Şimdi Ara

### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi (415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.512
Cevap
79
Favori
304.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10'da sürekli wifi kopma sorunu yaşıyorum. O kadar şey denedim bir türlü sorun geçmiyor.
  • genco85 G kullanıcısına yanıt
    Burada daha önce bu şikayeti söyleyenler oldu ama ben hiç yaşamadım. Şanslıyım galiba ...
  • Benimkinin kasası ve pili bozuldu.Eğer elinde arızalı satan varsa mesaj atabilirse ilgilenirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ellinize sağlık teşekkür ederim bilgiler için.
  • Aygıt yöneticisinde wi-fi ayarlarında değişiklikler yaptım sorun düzeldi.
  • Şarj adaptörümün ucu tam üstüne düşerek kırıldı ve metal kısım çıktı bunu yapabilirlermi yoksa yeni adaptörmü almam gerekiyor yeni alacaksam tavsiye edebileceğiniz Bi ürün varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knackers

Şarj adaptörümün ucu tam üstüne düşerek kırıldı ve metal kısım çıktı bunu yapabilirlermi yoksa yeni adaptörmü almam gerekiyor yeni alacaksam tavsiye edebileceğiniz Bi ürün varmi
    Sıkıntı kablodaysa kutuyu açıp kablosunu değiştiriyolar, yan sanayi almaktansa tamir ettirmek daha mantıklı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Axener kullanıcısına yanıt
    hatta kabloyu değiştirmeye gerek yok ben ek yaptım gayette güzel oldu zaten siyah bant bellide olmuyor ve ayrıca zorda değil.İğne uçlu hp-dell şarj kablosu alıp kesip ek yaparak kullanabilirsiniz ben gibi.

• Arkadaşlar merhaba, Dell Inspiron 7537 model bir notebookum var. Bugün oyun oynarken (ki yıllar sonra ilk defa oyun oynadım) pc şarjda değilken aniden bilgisayar kapandı ve ben şarjı bitti sandım. Oysa açarken "your battery temporarily disabled. Please turn off your computer and try again when the unit is back to operational temperature." diye bir hata veriyor. Epey bekledim pc soğudu ama açarken hala bu hatayı alıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Cevabı beklerken dayanamayıp kasayı açtım tümleşik olan bataryayı söküp tekrar takınca düzeldi. Aynı sorundan muzdarip olan olursa en azından bunu denesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m1cosh -- 21 Mart 2020; 19:7:15 >
  • m1cosh M kullanıcısına yanıt
    Bataryayla alakalı sizin bataryada gidiyor hocam.Benim en son pil takılıyken açılmaz olmuştu cihaz şuan pili söktüm tamamen .Şarjla kullanmaya devam.

• m1cosh M kullanıcısına yanıt
    Bence de batarya gitmiş. Devreyi tamamlayamıyor.
  • arkadaşlar merhabalar, S21W65c Dell 7537 Inspiron cihazıma Samsung 500 GB SSD ve 2 GB ramin yerine 8 GB ram eklemeyi düşünüyorum. bunları yaparsam bunlara değecek bir fark alabilir miyim, yapanlar varsa fikir verebilirse sevinirim.

Cs 1.6 da bile bazen anlık fps dropları görüyorum. HDD sebebi olduğunu düşünüyorum. Oyunlarda düşük fps alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ensar14 -- 24 Mart 2020; 18:31:5 >
  • ensar14 E kullanıcısına yanıt
    Ben 250gb SSD ve 8gb ram ile kullanıyorum. Makine şıkır şıkır akıyor. Bence işini görecektir.
  • 250 gb alacaktım ama yetmeyeceğini düşündüm oyunlarda 100-150 gb boş alan isteyebiliyor. harici 1 tb hdd var aslında. siz ne kadarını kullanıyorsunuz neler yüklü ne kadarı boş 500 olsaydı keşke dediniz mi?

birde ram ne kullanıyorsunuz tavsiyeniz var mı, 2 gb yerine 8 gb taksam uyumlu olur mu? DDR3L diye biliyorum yanlışım yoksa başka bir tür takılabilir mi?

tencent pubg mobile oynadınız mı, şuan fps düşük kasma var o düzelir mi acaba

biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Laptopu kardeşim kullanıyor. O da eskiden GTA 5 ile Sims 4 oynuyordu. Şuan makinede hiç oyun yok, sadece film ve dizi amaçlı kullanıyor. Kapasite tamamen size kalmış artık.
    Bence bu laptopa 8gb dan fazlası gereksiz olur, daha üstü ile yapabileceği bir şey yok çünkü. İçerisinde ki 4gb samsung ram in aynısından bulup taktım. Aynen DDR3L olacak, yani Low profile.
    Diğer yazdığınız oyunların hiç birisi oynanmadı. Bir ara kendim lol oynuyordum, onda da sorun yoktu.
    Siz bilirsiniz ama 100-150 gb boş yer isteyen oyunu artık oynatmaz bu makine bence hocam.Yer çok lazım oluyo dersen sen bilirsin ama ben 5 yıldır 250 gb ssd ile kullanıyorum,diğer arşivleri fotoğrafları vs hariciye atıyorum iş görüyor.Rami aldığım gibi 6gb kullanıyorum.Klavyesi bozulmuştu bi ona masraf yaptım onun dışında bataryası bozuk ama piyasada en ucuz batarya 350-400 tl o yüzden değmez dedim.Artık yatırım yapılacak bir makina değil bence İşlemci yavaş kalıyor.Ekran kartı zaten laptop kartı.Ben akşamdan akşama 2 oyun lol oynayıp surf için kullanıyorum .Dropluyor ama olduğu kadar artık :=)

• sezer11 S kullanıcısına yanıt
    yorumlarınız ve tecrübeleriniz için teşekkürler beyler, yaparsam artık 250 gb ssd ve 4+4 gb ram ile kullanacagım

• Benim de batarya öldü artık, saat gibi hepsi yakın zamanlarda bozulmuş🙄🙄

• yekilord kullanıcısına yanıt
    batarya alınacak bir yer var mı hocam araştırdınız mı, benim şuan iyi durumda ancak başımıza gelirse ne yapacagız.

• hocam son bir sorum olacak, az önce Samsung 250GB SSD siparişi verdim. bende 1TB 3.0 harici HDD mevcut, içinden çıkanı kardeşime vereceğim.

sorum şu, mevcut HDD içinde recovery fabrika görüntüsü ve Windows 8.1 & Windows 10 key gömülü. SSD takınca sıfırdan kurulum yapacağım. sizce bunları SSD ye klonlama yapabilir miyim ya da onları nasıl/nereye muhafaza edeyim?

(windows key unutursam sakladığım yerden erişeyim diye)

• 
Sayfa: önceki 413414415416417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.