Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

Orijinalden alıntı: consumeobeydie

Tavsiye etmem, pildeyken yeniden başlatma sorununun kesin çözüme ulaşmasını bekleyin.

Şuan hangi BİOS sürümündesiniz hocam ben 1.2 deyim şarjdayken kapanma gibi bir sorun yok.

evet, zaten şarjda kapanmıyor. şarjda değilken (pilin şarjı bitmediği halde) kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

quote:

quote:

Tavsiye etmem, pildeyken yeniden başlatma sorununun kesin çözüme ulaşmasını bekleyin.

Şuan hangi BİOS sürümündesiniz hocam ben 1.2 deyim şarjdayken kapanma gibi bir sorun yok.

evet, zaten şarjda kapanmıyor. şarjda değilken (pilin şarjı bitmediği halde) kapanıyor.

Bende de o vardı ama durduk yere değil böyle sağ tarafından kaldırınca bazen pili algılamıyordu bu sorundan 2 kere garantiye yolladım bugün yeni aldım şuanlık bir sorun yok. Yani benim sorunum fizikseldi sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

quote:

quote:

Bende de o vardı ama durduk yere değil böyle sağ tarafından kaldırınca bazen pili algılamıyordu bu sorundan 2 kere garantiye yolladım bugün yeni aldım şuanlık bir sorun yok. Yani benim sorunum fizikseldi sanırım.

aynen, sizin dediğiniz farklı bir olaymış, bu büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun. 1.1.0 ve öncesinde sıkıntı yok ama sonrasında şarja bağlı değilken ve genellikle işlemci yük altındayken kendiliğinden kapanıyormuş.

• 1.1.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi consumeobeydie -- 25 Aralık 2017; 0:30:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşkar pil sorunu yaşayanlar varsa aynı sorunu bende yaşadım, benzeri olmayabiliri ama denemenizi tavsiye ederim. Bir ay önce gibi laptopta acaip bi şekilde pilden çektikten 5-10 dk sonra gibi laptop sanki kısa devre olmuş gibi kapanıyordu. Çözümü şöyle buldum. Laptobu kapattım pili söktüm ( kablosunu hem pilden hem anakarttan ) pilsiz açtım bilgisayarı ve pilsiz gösterdi kapadım. Şarjdan çektim ve kapama açma düğmesine 10 sn basılı tuttum. Kabloyu geri yerine taktım ve sıkıca oturturdum. Şuana kadar kaç kere pili sıfırlayıp doldurmuşumdur hiç sorun olmadı. Bios sürümü 1.3.0

• arkadaşlar kapanma sorunu yaşayanlar , aynı problem bendede vardı servise gönderdim ilk önce birşeyi yok diyip geri gönderdiler bu süreçte şikayet ettim koç sistemi dell e ve ilgili yerlere sonra tekrar gönderdim cihazı servise anakart ve batarya problemi olduğunu söylediler değişim talep ettim yeni cihaz gönderdiler ama pişmanm keşke ücret iadesi alsaydım. yeni gelen cihazda aynı problm yok lakin video izlerken şarja taktığımda hoparlörden takılıyormuş gibi ses geliyor varmı bu poroblemi yaşayan
  • 1050Ti nin performansından memnun musunuz?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Memnunum.

• Arkadaşlar HDD modeliniz ney acaba ben servise vermiştim geldiğinde baktım TOSHIBA model bir HDD var içinde. Geldiğinde Bu Bilgisayar kısmında HDD göstermiyordu bir daha ben ayarlardım onu ve geldikten sonra HDD sanki eskisine göre daha sesli çalışıyor gibi hissediyorum. (Full sessiz ortamda rahat duyuluyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 25 Aralık 2017; 2:48:26 >
  • Bu Dell'in teknik ekibi ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum. Sorunsuz çalışan cihazı, sorunlu bios çıkartıp bozuyorlar. Bir de downgrade yapmayı neden engeller ki bir insan? Sanki bile bile yapıyorlarmış gibi. Yazık valla, Dell'in yazılım desteği maalesef kötü.
  • ben dell e daha bilgisayarı almadan ssd takmak garantiyi bozarmı diye mail attım halen cevap yok.

sitelerine bakıyorum türkçe gibi gözüküyor sonra önemli şeylere bakayım diyorum birden ingilizce sayfalara yönlendiriliyorum.

bu kadar satış yaptığın pazarın olduğu bir ülkede tüketicilerine biraz daha sahip çıkmaları gerekirdi

bi sorun olsa gönlüm rahat teknik servise verebilirmiyim vallahi emin değilim.

