Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biliyorsunuz bilgisayarda mikrofon girişi yok ve bu yüzden kulaklık için usb girişli olanları tercih etmemiz gerekiyor bizim ses yongası ile ilgili bilgisi olan var mı ? sanal 7.1 kulaklık almasak bile 5.1 veya 7.1 de iyi performans veriyor mu ?
  • Merhabalar, dell 7566 sahibiyim ama bizim ürünün ana konusunu açan arkadaş konuyu silmiş buradan sorayım kardeş ürünler sayılır bizimkiyle sizinki, ekran kartı - cpu arasında 1 nesil fark var gerisi aynı kasasına kadar.

Neyse, sorum şu ben m2 ssd yuvasına ssd'yi takarken ssd yuvasındaki o küçücük vidayı kasanın içine düşürdüm ve çıkarması imkansız ancak komple laptopun her şeyi sökülmeli yani normal kullanıcı işi değil. Şu harddiskin üzerindeki küçük vidaları sökmeye çalıştım ama kesinlikle sökemedim, yapabilen varsa nasıl sökülüyor bunlar?

Şimdilik WLAN kartını tutan vidayı söktüm o da aynı vidaya sahip SSD yuvası ile. WLAN kartı küçük olduğundan ve kapağı da kapatınca yine sabit duruyor. Tabii yine de insanın içi tam rahat etmiyor bir para bandı gibi bir şeyle onu üzerindeki etiket kısmından bantlayıp sabitlemeyi düşünüyorum.

Demem o ki kısaca harddiskin üzerindeki o küçük vidaları (yuva değil direk üstündeki) nasıl sökebilirim? Veya SSD yuvası için m2x3 vida bulma şansım nedir? Google'dan biraz bakındım ama birebir aynı vidayı bulamadım. m2x3 yazıyor ama bunun büyüğü de var küçüğü de var sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Merhabalar, dell 7566 sahibiyim ama bizim ürünün ana konusunu açan arkadaş konuyu silmiş buradan sorayım kardeş ürünler sayılır bizimkiyle sizinki, ekran kartı - cpu arasında 1 nesil fark var gerisi aynı kasasına kadar.

Neyse, sorum şu ben m2 ssd yuvasına ssd'yi takarken ssd yuvasındaki o küçücük vidayı kasanın içine düşürdüm ve çıkarması imkansız ancak komple laptopun her şeyi sökülmeli yani normal kullanıcı işi değil. Şu harddiskin üzerindeki küçük vidaları sökmeye çalıştım ama kesinlikle sökemedim, yapabilen varsa nasıl sökülüyor bunlar?

Şimdilik WLAN kartını tutan vidayı söktüm o da aynı vidaya sahip SSD yuvası ile. WLAN kartı küçük olduğundan ve kapağı da kapatınca yine sabit duruyor. Tabii yine de insanın içi tam rahat etmiyor bir para bandı gibi bir şeyle onu üzerindeki etiket kısmından bantlayıp sabitlemeyi düşünüyorum.

Demem o ki kısaca harddiskin üzerindeki o küçük vidaları (yuva değil direk üstündeki) nasıl sökebilirim? Veya SSD yuvası için m2x3 vida bulma şansım nedir? Google'dan biraz bakındım ama birebir aynı vidayı bulamadım. m2x3 yazıyor ama bunun büyüğü de var küçüğü de var sanırım.

Kasanın içine vida kaçtıysa en kısa sürede bulun derim hocam o vidayı, tam emin değilim ama anakarttaki bileşenlerin kısa devre yapmasına neden olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Merhabalar, dell 7566 sahibiyim ama bizim ürünün ana konusunu açan arkadaş konuyu silmiş buradan sorayım kardeş ürünler sayılır bizimkiyle sizinki, ekran kartı - cpu arasında 1 nesil fark var gerisi aynı kasasına kadar.

Kasanın içine vida kaçtıysa en kısa sürede bulun derim hocam o vidayı, tam emin değilim ama anakarttaki bileşenlerin kısa devre yapmasına neden olabilir.

