Şimdi Ara

Dell Gaming 7566 GTX960M i5 6300HQ [ ANA KONU ] ★KULLANICILAR KULÜBÜ★ (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
7
Favori
20.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Phantom7

Sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi?

Denememiştim ama düzeldi kendi kendine , ilginç gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: COOPER4734

quote:

Orijinalden alıntı: bilirse

beyler ben true color'ı sildim de bulamıyorum hiç bir yerde acaba bana atar mısınız ya elinde olanlar bir yere upload edip link atarsa çok sevinirim.

kardesım bende aynı mevzuö bulduysan bende ıstyorum, bırde dell sıtesıne uyelık alıp ordan ındırrebılsnz dedı must hızmt. ama kayıt falan yapmıyo bı turlu
    YAPABILENNNNN VAR MIIIII ?

Ben de o lanet yere kayıt yapamadım saatlerce uğraştım kafayı yiyordum meğersem genel bir sorunmuş. Şu probleme bir çözüm bulsak fena olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Grupda bilgisayarı ilk bozulan olarak siftahı yapıyorum arkadaşlar, sanırım harici ekran kartım bozuldu.Pek oyun oynamadığım için tesadüfen farkettim bilgisayarın dahili ekran kartında çalıştığını.Geçen hafta hitman oynarken elektrik kesildi bende performans düşeceği için oyunu kapatmıştım büyük ihtimalle o kesintide mefta oldu.Daha sonra geçen gün oyuna tekrardan girdim baktım aşırı bir kasma var herhalde harici ekran kartına geçemedi deyip kapatmıştım uğraşmakda istemedim açıkcası.Bu akşam tekrar deneyeyim dedim baktım gene kasıyo bari driver güncelleyeyim dedim ancak güncellemede yapmadı.Sonra aygıt yöneticisinde ünlem işaretini görünce fark ettim durumu.AlalıTam olarak ne zaman bozulduğunu kestiremiyorum belkide geçen hafta nvidia driverı otomatik güncellerken oldu. 2.5 ay anca oldu işten güçten adam akıllı oyun oynamadım bile akşam akşam sinirlerimi bozdu.

Hocam dizüstü ne oldu yaptırdınız mı?

• Biraz uğraştırdı ama hallettim çok şükür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

beyler ben true color'ı sildim de bulamıyorum hiç bir yerde acaba bana atar mısınız ya elinde olanlar bir yere upload edip link atarsa çok sevinirim.

kardesım bende aynı mevzuö bulduysan bende ıstyorum, bırde dell sıtesıne uyelık alıp ordan ındırrebılsnz dedı must hızmt. ama kayıt falan yapmıyo bı turlu

Arkadaşlar merhaba. Temiz kurulum yaptığım için true color programı cihazımdan silindi. Biraz uğraştım ama sonunda yüklemeyi başardım.
    https://smartsource.dell.com/web/welcome.aspx bu bağlantıdan login yapıp cihazınızı kaydettirmeniz gerekiyor. Fakat dikkat etmek gereken birşey var. sadece internet explorer tarayıcısı bu işlemi destekliyor. O tarayıcıyı kullanmayı atlamayın lütfen. buraya giriş yaptıktan sonra sözkonusu işlem için bir eklenti yüklemek istiyor, onu kabul edin ve yükleyin. Karşınıza bilgisayarı aldığınızda içinde yüklü olan yazılımlar geliyor. Bana 3 tane geldi, 2si true color (farklı versiyonlar), biri de mcafee yazılımı. Ben true colorun yeni olan versiyonunu indirip kurdum. McAfee yazılmını da indirdim fakat kuramadım, sistemim için eskiymiş. O problemi nasıl halledeceğimi henüz çözemedim. freamwork 3.5 ve üstü istiyor bu arada bu işlemler için, aktif değil ise onu aktif etmeyi unutmayın. (ara kısmından windows özelliklerini aç veya kapat menüsü ile halledebilirsiniz). Bir de temiz kurulumdan sonra windows update ile sisteminizi tamamen güncellemeyi unutmayın. Güncellemeden bu işlemler hata veriyor, indirseniz bile yükleyemiyorsunuz bazen vs vs. Takıldıgınız yer olursa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

• patteskizartma P kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler. Müsait olunca mesajı aynen ilk mesaja ekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: patteskizartma

