikrinizi öğreneblirmiyim artık birşey yüklerken korkarak yüklüyorum
    Çıktığı ilk günden beri kullanıyorum, herhangi bir sıkıntısı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Kapağı açınca şişme gözükür mu? Servis dışında satan yoktur sanırım.
    Servisi aradım 900tl ücret verdiler. 500 Tl yi gözden çıkarmıştım ancak 900 Tl yüksek bir rakam veresim gelmiyor. Bataryayı söktüm. Bataryasız kullanıyorum. Bataryanın da içini açtım. Kendim tamir etmek için pilleri aradım ancak bulamadım nette. Üretici Samsung. Galiba özel olarak üretiliyor. Ayrıca satışı yok.

• Raznurk kullanıcısına yanıt
    Bu laptopların bataryaları çok para ya.
  • Merhaba,

Batarya problemi bende de başladı gibi. Siz bataryanızın şiştiğini nerden anladınız?

Bunun dışında genel 2 sorum olacak.
    1) En düşük parlaklık-düşük işlemci hızı vs ile bile kullansam şarjı 50 dakika civarında dayanmaya başladı ve işin kötüsü %40-%50 arasında aniden kapatıyor kendini bilgisayarım. Şarj süresine yapacak bir şey yok fakat şu anki haliyle kalibrasyon yapabileceğimiz bir yöntem mevcut mu? Aniden kapanmalarından ötürü veri kayıpları da yaşamaya başladım.

2) Benim şarj kablosunun mavi ışıktan adaptöre doğru giden kısımındaki çentiklerin orası açıldı ve siyah ana kablonun içinde kırmızı-mavi kabloları görmeye başladım. Buna amatör de olsa nasıl bir tamir uygulanabilir? Gittikçe açılmaya başlıyor bir süre sonra işlevini yitireceğini düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.