Hocam çıkarmam imkansız resimle göstereyim:

Resimdeki kırmızı okun olduğu yerden düştü vida ve bazen kasayı sallayınca ses kesiliyor muhtemelen bir yerlere sıkışıp kalıyor. Yeşil daire ile gösterdiğim WLAN kartı, düşen vida ile aynı. Ben de onu söküp SSD yuvasına taktım. WLAN kartı çok azıcık ucundan yukarı kalkık ama kapağı falan kapatınca sabit duruyor pek sorun yok onun için oradan. Bir de mor ile işaretlediğim harddisk vidalarından sökmeye çalıştım sökebilsem onu kullanacaktım ama sökülmüyor.
    SS:

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 15 Mart 2018; 17:15:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak27.

Arkadaşlar herkese iyi forumlar.
    Biliyorsunuz bilgisayarda mikrofon girişi yok ve bu yüzden kulaklık için usb girişli olanları tercih etmemiz gerekiyor bizim ses yongası ile ilgili bilgisi olan var mı ? sanal 7.1 kulaklık almasak bile 5.1 veya 7.1 de iyi performans veriyor mu ?

Steelseries arctis 3 te harici jak göndermişler , tek slottan hem kulaklık hem mikrofon çalışıyor , ben memnun kaldım açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beels -- 15 Mart 2018; 23:37:45 >
  • Burak27. B kullanıcısına yanıt
    bende logitech g930 var ve sık sık kullanıyorum pc de bir sorun yaşamadım oldukça memnunum.
  • Arkadaşlar güç seçenekleri yüksek performans’ın gelişmiş seçenekler sekmesindeki

1-İntel dynamic and thermal/ config tdp level

2-en düşük işlemci profili

3-En yüksek işlemci profili

Bu 3 sekmenin prize takılı ve pilde olan değerlerini yazabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerasker

Arkadaşlar güç seçenekleri yüksek performans’ın gelişmiş seçenekler sekmesindeki

1-İntel dynamic and thermal/ config tdp level

2-en düşük işlemci profili

3-En yüksek işlemci profili

Bu 3 sekmenin prize takılı ve pilde olan değerlerini yazabilir misiniz?

bende seçeneklerde sadece dell var, birde pilde ve şarjdaki değerler aynı. benim bu güç seçenekleri sadece intel grafik ayarlarındaki kısım farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpererez -- 16 Mart 2018; 11:1:50 >

• Detaylı cevapların için çok teşekkürler dostum:) ayarlar aynı neredeyse bitek benim ‘En düşük işlemci durumu’ prize takılı %100 olarak gözüküyor, pilde %5 aynı , bende %5 e çekmeli miyim prize takılı seçeneğinde?@alpererez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerasker -- 16 Mart 2018; 11:27:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerasker

Detaylı cevapların için çok teşekkürler dostum:) ayarlar aynı neredeyse bitek benim ‘En düşük işlemci durumu’ prize takılı %100 olarak gözüküyor, pilde %5 aynı , bende %5 e çekmeli miyim prize takılı seçeneğinde?@alpererez

rica ederim, ne demek ben buradaki ayarları hiç kurcalamadım, recovery ile ne gelmişse onu kullanıyorum. ben sadece kapak kapatıldığında beklemeye geçmesini ve bir süre sonra kendini beklemeye almasını falan kapattım. en düşük işlemci durumu tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum, eğer daha önceden sen müdahele etmişsen bendeki ayarlar gibi yapabilirsin.

