Şimdi Ara

Dell inspiron 14 vs Hp 245 G9 ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • işim gereği çok seyahat ediğimden dolayı taşıması ve uçakta kullanımı kolay olmasından dolayı 14" laptop bakıyorum. Benim için hafif olması ve şarj aletinin küçük olması önemli kriter ( keşke huawei gibi usb-c den şarj edileni bulabilsem ) 13-14 bin tl bandında ürün bakıyorum. İkisi arasında kararsız kaldım. Dell 'in tasarımı daha şık duruyor hp ekran çerçeveleri daha kalın gibi onun dışında ne gibi farklılıklar var bilen kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Dell Inspiron 14 5415 Ryzen 7 5700u 16gb 512gb Ssd 14 Windows 11 Home Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

HP 245 G9 6q8m4es02 Ryzen7 5825u 16gb 512ssd 14" Fullhd Freedos Taşınabilir Bilgisayar Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

• Bir fanboy olarak algılanmak istemem fakat 8 gb ram 256gb ssdli m1 macbook, bütçenizi biraz daha esnetebilirseniz, yukarıda belirttiğiniz özellikleri karşılar diye düşünüyorum.

M1'in işlemci gücü yukarıda verdiğiniz iki işlemciden daha üstün ve enerki tüketimi daha az.

Seyahatten dolayı değil ama ben de taşıması kolay ve şarjı uzun giden, adaptörü küçük bir cihaz arıyordum.

Yakın zamanda bir arkadaşım m1 aldı ve ofis işleri, webde gezinme gibi yoğun cpu/gpu gücü gerektirmeyen işler için oldukça yeterli bir cihaz olduğunu gördüm.

İşim dolayısıyla gerek çeviri gerek makale, tez çalışmaları noktasında beni tatmin edeceği kanaatindeyim.

Bir üst modele geçerken de ikinci eli daha aktif ya da belirli sitelerden eskini getir yenisini götür gibi kampanyalardan da faydalanabiliyorsunuz.

Özetle benim geldiğim nokta bu. Cihaz elime geçtikten sonra dilerseniz tekrardan yorum yaparım. Tabi ivedi bir şekilde bir cihaz edinmeniz gerekiyorsa bu dediğimin size çok faydası olmayacaktır.

• HP'nin çok daha uygun fiyatlı ve kaliteli modelleri var. Aşağıdakine bir bakın isterseniz:

amazon
    HP 14s Dizüstü Bilgisayar, 14 '' FHD, Intel Core i5-1135G7 , 8 GB Ram, 256 GB SSD, FreeDOS, Siyah, 4G6A5EA
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0B7S3LB8W

15.6 inç düşünürseniz alttaki ürün 12. nesil i5 işlemcili canavar gibi ve fiyat dip

amazon
    HP 15 Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS, Intel Core i5-1235U, 8 GB Ram, 256 GB SSD, FreeDOS, Doğal Gümüş, 6Y800EA
    https://www.amazon.com.tr/dp/B0BDXTQYSH
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.