Şimdi Ara

Dell Gaming 7566 GTX960M i5 6300HQ [ ANA KONU ] ★KULLANICILAR KULÜBÜ★ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
520
Cevap
7
Favori
20.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dell'in sitesinde bu garanti durumuna nereden bakılıyor tam bulamadım bir türlü? Ürünü bilgisayarı ilk açarken kendi uygulamasından kayıt ettirmiştim otomatik olarak.
  • bende bilgisayarı ilk açtığımda masaüstü filan gelirken ekran bi kere siyah olup sonra 2-3 sn içinde kendisi normal haline geliyor.
    Birde bir şey soracağım, dün yada evvelsi gün nvidia update geldi, bende indirip kurdum fakat ondan sonra oynadığım her oyunda daha az FPS almaya başladım.
    Touchpad için ise bende şöyle bir durum var, çok az parmağımla bir kuvvet uygulasam sanki içine göçüyormuş gibi bi his veriyor ve touchpadin sol tarafı biraz daha içine göçük.
  • Hocam kafanızı şişirdim kusura bakmayın bir şey daha sormak istiyorum şu an bu pc'de gereksiz uygulamalar hangisi Dell ile ilgili olan? Mesela QuickSet gibi zımbırtılar falan var sileyim mi onları? Silmemem gerekenler hangisi? Bir de bende sürekli %99 disk kullanımı yok ama pc'de bir işlem yaptırırken falan disk hemen yük altına giriyor %50, %60 bazen direk %99 falan normal mi bu? Çok kolay bir şekilde yük yüzdesi artıyor en ufak bir şeyde. Yani mesela Steam'den yedeklediğim oyunları geri yükleme yaptırıyorum disk o esnada %99 yüke biniyor falan.
  • Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    Steam'den oyun geri yüklerken hard diskinizin %99 olması çok normal ona takılmayın.Diğer zamanlarda yükselmesi windows update ile ilgili olabilir, imkanınız varsa bir an önce ssd ye geçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Steam'den oyun geri yüklerken hard diskinizin %99 olması çok normal ona takılmayın.Diğer zamanlarda yükselmesi windows update ile ilgili olabilir, imkanınız varsa bir an önce ssd ye geçin.

Bana kalsa direk windows 8.1'e geçeceğim de işte şu True Color denen zımbırtı yüzünden temiz format atamıyorum şu anda. Yoksa Windows 10'u da hiç sevemedim. Sürekli bir şey yüklerken hata çıkartıyor bıktım. Gerçekten o uygulama kapalıyken de renkler acayip bozuluyor.
    SSD'yi anca yaza doğru alabilirim.

• Geforce programı ile çektim ama FPS değeri yine gözükmüyor
    30-40 arası değişiyor FPS.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 24 Mart 2017; 22:17:50 >
  • Arkadaşlar merhaba. Şu sinir bozucu hata halen devam ediyor ve gerçekten rahatsız etmeye başladı çünkü açılışı da inanılmaz yavaşlatıyor. Cihaz açılışta kendine gelene kadar masaüstü kayboluyor ve simsiyah oluyor. Sadece başlat tuşuna basarsam başlat menüsü geliyor, arka taraf yine simsiyah. Bu şekilde devam edip kendi kendine düzeliyor. Ama inanılmaz rahatsız edici bir durum.

Az önce de şöyle bir şey yaşadım. Dün canavar gibi oynadığım oyunlar açılmadı ya da 5-10 fps oynandı. Nedendir bilmiyorum kendi kendine bu da düzeldi.
  • SSD şart hocam
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Temiz kurulum değilse temiz kurulum yapın tavsiyem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 7566 laptopum için sırt çantası veya el çantası almak istiyorum önerileriniz var mı? Vatan dan almayı düşünüyorum laptop biraz kalın 15.6 lıklara sığmama gibi bir durum olabilir mi?

• Siz nekadara nereden aldiniz hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

Siz nekadara nereden aldiniz hocam?

3200 civarına hb üzerinden almıştım ben.

• Bugün tam 6 gün oldu bilgisayarın elime geçmesi, daha 1 tane oyunu adam gibi oynayamadım. San Andreas'tan başlayayım dedim (multiplayer'da RPG sunucusunda takıldığım için laptopa da yükledim) daha onda sorunlar yaşadım. Sorun aslında Windows 10'da ama neyse.

Laptopun kasasında yanda ve kapakta 2-3 tane küçük noktacık gibi bir pürüzlükler var kartvizit gibi bir şeyler kazıdım çıkmıyor toz gibi bir şey ya gerçekten hiç mi benim gibi elini kasaya değdirince böyle pürüzlük hisseden yok? Nasıl çıkıyor bunlar? Telefon fenerini falan açıp öyle görebiliyorum gözle gözükmese de ele pürüzlük hissettiren bir şey.

Bunun dışında bir de bu laptopın kapağını açarken ve kapatırken hafif bir esneme sesi "çatırt" (korkmayın, yazdığım gibi sert bir ses değil tam) gelen var mı? Kapağı açarken kasayı arkadan destekleyince gelmiyor bu ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 30 Mart 2017; 2:7:50 >

• Frozzy45 kullanıcısına yanıt
    Menteşe yapısından kaynaklı diye düşünüyorum. Çünkü sağdan ve soldan destek yok , ortadan tutuyor kasa ekranı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Menteşe yapısından kaynaklı diye düşünüyorum. Çünkü sağdan ve soldan destek yok , ortadan tutuyor kasa ekranı.

Peki yarın öbürgün bir bozulma falan olabilir mi hocam menteşelerde? Korkuyorum açıkçası. Ama buna rağmen kasanın sağlamlığına güveniyorum çok değişik bir güzelliğe ve tasarıma sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Peki yarın öbürgün bir bozulma falan olabilir mi hocam menteşelerde? Korkuyorum açıkçası. Ama buna rağmen kasanın sağlamlığına güveniyorum çok değişik bir güzelliğe ve tasarıma sahip.

Sanmıyorum. Dell sağlamlık olarak hayli iyidir.
  • Şu TrueColor'ı yedeklemekle ilgili şöyle bir şey buldum deneyen var mı hiç? Şu an laptopta değilim ondan bakamıyorum.http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3519/t/20003174
  • Asus X550VX-DM324D kullandım belli bi süre geri iade ettim 7566 aldım arada dağlar kadar fark var, malzeme kalitesi olsun soğutması olsun genel olarak dell çok çok daha iyi.128 ssd taktım acaip memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smudger

Asus X550VX-DM324D kullandım belli bi süre geri iade ettim 7566 aldım arada dağlar kadar fark var, malzeme kalitesi olsun soğutması olsun genel olarak dell çok çok daha iyi.128 ssd taktım acaip memnunum.

DM324D ile ne gibi sorunlar yaşadınız?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.