Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (441. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde durduk yere pili görmüyordu bildiğin fişten çalışıyordu sadece servise gönderdim pili değiştirdiler
  • hdd yerine ssd tavsiyeleriniz var mı?
  • harock kullanıcısına yanıt
    ne kadar sürede değiştiler? Yeni mi yollamıştınız?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 14 günde gitti geldi temmuz ayı gibiydi yanlış hatırlamıyorsam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antika1211

laptop son 2-3 haftadır 4 kere şu hatayı verdi beyler mavi ekran hatası..aniden kullanırken verdi her defasında..

Sebebi nedir??

Büyük bir ihtimalle sürücülerin birinde sorun var.

Ya da RAM'da sorun olabilir. Memtest86 ile belleği test edebilirsiniz.

• harock kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

hdd yerine ssd tavsiyeleriniz var mı?
    250GB samsung 960evo kullanıyorum, oldukça memnunum. SSD bölümü ayrı zaten, HDD ile birlikte kullanıyorsun...
  • Cihazın driverlarını güncellemek için önerdiğiniz yazılım var mı malum dell in kendi sitesinde güncellenmiş görünmesine rağmen idm ile indirirken aynı dosyanın daha önce indirildiğini belirten uyarı alıyorum intel sürücülerini felan güncelleyebileceğim driver programı önerisi olan ayrıca malum ses sürücüsünün haziran sürümünü kullanıyorum dell sitesinden indirdiğim görev yöneticisinde 2 tane HD AUDİO background process görüyorum bu normal mi?
  • antika1211 A kullanıcısına yanıt
    bende de benzer bir sıkıntı var. bir ara windows nvidia driver'ı ile alakalı hata da vermişti.
    onunla alakalı olabilir diye düşünüyorum.
    nvidia driver'ını silip nvidia'nın kendi sitesinden tekrar kurmayı deneyeceğim ben.
    siz de deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harock

Cihazın driverlarını güncellemek için önerdiğiniz yazılım var mı malum dell in kendi sitesinde güncellenmiş görünmesine rağmen idm ile indirirken aynı dosyanın daha önce indirildiğini belirten uyarı alıyorum intel sürücülerini felan güncelleyebileceğim driver programı önerisi olan ayrıca malum ses sürücüsünün haziran sürümünü kullanıyorum dell sitesinden indirdiğim görev yöneticisinde 2 tane HD AUDİO background process görüyorum bu normal mi?
    Hiçbir driver güncelleme yazılımı kullanmayın, çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Dell'in sitesindeki sürücü sayfasında güncelleme tarihi sürücünün güncellenme tarihi değil, sürücü açıklamasının güncellendiği tarih oluyor. Gerçek güncelleme tarihi "Release Date:" olarak geçiyor.

2 tane HD Audio işlemi görmeniz normal.

Intel'in WiFi, BT ve GPU sürücü güncellemelerini Intel'in kendi sitesinden, Nvidia'nın sürücü güncellemelerini Nvidia'nın kendi sitesinden, geriye kalan sürücüleri de Dell'in sitesinden güncelleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: antika1211

laptop son 2-3 haftadır 4 kere şu hatayı verdi beyler mavi ekran hatası..aniden kullanırken verdi her defasında..

Sebebi nedir??

Ekran kartı nedenli veriyor bu hatayı. Muhtemelen google chrome üzerinden YouTube açıp video izlerken olmuştur. Hem nvidia hem google chrome güncelleyin. Bir de bios güncellemesini muhakkak yapın.

• 2. Ssd slotu yoksa ilerde hdd yi ssd ye çevirmek daha mantıkl ı gibi.

• Dell 7567 de iki tür panel var. İkinci el alacağım galiba. Bu panelin TN mi yoksa İPS mi olduğunu nasıl anlarız. Biyerde bişey yazıyor mu. Kazık yememek için öğrenmek açısından soruyorum. 128 gb ssd li olanların hepsi TN panel midir yada 256 gb Ssd yi sahip
    Olanlar mı İPS oluyor. Çok karışık oldu. İ7 ler için soruyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eser_aga_83 kullanıcısına yanıt
    Notebook'un alt kısmında model numarası yazıyor. O model numarasını dell'in sitesinde destek kısmına yazarsan o notebook'un tam olarak hangi parçalardan üretildiğini görebilirsin. Orada ekran bölümünde ips'mi tn'mi olduğu yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gtagucu -- 28 Ekim 2018; 2:35:45 >
  • Digiturk Play kullanıp sorun yaşayan var mı benden başka?

Digiturk Playdeki bazı kanallarda yeni bir formata geçildi. Nedir bilmiyorum da. Artık o kanalları açtığım zaman (örnek NTV, S Sport gibi) inanılmaz bir mouse donması oluyor. Neredeyse imleci hareket ettiremiyorum. O açıkken başka bir işlem yapmak imkansız oluyor

Chrome veya mozilla farketmedi. NVİDİA'yı son sürüme güncelledim farketmedi.

Bios son sürüme dün geçtim. Farketmedi.

windows versiyon 18.03

Bizim kronik mouse takılması sorunu geldi aklıma. Yine bizim laptopla mı ilgili acaba? Duyan gören bilen çözen var mı?
  • Dell 7567 Laptoba sahip olanlar ve ekranı AUO63ED (AHVA) olanlar ekranı overclock edebilirlermiş yabancı forumlarda araştırdım ve buldum.İnternette 100 hz deneyen eleman var ama ben 75 hz denedim ve çalıştı.. 60 hz ile arasında baya fark var 75 hzde cs go oynadım 30 dk sonra 60 hz geçip oynadım arada fark var sanki kasıyor gibi geliyor 60 hzde :) (İkisi de aynı ayarlarda 200 fps sadece Hzler farklı)

Bu da kanıt

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokucan -- 28 Ekim 2018; 15:33:43 >
  • yukarıdaki bir arkadaşın bahsettiği gibi ben de 14.ayımdayım bilgisayarda ve batarya algılanamadı hatası vermişti açtığımda.. şuan batarya %9 da ve "prize takılı,dolmuyor" hatası veriyor..ne yapmam lazım çok da yabancıyım açıkçası ??

edit :

sanırım kabloda sorun varmış kabloyla biraz uğraşınca oldu .. benim kablo kopmuştu yaptırdığım yer kalitesiz kablo kullanmış ve eskiye oranla çok kısa olunca kablo biraz zorlanmış giriş yerleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antika1211 -- 28 Ekim 2018; 20:52:15 >
  • aegschumi A kullanıcısına yanıt
    Digiturk izlemek için Microsoft store'dan indirilen Bein Connect'i kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtagucu

Digiturk izlemek için Microsoft store'dan indirilen Bein Connect'i kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım.
    Bende Microsoft store'dan Digiturk play indirdim şimdi. Onda sorun yok. Aklıma gelmemişti bu çözüm. Çok teşekkürler
  • 120hz panel taktıran oldu mu veya taktırmayı düşünen?
  • 
Sayfa: önceki 439440441442443
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.