Şimdi Ara

Dell Inspiron 3521 Intel Core i5 3317U 1.7GHz 4GB 1TB 15.6' 1275TL + Hediye Çeki (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
4.910
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • önce işlemciler nasıl üretiliyor onu öğren sonra tartışabiliriz aynı seri işlemciler aynı üretim bantında üretilir önbellek miktarı transistör sayısı aynıdır, her işlemci için ayrı bantlarlar tasarlandığını mı sanıyorsun, daha sonra test edilip başarımları ölçülür, başarımı düşük olanların genelde satış politikasına göre birkaç özelliği kırpılıp düşük model olarak etiketlenir, ben yukarıda aynı seri iki işlemciyi örnek verdim siz elma ile armutu karşılaştırmışsınız, tdp ise işlemcinin başarımını ölçmez ama aynı seri işlemcilerde alabileceğin maksimum performansı kestirmeni sağlar, düşük veya yüksek olması iyi kötü verimli olduğunu göstermez, sadece ortalama bir soğutucu ile max kaç watt güç altında problemsiz soğutulabileceğini gösteren bir değerdir, bu arada dalga falan geçmedim elektronik ve bilgisayar öğretmeniyim herkesin anlayabileceği şekilde açıklamaya çalıştım bilimsel dille de anlatabilirim...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.