Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
10.007
Cevap
138
Favori
476.412
Tıklama
Giriş
    336 Mesaj
    Bilgisayarı dün windows kurtarma bölümünden sıfırladım, bugün açtığımda mouse takılması sorunu başladı, 8 aydır böyle bir sorun yoktu. Önerilen çözümleri denedim lakin bilgisayarı baştan başlatınca yine takılmaya devam ediyor. Kesin çözüm var mıdır?

Orijinalden alıntı: nakatakanyilmaz

Arkadaşlar maalesef ki bugün pc yi cantanin icindeyken düşürdüm ipin kopmasiyla...

Cihazin dışında darbe izi vsvs yok.

Fakat kapatip acarken tak diye ses geliyor sebebi de bu sağ köşeye carparak açılıyor korkuyorum açarken de zaten bi tarafa daha yakindi acarken baya değecek gbiydi.

Bugün aradim dedimki cihazkoseye çarpıyor acilirken tak diye ses cikarip zorlanıyor dedim...

Değişim talebi isteriz dediler fakat 2 hafta sonra finallerden sonra verecegim dedim tamam dediler.

Sizce ne olur dostlar?
    Zaten verecektim yukarıda yazmistin sorunlarını ...
    Ne yapmalıyım ne onerirsiniz?

kapağı kapatıp açma mümkün olduğunda.Kapak açık dursa da olur.

Temiz kurulum da yapabilirsin.
    |
    |
    Thonci08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Okula götürüyorum grafik tasarım okuduğum için mecburen 2/3 kez açıyorum bir yönden buldum acarken değen kisindan hafifçe yukarı doğru kaldirarak açıyorum minimum degiyor.

2 hafta böyle idare edeceğim umarjm değişim olur..😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Asil Türk Kanı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba arkadaşlar. Bende kasım ayında aranıza katıldım. Ama vdeo izlerken ekranda titreme ve seste takılma oluyor. Sistemi tarattırdığımda fotoğraftaki olayı gördüm. Bunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için teşekkür ederim..

Orijinalden alıntı: Crackberry

Merhaba arkadaşlar. Bende kasım ayında aranıza katıldım. Ama vdeo izlerken ekranda titreme ve seste takılma oluyor. Sistemi tarattırdığımda fotoğraftaki olayı gördüm. Bunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için teşekkür ederim..

PC'nin BIOS'un da sistem denetleme var. Nerdeyse bütün donanımları denetliyor. Ordaki testi bi yapın derim.

|
    |

• Yarbay
    14899 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Bf4 oynayanlar ısılar nasıl ? Cpu yu hp laptopta yüzde 90 a ayarlı kullanırsam 75 ile 82 derece ye kadar sınırlıyor.gpu 75 maksimum.
    yüzde 95 te ise 85 derece cpu, gpu yine 70 küsür. Kısıtlama yoksa cpu minimum 78 den 91 e kadar yolu var. Normal mi sizce ? Laptobum bc200 serisi . Termal macun iddiası dolaşıyor 70 derecede sınırlamasız oynadığını iddia eden birisi vardı yakında deneyeceğim.Sizlerin görüşleri nedir ? Bu laptop sorunlu mu hakikaten değil mi ? Serin mi değil mi ve hp bc200 serisinden den geçmeye değer mi ?

Not: 1050 veya ti önemli değil burada benim için.

Sıcaklıklar gayet normal.

Zaten HQ serisi bir işlemciden beklenen sıcaklıklar.

|
    |

7577 nin bataryası biraz daha küçük ve subwoofer yok. ama bi yeni modeli olduğu için tasarımı birazcık farklı. onun dışında 1060 ekran kartı olmayan modeli alıcaksan, bi farkı yok. tasarımı hoşuna giderse, pilin bi tık fazla gitmesi önemli değil dersen 7577 de alınabilir.
    |
    |
    fosfofruktokinaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar ben windowsu yükleme kısmına geldiğimde ileri ileri tıklıyorum ama bir noktada yüklenicek aygıt bulunamadı diye hata veriyor usb den format atmaya çalışıyorum ama görmüyor dosyayı ne yapmam lazım ?
    |
    |

