Şimdi Ara

Dell Inspiron 5521 Alınırmı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
41.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=97853

Bunu almayı düşünüyordum ama forumu okuyunca DELL'den soğudum resmen.
  • PC hurdaya çıkmak üzere

çıktığı anda bu modeli gözüm kapalı alırım
    Her üründe Her modelde her markada arızalı cıkabilir.
    Bir - iki tanesi arızalı çıktı diye hepsi öyle olmaz
    kul yapısı ve üretimlerde her zaman hatalar olabilir.

1300 TL ye daha iyisi yoktur

http://www.istanbulbilisim.com.tr/5521-g31f81c-inspiron-dell-notebook-fiyati,50964.html
    Şüphe eden servisi arar bilgi alır doğruyu söylemeseler de konuşmalarından neyin ne olduğunu anlayabilirm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 13 Ocak 2014; 23:21:17 >
  • ARKADAŞIM BEN ALDIM ŞU ÖZELLİKLERİ

İNTEL İ5 1.8GHZ TURBO BOOST İLE 2.7 GHZ
    RAM 8GBİKİ TANE EKRAN KARTI VAR
    1.İNTEL HD 4000 2GB 128BİT
    2.AMD RADEON HD 8730 6GB 128BİT
    1 TB HDD
    WİNDOWS 8.1 64 BİT
    CACHE 3MB

PC GERÇEKTEN HIZLI ÖZELLİKLERİ BU YLAN DEĞİL ARKADŞLARI HER OYUN ULTRA AÇIYORUM HİÇ BİR YOUNDA ORTA SEVİYE DEĞİL SÜPER BİR LAPTOP

CRYSİS 3 ULTRA AYARDA 30FPS SİSTEM GRAFİKLERİNİ DÜŞÜRÜSEN BİRAZ 60FPS YOLU VAR

ODERECE LAPTOP FİYATI GOLDDAN ALDIM

1.454TL

%30 İNDİRİMLE :ddddddd

ALACAKLAR ALSIN SOYLIIYM
  • arkadaşlar ben bu modelin bir üst modelini yani dell inspiron 5537 i5 li olan model bunu almak istiyorum tek farkı işlemcisi 4. nesil. sizce ne yapmalıyım ? 5521 daha mı iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkmt.cinar

arkadaslar ben Dell firmasında calısıyorum ürün daha cok yeni kasa tasarımı olarak bir önceki model yani 5520 modelinin aynısı ama incelik ve donanım olarak farklı. bu cihazda 1600 mgh lik ram bulunmakta ve ATİ'nin 8730 128 bit'lik cok sağlam bi ekran kartı var. ayrıca aleminyum kasa oldugundan katiyen ısınma problemi olmuyor. evet cihazda ultrabook işlemcisi var ama bu sizin aklınızda kötü bir yer etmesin tam aksine cok artı yönü var. 1.7 hızı var ama o okadar onemli deği zaten turboboots var sıze daha az enerji harcaması sağlayacak cok daha az ısınma ve daha fazla pil ömrü sağlıyor. ayrıca ciyaz cok sağlam metal oldugunda. cihazda demo yaparken kasasına sertce yumruk atıyorum bir gıram esneme yapmıyor. kesinlikle öneririm.

hort için k.bakmayın kasa 5520 ile aynı demişsiniz ben 5520 klavyesi alsam çalışır mı ?

• 2013 ocak ayın da aldığım 5521 15r diz üstünün hard diski ömrünü doldurmuş durumda.1 tb disk için servisin verdiği rakam tahmini 600 tl civarı.piyasada 280 tl derler.biz kendimiz satın alıp takarız ama işletim sistemini nasıl yükleyeceğiz.bilgi ve önerileriniz lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu pc ile gta 5 oynuyorum yüksek ayarlarda :)) canavar bu ya
  • doktorcan kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı amd8730m 2gb değil mi ben 3 yıldır kullanıyorum aleti aşırı tozlandı oyun oynamayaz oldum temizletince denemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Ekran kartı amd8730m 2gb değil mi ben 3 yıldır kullanıyorum aleti aşırı tozlandı oyun oynamayaz oldum temizletince denemek lazım.

