Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sonunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

quote:

Orijinalden alıntı: Quaresssma

pil ve tasarım. pil benim için çok önemli, önemsiz diyeni bilemem. tasarımda 7567 de daha iyi geldi.

bilgisayar açılış hızı nasıl hocam ? Ssd olduğundan merak ettim

Sk hynix var ssd olarak 7.4 saniye bazen 7.7 saniye görüyorum ancak şuan çok fazla program yüklü değil.
  • peki hocam tşk ler
    laptobun kendi içinden çıkan di mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

peki hocam tşk ler
    laptobun kendi içinden çıkan di mi

Evet. Laptobun farklı modelleri olduğu için SSD modelleri de farklılık gösteriyor.
  • W10 u usb yardımıyla pc ye kurmak için usb ye ıso şeklinde mi yüklemek aktarmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://hizliresim.com/ByqEvQ

arkadaşlar msi afterburner ile gta 5 içi değerlere baktım, çekirdek hızı 1670-1683 lerde dolaşıyor.

notebookcheckte 1050ti(notebook) çekirdek hızı 1493/1620(boost)

yani ben hiç referans değerlerle oynamadan overclock gibi bişey mi olmuş oluyor :D bu uzun vadede benim kartıma zarar vermesin ? biyerlerden bızıklayıp indirmem gerekiyorsa ona göre indireyim.

2.olarak 10 dakika oynuyorsam kafadan 3 dakkasında gpu kullanımı %70-75-80 lere düşüyor fps sabitlemeyi kapattım, kapatmadığımda da sonuç değişmedi.

yüksek-ultra arası genelde 60 fps aldığım halde fps bazı yerde 42-45 e düşüyor gpu kullanımıda %75-80 olunca da kıllanıyorum haliyle. oyun performansımı etkilemiyor ancak ayar yükseltsem ort 45 aldığım yerde o değer 28-30 lara düşer ve beni etkiler. sizde durumlar nasıl arkadaşlar ?

• 1.4.0 bios sürümünü hiç bulaşmayın, Power Throttlingin Düzeldiği felan yok gene gpu + cpu stress teste işlemc 1700 mhz düşüyor.
    1.2.0 Bios
    Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

1.4.0 Bios

Forumber adlı arkadaşımızın verdiği program ile devam ediyorum, gene intel Dptf sildim ve Throttlestop programında iki mod oluşturdum. Biri pil diğeri performance. Pilde, işlemci turbo kapalı çalışıyor ve speedstep açık oluyor. Bu sayede daha az pil tüketiyor. Ayrıyetten donma ve kitlenmemesi için işlemci voltage'ı -100 geri çektim. İsteyenler olursa kendimdeki ayarlarıda paylaşabilirim.

Bu arada bu konuda hala daha dell 7567 almak isteyen arkadaşlar olduğu için genel bi değerlendirme yapıyım. Laptobu haziran ayında aldım. Açık ve net bu fiyata başka bir şey yok bunu kafanıza sokun. Konuda'da gördüğünüz üzere baya yazılımsal sorunlar var sadece. Birde laptop fan sesi ile falso veriyor. Bunun dışında her şey 10 numara 5 yıldız. Yazılımsal benim başıma gelen iki sorun biri fare takılması diğer işlemci hız kesme sorunu. Takılma sorunu bir iki regedit ayarı ile çözülüyor ama ara sırada fare takılma yapmıyor değil. (winver 1703) işlemci hız kesme sorununa gelirsek ne azık ki dell 7 aydır çözüm üretemedi. Altı üstü bir kaç ayar ile sorun çözülecek ama yok anam yok. Bırakın ısınsın makine, oyuncu pc'si ısınır ya salın şu işlemciyi bize ama yok anam yok. Bana kalırsa dell bu saatten sonrada bu sorunları çözmez. He birde bir ifşa daha veriyim, laptobun ekran kartının 60 derece cpunun 70 derece çalışması yalan arkadaşlar. İşlemci hız kesmeyince 90-100 derece arası dolaşıyor, ekran kartıda 71 görüyor. Aklınızda bulunsun. Alıcak arkadaşlarsa ben bu sorunları çözerim bilgim var diyorsanız, kesinlikle alın bu laptobu pişman olmasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begamermc -- 27 Aralık 2017; 12:28:17 >

• thelordof kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=UQB-ngmId7Y
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    hocam işlemci sıcaklığında o değerleri görebilmen için fanın hiç devreye girmemiş olmaması lazım gibi geliyor.

ben oyuna girdiğimde 1-2 dakka 80-85 lere çıktığı oluyor lakin devreye girince max 72-75
  • quote:

hocam işlemci sıcaklığında o değerleri görebilmen için fanın hiç devreye girmemiş olmaması lazım gibi geliyor.

ben oyuna girdiğimde 1-2 dakka 80-85 lere çıktığı oluyor lakin devreye girince max 72-75

O değerler oyundada bendede öyle hiç sorun yok ama, sentetik test dediğimiz olay, tüm parçaların durmaksızın %100 kullanıldığı testtir. Büyük bir ihtimal aida 64 ile kararlılık stress testine soksanız sizdede 90 dereceleri geçer değerler elde ediceksiniz.
  • Şimdiki son durum nedir ? BIOS için 1.4 güncellemesini yükleyeyim mi yüklemeyim mi ?

