Şimdi Ara

DELL INSPIRON 1520 KULLANANLAR KULUBU (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
7
Favori
368.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ALPERCİ KARDEŞİM ... BENDEKİ T7500 İŞLEMCİDE DE ŞU ANA KADAR.. BIRAK CIZIRTIYI.. SESİ.. FAN SESİNİ DİKKAT ETMESEN DUYAMAZSIN... ONUN İÇİN ÖNCEKİ FORUMLARINI OKUDUM ..TAMAMEN SANA KATILIYORUM...KARDEŞİM..
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperci

Arkadaşım zaten 8600GT ler 256mb dahili 1gb a kadar paylaşımlıdır, DELL 1520 lerde öyle, genelindede öyle zaten o senin dediğin 512mb dahili olan 8600GT ler bi kaç notebook da var, ama genelde 256 lıkdır, bunda şaşırılıacak bişey yok, sen yanlış biliyorsun, adam doğru demiş...

quote:

Orjinalden alıntı: emil175

aldığım yerdeki adam kardeşime sabit 256 mb demiş dxdiagdan bakınca ama 256mb toplam bellek kullanılabilir 1280 mi ne yazıyomuş modelide gs değil GT bu nasıl olabilir yada olabilir mi?

ben yanlış biliyomuşum o zaman.zaten aceleye geldi arkadaşım bende oyun oynayabileceğim performansı yüksek bi makina alıyım dedim bu makine çok cazip geldi ondan aldım şu ana kadarda kardeşimden aldığım haberlere göre memnunmuş.3-5 güne gelicek laptopum mrk ediyorum performansını...

• Windows update ile gelen ekran kartı driver ı çok eski driver oluyor genelde, tabi çok eski dediysem 3-4 ay önceki filan, ama oyun meraklıları için çok eski oluyor tabi... eğer beta driver ları denemek de meraklıysan ( ki ben her yeni driver çıktığında deniyorum bir artısı varmı diye )www.laptopvideo2go.com sitesine girip ordan indirebilirsin (15 günde bir beta driver çıkıyor orda ) ama sen en iyisi dell in kendi sitesinden indir şuan 174.31 driver ı mevcut final driver, şuan ben onu kullanıyorum gayet stabil yani ok...

quote:

Orjinalden alıntı: Uçankorkmaz

DELL INSPIRON 1520 KULLANAN ARKADAŞLARIM ....
    BENİM EKRAN KARTIMIN DRİVER GÜNCELLEŞTİRMESİ VİSTA DA WİNDOWS UPDATE'DEN EN SON SÜRÜM GÜNCELLEŞTİRME Mİ İNDİRİYOR..YOKSA BEN BAŞKA BİR SİTEDEN Mİ İNDİRMELİYİM... BİR CEVAP ALABİLİR MİYİM... LÜTFEN ........BİR ZAHMET............

• BU FORUMA KATKISI OLUP. FORUMU HAZIRLAYIP SUNANLARA VE FORUMLARDA BİLGİ VEREN ARKADAŞLARA HERKEZE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM...................
  • ALPERCİ KARDEŞİM..
    ÖNCELİKLE BELİRTMELİYİM Kİ TASARIM HARİKASI WEB SİTENE BAKTIM VE ÇOK BEĞENDİM..
    EMEĞİNE SAĞLIK.. ÇOK HOŞ OLMUŞ. SİTEDEKİ TASARIM GÖZÜ OKŞUYOR...........

SANA BİR SORUM OLACAK..DELL INSPIRON 1520 MODELLERDE EKRAN KARTI OLARAK NVIDIA 8600 GT VAR YA , BİR DE PİYASA DA BAZI MARKALARIN MODELLERİN DE BEN EKRAN KARTI OLARAK NVIDIA 8600 GS GÖRDÜM DE ACABA HANGİSİ OYUNLAR DA DAHA PERFORMANSLIDIR.. MERAK EDİYORUM.. HANGİ MODEL DAHA İYİDİR . GT' Mİ GS' Mİ
  • Öncelikle web sitesi konusundaki yorumların için teşekkürler, bu sene altın örümcek finalistleri arasındayım bu ay belli olucak ödüller bakalım, görelim kaçıncı olucaz...

Soruna gelirsekde, Tabiki 8600GT yani bizim DELL 1520 de olan ;) 8600GS modeli 8600GT nin bir alt modeli ama arasında performans olarak çok fark var... yani kısaca şuan senin oynuyamıyacağın oyun yok, ben oyun meraklısıyım, daha doğrusu oyunları oynamam pek, hepsini incelerim bakarım test ederim, nasıl yapmışlar neler var neler yok iyimi kötümü vs.. diye her oyunu en fazla 1 saat denerim, ve şuana kadar oynuyamadığım, yavaş oynadığım oyun yok, sadece crysis de ayarları yüksek de oynuyorum zaten çok yüksek ayarlada çok az oynuyabilen var... Bilirsen Assassin's Creed i oynuyorum şuan mesela çiçek gibi oyun tabiri caizse :) ve hiç takılmadan yağ gibi oynuyorum full ayarlarda...

quote:

ALPERCİ KARDEŞİM..
    ÖNCELİKLE BELİRTMELİYİM Kİ TASARIM HARİKASI WEB SİTENE BAKTIM VE ÇOK BEĞENDİM..
    EMEĞİNE SAĞLIK.. ÇOK HOŞ OLMUŞ. SİTEDEKİ TASARIM GÖZÜ OKŞUYOR...........