abi naptın da o kadar tozlandı anlayamadım :D
  • doktorcan kullanıcısına yanıt
    hocam anlamadım gitti bende 3 yıldır temizlenmiyor kısaca önceden bf3 vs saatlerce 70 dereceyi geçmeden oynarken şimdi 20 dakika zor oynuyorum garantiye gitmişti adaptör ucu için ondan sonra bir hatlar oldu alete ya termal macunu vs sürmeden yolladılar yada adam akıllı temizlediler ben fanı açıp baktığımda adam akıllı temizlenmemiş örümcek ağı gibi fan tozdu. Şehir merkezine gidersem temizletme düşüncesindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemansky -- 7 Kasım 2015; 12:38:30 >
  • 3 yıldır bu pc yi kullanıyorum vatandan 1400 tl ye almıstım şuanda ne kadar bilmiyorum ama her gun ortalama 12 saat açık kalıyor iş yerinde kullandığım için şimdiye kadar ne bir fan sesi ne bir ısınma hiç yaşamadım aldığım günkü gibi bir sorun yaşamadan kullanıyorum btf3 oynadım call of duty ozmn son çıkanı vardı onu hala oynabiliyorum suanda en son hangisi var bilmiyorum ama en ufak bi donma yaşamadım hiç 3 yıl once aldım halada alınabilecek bi pc herkeze tavsiye ederim özellikle dell olması büyük bir artı bence
  • Herapauze H kullanıcısına yanıt
    Benim ki tozlandı hocam 3 yıldır kullanıyorum bende aceyip tozlandı bf3 felan oynamaz olduk.
  • konu hort için kusura bakmayın üstadlar abiler...

ikinci elini temiz olanını alacağım bu modelin

ÖZELLİKLER ;

İNTEL İ5 1.8GHZ TURBO BOOST İLE 2.7 GHZ
    RAM 8GBİKİ TANE EKRAN KARTI VAR
    1.İNTEL HD 4000 2GB 128BİT
    2.AMD RADEON HD 8730 6GB 128BİT
    1 TB HDD
    WİNDOWS 8.1 64 BİT
    CACHE 3MB

Tasarımcıyım arada oyunda oynamak istiyorum PS6 ve GTA5 Ultarada kaldırırmı acaba ?
  • Son mesajın üzerinden 4 yıl geçmiş ama, yaklaşık altı yedi yıldır kullandığım bir lap-top (Dell 5521-6565).
    Pili hala daha iki buçuk saat gidiyor. Fakat bu modelde pil ömrünü uzatmak için masa üstü ve uzatılmış pil ömrü modunu kullanıyorum. Bu güne kadar yaptığı tek arıza kapağı biraz oynatırsam ekranda çizgiler çıkıyor ve kararıyor, galiba ekrana giden kablo yerinden gevşedi veya arıza yaptı. Korana yüzünden evden çıkma yasağı bitince yaptıracağım, şimdi bu haliyle kullanıyorum. Tek hatam Windows 10 u yükledikten sonra yer açmak için Windows 8 i sildim. Bence Windows 8 veya 8.1 çok daha iyiydi. Aldığım zaman Darty mağazaları açıktı, ve oradan baya indirimli olarak 1350 TL ye almıştım.
    Hala daha bulunabiliyorsa alınmasını tavsiye ederim.
  • Konunun bir hortlaması yok mu? İlk çıktığından beri cihazı kullanıyorum hatta şu an da aynı bilgisayar ile yazıyorum yorumumu. Şu ana kadar bana hiç bir sıkıntı yapmadı sadece 1 kere hhd yi değiştirmiştim o kadar. Eğer ikinci elde temiz bulunursa ve acil bilgisayar ihtiyacı olan biri var ise alabilir. Sadece geçen yaz bir şöyle temizledim laptopu ama termal macunu değiştirmemiştim büyük ihtimal ilk aldığımızdan beri kalan macun ama gta5 falan oynarken 80 derecenin üstüne pek çıkmadı garip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leos60 -- 28 Aralık 2020; 11:50:49 >
  • Uzun zamandır kullandığım bu modele önce tam format atıp, ssd taktırdım ve temizlediler. Şu anda bilgisayar 35-40 saniyede açılıyor ve çok hızlı işlem yapıyor. Ben oyun oynayan birisi değilim ama eminim ki oyunlarda da çok hızlıdır. Önceleri 3 dakikada açılıyordu. Bilgi vermek istedim. Ancak daha önce hiç fan sesi duymazdım, şimdi arada bir çalışıyor ama laptop ta hiç ısınma yok.

• Herkese merhaba, Konuyu hortlatacağım ama elinde atıl pozisyona düşmüş bilgisayar ve şarj aleti olan var mıdır arkadaşlar. Bana temiz ekran ve şarj ünitesi lazım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.