Dell 7567nin ekranını beğenmemiştim, benim için önemli olan ekran kalitesi, nit ve parlaklık canlılık değeri. İkisi de aynı mı yoksa yeni olan 7577 daha mı iyi aslında merak ettiğim o biraz

|
    |
    zeyl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ilk 7567 alanlara tn panel denk gelmiş sanırım ama vatanda ips olanı satılıyor şu sıralar. 7577 de ips ama parlaklık ve nit durumlarını bilemiyorum.
    |
    |
    fosfofruktokinaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    arkadaşlar daha deminki sorunu çözdüm ama bu seferde windows kurulumu sırasında ssd 3 parçaya ayrılmış sadece 3 gb lik olan kısım da 800 mb lik yer var ben ilk denediğimde hdd ye kurmuşum bu yüzden bşlarken gene ubuntu açıldı bu yüzden ubuntuyu silipte ssd ye kurmak istiyorum ssd nin 3 kısmınıda biçimlendirip tek parça haline getirsem birşey olmaz dimi ? acil cevap lütfen

Orijinalden alıntı: fosfofruktokinaz

Dell 7567nin ekranını beğenmemiştim, benim için önemli olan ekran kalitesi, nit ve parlaklık canlılık değeri. İkisi de aynı mı yoksa yeni olan 7577 daha mı iyi aslında merak ettiğim o biraz

Tn panel olanlari cok elestrildigi icin ips panelliler geldi. Dusunurseniz 3 aylik sifirdan farksiz cihazimi satiyorum ips panel win10 pro oem key verecegim yaninda. Fiyat 3800TL

Burda yazilan hicbir sorun yok benim makinamda bu konuda

235 inci sayfada yazdigim yorumlar var dilerseniz bakabilirsiniz hatta yaptigim test resimleride var.

|
    |

• Yüzbaşı
    760 Mesaj
    pztesi öğleden sonra gg üzerinden ebrar bilgisayardan almıştım. sonra mesaj atıp iş adresime istediğimi ve bulunduğum yere 2.5-3 günde kargoların geldiği için salı günü mutlaka kargolanması ve cuma günü en geç elimde olması gerektiğini söyledim. Ancak bu sabah kargoya verilmiş bende iade talebi oluşturdum gg üzerinden ancak 72 süre verdi bana onaylamak için. satıcı da mesajıma geri dönmedi ne yapmak lazım? cumartesi ups çalışmıyor ben de pzt-salı-çrşb şehir dışındayım. iade sürecini nasıl hızlandırabilirim?
    quote:

Orijinalden alıntı: edwardweo

pztesi öğleden sonra gg üzerinden ebrar bilgisayardan almıştım. sonra mesaj atıp iş adresime istediğimi ve bulunduğum yere 2.5-3 günde kargoların geldiği için salı günü mutlaka kargolanması ve cuma günü en geç elimde olması gerektiğini söyledim. Ancak bu sabah kargoya verilmiş bende iade talebi oluşturdum gg üzerinden ancak 72 süre verdi bana onaylamak için. satıcı da mesajıma geri dönmedi ne yapmak lazım? cumartesi ups çalışmıyor ben de pzt-salı-çrşb şehir dışındayım. iade sürecini nasıl hızlandırabilirim?

ggnin işleyişi böyle malesef, belki müşteri hizmetleri ile görüşürsen birşey olabilir ama o da çok düşük bir ihtimal. keşke n11'den alsaydın.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: NightComer

arkadaşlar daha deminki sorunu çözdüm ama bu seferde windows kurulumu sırasında ssd 3 parçaya ayrılmış sadece 3 gb lik olan kısım da 800 mb lik yer var ben ilk denediğimde hdd ye kurmuşum bu yüzden bşlarken gene ubuntu açıldı bu yüzden ubuntuyu silipte ssd ye kurmak istiyorum ssd nin 3 kısmınıda biçimlendirip tek parça haline getirsem birşey olmaz dimi ? acil cevap lütfen

