Şimdi Ara

DELL INSPIRON 1520 KULLANANLAR KULUBU (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
7
Favori
368.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ekran çözünürlüğü yüksek bir dizüstü bilgisayar araştırıyorum.Dell in orjinal sitesinde 1520 modelinin çözünürlüğü 1680*1050 olduğu görülürken hepsiburada veya teknosa gibi sitelerde 1280*800 olarak verilmiş.Siz kullanıcılardan ricam bunun asıl görüntü boyutlarını verebilir misiniz?

Bilgisayar çizim autocad programı kullanılmak üzere alınacağından 1680*1050 çözünürlük istenmektedir.

Bu ekran boyutunu sağlayan farklı marka model yada tavsiyeleriniz varsa memnun olurum.
  • hangı ekran kartı drıver ı war 174.31 mı

kı bana ekran kartı ıle ılgılı bı sorunmus gıbı gelmedı

ayrıca dıer arladas 1680 e 1050 cozunurluk ekran hangı makınada war kı

bende kullanıyorum autocad neden ılla o kadar cozunurluk ıstıyorsn
    ben gayet rahat kullanabılıomm 1280x800 kı 1520 15.4 inc ekranlar hepsı 1280x800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 21 Mayıs 2008; 15:39:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: chazzkmnst

hangı ekran kartı drıver ı war 174.31 mı

kı bana ekran kartı ıle ılgılı bı sorunmus gıbı gelmedı

ayrıca dıer arladas 1680 e 1050 cozunurluk ekran hangı makınada war kı

bende kullanıyorum autocad neden ılla o kadar cozunurluk ıstıyorsn
    ben gayet rahat kullanabılıomm 1280x800 kı 1520 15.4 inc ekranlar hepsı 1280x800

Inspiron 1520
    Home entertainment laptop with 3 color options and multiple personalization features to support your mobile needs, yet powerful enough to handle everyday applications
    Intel® Core™ 2 Duo T5750 (2.0GHz/667Mhz FSB/2MB cache)
    Genuine Windows® XP Home
    High Resolution, glossy widescreen 15.4 inch display (1680x1050)
    CD / DVD writer (DVD+/-RW Drive)
    Save $374 off this Dell Inspiron1520!

http://www.dell.com/content/products/category.aspx/notebooks?c=us&cs=19&l=en&s=dhs#subcats=&navla=55846~0~879657&navidc=Laptop%20Screen%20Size&navValc=15.4%22&a=55846~0~879657&page=1

Çizimin kapladığı alan ve detaylarından dolayı ekran çözünürlüğü yüksek isteniyor.

• Arkadaşlar, DELL ürünlerinde bir problem çıktığında "Yerinde servis" hizmetiyle, ürünün gelip evinizden alındığı ve problem halledildikten sonra tekrar evinize kadar getirildiği söyleniyor. Doğrumudur?
    Bu konuda bilgisi olan varmı?
  • 1520 modeline sahibim şubatta aldım ama hala şu dahili mikrofonu çaliştiramadim biri anlatabilirmi pls pls pls
  • herkese selam çöp kutusunu kaybettik nasıl bulacağız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ReNoN

1520 modeline sahibim şubatta aldım ama hala şu dahili mikrofonu çaliştiramadim biri anlatabilirmi pls pls pls

Ses kartı sürücüsünü güncelleyince bu problem halloluyor.

quote:

herkese selam çöp kutusunu kaybettik nasıl bulacağız

Masaüstünde sağ tıklayın, kişiselleştirmeyi seçin. Açılan sayfanın sol tarafında "Masaüstü simgelerini değiştir" seçeneği var. Ordan, istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

quote:

Arkadaşlar, DELL ürünlerinde bir problem çıktığında "Yerinde servis" hizmetiyle, ürünün gelip evinizden alındığı ve problem halledildikten sonra tekrar evinize kadar getirildiği söyleniyor. Doğrumudur?

Dediğiniz durum Türkiye'de yok. Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde var.

quote:

Merhaba,

ekran çözünürlüğü yüksek bir dizüstü bilgisayar araştırıyorum.Dell in orjinal sitesinde 1520 modelinin çözünürlüğü 1680*1050 olduğu görülürken hepsiburada veya teknosa gibi sitelerde 1280*800 olarak verilmiş.Siz kullanıcılardan ricam bunun asıl görüntü boyutlarını verebilir misiniz?

Bilgisayar çizim autocad programı kullanılmak üzere alınacağından 1680*1050 çözünürlük istenmektedir.

Bu ekran boyutunu sağlayan farklı marka model yada tavsiyeleriniz varsa memnun olurum.

Yurtdışında Dell laptoplar kişisel isteklere göre özel hazırlanıp satılabiliyor. Ekran olarak da 1280*800, 1440*900 ve 1680*1050 seçenekleri var. Seçtiğiniz özelliklere göre farklı fiyatlar çıkıyor. Türkiye ye gelen tüm modeller 1280*800 çözünürlüklü maalesef.

• bsychoirfan:
    yardımın icin teşekürederim cook sağol..
  • dell ın sıtesınde 1680x1050 dıyorsa sakın ınanma cunku ben makınayı almadan once 1520 lerde standart bluray okuyucu war dıyordu ama kullıyen yalan

dell ın sıtesıne ınanma
  • mikrofon sürüsücüsü güncellenmedi aygıt yöneticisinden güncelleştir dedim aradı yeni sürcüyü fakat bulamadı linkini bilen varmı acaba yeni sürücünün yada nasıl çalıştırabilceğimi bilen mikrofonu:S pls pls pls
  • merhaba arkadalar bende aranıza katılmak üzereyim bugün hızlıal dan aldım insallah hemen kargolarlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: psychoirfan

quote:

Arkadaşlar, DELL ürünlerinde bir problem çıktığında "Yerinde servis" hizmetiyle, ürünün gelip evinizden alındığı ve problem halledildikten sonra tekrar evinize kadar getirildiği söyleniyor. Doğrumudur?

