Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Babamın yıllarca kullandığı 2 iş laptopunu kapağını kapatırken menteşesini kırdım. Biri Hp diğeri Asus markaydı. 5 sene önceki piyasa değeri 500 lira civarında olan bi laptopu 5 sene boyunca kullandım en ufak bi donanımsal sorun yaşamadım. Galiba biraz şans işi ve kullanım şekli. Biraz nazik davranmak gerekiyor böyle cihazlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 23 Ay Garantili Hiç Oyun oynanmamış Cihazı Satıyorum
    https://forum.donanimhaber.com/dell-7567-i7-16-gtx1050ti-128-1tb-3750tl--130381755#130381755

3600 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahidow -- 15 Aralık 2017; 12:58:25 >
  • bios 1.2.0 kullananlar yeni dell driver güncellemelerini deneyip yeniden başlatma sorununu giderip gidermediğine bakabilirler mi? şuan 3 drivera güncelleme gelmiş, Intel 3165 7265 8260 8265 Wi-Fi Driver, Intel Management Engine Interface Driver ve Intel 3160 7260 3165 7265 8260 8265 Bluetooth Driver
  • hahahahuhuhu kullanıcısına yanıt
    Hocam benim Asus la ilgili kafamı karıştıran iki husus var.İlki TN panel olmasi ikincisi ise tek fan olmasından dolayı hem fan sesi hem de CPU/GPU sıcaklıklarının yüksek olması.Yuk halinde CPU 80-90 derecelerde geziyor.Ayrica ekran süresi de düşük kalıyor açıkçası.

Hayir vazgeçeyim diyorum maks 4300tl vermek istedigim için de ne yapsam bilemiyorum.Var mı bir öneriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massohcu -- 15 Aralık 2017; 11:51:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Massohcu

Hocam benim Asus la ilgili kafamı karıştıran iki husus var.İlki TN panel olmasi ikincisi ise tek fan olmasından dolayı hem fan sesi hem de CPU/GPU sıcaklıklarının yüksek olması.Yuk halinde CPU 80-90 derecelerde geziyor.Ayrica ekran süresi de düşük kalıyor açıkçası.

Hayir vazgeçeyim diyorum maks 4300tl vermek istedigim için de ne yapsam bilemiyorum.Var mı bir öneriniz?

Hocam TN panel gerçekten çok negatif bir unsur benim için. Bazıları çok takmıyor ama ben ekranimin kaliteli olmasını istiyorum. Sınırlı bütçeyle 1050 ti kullanmak istiyorsak ips panel için seçenekler çok kısıtlı hale geliyor. Monster a5, dell 7567,dell 7567 den başka seçenek yok. Bunlar arasında da dell kalitesi varken monster düşünmüyorum. Dell in iki cihazından hoşunuza gideni alın bence. Ben de öyle yapacağım. Şu an 7567 ye daha yakınım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hahahahuhuhu

quote:

Hocam TN panel gerçekten çok negatif bir unsur benim için. Bazıları çok takmıyor ama ben ekranimin kaliteli olmasını istiyorum. Sınırlı bütçeyle 1050 ti kullanmak istiyorsak ips panel için seçenekler çok kısıtlı hale geliyor. Monster a5, dell 7567,dell 7567 den başka seçenek yok. Bunlar arasında da dell kalitesi varken monster düşünmüyorum. Dell in iki cihazından hoşunuza gideni alın bence. Ben de öyle yapacağım. Şu an 7567 ye daha yakınım.

Hocam teşekkür ederim ama eğer 1050 yi değil katacak olursak onerebileceginiz modeller var mı?

Çok oyun oynamayacagimdan dolayı ekran kartı 1050 Ti yerine 1050 olabilir aslında benim için işlemci,ram ve SSD ön planda.Bu durumda bir öneriniz var midir?

Bir de anlamadigim nokta var.İncelemelerde, sitelerde falan Asus hep IPS panel.N11 de falan baktim hep TN panel.Niye IPS getirilmiyor cidden anlayamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massohcu -- 15 Aralık 2017; 13:36:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

bios 1.2.0 kullananlar yeni dell driver güncellemelerini deneyip yeniden başlatma sorununu giderip gidermediğine bakabilirler mi? şuan 3 drivera güncelleme gelmiş, Intel 3165 7265 8260 8265 Wi-Fi Driver, Intel Management Engine Interface Driver ve Intel 3160 7260 3165 7265 8260 8265 Bluetooth Driver

Reboot sorunu yeni bir BIOS güncellemesi ile çözülebilir ancak. Tüm Dell modellerindeki en son BIOS sürümlerinde var bu sorun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hahahahuhuhu

quote:

Hocam teşekkür ederim ama eğer 1050 yi değil katacak olursak onerebileceginiz modeller var mı?

