Şimdi Ara

### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi (408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.512
Cevap
79
Favori
304.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benzer şekilde günde hiç açık olmasa 12 saat açık duruyor. Hatta dosya falan indireceğim zaman günlerce kapanmadığı oluyor ama sürekli prize takılı kullanıyorum. Muhtemelen pile pek iş düşmediği için baya iyi dayanmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NimbleSoul kullanıcısına yanıt
    bende sürekli prizde kullanıyorum dediğiniz gibi günlerce kapamadığım oluyor

burda samsung ve lg nin kalitesi ortaya çıkmış bence

size hala şaşkınım yüzde 10 inanılmaz bir değer

• Arkadaşlar, Dell inspiron 7537 ışıklı klavyeyi tüm araştırmalarıma rağmen temin edemedim. Nereden bulabiliriz acaba? bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

• denisjames kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/Laptop-Keyboard-for-DELL-I-15-7537-SN8221BL-SG-62010-2DA-SG-62011-XUA-087YTJ-SG/32823917558.html

tr versiyonuda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savitar77 -- 13 Mart 2018; 15:42:0 >
  • Teşekkür ederim
  • denisjames kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • Şubat 2018'de gelen Bios güncellemesini(Spectre ve Meltdown odaklı) kuran var mı? Kuran varsa performansı etkiledi mi?
  • NimbleSoul kullanıcısına yanıt
    Bence yükleyip, performansı düşürmeye gerek yok. Laptop u direk öldürmek olur bu, bence.
  • Meltdown ve Spectre açıkları için yayınlanan güncellemeler bazı bilgisayar ve sunucuların performansını ciddi oranda düşürmüştü. Bu yüzden Intel firmalar için yayınladığı güncelleme araçlarını geri çekmişti. Hatta sırf bu güncellemeler yüzünden kalıcı olarak reboot döngüsüne giren cihazlar bile oldu. Daha sonra güncel araçlar yayınlandı ama yine de doğrudan temel kodları etkilediği için haliyle şüpheyle yaklaşıyoruz. Meltdow ve Spectre ile henüz somut bir hack girişimi olmadı (en azından kullanıcı tarafında) bu yüzden eğer performansı düşürecekse gittiği yere kadar eski bios sürümüyle kullanmak en mantıklısı gibi duruyor.
  • İlk çıkan yamalarda ciddi performans düşüşleri ve sorunlar oluşmuştu. Yavaştan miladı geçmekte olan cihaz icin yeni bios atıp, performansını düşürmeye gerek yok. Olur da hacklenirsek, yenisini alırız artık
  • Bende çok memnunum. Bozulana kadar devam. SSD takmıstım hız problemi de yok. Tasarım harika.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben pek kullanmıyorum ama kardeşim için de miladı geömiş değil. İçerisine zaten Samsung 250gb SSD takmıştım. Kardeşim de GTA 5, SIMS 4... oynuyor. Kaç defa düştü, yuvarlandı filan hala çatır çatır gidiyor.
  • 7567 ya da 7577 sanırım. Açıkçası birçok marka model notebook inceledim, kullandım, yakınlarım kullandı. Dell'den sonra başka marka almayı hiç istemiyorum. Yoksa alternatifler var; Asus FX553, Acer Nitro5, Lenovo Y520 gibi. 7577de adaptor sorunu varmış bende gördüm. 7567de genel bir sorun var mı herhangi bir kısmında?
  • DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    7577 nin 1060 max-q lu modelini aldım hocam bunda direkt 180w adaptör geliyor şuan sıkıntısız kullanıyorum
  • Satıyorum arkadaşlar var mı alan 1200 tl
  • 2014 ekim ayından beri düzensiz kullanıyorum aylarca kapanmadığı oluyor.Sadece uyku modunda dinleniyor pc , belki bi kaç ayda bir resetlemişimdir kapat tuşunu pek kullanmam sonuç böyle  ### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: barinal

2014 ekim ayından beri düzensiz kullanıyorum aylarca kapanmadığı oluyor.Sadece uyku modunda dinleniyor pc , belki bi kaç ayda bir resetlemişimdir kapat tuşunu pek kullanmam sonuç böyle
    samsung pil dayanıksız sanırım ben de sürekli AC hatta kullanmama rağmen oldukça yıpranmış

sizin pil ömrünü doldurmak üzere neredeyse

lg bataryalı arkadaşın dayanma seviyesi çok iyi bize göre

kullanıma göre de değişir tabii

• 7537ye övgü;

Şu bilgisayarı 2014 Martta aldım, bugüne kadar o kadar çok oyun oynadım ki. Ve çoğunda 4 ayar seçeneği var desek, (low-medium-high-ultra gibi) ortalama 3.den aşağı indirmek zorunda kalmadım. Ta ki en son çıkan çok istediğim bir kaç oyuna kadar. Değiştirme zamanı geldi yani. Bilgisayarın Aşınan WASD tuşları dışında hiçbir problemi yok, "0" gibi. Bu kadar sağlam bir laptop görmedim ben. (yenisini aldığımda anneme vericem bunu zaten :) )

Oynamak istediğim ve oynamadığım tek bir oyun kalmıştı çok yeni olmayan GTA5. Bugün onuda denedim, high-very high ayarlar (1-2 normal) advanceddekiler kapalı ve FXAA, MSAA (2x) ve TXAA açık! olarak 30 FPSnin altına inmedi. Half vsync yaparak sabit 30fps alıyorum yani :) Kapatınca genelde 40 civarı geziyor.