• alpererez kullanıcısına yanıt
    ben ayarları varsayılan yaptıgımda garip şekilde sistemle gelen ayarların bazıları değişti, mesela bekleme süresi vs. Normalde yoktu diğer ayarlardan şüphelendim belki değişmiştir diye o yüzden sordum, tamamdır dostum teşekkür ediyorum tekrar

• --alıntı----
    BIOS v1.4.0'dan herhangi bir BIOS sürümüne downgrade etme (geri dönme);

Bilgisayarı kapatın, tüm USB cihazları bilgisayardan çıkartın. Sol Ctrl ve Esc tuşlarına basılı tutun, bu tuşlara basılı tutarken bilgisayarı şarja takın. Bilgisayar kendiliğinden açılacaktır. BIOS Recovery penceresini görene kadar tuşlara basmaya devam edin. Bir pencere çıktığında tuşlara basmayı bırakın. Bu pencerede "Rollback" seçeneğini işaretleyin ve işlemi başlatın. BIOS, bi önceki sürüme dönecektir. İşlem bittikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak. Windows'a geri döndüğünüzde istediğiniz bir BIOS sürümünü yükleyebilirsiniz.
    ----alıntı----

beyler bu yöntemi deneyen oldu mu ? güvenilir mi ? şuan son bios sürümü var 5-6 gün önce günecllemiştim pişman oldum eskiden kullandığıma dönmek istiyorum eğer bu yöntem yarayacaksa.. bir de bu sorun çıkarmayan bios sürümü hangisiydi ? unuttum ben bir önce kullandığımı 1.1 miydi 1.2 miydi bu reset sorunu olmayan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: antika1211

--alıntı----
    BIOS v1.4.0'dan herhangi bir BIOS sürümüne downgrade etme (geri dönme);

Bilgisayarı kapatın, tüm USB cihazları bilgisayardan çıkartın. Sol Ctrl ve Esc tuşlarına basılı tutun, bu tuşlara basılı tutarken bilgisayarı şarja takın. Bilgisayar kendiliğinden açılacaktır. BIOS Recovery penceresini görene kadar tuşlara basmaya devam edin. Bir pencere çıktığında tuşlara basmayı bırakın. Bu pencerede "Rollback" seçeneğini işaretleyin ve işlemi başlatın. BIOS, bi önceki sürüme dönecektir. İşlem bittikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak. Windows'a geri döndüğünüzde istediğiniz bir BIOS sürümünü yükleyebilirsiniz.
    ----alıntı----

beyler bu yöntemi deneyen oldu mu ? güvenilir mi ? şuan son bios sürümü var 5-6 gün önce günecllemiştim pişman oldum eskiden kullandığıma dönmek istiyorum eğer bu yöntem yarayacaksa.. bir de bu sorun çıkarmayan bios sürümü hangisiydi ? unuttum ben bir önce kullandığımı 1.1 miydi 1.2 miydi bu reset sorunu olmayan ?

Yöntemi keşfeden benim, ben herhangi bir sorun olmadan önceki BIOS sürümüme dönebiliyorum.

Sorun çıkarmayan en son BIOS sürümü 1.1.0

• antika1211 A kullanıcısına yanıt
    1.5.3 sürümünde işe yaramıyor bu özellik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizlinziva

1.5.3 sürümünde işe yaramıyor bu özellik.

İşe yarıyor.

Eğer BIOS'u güncelledikten sonra Windows'u tekrar yüklerseniz veya Windows'un bulunduğu diski (SSD, HDD vs) formatlarsanız işe yaramıyor sadece.
  • Son zamanlarda özellikle youtube'da video izlerken elektirksel bir cızırtıya benzeyen bir sesle birlikte takılma oluyor. Acaba sebebi nedir? Başka yaşayan oldu mu hiç?
  • Arkadaşlar Müjdeler Olsun 3 aydır ne yaptıysam BIOS u 1.1.0 a düşürememiştim. Şu an düşürdüm.(BIOS 1.4.0 dan direk 1.1.0 a, ayrıca BIOS yükselttikten sonra bilgisayarı formatlayıp tekrar W10 kurmuştum, ben 1.4.0 dan düşürdüm ama muhtemelen BIOS 1.5.3 tende 1.1.0 a düşürülebilir.)