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. Temiz kurulum yaptığım için true color programı cihazımdan silindi. Biraz uğraştım ama sonunda yüklemeyi başardım.
    https://smartsource.dell.com/web/welcome.aspx bu bağlantıdan login yapıp cihazınızı kaydettirmeniz gerekiyor. Fakat dikkat etmek gereken birşey var. sadece internet explorer tarayıcısı bu işlemi destekliyor. O tarayıcıyı kullanmayı atlamayın lütfen. buraya giriş yaptıktan sonra sözkonusu işlem için bir eklenti yüklemek istiyor, onu kabul edin ve yükleyin. Karşınıza bilgisayarı aldığınızda içinde yüklü olan yazılımlar geliyor. Bana 3 tane geldi, 2si true color (farklı versiyonlar), biri de mcafee yazılımı. Ben true colorun yeni olan versiyonunu indirip kurdum. McAfee yazılmını da indirdim fakat kuramadım, sistemim için eskiymiş. O problemi nasıl halledeceğimi henüz çözemedim. freamwork 3.5 ve üstü istiyor bu arada bu işlemler için, aktif değil ise onu aktif etmeyi unutmayın. (ara kısmından windows özelliklerini aç veya kapat menüsü ile halledebilirsiniz). Bir de temiz kurulumdan sonra windows update ile sisteminizi tamamen güncellemeyi unutmayın. Güncellemeden bu işlemler hata veriyor, indirseniz bile yükleyemiyorsunuz bazen vs vs. Takıldıgınız yer olursa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

yaw bz de expolerdan gırıyoz olmuyor bı turlu hangı tur bı eklentı

yada sn bıze dırek TRUE COLOR dosya olarak atsan cok ıyı olur yaa

• Sayfaya girdiğiniz gibi yazıyor zaten eklenti çalıştırmak istiyor diye. Kabul ederseniz otomatikman yükleyip çalıştırıyor. Dosyayı bir arkadaşıma gönderdim, çalışmadı. Ama sizin için müsait bir zamanda yüklerim, indirirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

hocam merhaba. internet explorer 11 kullanmama rağmen kayıt yapamadım. yeni kayıt oluştura basıyorum eposta şifre vs belirliyorum tamam dediğimde hiç birşey olmamış gibi bütün alanlar dolu sadece şifre kısmı boş olarak aynı sayfa geliyor. şifre geresinimlerini karşılayacak şekilde şifremi giriyorum. siz nasıl kayıt oluşturdunuz yardımcı olursanız sevinirim. iyi geceler.

• Hocam merhabalar. Seyahatteyim şuan, yarın akşam rahatça bilgisyar başında olacağım. Talimatlara tekrar bakıp size anlatayım, ayrıca indirdiğim dosyayı da yüklerim indirirsiniz. Yarın bana bir hatırlatma mesajı atsanız yeterli olur :)

• quote:

Hocam merhabalar. Seyahatteyim şuan, yarın akşam rahatça bilgisyar başında olacağım. Talimatlara tekrar bakıp size anlatayım, ayrıca indirdiğim dosyayı da yüklerim indirirsiniz. Yarın bana bir hatırlatma mesajı atsanız yeterli olur :)

peki ozaman yarın akşam görüşmek üzere. iyi yolculuklar.
  • Arkadaşlar iyi geceler. True Color denen illeti temiz kurulum yapan arkadaşlar için uğraştım ve hallettim. ss'li anlatıma geçiyorum hemen.

Dell Gaming 7566 GTX960M i5 6300HQ [ ANA KONU ]   ★KULLANICILAR KULÜBÜ★
    Buradan işaretli kısımdaki "My Account"a tıklıyoruz. Daha sonra;

Buraya gelip "Create Account"a tıklıyoruz ve gerekli alanları doldurup profilimizi oluşturduktan sonra "internet explorer" kullanarak my dell downloads kısmına geçiyoruz.

Burada "devam" butonuna tıklıyoruz.

Gerekli yerleri doldurup profilimize giriş yapıyoruz.

Burada sözleşmeyi kabul ediyoruz ve "sistemi kaydet" butonuna tıklayoruz. sistemimizi kaydetmek için size karşıdan yükleme dosyası gelecek. dosyayı indirip çalıştıra basıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra servis kodunun yer aldığı şöyle bir ekran gelmesi gerekecek.

Buradan istediğiniz uygulamayı seçip yükleyebilirsiniz. Ben TrueColor'ın son versiyonu olan 7.9 olanını yükledim. İsterseniz McAfee'yide yükleyebilrisiniz. Bende farklı bir anti-virüs olduğu için yükleme gereği duymadım. "Şimdi Yükle" dedikten sonra "Dell Download Manager" yüklemesini kabul edip kurulumunu tamamladıktan ve "TrueColor" uygulamasını indirdikten sonra yükleme barı üzerinde "cd/dvd yaz ve kur" olmak üzere 2 adet seçenek (biraz ufaklar görmesi zor olabilir dikkatli bakın) çıkacak. "Kur" yazan yere bastığınız hata verirse sıkıntı yapmayın manuel kurulum yapacağız.