SANA BİR SORUM OLACAK..DELL INSPIRON 1520 MODELLERDE EKRAN KARTI OLARAK NVIDIA 8600 GT VAR YA , BİR DE PİYASA DA BAZI MARKALARIN MODELLERİN DE BEN EKRAN KARTI OLARAK NVIDIA 8600 GS GÖRDÜM DE ACABA HANGİSİ OYUNLAR DA DAHA PERFORMANSLIDIR.. MERAK EDİYORUM.. HANGİ MODEL DAHA İYİDİR . GT' Mİ GS' Mİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 30 Mart 2008; 1:57:14 >

• BEN DE ŞU AN MASAÜSTÜ BİLGİSAYARI KAPATTIM. INSPIRONI AÇTIM.. ŞU AN ACABA DELL SİTESİNDEN Mİ YOKSA SENİN VERDİĞİN SİTEDEN Mİ EKRAN KARTINI GÜNCELLESEM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. LAPTOPA RECOVERY YAPTIM. BİLGİSAYARDA ŞU AN HİÇBİR ŞEY YÜKLÜ DEĞİL ..... HARDDİSK GICIR GICIR.. ACABA RECOVERY YAPMANIN BU BİLGİSAYARA ZARARI OLUR MU ? BEN 2.KEZ YAPTIM
  • ALPERCİ BU ARADA BEN DEDİĞİN GİBİ DELL WEB SİTESİNDEN EN GÜNCEL EKRAN KARTI DRİVER'INI YÜKLEDİM..
    VİSTA < WİNDOWS DENEYİM DİZİNİNDE <OYUN GRAFİKLERİNE 5.3 VERDİ.
    EN DÜŞÜK ALT PUAN ORTALAMA 4.8 PUAN VERDİ...

VİSTA SENİN SİSTEME NE PUAN VERDİ...
  • OK aynı puan bendede 5.3, senin hard disk 250 lik olduğu için ona 0.1 puan fazla vermiş, bende 160gb olduğu için benimkisi 4.7 genel puan 4.7 yani ondan dolayı, en düşük puana göre genel puan veriyor çünki...

quote:

ALPERCİ BU ARADA BEN DEDİĞİN GİBİ DELL WEB SİTESİNDEN EN GÜNCEL EKRAN KARTI DRİVER'INI YÜKLEDİM..

• benim çok garip bir sorunum var...

bilgisayarım elektrıge takılıyken islemci cok fazla calısıyor ama elektrıgı cekıp pilde kullanırken anında islemci hızı dusuyor.yanı elektrıkteyken devamlı bırseyler yapıyor sankı.pil kullanım ayarlarım hep yuksek performansa ayarlı yanı pildede fisdede aynı ozellıklerde calısıyor bılgısayar.

soyle acıklasam daha iyi anlasılır.fisde takılıyken medal of hannor oyununu oynadıgımda ezıyet oluyor oyundakı takılmalar ama oyunu kapatmadan fisten cektıgımde anında hızlanıyor oyun...

anlatabılmısımdır umarım.tesekkurler...
  • quote:

Arkadaşım zaten 8600GT ler 256mb dahili 1gb a kadar paylaşımlıdır, DELL 1520 lerde öyle, genelindede öyle zaten o senin dediğin 512mb dahili olan 8600GT ler bi kaç notebook da var, ama genelde 256 lıkdır, bunda şaşırılıacak bişey yok, sen yanlış biliyorsun, adam doğru demiş...

quote:

aldığım yerdeki adam kardeşime sabit 256 mb demiş dxdiagdan bakınca ama 256mb toplam bellek kullanılabilir 1280 mi ne yazıyomuş modelide gs değil GT bu nasıl olabilir yada olabilir mi?

Genelinde 256 8600GS modeli vardı. GT olanların çoğuda 512'ydi. Ama GT 256 olması da anormal bişey değil yani.
  • quote:

OK aynı puan bendede 5.3, senin hard disk 250 lik olduğu için ona 0.1 puan fazla vermiş, bende 160gb olduğu için benimkisi 4.7 genel puan 4.7 yani ondan dolayı, en düşük puana göre genel puan veriyor çünki...

quote:

ALPERCİ BU ARADA BEN DEDİĞİN GİBİ DELL WEB SİTESİNDEN EN GÜNCEL EKRAN KARTI DRİVER'INI YÜKLEDİM..

