Şimdi Ara

### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.512
Cevap
79
Favori
304.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba i7 işlemcili 1920 X 1080 dell 7537 laptopumun anarkartı bozuldu elinizde çalışmayan atıl bozuk laptopunuz varsa anakartı için alabilirim.
    satmak isteyen yazabilir mi ?
  • arkadaşlar merhaba,

dell 7537 i5 6gb ramli modeli var bende. 2014'te almıştım bilgisayarı, 2 yıl boyunca hiç sıkıntısız kullandım ama daha sonra şarj aleti, batarya falan pert oldu :D şimdi de şöyle bir sıkıntı var, ilk aldığım zamanlar lol yüklemiştim ve orta-yüksek seviyede çok rahat, kasmadan oynayabiliyordum. geçenlerde tekrardan yükledim fakat çok düşük fps alıyorum. oyunu gt 750m ile açıyorum bu arada. en düşük grafik seviyesinde de açsam, orta seviyede de açsam 30-45 fps aralığında fps geliyor ama ara ara 10'lara kadar düşüyor. sizce normal mi bu durum? sürücülerimin de hepsi güncel. bataryasız kullanıyorum cihazı. yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim. termal macunları geçen hafta yeniledim bir de.
  • EcthelionTG kullanıcısına yanıt
    Birçok nedeni olabilir ama öncelikle MSI Afterburner programı ile oyun oynarken aşırı ısınma var mı diye kontrol edin. Ekran kartı fazla ısınıyorsa çalışma hızını düşürüyor olabilir.
    Aşırı ısınma var mı diye kontrol edebilirsin. Varsa toz temizliği ve macun yenileme iyi iş görür.
    Bunun dışında güncel driver kullanma, daha öncesinde performansını bildiğin bir driver kullanmayı tercih et Ben öyle yapıyorum, kardeşim hala GTA 5 oynayabiliyor.
  • Teşekkürler cevap için. Siz hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz?
    Artık son driver da olabilirim. Driver Boost diye program var, onu kurdum. Her şeyi güncellettim.
  • Memnun musunuz peki? Oyun performansında bir değişiklik oldu mu?
    Memnunum, şimdilik bir sıkıntım yok.
  • Bu sorun benim iş bilgisayarımda oluyordu. Youtube da vs video dinliyorsun. Durdurup kaldığın yerden devam edince 15 de duran ses 65 de gibi çıkıyordu. Ses ayarı ile oynayınca normale dönüyordu.
    Sonradan bu sorun kendi kendisine düzeldi. Driver ile alakalı bir durum galiba, programlar aracılığıyla güncelle istersen. Faydası dokunabilir.
  • 2014 yılından beri 7537 i5 6Gb versiyonu kullanıyorum.
    Daha önce bu modelin klavyesini değiştiren arkadaş oldu mu?
    Oldu ise nereden temin ettiğini paylaşabilir mi?
    Sitelerde bakıyorum. Stok var olanlarda stok yok. Stok olanlarda 280 TL civarında görünüyor.
  • vukleus kullanıcısına yanıt
    İstanbulda yaşıyorsan, mecidiyeköy ve kadıköyde ki bilgisayarcılara sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion222

Bu mesaj silindi.
    quote:

Hazır sürücü konusu açılmışken, sesde sorun var bende. Video izlerken durdurup devam edince ses çok yükselmiş olarak devam ediyor. Sesi kısmak gerekiyor. Kulaklık kullanırken zor oluyor yani, sizde de böyle mi? Ses sürücüsünün versiyonunu yazarsanız sevinirim.

Bende de aynısı oluyordu dell sitesindeki ojinal driveri yükleyince çözüldü. Ondan önce ne vardı bilmiyorum ama windowsun kendi kurduğu driver olabilir. Çok can sıkıcı bir durum.
    Sürücü tarihi:11.04.2018
    Sürücü sürümüm:10.0.17134.1

quote:

2014 yılından beri 7537 i5 6Gb versiyonu kullanıyorum.
    Sitelerde bakıyorum. Stok var olanlarda stok yok. Stok olanlarda 280 TL civarında görünüyor.