Yükleme ekranındaki "kur" yazan yerin hemen üstünde klasörde göstermek için bir link olacak ona basın yada pencereyi kapattıysanız direk kurulan yolu göstereceğim.

Bende buraya kurulu. Gördüğünüz gibi 2 adet .zip'li dosya var. İkisinide klasöre çıkarıp önce "eecolor_data" yazan klasördeki setup'ı tamamladıktan sonra "eecolor_program" içindeki setup'ı tamamlayıp pc'nizi yeniden başlattığınızda sizinde bir TrueColor'ınız olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyhgost -- 4 Haziran 2017; 1:53:47 >

• crazyhgost C kullanıcısına yanıt
    Hocam çok faydalı paylaşım olmuş teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyhgost

Arkadaşlar iyi geceler. True Color denen illeti temiz kurulum yapan arkadaşlar için uğraştım ve hallettim. ss'li anlatıma geçiyorum hemen.

Buradan işaretli kısımdaki "My Account"a tıklıyoruz. Daha sonra;

Buraya gelip "Create Account"a tıklıyoruz ve gerekli alanları doldurup profilimizi oluşturduktan sonra "internet explorer" kullanarak my dell downloads kısmına geçiyoruz.

Burada "devam" butonuna tıklıyoruz.

Gerekli yerleri doldurup profilimize giriş yapıyoruz.

Burada sözleşmeyi kabul ediyoruz ve "sistemi kaydet" butonuna tıklayoruz. sistemimizi kaydetmek için size karşıdan yükleme dosyası gelecek. dosyayı indirip çalıştıra basıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra servis kodunun yer aldığı şöyle bir ekran gelmesi gerekecek.

Buradan istediğiniz uygulamayı seçip yükleyebilirsiniz. Ben TrueColor'ın son versiyonu olan 7.9 olanını yükledim. İsterseniz McAfee'yide yükleyebilrisiniz. Bende farklı bir anti-virüs olduğu için yükleme gereği duymadım. "Şimdi Yükle" dedikten sonra "Dell Download Manager" yüklemesini kabul edip kurulumunu tamamladıktan ve "TrueColor" uygulamasını indirdikten sonra yükleme barı üzerinde "cd/dvd yaz ve kur" olmak üzere 2 adet seçenek (biraz ufaklar görmesi zor olabilir dikkatli bakın) çıkacak. "Kur" yazan yere bastığınız hata verirse sıkıntı yapmayın manuel kurulum yapacağız.

Yükleme ekranındaki "kur" yazan yerin hemen üstünde klasörde göstermek için bir link olacak ona basın yada pencereyi kapattıysanız direk kurulan yolu göstereceğim.

Bende buraya kurulu. Gördüğünüz gibi 2 adet .zip'li dosya var. İkisinide klasöre çıkarıp önce "eecolor_data" yazan klasördeki setup'ı tamamladıktan sonra "eecolor_program" içindeki setup'ı tamamlayıp pc'nizi yeniden başlattığınızda sizinde bir TrueColor'ınız olacak
    İlk mesaja ekliyorum. Teşekkürler paylaşım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 4 Haziran 2017; 11:40:51 >

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysek ne mutlu.
  • arkadaşlar merhabalar

kingston ssd now 120gb m2 sata (250 tl)

bu ssd bizim makineye uygun mu?

• kenanbal kullanıcısına yanıt
    Hocam link atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

• Merhaba SSD ssiparişi verdim ama uyumlumu anlamadım.Bizim cihaz PCI-Express destekli M.2 Samsung Evo 960 Pro NVMe Destekler mi?

http://www.samsung.com/us/computing/memory-storage/solid-state-drives/ssd-960-evo-m-2-250gb-mz-v6e250bw/

Buarada cihazla ilgili arıza yaşarsanız KOÇ sistemden uzak durmaya çalışın.Benim yeğen 3 tane tuşu söktü.Tam 1.5 aydır anca değiştirdiler.Oda önce fiyat alıyorlar 2 haftada ve sonra 2 hafa birde yapım bekliyorsunuz.Şimdi gelelim asıl olaya 3 adet tuşu ben bulamadığım için mecbur kaldım gönderdim.Fiyat mı? 3 tuş yüzünden komple klavye değiştirdiler ve bana 400 liraya mal oldu.Dedim arka kapağıda değiştirin ama bu kullanıcı hatası değil kapağı bir kez açtım ve dişler kırılmış.Bunada 140 lira istediler.3 adet tuş yüzünden 400 TL ve komple klavye değişmek nedir anlamadım?Ama KOÇ sistemi tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byorkouk -- 7 Haziran 2017; 8:59:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyhgost

Hocam link atarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Kanka şu:http://m.akakce.com/p/?5000858

• byorkouk kullanıcısına yanıt
    Hocam nvme desteği var. Gönül rahatlığıyla takabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.