öyle ki sorunların çözümünde bu forum dell teknik servisten daha iyi hizmet veriyor, sürekli güncellenen ana konumuz var allahtan.
  • quote:

Arkadaşlar HDD modeliniz ney acaba ben servise vermiştim geldiğinde baktım TOSHIBA model bir HDD var içinde. Geldiğinde Bu Bilgisayar kısmında HDD göstermiyordu bir daha ben ayarlardım onu ve geldikten sonra HDD sanki eskisine göre daha sesli çalışıyor gibi hissediyorum. (Full sessiz ortamda rahat duyuluyor.)

Kendi diski toshiba bendeki.

• quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

quote:

Arkadaşlar HDD modeliniz ney acaba ben servise vermiştim geldiğinde baktım TOSHIBA model bir HDD var içinde. Geldiğinde Bu Bilgisayar kısmında HDD göstermiyordu bir daha ben ayarlardım onu ve geldikten sonra HDD sanki eskisine göre daha sesli çalışıyor gibi hissediyorum. (Full sessiz ortamda rahat duyuluyor.)

Kendi diski toshiba bendeki.

Tamam hocam bi şüphelenidim ya sanırım benim paranoyakligim.

• fosfofruktokinaz kullanıcısına yanıt
    henüz kullanmadım ama ilk fırsatta test edip bildireceğim
  • Fatih54102 F kullanıcısına yanıt
    sizin amacınıza bağlı ne tür ne renk istediğniz. parasını verip daha kaliteli modeller almak da sizin özgürlüğünüzde. oyuncu olmadığımı söylemiştim o yuzden benden oyuncu gibi grafik beklememi veya renk öenmsememi beklemeyin ve dediğim gibi """"bana göre""" gayet yeterli. bunu alana kadar birçok modeli inceledim, emsallerinden çok kötü olduğunu söylemez kimse. ama siz beğenmiyorsanız 7 yıllık makineyle devam.
  • Benim cihazımda SSD Toshiba, HDD Western Digital marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptor19

Benim cihazımda SSD Toshiba, HDD Western Digital marka.

Driverlara baktım hepsinin driverı var Dellin sitesinde anlaşılan farklı modeller koyulmuş laptoplara ancak Toshiba HDD driverini göremedim. Aygıt Yöneticisinden bakıyorum son sürüm 2006 yılı diyor.

• i5 modeli hdd Seagate FireCuda ST1000LX015 1TB
  • quote:

Şimdi 1.4 kuruyo muyuz kurmuyo muyuz?

2 gün önce BIOS güncellemesini görünce sorun oluşursa nasıl olsa downgrade yaparım diyerek bodozlama dalıp 1.4.0 kurdum, şeytan kulağına kurşun, şu ana kadar pille % 7 seviyesine kadar kullanmama ve fanlar gürül gürül çalışana kadar oyun oynamama rağmen restart sorunu olmadı. Daha önce BIOS u 1.2.0 a yükselttiğimde restart sorunu oluşmuş ve 1.1.0 a dönüş yapmıştım. Kanaatimce sorunlu BIOS sürümleri diğer donanımların veya Windows un bazı sürümleri ile çakışarak bu sorunu meydana getiriyor. Koskoca Dell firması nasıl böyle can sıkıcı bir sorunu görmemezlikten geliyor doğrusu hayret!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptor19

quote:

Şimdi 1.4 kuruyo muyuz kurmuyo muyuz?

2 gün önce BIOS güncellemesini görünce sorun oluşursa nasıl olsa downgrade yaparım diyerek bodozlama dalıp 1.4.0 kurdum, şeytan kulağına kurşun, şu ana kadar pille % 7 seviyesine kadar kullanmama ve fanlar gürül gürül çalışana kadar oyun oynamama rağmen restart sorunu olmadı. Daha önce BIOS u 1.2.0 a yükselttiğimde restart sorunu oluşmuş ve 1.1.0 a dönüş yapmıştım. Kanaatimce sorunlu BIOS sürümleri diğer donanımların veya Windows un bazı sürümleri ile çakışarak bu sorunu meydana getiriyor. Koskoca Dell firması nasıl böyle can sıkıcı bir sorunu görmemezlikten geliyor doğrusu hayret!!!

Şuan 1.2 deyim bir sorun gözükmüyor ama buradaki insanların uyarmasıyla 1.4 kurmayacağım. Ayrıca geri dönüşü neden mümkün kılmamışlar anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 25 Aralık 2017; 18:40:11 >

• 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.