Yöntemi;

Öncelikle BIOS 1.1.0 sürümünü BIOS_IMG.rcv olarak yeniden adlandırıyoruz, dosya biçimi .rcv olacak (.exe olmayacak), sonra bunu bir flash sürücüye kopyalıyoruz (flash sürücü FAT 32 biçimi olacak) sonra aşağıdaki yöntemi uyguluyoruz;

-Önce bilgisayarı tamamen kapatıp flash sürücüyü USB girişine takıyoruz.
    -Ardından, bilgisayar kapalıyken, sol Ctrl + Esc tuşlarını basılı tutup şarj kablosunu bilgisayara bağlayoruz. Bilgisayar otomatik
    olarak başlayacaktır.
    -BIOS Kurtarma penceresi görünene kadar sol Ctrl + Esc tuşunu basılı tutmaya devam ediyoruz.
    -BIOS Kurtarma penceresi geldikten sonra, Üstteki seçeneği (Recover BIOS) seçip devam ediyoruz, bilgisayar yeniden başlatıldıktan
    sonra BIOS'un değeri 1.1.0 a düşüyor.

• donnarumma kullanıcısına yanıt
    Ben ses driverından kaynaklanıyor diye biliyorum ama yanlış yönlendirmeyeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptor19

Arkadaşlar Müjdeler Olsun 3 aydır ne yaptıysam BIOS u 1.1.0 a düşürememiştim. Şu an düşürdüm.(BIOS 1.4.0 dan direk 1.1.0 a, ayrıca BIOS yükselttikten sonra bilgisayarı formatlayıp tekrar W10 kurmuştum, ben 1.4.0 dan düşürdüm ama muhtemelen BIOS 1.5.3 tende 1.1.0 a düşürülebilir.)

Yöntemi;

Öncelikle BIOS 1.1.0 sürümünü BIOS_IMG.rcv olarak yeniden adlandırıyoruz, dosya biçimi .rcv olacak (.exe olmayacak), sonra bunu bir flash sürücüye kopyalıyoruz (flash sürücü FAT 32 biçimi olacak) sonra aşağıdaki yöntemi uyguluyoruz;

-Ardından, bilgisayar kapalıyken, sol Ctrl + Esc tuşlarını basılı tutup şarj kablosunu bilgisayara bağlayoruz. Bilgisayar otomatik
    olarak başlayacaktır.
    -BIOS Kurtarma penceresi görünene kadar sol Ctrl + Esc tuşunu basılı tutmaya devam ediyoruz.
    -BIOS Kurtarma penceresi geldikten sonra, Üstteki seçeneği (Recover BIOS) seçip devam ediyoruz, bilgisayar yeniden başlatıldıktan

oo bu yöntemle artık düşüremeyenler de düşürür galiba. https://www.dell.com/community/Inspiron/Dell-7567-BIOS-1-5-3-still-is-turning-off-and-restarting/td-p/5907092 buraya da yaz istersen bu son yöntemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpererez -- 19 Mart 2018; 9:32:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

quote:

Orijinalden alıntı: raptor19

Arkadaşlar Müjdeler Olsun 3 aydır ne yaptıysam BIOS u 1.1.0 a düşürememiştim. Şu an düşürdüm.(BIOS 1.4.0 dan direk 1.1.0 a, ayrıca BIOS yükselttikten sonra bilgisayarı formatlayıp tekrar W10 kurmuştum, ben 1.4.0 dan düşürdüm ama muhtemelen BIOS 1.5.3 tende 1.1.0 a düşürülebilir.)

Yöntemi;

olarak başlayacaktır.

oo bu yöntemle artık düşüremeyenler de düşürür galiba. https://www.dell.com/community/Inspiron/Dell-7567-BIOS-1-5-3-still-is-turning-off-and-restarting/td-p/5907092 buraya da yaz istersen bu son yöntemi

Hocam, bu yöntemi zaten ordan aldım ancak orada yöntemi anlatan kullanıcının anlattığı ''Rollback BIOS'' seçeneği bendeki BIOS kurtarma penceresinde çıkmadığı için anlattığım gibi yaptım ve BIOS u 1.1.0 a düşürdüm. Benim durumumda olan arkadaşlara yardımcı olabilir diyerek yöntemi burada paylaştım.

• 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.