Benim klavye de ilk windows tuşu sonra fonksiyon tuşları sonrasında direk tüm tuşlar gitmişti. Sıvı teması da olmamıştı. 2018 nisanda dataservisten 150tl ye almıştım. Fakat kurdan dolayı şuan 270tl. Ayrıca tuşlar birebir aynısı değildi. Eski klavyede olan tuşları söküp yenisine takmıştım halen kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kel Bir Mühendis -- 12 Nisan 2019; 0:10:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kel Bir Mühendis

quote:

Hazır sürücü konusu açılmışken, sesde sorun var bende. Video izlerken durdurup devam edince ses çok yükselmiş olarak devam ediyor. Sesi kısmak gerekiyor. Kulaklık kullanırken zor oluyor yani, sizde de böyle mi? Ses sürücüsünün versiyonunu yazarsanız sevinirim.

Bende de aynısı oluyordu dell sitesindeki ojinal driveri yükleyince çözüldü. Ondan önce ne vardı bilmiyorum ama windowsun kendi kurduğu driver olabilir. Çok can sıkıcı bir durum.
    Sürücü tarihi:11.04.2018
    Sürücü sürümüm:10.0.17134.1

quote:

2014 yılından beri 7537 i5 6Gb versiyonu kullanıyorum.

Benim klavye de ilk windows tuşu sonra fonksiyon tuşları sonrasında direk tüm tuşlar gitmişti. Sıvı teması da olmamıştı. 2018 nisanda dataservisten 150tl ye almıştım. Fakat kurdan dolayı şuan 270tl. Ayrıca tuşlar birebir aynısı değildi. Eski klavyede olan tuşları söküp yenisine takmıştım halen kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    Sanırım Türkiye'de dataservisten başka satan bir yer yok. Perpa'da ki mağazalarına gittim. Ürünü aldım. Dediğiniz gibi UK klavye üzerine türkçe karakterleri eklemişler. Montajını yaptım şu an gayet iyi çalışıyor. Açıkçası eski klavyeden tuşları sökmeye korkuyorum. Kırılabiliyor. Sökmenin ve takmanın kolay bir yolu var mıdır? Youtube'da detaylı anlatım bulamadım.

• vukleus kullanıcısına yanıt
    Ben tırnaklarım ile söktüm. Kırılan olmadı ama kapalı ortamda yapın:D biraz gerildimi uçabiliyor tuşlar. Benim şapkalı e uçtu pencereden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rami yükseltmek istiyorum ama en çok kaç mhz ve gb destekliyor yükselten veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
  • sonoyuncu kullanıcısına yanıt
    Ben daha laptop ilk aldığımda yapmıştım bunu. 8gb LDDR3 1600 mhz takmıştım. Alacağın ram de dikkat etmen gereken husus Low Power olacak, benimkisi öyleydi.
  • herkese merhaba. 5seneyi geçiyor neredeyse hala taş gibi makine. klavye sıvı teması nedeniyle bozuldu. Yakın bir zaman diliminde klavyesini bulabilen oldu mu makinenin. UK üzerine türkçe tuşlar eklendiği yazılmış memnun musunuz nereden aldınz?
    Yok ise amazondan uk klavye sipariş edeceğim teşekkürler.
  • üniversteye ilk başladığım yıl yani 2014 yılında yazıyordum bu konuya. şimdi üni bitti leptobun durumu ; leptoptaki şarj girişinde içindeki parça koptu ama şark almaya devam ediyor, ses speakerı cızırtılı ses cıkarıyor. arka menteşesi arada atıyor. Şimdilik zarar bukadar :)
  • Laptopu hızlandırmak için SSD takayım diyorum. Windows açılış hızları muazzam farkediyor. Daha önce takan var mı? Klon mu yapıp taşıdınız yoksa sıfırdan kurulum mu mantıklı?
  • dünden beri tuhaf bir sorun yaşıyorum bilgisayar sürekli bağlandığım ağa otomatik bağlanmıyor ve internet aşırı yavaş. yani hız testi telefonda 18 mbit çıkarken bilgisayarda 0.10 çıkıyor hız testinde. dowload filan imkansız zaten siteleri zor açıyor acaba sorun neresindedir.

arkadaşlar şöyle bir durum fark ettim modemin yanında olduğumda internet hızı 20 mbit çıkıyor ama hemen yan oadaya gittiğim hız 0.1 oluyor. bu kadar inanılmaz fark nasıl oluyor.

Şu soruna çözüm bulan var mı arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cevdet12 -- 16 Haziran 2019; 19:2:36 >
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.