Sırf bu bilgisayar yüzünden, birkaç alternatif olduğu halde Dell 7577den başkasına sıcak bakmıyorum. Büyük ihtimal onu alıcam.

Aşağıda bugüne oynadığım ve oynayamadığım oyunları listeledim. Bilgisayarda intel speed step kapalı ve alt kapak sökülü, full aluminyum akasa soğutucu üzerine tam oturmuş şekilde. Başka türlü hararetten kurtulamazsınız :)

Oynadıklarım;

Call of Duty: Modern Warfare
    Call of Duty: Modern Warfare 2
    Call of Duty: Modern Warfare 3
    Call of Duty: World at War
    Call of Duty: Black Ops
    Call of Duty: Black Ops 2
    Call of Duty: Black Ops 3
    Call of Duty: Ghosts
    Call of Duty: Advanced Warfare

Battlefield Bad Company 2
    Battlefield 3
    Battlefield 4
    Battlefield Hardline

Borderlands
    Borderlands 2
    Borderlands The Pre Sequel

Crysis
    Crysis Warhead
    Crysis 2
    Crysis 3

Far Cry 3
    Far Cry 3 Blood Dragon
    Far Cry 4
    Far Cry Primal

Metro 2033
    Metro Last Light
    Metro 2033 Redux
    Metro Last Light Redux

Wolfenstein 2009
    Wolfenstein: New Order
    Wolfenstein: The Old Blood

F.E.A.R + Exp
    F.E.A.R 2 + Reborn
    F.E.A.R 3

Stalker Shadow of Chernobyl
    Stalker Clear Sky
    Stalker Call of Pripyat

Half Life Remake "Black Mesa"
    Half Life 2
    Half Life 2 Episode 1
    Half Life 2 Episode 2

Portal
    Portal 2

Sniper Elite V2
    Sniper Elite Nazi Zombie Army Trilogy
    Sniper Elite III

Bioshock Remaster
    Bioshock 2 Remaster
    BioShock Infinite

Dying Light
    Dying Light The Following

Dead Island
    Dead Island Riptide

Sniper Ghost Warrior
    Sniper Ghost Warrior 2

Resident Evil 7
    Resident Evil 6
    Resident Evil 5
    Resident Evil Revelations
    Resident Evil Zero HD Remaster
    Resident Evil Revelations 2
    Resident Evil HD remake

Bulletstorm
    Dishonored
    Singularity
    Mafia 2 II
    Rage
    Max Payne 3
    Darkness II
    Painkiller Hell and Damnation
    Call of Juarez Gunslinger
    Mad Max
    Spintires
    Fallout 4
    Blood (portlu)
    Redneck Rampage (portlu)
    Duke Nukem 3D (portlu)
    Serious Sam 3: BFE
    Watch Dogs
    Hitman Absolution
    Alien Isolation
    Driver San Francisco
    Thief
    Tomb Raider
    Shadow Tactics Blade of the Shogun
    Commandos Behind Enemy Lines
    Commandos Beyond The Call Of Duty
    Desperados
    The Evil Within
    Alan Wake
    Alan Wake's American Nightmare
    The Vanishing of Ethan Carter Redux
    Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
    Sherlock Holmes Devil's Daughter

Ve oynanabilir FPS alamadığım veya alsamda medium'un altına indirmek zorunda kalacağım, bu yüzden oynayamadıklarım. (hepsini denemedim tabi ama büyük ihtimal böyledir)

Far Cry 5 (20 fps üstü yok, oynanabilir fpsler alamadım)
    Just Cause 3 (keza buda öyle)
    Deus Ex Mankind Divided (çok ayar kısmak zorunda kaldığım için oynamadım)
    Rise of the Tomb Raider (bunu medium üstü oynayabiliyordum ama güzel grafikleri sonraki bilgisayara sakladım)
    Mafia 3 (ultrada da 20, lowda da 20 fps garip)
    Evil Within 2 (buda 20lerde geziyor.)
    Everybody's Gone to the Rapture
    Sniper Elite (çok ayar kısmayı denemedim ama oynanmaz muhtemelen)
    Hitman 2016 (kalabalık insan gruplarında FPS aşırı düşüyor)
    The Forest denemedim
    Doom denemedim
    Battlefield denemedim
    wolfenstein The New Colossus denemedim
    Sniper Ghost Warrior 3 denemedim
    Dishonored 2 denemedim
    Homefront: The Revolution denemedim
    Dead İsland New Engineli olan denemedim
    Cod Inf warfare çok fazla FPS oynamaları oldu.
    Cod WW2 denemedim

• Dört yılın sonunda güncel pil durumu budur. Gerçekten LG ile Samsung piller arasında uçurum varmış.  ### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi

Açıkçası tek şikayetim fanın fazla çalışması. Temizleyip macun değiştirdim ona rağmen sıcaklıkta ve fanların dönüşünde kayda değer bir azalma olmadı.
  • DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    sizinle tam olarak aynı düşünceler içerisindeydim ve 7577 1060-max-q modelini aldım tavsiye ederim tek bir örnek vermek gerekirse farcry 5 ultra 45 -60 arası alıyorum 1080p de

fakat acelem yok der iseniz dell in yeni duyurduğu G serisini beklemenizi tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.