Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptobun batarya süresini %100 den %20 lere kadar deniyen oldu mu ? Kaç saat gidiyor güç tasarrufu modunda test eden var mı ?
  • Merhabalar bende aranıza katıldım. Sürücü kurulumu sorunu yaşıyorum.

Öncelikle sorum neden iki adet ekran kartı sürücüsü var dell ' in kendi sitesinde..

---Intel HD Graphics 530 Driver ve nVIDIA Geforce GTX 1050/1050 Ti Graphics Driver

Hangisini kurmamız lazım her ikisinide mi ?

Nividia ' nın sitesinde en güncel driver ımı kurmalıyım ?

Ben nividia driver ı kuruyorum yüklüyo ancak windows 10 bir türlü görmüyor neden olabilir.

Bağdaştırıcı olarak görmüyor.

Gpu programıda görmüyor. Neden olabilir bu durum nerde hata yapıyorum yardımcı olurmusunuz ?

Sorunsuz kurmama rağmen sonuç bu fotoğraflarda:

Dell Inspiron 7567 - Ana KonuDell Inspiron 7567 - Ana Konu

• shinnok kullanıcısına yanıt
    Önce intel ekran kartının driverını yüklemen gerekiyo,daha sonra nvidia yı yükle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kernel Panic -- 12 Ekim 2017; 8:11:10 >
  • ranegade95 kullanıcısına yanıt
    İşyerinde şarja takmadan güç tasarrufu modunda 8 saat kadar kullandığımı biliyorum. Tabii ki sadece Office ve işyerinde kullandığımız programı kullandım sadece, Youtube'da video izlemeden veya oyun oynamadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kernel Panic kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle yaptım ama bu seferde hep intel hd graphic olarak görüyor hem win 10 hemde gpu-z programından gtx 1050ti olarak görmüyor. Ne yapmam lazım ?
  • Arkadaşlar ben bu işin içinden çıkamadım. Bu intel hd graphics 630 da ne oluyor. Biz bu makineyi gtx 1050ti var diye aldık. İntel hd graphics 630 da nereden çıktı.

Onboard ekran kartı falan mı bu anakart üzerinde.. En güncel driverı yüklememe rağmen ne windows 10 ne de Gpu-z ekran kartını gtx 1050ti olarak görmüyor

İntel hd graphics 630 olarak görüyor.
    Hocam tüm bilgisayarlarda onboard ekran kartı olur. Bunun üzerine ek olarak bir de external yani harici ekran kartı olabilir. Bizim bilgisayarlarda harici ekran kartı olarak gtx 1050ti var. Gpu-Z iki ekran kartının da özelliklerini gösterir. Görselde kırmızı okla gösterdiğim yerden gtx 1050ti'ı seçin. yine de ben başka yerde gtx 1050ti'ı görmek istiyorum derseniz windows+r tuşuyla çalıştır'ı açın, dxdiag yazın enter yapın, açılan pencerede üstteki sekmelerden görüntü 2 ye tıklayın.Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakutukcu -- 12 Ekim 2017; 14:45:36 >

• tolgakutukcu kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yani gtx1050 ti driver kurulumunda bir sorun yok açıklamanıza göre. Sadece görüntüde öyle ise boşuna uğraşmayayım. Sistem 1050 ti yi kullanıyorsa sorun yoktur sanırım. ekran kartı boş boş oturmasının kasa içerisinde :)
    bir düzenleme yaptım mesajda, bir noktayı gözden kaçırmışım bi daha bakın isterseniz:D
  • Hocam bu intel hd graphics 630 driver ını hiç kurmasak bir sıkıntı olur mu ? nvidia en güncel driver nı sitesinden indirip kurmamız yeterli olmuyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 12 Ekim 2017; 15:48:44 >
    intel hd graphics sürücüsünü zaten windows günceller kurmaya gerek yok. gtx 1050ti driverını da nvidianın sitesinden bir kez indirdikten sonra geforce experince'i de yanında yüklerseniz güncelleme geldikçe size haber verir.
  • tolgakutukcu kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Kapağı söksek, garanti dışı kalabilecek bir sey olur mu😄

• ürün dün elime geçti bugün win10 kurduk arkadaşla şu anda güncelleştirmeleri denetledim yarın da okuldan key alıcam, laptopta bir sorun yok gibi sadece ilk başta kurulum usbsini görmesi zor oldu. Onun dışında şu anda PUBG yüklüyorum daha fanlar çalışmadı bile doğru düzgün deneyeyim. TECHPOWERUP kuruyorum. Başka yapmam gereken ne var ? Başka sorularım
    1)Pil sağlığı için AC modu varmış şarj fulken AC moduna alınca sadece kablodan yiyormuş masaüstü gibi?Başka ne yapılabilir malum pil gömülü.
    2)Bios güncellemesini pil bitince pile takınca yapabiliyorum sanırım onu yapıcam.
    3)Geforce experience kurma diyenler vardı ne yapayım kurayım mı ?

Lütfen cevaplayın teşekkürler
  • okko kullanıcısına yanıt
    Samsung 850 Evo 250GB modelini öneririm.

• safa__bsrn S kullanıcısına yanıt
    Ekran büyük ihtimal IPS.

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250GB-850-evo-sata-30-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html

Hocam bu ürünü bizim notebooklara takabiliyor muyuz
  • Throttle için Windows sürümü düşürme dışında çözümler neler?
    Regedit ve voltaj düşürme denedim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silkolet -- 13 Ekim 2017; 1:17:5 >
    Normal harddiski söküp takabilirsin.

Onun dışındaki ssd portu sadece m.2 ssd modelleri için.
    http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-850-evo-m2-mini-msata-ssd-okuma-hizi-540mb-yazma-hizi-500mb.html

Bu takılabilir diye biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.