Şimdi Ara

DELL INSPIRON 1520 KULLANANLAR KULUBU (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.877
Cevap
7
Favori
368.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ne yazık ki Dell kendisi ülkemize gelmiyor ki bütün modellerini bulalım. Uygun fiyatlara alalım.

Dizüstü bilgisayarda en çok satan Lenova ise hiç hoşuma gitmiyor. Kasalarında kalitesizlik akıyor.
  • Herkese mrb ben dw eskiden beri kullaniyorum bu laptop u fakat bugun ekran acikken ekran bir anda karardi hafif olarak menulero goruyorum fakat isik gelmiyor galiba inverter gitti bana yardimci olabilecek var mi cok acil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben 2007 Kasım'da bu bilgisayardan aldım ( daha doğrusu babam aldı ben daha 7 yaşındaydım :D ) . Arkadaşlar bilgisayarda ilk aldığım günden beri bir cızır cızır sesi var sanırım harddisk sesi ama genede sorayım :) Arkadaşlar bir de bu bilgisayarın BİOS'una nasıl girebilirim çözemedim gitti :D

Bendeki model T7250 yani 8400M GS olan model . O zamanın parasıyla 2500 civarı bir fiyata almıştık .

Bu zamanın oyunlarını zorlansa da açabiliyor ( Outlast , Minecraft , GTA , Need For Speed ve Underground )

Bu bilgisayara Windows 7 32 bit sistem kurdum babamın zoruyla . Ama hiç memnun değilim . Windows 7'ye alışamadı bilgisayar . Kasıyor . Ama iş göruyor .

Bu bilgisayarı kullanan arkadaşlara tavsiyem : Windows 7 kurmayın . Tabi eğer benim gibi oyun canavarı değilseniz :D Vista stabildi :)

Şu an bilgisayarın pili ölmüş durumda :D Çünkü hep ( babam saolsun ) şarjda kullandık , eğer şarjda kullanmasaydık biraz daha dayanırdı bence . Ben hep prize bağlı kullandığım için pek sorun olmadı , ama prizden kestiğim an kapanıyor .

8400M GS yetersiz bir ekran kartı . 128 MB bellek yetmiyor bana :D Ama 383 MB çıkabiliyor diye okudum . Genede bilmiyorum doğrumu bu :(

İntel T7250 işlemci zamana göre baya düşük bir işlemci . 2.00 Ghz uygulamaları yavas açıyor .

2 GB Ram'den şu an pc patlamadı ya :D 883 Mhz hızında 2x1 GB Ram var içinde ( orjinal )

Şu an bilgisayarın herşeyi orjinal . Sadece fanı arızalandı yakın zamanda . Ama onu halletik kolaydı zaten :P Temassızlık olmuş .

Bilgisayar çok ısınıyor . 2 Saat oyun oynarsan eğer pc reset atabilecek bir sıcaklığa ulaşıyor ( ama şu ana kadar hiç reset atmadı )

Kasa kalitesi harika . Şu an piyasadaki ucuz plastik bilgisayarlara nasıl para veriyorlar anlamış değilim :D Tuşlar günlük kullanım için oldukça rahat . Ama kasa bilgisayarlarda ki klavyede daha kolay yazıyorum .

Wifi biraz kötü olsada iş göruyor . Ama şu an kullandığım " Dell Venue 7 " tablet fark atar 1520'ye :D

Bilgisayar 5-10 kez formata gitmiştir sanırım :D Çünkü küçük çocuğun eline bilgisayar verirsen :D

Bu arada bişey söyleyeyim arkadaşlar : Windows 7 yükleyince bilgisayara hani o bilgisayarı açmadan medya oynatan şey varya ikinci tuşla çalışan . O gidiyor :( Ama ben orayı kullanmıyordum :P

Şimdi diyeceksiniz 8 sene olmuş sen niye anlatıyon bunları :D Bilmiyorum :P

Neyse arkadaşlar bu kulübün daha aktif olması dileğiyle kendini iyi bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar f2 ile biosa girdim ram 667 Mhz imiş bi cacık olmaz bu pcden :D

• Kusura bakmayın, dostlar 1520 mim hoparlör sorunu verdi, bir anda ses yok harici hoparlör takmak zorunda kaldım, emektarım çok güzel makine, ancak yetkili servis arıyorum, hep çakma servisler çıkıyor, İzmir yetkili servisi adresi falan varmı bilen acaba ???
  • arkadaşlar merhaba
    t7500 2.2 ghz 256 mb 8600 gt ekran kartlı olan modeli alalı 7,5 yıl dolmak üzere.
    dvd-rom bir kere garantiden değişti, bir kere kendim çıkma olarak aldım değiştirdim, yine arızalı durumda.
    onun haricinde allaha şükür herhangi bir problemi yok.
    bugün ram'i 3e yükselttim.
    fan temizliği yapmak istiyorum ama hiçbir yerde 1520nin sökme-takma videosu veya fotoğrafı yok. acaba yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorky_13 -- 22 Haziran 2015; 18:10:38 >
  • gorky_13 G kullanıcısına yanıt
    http://www.dailymotion.com/video/xemjpo_dell-inspiron-ekran-karti-nasil-sok_tech
    Bu video yardımcı olabilir benziyor bizim bilgisayarlara. Dikkat etmek gereken, ekran bağlantılarını çıkart ve ekranı bir kenara koy. Ekranı çıkartırken menteşelerine dikkat et arkadaki vidalarını çıkarttığından emin ol. Hiç çıkartmadıysan ilkinde zor çıkar. Daha sonra tüm vidaları çıkartırsan üst kapağın çıkması çok kolay. Zaten fan erişimi gayet kolay ondan sonra. Termal macunu yenile, ısı problemi tamamen çözülür ki deli gibi ısınan makine artık 80 üstü pek görmüyor. (Yüklü iken)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 10 Temmuz 2015; 1:23:37 >

