Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
10.007
Cevap
138
Favori
476.064
Tıklama
Giriş
    309 Mesaj

Hocam, modem Superonline firmasının verdiği Huawei HG255S.

3 farklı telefon ile denedim. Mi Max 2, Mi Note 3 ve İphone. Sonuç aynı. Bu arada telefonlarda AC desteği var. Birazdan notebook üzerinde ethernet ile test yapacağım. Bir de Smart Byte programına bakacağım. Teşekkürler cevabınız için.
    |
    |
    harock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peki modemde ac yayını açık mi yanı suan 2.5ghz mi etkin yoksa 5 ghz mi ? Muhtelen kablo ile 10-12 mb indirme göreceksiniz cihazda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Ali Lukunku kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    309 Mesaj

Ac seçeneği göremedim. Ama hem 2.5 hem de 5 Ghz etkin durumda. Ekran görüntüsü de ekleyeyim;

|
    |

Ping zaman zaman 3-4 çıkıyor ama genellikle 1. Hız da 93-95 arası değişiyor. Yani kablolu bağlantıda bir sıkıntı yok ama kablosuz bağlantı sıkıntılı.
    |
    |

5 ghz e bağlanmanıza rağmen durum aynıysa yayın taptığınız kanal ile ilgili olabilir etrafınızda çoğunluk ayni kanaldan yayın yapıyor muhtemelen siz en az kullanan kanaldan yayın yaparsanız daha iyi bir hız elde etmeniz lazim bunu da son olarak acaba modemden bir kısıtlama seçeneğindeki aktif mi hız olarak siz dediğim kanal olayına bakın belki 20-12 alamasanizda suan aldığınızdan daha iyi bir hız almanız gerekir telefondan felan 👍🏻

|
    |
    Ali Lukunku kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    14897 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Quinn

Ac seçeneği göremedim. Ama hem 2.5 hem de 5 Ghz etkin durumda. Ekran görüntüsü de ekleyeyim;

Peki 5 GHz olan "Andre5G" ağına mu bağlı hocam cihazlar?
    Maalesef steam'deki saçma takılmalar devam ediyor. Dün çözülmüş gibiydi ama laptopu kapatıp açmamla aynı sorun yineledi. Bu defa videoya aldım. Fps düşüşü yaşandığı anda oyun takılıyor ve GPU ya da CPU değeri saçma bir hal alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=K6BeZ8xncdU&feature=youtu.be

Teşekkür ederim hocam.
    |
    |

Çyle izah edeyim. Şuan notebook ve telefonlar 2.5 Ghz ağa bağlı. Ama 5 Ghz ağa da bağladığımda sonuç değişmiyor. Hatta daha da kötü bir hal alıyor.

5 Ghz'de çekim kuvveti biraz daha düşüyor. Hız da 20-21 civarından 9-10 civarına düşüyor. Bütün cihazlarda durum bu.
    |
    |
    -forumber- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

20 dk oynadım bende sıkıntı yok avaba oyunu intel kart ile mi oynuyorsunuz ?
    |
    |
    donnarumma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çyle izah edeyim. Şuan notebook ve telefonlar 2.5 Ghz ağa bağlı. Ama 5 Ghz ağa da bağladığımda sonuç değişmiyor. Hatta daha da kötü bir hal alıyor.

5 Ghz'de çekim kuvveti biraz daha düşüyor. Hız da 20-21 civarından 9-10 civarına düşüyor. Bütün cihazlarda durum bu.
    5 GHz'in kapsama alanı daha düşüktür fakat hızı çok daha yüksektir. Daha kötü bir hal alıyorsa router'da problem olabilir.

Yok hocam Nvidia ile oynuyorum. Steam ile ilgili bir sorun olduğu kesin ama ne anlayamadım.
    |
    |

Orijinalden alıntı: harock

Benim batarya değişti 9 aylık kullanımda yaklaşık %29 yıpranma olmustu ama sonrasında cihaz pili görmediği icin yanı fişten başka durumda çalışmadığından servise gönderdim suan yaklaşık 3 ay oldu yeni pil ile %4 gibi bir yıpranma var ama ben diger pilden şüpheleniyorum yanı sorunlu olduğunu düşünüyordum bir kaç gündür doldur boşalt çalışmam gerekti ama sıkıntı yok şimdilik
    peki hocam tşk ederim. Peki bataryayı ne kadar sürede değiştirdiler?

2 hafta kadar sürdü 14-16 gün gibi birseydi gidip gelmesi kalın patlayan poşetle göndermiştim onlar sadece kuyuyla göndermişti

|
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4490 Mesaj

bayağı da sürmüş.
    |
    |

Hocam sen oynarken eğer FPS sayacı kullanıyorsan OGL mi yazıyor yoksa D3D10 mu?
    |
    |
    1.6 yüklerken de ME yükleyemedi hatası verdi. fark eder miydi bilmiyorum 1.8 kurdum üstüne. tekrar win10 kurdum, şimdilik iyi gibi.

tek sıkıntım başlangıçta wifi bağlanmıyor, elle bağlıyorum. sorun çözümünü bilen var mı?
  • Yarbay
    14897 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: scorn

bios işini iyice savmışlar.. önceki versiyonlar 1.7, 1.8 iken son çıkan 1.6. bir de downgrade için uğraştım.
    1.6 yüklerken de ME yükleyemedi hatası verdi. fark eder miydi bilmiyorum 1.8 kurdum üstüne. tekrar win10 kurdum, şimdilik iyi gibi.

tek sıkıntım başlangıçta wifi bağlanmıyor, elle bağlıyorum. sorun çözümünü bilen var mı?
    Niye downgrade ettiniz ki hocam? 1.6.0 versiyonunu silmişlerdi siteden, tekrar eklemişler sadece.

Muhtemelen router problemli hocam. Ya da şöyle olabilir mi ? Aynı anda ağa bağlı birçok cihaz var. Mi Box Tv, Telefonlar,Tabletler,Notebook vs... Ondan da oluyor olabilir belki.
    |
    |
    -forumber- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Muhtemelen router problemli hocam. Ya da şöyle olabilir mi ? Aynı anda ağa bağlı birçok cihaz var. Mi Box Tv, Telefonlar,Tabletler,Notebook vs... Ondan da oluyor olabilir belki.
    Hepsi de 5 GHz'e bağlı olamazlar hocam. Üstelik 5 GHz ağlar o tür şeylerden kolay etkilenmiyorlar.
    |
    |
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.