Şimdi Ara

Dell Inspiron 5521 Alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
41.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3ds max ve yeni oyunları oynatırmı?

http://bit. ly/ZK3PMk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 29 Aralık 2012; 21:43:48 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

up
    benim de dikkatimi çekti ekran kartı ve ram çok ii bence. 1tb da hdd var ama işlemci aklıma takıldı genelde mobil amaçlı ultrabooklarda kullanıyorlar galiba bu işlemciyi f/p olarka bu bilgisayarı da ekledim listeme umarım iyi anlayan biri bizi tam olarak bilgilendirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Raider

benim de dikkatimi çekti ekran kartı ve ram çok ii bence. 1tb da hdd var ama işlemci aklıma takıldı genelde mobil amaçlı ultrabooklarda kullanıyorlar galiba bu işlemciyi f/p olarka bu bilgisayarı da ekledim listeme umarım iyi anlayan biri bizi tam olarak bilgilendirir.

hafta sonuna kadar ürünü alıcam şöyle bir bakayım dedim ne gibi sorunları varmış yazan arkadaşlardan fikir alayım dedim anladığım kadarıyla ürünün pek sorunu yok gibi kimse bir şey yazmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

quote:

hafta sonuna kadar ürünü alıcam şöyle bir bakayım dedim ne gibi sorunları varmış yazan arkadaşlardan fikir alayım dedim anladığım kadarıyla ürünün pek sorunu yok gibi kimse bir şey yazmamış.

çoğu pcde hd7670 var bununkinden farkı ne dahamı iyi?
  • Aynı cihazı bente takip ediyorum. Şu anda vatan da 1600 tl fiyatı var. Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

Aynı cihazı bente takip ediyorum. Şu anda vatan da 1600 tl fiyatı var. Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyoruz.
    Aynı bilgisayarı bende inceleme listeme ekledim. Tesadüfen görmüştüm baktım özellikler iyi görünüyor. Hepsiburada fiyatı şuan 1540TL

Kamerası HD, ram 8GB, ekran kartı 2GB paylaşımsız bu özellikler güzel. Num lock da var kalvyede. Ancak işlemci hızı 1.7ghz yazıyor orası biraz aklıma takıldı. Sorun yaratırma ya da işlemler hızda yavaşlama vs. Geçenlerde samsung ultrabook göstermişlerdi bimeks de onunda işlemcisi 1.7ghz di :) Yani ultrabookla aynı işlemci olunca acaba nasıl bir sorun olabilir düşündürdü biraz... ultrabookların genelde düşük işlemcileri az elektrik harcasın vs diye. netbookların bi nevi iyileştirilmiş hali gibi birşey ultraboooklar...

İşlemci konusunda bilgi bi arkadaş aydınlatırsa bizleri dahada iyi fikir edinmemize neden olacaktır :) Hardisk de 1tb gayet iyi görünüyor. Dıştan güzel bir laptop

• quote:

Orijinalden alıntı: levent005

Aynı bilgisayarı bende inceleme listeme ekledim. Tesadüfen görmüştüm baktım özellikler iyi görünüyor. Hepsiburada fiyatı şuan 1540TL

Kamerası HD, ram 8GB, ekran kartı 2GB paylaşımsız bu özellikler güzel. Num lock da var kalvyede. Ancak işlemci hızı 1.7ghz yazıyor orası biraz aklıma takıldı. Sorun yaratırma ya da işlemler hızda yavaşlama vs. Geçenlerde samsung ultrabook göstermişlerdi bimeks de onunda işlemcisi 1.7ghz di :) Yani ultrabookla aynı işlemci olunca acaba nasıl bir sorun olabilir düşündürdü biraz... ultrabookların genelde düşük işlemcileri az elektrik harcasın vs diye. netbookların bi nevi iyileştirilmiş hali gibi birşey ultraboooklar...

İşlemci konusunda bilgi bi arkadaş aydınlatırsa bizleri dahada iyi fikir edinmemize neden olacaktır :) Hardisk de 1tb gayet iyi görünüyor. Dıştan güzel bir laptop

Alıntıları Göster
    ben şu an bu mesajı almak istediğiniz laptoptan yazıyorum kesinlikle alın derim ekran kartı ram çok iyi war 60 saattir açık pc ısınma ve performans düşüklüğü denen bişe yok wifi çok iyi gerçekten bu şekilde beklemiyordum çelik bir kasaya mevcut zaten almamın sebebide büyük ölçüde bu olmuştur kesinlikle ısınmayı dert etmeyin performans mükemmel turboost teknolojisi ile 2.5 çalışıyor işlemci hiç sıkıntı yapmayın :) alın derim hiç pişman olmazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: humanstark07

ben şu an bu mesajı almak istediğiniz laptoptan yazıyorum kesinlikle alın derim ekran kartı ram çok iyi war 60 saattir açık pc ısınma ve performans düşüklüğü denen bişe yok wifi çok iyi gerçekten bu şekilde beklemiyordum çelik bir kasaya mevcut zaten almamın sebebide büyük ölçüde bu olmuştur kesinlikle ısınmayı dert etmeyin performans mükemmel turboost teknolojisi ile 2.5 çalışıyor işlemci hiç sıkıntı yapmayın :) alın derim hiç pişman olmazsınız