• teşekkür ederim
  • Selamlar arkadaslar.
    2007 de aldigim t7300 islemcisi olan model var. Yeni makina aldigim icin elden cikarmayi dusunuyorum. Ne kadara okutabilirim acaba bilgisi olan varmi?
    (Klavyesi calismiyor, pil omrunu doldurmus durumda)

edit: klavye çalışır durumda. şu an satmayı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizaun -- 14 Ekim 2015; 12:50:42 >
  • Arkadaşlar benim bilgisayarın ekrana görüntü gelmiyor ama board ve ekran çalışıyor biliyorum. Muhtemelen ekran kartı patladı.

Elinde hurda ya da kullanmadığı 1520 si olanlar hayrına şu fakire 1520 sini gönderebilir mi?
    Kargo parası ve küçük bir meblağ ödeyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydaryarar -- 9 Ekim 2015; 23:36:54 >
  • Vay be, özellikle son sayfadaki yorumları okuyunca duygulandım.
    Gerçekten kasa kalitesi, klavye konforu ve ses kalitesini hala piyasada göremedim.
    Belki daha iyisi vardır ama ben göremedim henüz. Bilgisayar çıktığı ilk gün almıştık.
    Hiç unutamam o duygu. Basmıştık 2 küsür parayı. O zaman Vatan Computer'da ki en
    iyi notebooktu. Business Class diye geçiyordu yanılmıyorsam. Hala bu notebookdan yazıyorum.
    Tüketme mentalitesine karşı olduğum için sürekli tamire götürürüm bu bilgsiyarı.
    8 yıldır tuşlar hala silinmedi. sadece bileğimi sürekli kasaya dayadığım için 8 yılın
    sonunda biraz kararma oldu =) Hehehe. Bunun dışında USB Hublar bozuk ve geçenlerde menteşesi
    kırıldı. Isı problemi var. Bunları yapacak tamirci arıyorum ama hala bulamadım.

Acaba diyorum arkadaşlar, sizce bu PC'nin ekran kartı ve işlemcisi arttırabilir mi?
    Var mı çılgın fikirleriniz?

• Ben de 7 yıldır kullanıyorum, şu an da onla yazıyorum. Herhangi bir sorunu yok. Her parçası sorunsuz çalışıyor, kasada hiçbir soyulma vs yok sadece sol elin koyulduğu yerde hafif kararma ve öndeki medya tuşları soyulma var) Fan sessiz, ısınma yok. Bataryası da normal kullanımda hala 1 saat gidiyor. Sadece 3 ay önce şarj cihazı bozuldu, onun dışında hiçbir masraf yapmadım. Taş gibi makine, adamlar yapmış helal olsun : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asc2 -- 16 Kasım 2015; 19:29:12 >
  • Arkadaşlar benim bilgisayar T7250 olan model 8400M GS'li. Çok fazla ısınıyor normal kullanımda 75'in altına düşüremiyoruz notebook fan ile anca çalışıyor oyunlarda çok fazla ısınıyor. Sıkıntı nedir bilen varmı :D Oyunlarda 4 saatten sonra yavşlama oluyor ısıdan işlemciyi 1200 Mhz'ye düşürüyor çok sinir bozucu bir durum. Fan bir kere arızalanmıştı yaptırdık çalışıyor şu an ama sorun nedir bilmiyorum eskiden ısınmazdı. Bu arada ekran kartı 70'in üstüne fazla çıkmıyor işlemci çok ısınıyor 90-100 civarı takılıyor. Korkuyorum yanıcak diye :D
  • Benim Dell 1520 işlemci hızı 997 mhz geçmiyor biraz araştırma yaptım adaptörden kaynaklandığına dair aynı sorunu yaşayan varmı acaba.
  • Is anyone there? 2019 olmuş hala kullanıyorum son günlerde çok ısınmaya başlamıştı açıp fanı temizledim termal macunu yeniledim şu an ısınma yok. 2007-2008 yıllarında okulda proje yapardık arkadaşlarla onlarınkilerde yumurta kır omlet yap o dereceydi yani çok şaşırırdım benim laptopta herhangi ısınma falan olmazdı. Çok sağlam bi cihazmış fakat bataryası galiba öldü şarj olmuyor artık tek sorunu bu

• arkadaşlar geçen gün wlan driverını güncelledikten sonra internete bağlanamadım çok uğraştım ip ayarlarını değiştirdim sspd falan filan bağlantı olup internet erişimi var diyor ama bağlanmıyordu wlan sürücüsünün önceki sürüme döndükten sonra sorun kalmadı eğer böyle bir problemi olan varsa deneyebilir
  • Değerli arkadaslar merhaba, 2008 de başlayan macera sanirim artik benim icinde bitti, en son kullanan ben kaldım heralde, genel olarak hic sorun yaşamadım T9300modeline ekrana görüntü gelmediği icin veda zamani sanirim, daha klavyesi USB girişleri kısaca her yeri sağlam hala. Kasada sadece bileğimin geldiği yerde hafif kararma var. Keske tamir imkanı olsaydı. Gercekten cok üzgünüm...

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.