Kapasiteyle ne alakası var anlayamadım ben. O verdiği puanın yanında disk veri aktarım hızı yazıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: oranos01

benim çok garip bir sorunum var...

bilgisayarım elektrıge takılıyken islemci cok fazla calısıyor ama elektrıgı cekıp pilde kullanırken anında islemci hızı dusuyor.yanı elektrıkteyken devamlı bırseyler yapıyor sankı.pil kullanım ayarlarım hep yuksek performansa ayarlı yanı pildede fisdede aynı ozellıklerde calısıyor bılgısayar.

soyle acıklasam daha iyi anlasılır.fisde takılıyken medal of hannor oyununu oynadıgımda ezıyet oluyor oyundakı takılmalar ama oyunu kapatmadan fisten cektıgımde anında hızlanıyor oyun...

arkadaşım öncelikle yüksek performansta da pil ve elektrikle kullandığın zaman ki ayarlar birebir aynı değil fişe takınca yine performansının artması gerekli en düşük işlemci durumları farklı eğer bakarsan ama sendeki durum ters pilde takılmamalr olsa tamam da fişten çekince olması garip. gelişmş güç seçeneklerini bi kontrol et sen işlemci güç yönetimine fln bak orda bi sorun olabilir fişte %100 olması gerekli oraları belki yanlış girmşisindir

• Arkadaşım hangi dell 1520 lerin genelinde 8600GS var ? dell 1520 lerin genelinde 256mb lık 8600GT ler vardır ( türkiyede satılan modellerinden bahsediyorum elbette), arkadaşta türkiyeden aldığı ve araştırdığı için... 1525 lerle karıştırma bence...

quote:

Orjinalden alıntı: saxi_saxi

quote:

quote:

Genelinde 256 8600GS modeli vardı. GT olanların çoğuda 512'ydi. Ama GT 256 olması da anormal bişey değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 30 Mart 2008; 22:40:35 >

• Veri aktarım hızına göre puan verdiğini bende biliyorum, ama arkadaşın hdd si 250gb lık 5400 rpm olduğuna göre veri aktarım hızı bizim 160gb lık 5400 rpm hdd lere göre bir fazlası yok, onunkide 5400rpm bizimkide 5400rpm o yüzden belki onunki 250gb lık hdd olduğu için kapasitesine göre puan vermiştir dedim... Mesela bir arkadaşın Acer marka notebook undaki 320gb lık 5400rpm hdd sinede vista 5.2 puan vermiş, yani illa veri hızına göre puan vermiyor kapasitesinede bakıyor ok...

quote:

quote:

OK aynı puan bendede 5.3, senin hard disk 250 lik olduğu için ona 0.1 puan fazla vermiş, bende 160gb olduğu için benimkisi 4.7 genel puan 4.7 yani ondan dolayı, en düşük puana göre genel puan veriyor çünki...

quote:

Kapasiteyle ne alakası var anlayamadım ben. O verdiği puanın yanında disk veri aktarım hızı yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperci -- 30 Mart 2008; 22:58:10 >

• Gelişmiş güç seçeneklerindeki ayarları iyice kontrol et, orada eksik yaptığın birşey vardır, elektrik ile çalışırken daha performanslı olur genelde, gerçi bunu sen kendine göre ayarlıyabilirsinde, aşağıda resmi ekledim bilmiyorsan diye, ordan işlemci güç ayarlarını elektrikdeyken %100 yap düzelmesi lazım, düzelmezse diğer ayarlarıda kontrol edersin...

quote:

Orjinalden alıntı: oranos01

benim çok garip bir sorunum var...

• quote:

Arkadaşım hangi dell 1520 lerin genelinde 8600GS var ? dell 1520 lerin genelinde 256mb lık 8600GT ler vardır ( türkiyede satılan modellerinden bahsediyorum elbette), arkadaşta türkiyeden aldığı ve araştırdığı için... 1525 lerle karıştırma bence...

quote:

quote:

quote:

yurt dışınıda araştırdım ama 512 mb gt'li inspirona hiç rastlamadım...

• Dell penryn işlemcili laptop sürdümü piyasaya acaba?

Daha duymadım ben ama, daha ne kadar gecikmeyi planlıyor dell acaba.
  • evet sundu arkadaşım ben penryn t8100 aldım 5 gün önce.hatta aldığım gün geldiğini söylediler.vatandan bakarsan görürsün orayada yeni eklenmiş...
  • ALPERCİ KARDEŞİM ... SANA BİR SORUM OLACAK..
    1. DELL INSPIRON 1520 LAPTOPA EN FAZLA KAÇ GB RAM KOYABİLİRİZ.. 2. KOYABİLİRSEK EĞER 4GB KAPASİTE VARSA , BEN ACABA BU LAPTOPA 800 MHZ 1GB KİNGSTON RAM KOYSAM OLUR MU ? ÇÜNKÜ ÜZERİNDEKİ RAMLAR 667 MHZ ... ( KOYULURSA PERFORMANSA BİR ETKİSİ OLUR MU ?) MERAK EDİYORUM.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçankorkmaz -- 31 Mart 2008; 4:55:08 >
  • 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.