Alıntıları Göster
    arkadaslar ben Dell firmasında calısıyorum ürün daha cok yeni kasa tasarımı olarak bir önceki model yani 5520 modelinin aynısı ama incelik ve donanım olarak farklı. bu cihazda 1600 mgh lik ram bulunmakta ve ATİ'nin 8730 128 bit'lik cok sağlam bi ekran kartı var. ayrıca aleminyum kasa oldugundan katiyen ısınma problemi olmuyor. evet cihazda ultrabook işlemcisi var ama bu sizin aklınızda kötü bir yer etmesin tam aksine cok artı yönü var. 1.7 hızı var ama o okadar onemli deği zaten turboboots var sıze daha az enerji harcaması sağlayacak cok daha az ısınma ve daha fazla pil ömrü sağlıyor. ayrıca ciyaz cok sağlam metal oldugunda. cihazda demo yaparken kasasına sertce yumruk atıyorum bir gıram esneme yapmıyor. kesinlikle öneririm.

• quote:

Arkadasim madem bilgisayari kullaniyorsun sana bi kac sorum olacak oncelikle bataryasi kac saat gidiyor, ekrani nasil cok film izledigim icin ekranin canliligi benim icin onemli bi de calisirken sessiz mi?
  • quote:

Bilgilendirmen için öncelikle teşekkür ederim kardeşim. Anladığım kadarıyla çok memnunsun ve öneriyorsun bu pc den bizede. 5520 sine bakmıştım ancak num lock yoktu. Bunda oda var ondan daha yakın duruyor tek sorun 1,7 lik işlemci hızı işte halen böyle bir acaba diye düşündürüyor

quote:

Orijinalden alıntı: hkmt.cinar

arkadaslar ben Dell firmasında calısıyorum ürün daha cok yeni kasa tasarımı olarak bir önceki model yani 5520 modelinin aynısı ama incelik ve donanım olarak farklı. bu cihazda 1600 mgh lik ram bulunmakta ve ATİ'nin 8730 128 bit'lik cok sağlam bi ekran kartı var. ayrıca aleminyum kasa oldugundan katiyen ısınma problemi olmuyor. evet cihazda ultrabook işlemcisi var ama bu sizin aklınızda kötü bir yer etmesin tam aksine cok artı yönü var. 1.7 hızı var ama o okadar onemli deği zaten turboboots var sıze daha az enerji harcaması sağlayacak cok daha az ısınma ve daha fazla pil ömrü sağlıyor. ayrıca ciyaz cok sağlam metal oldugunda. cihazda demo yaparken kasasına sertce yumruk atıyorum bir gıram esneme yapmıyor. kesinlikle öneririm.

Bilgilendirme için sağolun. Dell çalışanından birinin aydınlatması ve yardımcı olmasıda güzel tşkler. Isınma problemi yok , ekran kartı iyi, 5520 den daha ince diyorsunuz. Teknikten fazla anlamadığımdan 1600mgh ve turboboots u anlamadım Aklıma takılan işlemci hızı bitek. Tamam ultrabook işlemcisi amaç burda heralde pilin süresini artırmak elektrik sarfiyatını düşürmek cihazın. Ama perfomansda düşer mi diye aklımda soru kalıyor sürekli turboboots demişsiniz bu sürekli devrede olan birşey yani cihaz hep 2,5 mi çalışıyor. Eee o zaman elektrik sarfiyatı yine artmıyor mu yani pil ömrü azalmıyor mu 2,5 çalışınca...

• quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

quote:

Bahsettiğiniz ürün ultrabook segmentinde olduğu için işlemcisi de diğer dizüstülerdeki i5 işlemcilere göre biraz daha düşük olacaktır doğal olarak. Kasası daha ince olur ve şarjı biraz daha uzun gider. Üzerindeki ekran kartı, 8730m, amd 7670m den biraz daha düşük performansa sahip ama aralarında uçuk bir fark yok. Hemen hemen aynı sayılır. Hatta 8730m yeni nesil olduğu için daha az enerji tüketir ve daha az ısınır. Ürünün kasa kalitesi felan nasıldır bilmiyorum. Soğutma olarakta oyunlarda normal dizüstülere oranla biraz daha fazla ısınabilir. Kasa yapısını felan kendiniz incelemeniz gerekir. Alternatif olarakta aynı segmentte olan asus k56 modeline bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: E'

Bahsettiğiniz ürün ultrabook segmentinde olduğu için işlemcisi de diğer dizüstülerdeki i5 işlemcilere göre biraz daha düşük olacaktır doğal olarak. Kasası daha ince olur ve şarjı biraz daha uzun gider. Üzerindeki ekran kartı, 8730m, amd 7670m den biraz daha düşük performansa sahip ama aralarında uçuk bir fark yok. Hemen hemen aynı sayılır. Hatta 8730m yeni nesil olduğu için daha az enerji tüketir ve daha az ısınır. Ürünün kasa kalitesi felan nasıldır bilmiyorum. Soğutma olarakta oyunlarda normal dizüstülere oranla biraz daha fazla ısınabilir. Kasa yapısını felan kendiniz incelemeniz gerekir. Alternatif olarakta aynı segmentte olan asus k56 modeline bakabilirsiniz.