Çok oyun oynamayacagimdan dolayı ekran kartı 1050 Ti yerine 1050 olabilir aslında benim için işlemci,ram ve SSD ön planda.Bu durumda bir öneriniz var midir?

Bir de anlamadigim nokta var.İncelemelerde, sitelerde falan Asus hep IPS panel.N11 de falan baktim hep TN panel.Niye IPS getirilmiyor cidden anlayamıyorum.

Asusun Fx serisini değerlendirebilirsiniz. IPS ekran mevcut onlarda. 1050 ekran kartlı. Dürüst olmam gerekirse 1050ti lı modellere yoğunlaştım. 1050li modeller için pek bilgi sahibi olduğum söylenemez.

• quote:

-forumber- @ 15 Aralık 2017 13:48:59

quote:

Orijinalden alıntı: alpererez

bios 1.2.0 kullananlar yeni dell driver güncellemelerini deneyip yeniden başlatma sorununu giderip gidermediğine bakabilirler mi? şuan 3 drivera güncelleme gelmiş, Intel 3165 7265 8260 8265 Wi-Fi Driver, Intel Management Engine Interface Driver ve Intel 3160 7260 3165 7265 8260 8265 Bluetooth Driver

Reboot sorunu yeni bir BIOS güncellemesi ile çözülebilir ancak. Tüm Dell modellerindeki en son BIOS sürümlerinde var bu sorun.

şu konuyu takip ediyorum http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/20023828/21032852#21032852 burada dell mühendislerinin böyle bir sorunun çözümü için uğraşmadıklarını söylemiş. hatta konunun devamında kendisi bunu denediğini ve böyle bir sorunla karşılaşmadığını söylüyo. sanki çözüm için daha çok bekleyeceğiz gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpererez -- 15 Aralık 2017; 14:24:15 >

• Keşke 1 ay sabretseymişim de MSI alsaymışım diyorum kendi kendime ya, dell aldığıma pişmanım, sırf i7 diye dell tercih etmiştim ama değmezmiş sanırım;..

http://www.hepsiburada.com/msi-gp62m-7rex-leopard-pro-1618xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000006VVAG
  • quote:

Orijinalden alıntı: consumeobeydie

Keşke 1 ay sabretseymişim de MSI alsaymışım diyorum kendi kendime ya, dell aldığıma pişmanım, sırf i7 diye dell tercih etmiştim ama değmezmiş sanırım;..

http://www.hepsiburada.com/msi-gp62m-7rex-leopard-pro-1618xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000006VVAG

Aradaki i7 ve 8 GB RAM farkını da MSI logosuna baka baka kapatırdınız artık

• quote:

Keşke 1 ay sabretseymişim de MSI alsaymışım diyorum kendi kendime ya, dell aldığıma pişmanım, sırf i7 diye dell tercih etmiştim ama değmezmiş sanırım;..

dell 7567 nin en iyi budget gaming laptop seçildiğini biliyor muydun?

• consumeobeydie kullanıcısına yanıt
    neden pişmansınız onu da söyleyin
  • Asil Türk Kanı kullanıcısına yanıt
    Bu yüzden mi cs go gibi fazla grafik istemeyen oyunlarda bile çatışmanın ortasında fps drop yiyorum aniden? En iyisi olduğu için mi? CPU throttle sorunu beni resmen soğuttu laptoptan.
  • Arkadaşlar video izlerken youtube dan vs. Yesil ekran aldığınız oluyor mu ? Bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu yüzden mi cs go gibi fazla grafik istemeyen oyunlarda bile çatışmanın ortasında fps drop yiyorum aniden? En iyisi olduğu için mi? CPU throttle sorunu beni resmen soğuttu laptoptan.

Araştırarak almanız gerekirdi notebook'u. Ben böyle bir sorun olduğunu biliyordum, çözümünü de kendim üretirim diyerekten aldım ve çok memnunum. Bu fiyata i7 + 1050 Ti + 74 Wh batarya + (2+1) ses sistemi + IPS ekranlı başka bir model notebook yok.

Tabi ki CPU Throttle'ın olması sizin sorununuz değil, sizi suçlama gibi bir niyetimde yok ama yine de bu sorunu biliyor olmanız lazımdı.

Yine de çözümü var bu sorunun 3.parti bir program kullanmak gerekse de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snorlax55

Arkadaşlar video izlerken youtube dan vs. Yesil ekran aldığınız oluyor mu ? Bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor..

Bende oluyordu hocam şuan garantide pc (başka sorundan dolayı).
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Sanırım dediğin çözümü uygulayacağım. Ama en büyük korkum işlemciye falan bir zarar vermesi, bir de garanti dışı falan derlerse hepten sıkıntı olur dostum, öyle değil mi?
  • sabitledim düzeldi sağolasın

• Rica ederim. Büyük ihtimal fanlar da minimumd düzeyde çalışmaya başlamıştır.

60fps'e sabitlemeyi bütün oyunlarda yapmanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.