• vatanda 4636 ya düşmüş, almak isteyenler için güzel fiyat
  • Beyler bilgisayarın biosunu güncellemiyorum kaç zamandır. Bi söylenti dolaşıyo yapıldı felan diyolar. Güncelleyeyim mi biosu ?
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Win10 1709 da da çözülmüş mü?1.4 ile?

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Win10 1709 da da çözülmüş mü?1.4 ile?

CPU Throttle olayını diyorsanız kapsamlı bir test yapmadım ama evet, çözülmüş gibi duruyor.
  • aliakkus A kullanıcısına yanıt
    1.2 ye güncellemediysen güncelle

1.4 için beklemede kal, henüz kullanıcı yorumları olumlu değil. ve isteyince 1.2 ye geri dönemiyormuşsun
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    90-100 naptın o kadar cikiyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Doqan0619

90-100 naptın o kadar cikiyormu?

Rust orta ayarlarda 75 , H1Z1 ultra aayrlarda 81 derece oldu bende en fazla işlemci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

1.4.0 bios sürümünü hiç bulaşmayın, Power Throttlingin Düzeldiği felan yok gene gpu + cpu stress teste işlemc 1700 mhz düşüyor.
    1.2.0 Bios

1.4.0 Bios

Forumber adlı arkadaşımızın verdiği program ile devam ediyorum, gene intel Dptf sildim ve Throttlestop programında iki mod oluşturdum. Biri pil diğeri performance. Pilde, işlemci turbo kapalı çalışıyor ve speedstep açık oluyor. Bu sayede daha az pil tüketiyor. Ayrıyetten donma ve kitlenmemesi için işlemci voltage'ı -100 geri çektim. İsteyenler olursa kendimdeki ayarlarıda paylaşabilirim.

Bu arada bu konuda hala daha dell 7567 almak isteyen arkadaşlar olduğu için genel bi değerlendirme yapıyım. Laptobu haziran ayında aldım. Açık ve net bu fiyata başka bir şey yok bunu kafanıza sokun. Konuda'da gördüğünüz üzere baya yazılımsal sorunlar var sadece. Birde laptop fan sesi ile falso veriyor. Bunun dışında her şey 10 numara 5 yıldız. Yazılımsal benim başıma gelen iki sorun biri fare takılması diğer işlemci hız kesme sorunu. Takılma sorunu bir iki regedit ayarı ile çözülüyor ama ara sırada fare takılma yapmıyor değil. (winver 1703) işlemci hız kesme sorununa gelirsek ne azık ki dell 7 aydır çözüm üretemedi. Altı üstü bir kaç ayar ile sorun çözülecek ama yok anam yok. Bırakın ısınsın makine, oyuncu pc'si ısınır ya salın şu işlemciyi bize ama yok anam yok. Bana kalırsa dell bu saatten sonrada bu sorunları çözmez. He birde bir ifşa daha veriyim, laptobun ekran kartının 60 derece cpunun 70 derece çalışması yalan arkadaşlar. İşlemci hız kesmeyince 90-100 derece arası dolaşıyor, ekran kartıda 71 görüyor. Aklınızda bulunsun. Alıcak arkadaşlarsa ben bu sorunları çözerim bilgim var diyorsanız, kesinlikle alın bu laptobu pişman olmasınız.

Windows 10 Build 1607 ile BIOS v1.4.0 ve DPTF aktif iken Throttle neredeyse yok gibi birşeydi. Demek ki daha güncel Windows sürümlerinde sorun aynı şekilde devam ediyor.

En kısa sürede derinlemesine araştırıp ThrottleStop paketini ve konuyu güncelleyeceğim

• quote:

https://hizliresim.com/ByqEvQ

arkadaşlar msi afterburner ile gta 5 içi değerlere baktım, çekirdek hızı 1670-1683 lerde dolaşıyor.

notebookcheckte 1050ti(notebook) çekirdek hızı 1493/1620(boost)

yani ben hiç referans değerlerle oynamadan overclock gibi bişey mi olmuş oluyor :D bu uzun vadede benim kartıma zarar vermesin ? biyerlerden bızıklayıp indirmem gerekiyorsa ona göre indireyim.

2.olarak 10 dakika oynuyorsam kafadan 3 dakkasında gpu kullanımı %70-75-80 lere düşüyor fps sabitlemeyi kapattım, kapatmadığımda da sonuç değişmedi.

yüksek-ultra arası genelde 60 fps aldığım halde fps bazı yerde 42-45 e düşüyor gpu kullanımıda %75-80 olunca da kıllanıyorum haliyle. oyun performansımı etkilemiyor ancak ayar yükseltsem ort 45 aldığım yerde o değer 28-30 lara düşer ve beni etkiler. sizde durumlar nasıl arkadaşlar ?

Ekran kartı 73 dereceye gelene kadar 1650 MHz civarında çalışıyor. Sonra da 73 dereceyi aşmamak için hızını düşürüyor.

Yaşadığınız sorun CPU Throttle denen olay.

• 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.