Bilgi için sağolun hocam ama bu dell 5521 ultrabook segmentinde geçmiyor. Sadece işlemcisini öyle koymuşlar. Hepsiburada.com vatan bilgisayar ve dell in resmi Türkiye sayfasında notebook segmentinde bir ürün

• quote:

quote:

quote:

çok anlamam o yüzden araştırmalardayım zaten

• quote:

quote:

quote:

quote:

çok anlamam o yüzden araştırmalardayım zaten

Alıntıları Göster
    Acaba işlemci konusunda açıklama yapabilecek olan var mı? Geerçekten cihaz cezbediyor insanı. Çok araştırdım bunu rami, ekran kartı, ekranı, ön belleği, işlemci mimarisi çok güzel tek tereddütüm işlemci hızında.. 1,7 Ghz ama turboboots ile 2.,6 Ghz olduğu söyleniyor ama emin olmak istiyorum.

Eğer tavsiye edilirse hemen almayı düşünüyorum.

• Ben az önce aldım ama çok yüksek sesli çalışıyor..
    dellin eski modellerinde hiç ses çıkmazdı. iade edeceğim galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazsoguklari

Ben az önce aldım ama çok yüksek sesli çalışıyor..
    dellin eski modellerinde hiç ses çıkmazdı. iade edeceğim galiba..
    yüksek sesli olan fabrikasyon hatalı...

git değiştir ve gayet sessiz çalışıyor :)

Hızlı, Kaliteli.... ben bu pc den yazıyorum...
    Çok iyi (Y)
  • quote:

Orijinalden alıntı: franko

Dell ultrabook segmentinde. İşlemcisi de asusdaki i3 e göre biraz daha düşüktür. Yalnız dell deki ekran kartı da asusdaki karttan daha yüksek. Ve biraz daha uzun güncel kalabilir. Oyun ağırlıklı kullanmayacaksan asus alternatif olabilir. Bu arada, iki cihaz da hd led çözünürlüğe sahip. Görüntü kaliteleri de aynıdır aşağı yukarı. Yani görüntü konusunda aralarında pek fark olmaz. Ayrıca şu an için 4gb ram hem ağır oyunlar hem de ağır programlar için yeterli. Asusun max. ram miktarı yazılmamış ama 8gb a kadar yükseltilebilir herhalde.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etrüsk -- 4 Mart 2013; 20:58:40 >

• quote:

Ben Dell'in bu modeli ile Asus X55VD-SX212D Core i3-3120 2.50 Ghz 4 GB 500 GB arasında kaldım.

Aralarında 200 TL. civarında fark var. Oyun için kullanmayacağım; ancak aynı anda çok sayıda program çalıştırmam gerekecek. Güçlü ram ve güçlü işlemciye ihtiyaç olacak.

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Asus-X55VD-SX212D-Core-i3-3120-250-Ghz-4-GB-500-GB-1-GB-VGA-156-Freedos-pmu232664.html?ref=akakce&v=1.25.6

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Dell-Inspiron-5521-G31F81C-Core-i5-3317-170-Ghz-8-GB-1-TB-2-GB-VGA-156-Linux-pmu228057.html

Asus'un işlemcisi daha güçlü görünüyor. Dell'in ise hem ram'i hem hdd'si diğerinin iki katı...

Ama asıl aklıma takılan, Asus'un HD Led Ekranlı olması. Diğeri lcd ekran sanırım. İkisinin de ekran çözünürlükleri aynı.

Led ekranlı notebooklar hakkında bazı olumsuz şeyler okudum. Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

işlemci istersen pek dell e guvenme. Çünkü sunmuş oldugun gibi asus 2.5 ghz gayet iyi. ama dersen ben bana 1.7 yeter guzel bilgisayar oldugunu soylemekteyım. Çünkü söylemiş oldugun gibi Hdd ve ram ortalıgı kurtarıyor.

Şu da önemli ekran kartı !! Paylaşımlı mı paylaşımsız mı ? Dell de ekran kartı suan 5.829Mb göstermektedır :) dell e +1 derim ben

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Selamın aleykum beyler, Dell 5521 Core i7 işlemcili olanına ne dersiniz
    Cihaz baya sağlam görünüyor, ram - ekran kartı - hdd yönünden beni
    fena cezbetti ama işlemcisi i7 1.9 GHZ turbo boost ile 2.4 GHZ diyo ama
    kafama işlemci konusunda gıcık girdi, çok aşırı oyuncu birisi değilim
    sadece Euro Truck Simulatör 2 oynuyorum ve internet - face - multimedya
    uygulamalar için alacağım önümüzdeki hafta siparişi vereceğim çünkü.
    alternatifleriniz varsa ekleyebilirsiniz bütçe 1500 - 1800 TL Arasında

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.