Dediğiniz durum Türkiye'de yok. Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde var.

Artık var.

Belirli ürünlerde bu servisin varlığına dair kutuda bir logo ve size verilen servis numarası oluyor.
    Tıpkı Amerikadaki gibi ürünü evinizden alıp, tekrar evinize teslim ediyorlar.

• Arkadaşlar herkese selamlar Hızlı Al dan Dell Inspiron 1520 I5Q006 C2D 2.1GHZ/3GB/160GB ekran kartı da 8600M GT. Fiyat yaklaşık kdv dahil 1550 YTL civarı. Kullananlar kulübü olarak sizlere sormak istedim. Önerileriniz nelerdir? Kimileri dell lerin şarjlarında vs.. sorun var diyor. Açıkçası en doğrusu buraya sormak. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar, kalın sağlıcakla....
  • Merhaba arkadaşlar.

Bende 1520 T7300 modeli var. Ekran kartı 8600GT

Laptopu projektöre bağladığımda projektörden görüntü alamıyorum maalesef. Fn + CRT/LCD tuşlarına bastıktan sonra projektörün ekranı kararıyo ama öyle kalıyo. Farklı projektörlerde denedim ama yine aynısı oluyor. Projektörleri farkli laptoplarda denedik çalışıyo ama benimkini bağlayınca projektöre götüntü gitmiyor.

Daha önce deneyip de böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?

Bi de klavyede DEL tuşu tam yerine oturmuyor. köşesine basınca yamuluyo tekrar yerine takmam gerekiyor. Çok büyük bir sorun değil ama yine de can sıkıcı. Servise de göndermek istemiyorum ufak bir sorun için. Acaba bunun pratik bir çözümü var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: asprog

Arkadaşlar herkese selamlar Hızlı Al dan Dell Inspiron 1520 I5Q006 C2D 2.1GHZ/3GB/160GB ekran kartı da 8600M GT. Fiyat yaklaşık kdv dahil 1550 YTL civarı. Kullananlar kulübü olarak sizlere sormak istedim. Önerileriniz nelerdir? Kimileri dell lerin şarjlarında vs.. sorun var diyor. Açıkçası en doğrusu buraya sormak. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar, kalın sağlıcakla....

dostum aldinmi makinayi yoksa sadece onerilerimizi mi bekliorsun eger aldiysan bir tane de ben siparis veriim fiati cok ii geldi.
  • 1520 hakkinda yorumlarinizi okuyarak, t8100 işlemcili modelini aldım. Vakit ayırıpta iyi kötü yorum yazan herkese çok tesekkür ederim.
    Deneyimlerim sonucu vistanın pek başarılı bi işletim sistemi olmadığını gördüm xp ye çevirmeye karar verdim, xp driverlerini dell'in sitesinde buldum

http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=tr&l=tr&s=gen&ServiceTag=&SystemID=INS_PNT_PM_1520&os=WLH&osl=tr&catid=&impid=

47 tane irili ufakli dosya gözüküyor ve parça parça inmesi disinda bi alternatifi yok sanirim. Bunlarin hepsini indirmem mi gerekiyor ya da hepsini aynı anda indirmenin imkani yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glindguardian -- 24 Mayıs 2008; 18:31:17 >

• arkadaşlar acık oc yapasım geldide .bulamadım setfsb de uygun bi sürüm yok.biliyorum riskli bir şey notebook için ama genede %10 yapiim diyorum.bi türlü biosdan bulamadım ayarı yok yükseltemiyorum.ekran kartı 8600gt olan modeli işlemcide 2 ghz olanı.bildiğiniz denenmiş bir program yada araç varmı acaba.ekran kartına riva tunerla abandım baya güzel çıktı sorunda yoktu ama default yaptım genede.
  • evet arkadaşlar bende deli oldum artık.bugun kargom geldi.gercektende ısınma problemi yok yanlız vista puanım düsük gibime geldi 4.6.hosuma gitmeyen iki nokta var laptobun kalın olması ve dvd okurken biraz fazla ses cıkarıyor bence.3-4 saatlik gözlenimlerim bunlar.....devam edecegim
  • quote:

Orjinalden alıntı: murder80

evet arkadaşlar bende deli oldum artık.bugun kargom geldi.gercektende ısınma problemi yok yanlız vista puanım düsük gibime geldi 4.6.hosuma gitmeyen iki nokta var laptobun kalın olması ve dvd okurken biraz fazla ses cıkarıyor bence.3-4 saatlik gözlenimlerim bunlar.....devam edecegim

sen hanqi modelini kullaniorsun murder80 hayırlı olsun bu arada
  • Arkadaşlar ınspırıon 1520 bios revision a08 bugün çıktı indirmek isterseniz dell supporta bakınız.
    Yalnız arkadaşlar bios yüklerken dikkatli olmalısınız bios dosyasını çalıştırmadan önce açık çalışmalarınız varsa kaydedin kapatın ve bilgisayarınızın adaptörünü bağlayın aksi halde dosyayı çalıştırınca adaptörü takmanız istenecektir dosyayı çalıştırdıktan sonra ise hiç bir şeye dokunmayın kesinlikle bilgisayar yeniden başlatılacak ve a08 ile açılacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.