Birşey olmaz
    |
    |

bu arada arkadaşlar 235. sayfadan son sayfaya kadar okudum yazılanları. Bazı arkadaşlar öyle bir yazmış ki sanki notebook'un başına oturduklarında sorunlar başlıyor kapatıncaya kadar bitmiyor. Hep bu şekilde mi devam ediyor cihazın sorunları? O kadar mı memnun değilsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edwardweo -- 21 Aralık 2017; 9:19:2 >
    dün itibariyle vatandan aldığım 256ssd ips ekran olanı elime geçti. gece 3-4 saat kadar ilk kurulumlar, kendi kullandığım programların kurulumu vs kullanma fırsatım oldu. öncelikle kasada hiçbir problem yok şuan, kapağın simetrik oturmaması, kenarda açıklık olması, ekranda kenarda montaj açıklığı ışık sızması, touchpad tıkırtısı vs. burda okuduğum fiziksel hatalardan hiçbiri şuan yok. ilerde de çıkmaz inşallah ama şuan her şey yolunda gözüküyor. ekran ips ve gayet güzel renkleri, farklı açılarda görüntü kaybı yok. ses deneyimi çok iyi, full seste müzik, video vs izlerken ekstra hoparlör var gibi. ama tabi diğer oyuncu bilgisayarlarıyla kıyaslayamıyorum bilemiyorum ama benim için fazlasıyla iyi. yazılımsal olarak; açılır açılmaz windows güncelleme yaptı falan, sağ tıklama olsun küçük kasılmalar olsun mavi ekran vermesi olsun yine okuduğum duyduğum problemlerden yaşamadım. aynı anda bikaç programın kurulumunu başlattım, bi ara 15-20 saniye kadar fan sesi duydum sonra kesildi . sonra en son 1 saat kadar normal internet, youtube vs kullandım, fan sesi hiç duymadım. günlük kullanımda hiç duyulmuyor. bunun dışında sadece bazı programları açtığınızda yazılar bulanık görünüyodu, onu da interntte gördüğüm bi çözümle 30 saniyede hallettim. şimdi tüm pencelerde yazılar keskin görüntü net. o çözüm de şu şekilde; masaüstü sağ tık > görüntü ayarları > özle çözünürlük auarla > çıkan pencerede küçük kutuya yüzdelik bi değer yazmanı gerekiyo, oraya 125 yazım tamama tıklıyoruz > bilgisayar kendini yeniden başlatıyo ve bulanıklık gideriliyo. şimdilik bunlar gözlemlediklerim. oyuncu değilim, mühendislik işleri için güçlü bi makine aradığımdan aldım bun. ama 1 yada 2 oyun yükleyip denemek istiyorum. oyunu deneyince yine görüşlerimi aktarırım ancak şu kısa kullanımımda hiçbir olumsuzluk görmedim.

• Yarbay
    14899 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: edwardweo

kargo durumunu editliyeyim kargo dün akşam yola çıkmış gözüküyor. Ama ben gg üzerindeki iade işlemini kapatmadım cuma mesai bitimine kadar elime ulaşmazsa almadan iade edicem kargoyu.

bu arada arkadaşlar 235. sayfadan son sayfaya kadar okudum yazılanları. Bazı arkadaşlar öyle bir yazmış ki sanki notebook'un başına oturduklarında sorunlar başlıyor kapatıncaya kadar bitmiyor. Hep bu şekilde mi devam ediyor cihazın sorunları? O kadar mı memnun değilsiniz?

Benim karşılaştığım sorunlar;

1-) CPU Throttle sorunu (çözümü var)
    2-) Ses -yazılımsal- sürücüsü biraz dandik malesef. Video oynattığınızda videoya geç başlama (zira bu ara hoparlörler hazırlanıyor), ses içeren herhangi bi olay yaparken önce hoparlörlerden hafif pıt pıt sesleri gelmesi gibi sorunlar var. İlk 1 aydan sonra alıştım ben buna. Tamamen sürücü güncellemesi ile çözülebilecek bir olay bunlar bu arada.
    3-) Bilgisayarın bazı olaylarda anlık (1 sn kadar) takılması. (Tüm Optimus teknolojisini kullanan GTX 10xx ekran kartına sahip bilgisayarda olan bir sorun, Dell'e özgü birşey değil)

Bunlar dışında yaşadığım bir problem yok. Gayet memnunum ben

Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.