Şimdi Ara

Dell G515 SE [Ana Konu] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
5
Favori
24.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla bende çok muallakta kaldım ya. Sipariş geçecektim aslında dün. Ne yapsam bilemedim. Kullanan arkadaşlar nasil son durum?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • keles71 kullanıcısına yanıt

Bence alabilirsiniz, ben cihazdan memnunum, bana göre şimdilik iyi bir tercih yapmışım. Mümkün olduğu kadar bütün sorunlarını yazdım konuda, bazılarını çözdüm bazılarını çözemedim. Şu an çözemediğim tek sorun SSD'nin çok ısınması, bunu da çok sorun etmiyorum. Bir notebook soğutucu ya da cihazın daha rahat hava almasını sağlayacak şekilde alt kısmını yükseltici bir aparat kullanırsanız daha iyi olacaktır. Bu şekilde ssd ısınsa da performans açısından bir problem yaşatmadı bana.

Piyasa iyice saçma sapan bir hal almış, bu cihazın fiyatı hala uygun. Çok uzun süre böyle kalacağını düşünmüyorum.

Son olarak, kasım ayı sonunda black friday ve cyber monday indirimlerini bekleyerek yurtiçi veya yurtdışından güzel bir kampanya yakalamanız da mümkün. Elbette ne çıkar bilemiyoruz :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 17 Ekim 2020; 14:25:0 >
  • ya sicaklik sorunu yokmuydu bu cihazda bunun yüzünden almaktan vazgeçmistim ben.. biri aydınlatabilir mi beni dostlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

ya sicaklik sorunu yokmuydu bu cihazda bunun yüzünden almaktan vazgeçmistim ben.. biri aydınlatabilir mi beni dostlar

Cpu ve gpu sıcaklık sorununu bir ayar yaparak büyük ölçüde önüne geçiyorsunuz (85-95 derecelerde dolaşıyor yük altında - notebook için kabul edilebilir değerler bunlar). Ancak ssd bazı oyunlarda fazla ısınyor ve buna henüz çözüm yok. İleride bir update ile çözülür mü bilmiyorum. SSD ısınmasının performansa etki ettiğini gördüğüm tek oyun call of duty oldu, bunun dışında bir sorun yaşamadım. Altına soğutucu yerleştirince bu sorun da ortadan kalktı. Son olarak ısındığında klavye üzerinden sıcaklığı hissediyorsunuz, ancak el yakmıyor. Özetle durum budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Cpu ve gpu sıcaklık sorununu bir ayar yaparak büyük ölçüde önüne geçiyorsunuz (85-95 derecelerde dolaşıyor yük altında - notebook için kabul edilebilir değerler bunlar). Ancak ssd bazı oyunlarda fazla ısınyor ve buna henüz çözüm yok. İleride bir update ile çözülür mü bilmiyorum. SSD ısınmasının performansa etki ettiğini gördüğüm tek oyun call of duty oldu, bunun dışında bir sorun yaşamadım. Altına soğutucu yerleştirince bu sorun da ortadan kalktı. Son olarak ısındığında klavye üzerinden sıcaklığı hissediyorsunuz, ancak el yakmıyor. Özetle durum budur.

Alıntıları Göster
    teşekkürler dostum

• Ben de dün akşam teslim aldım cihazımı driverlerini güncelleyip dota 2 de en yüksek ayarlarda bir fps ve sıcaklık testi yaptım.

Dell G515 SE [Ana Konu]

daha sonra turbo boost u kapatıp videodaki aşamaları uyguladım ve tekrar oyuna girdim

Dell G515 SE [Ana Konu]

Fan zorlanmadan %75-80 arası çalışıyor ve CPU max 79 derecede çalışıyordu.
    İşlemci frekansı biraz düşük olsa da ortalama FPS aynı hatta daha yüksek .

İlk izlenimlerim beklediğimden çok daha kaliteli bir kasa ve tasarım. Hiç bir sorun yaşamadım. SSD sıcaklığına hiç bakmadım . İncelediğimde bilgileri paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cause_of_death C kullanıcısına yanıt

Hocam sizin laptobu uykuya alınca uykuya giriyor mu? Uykuya tıklayınca klavyeden herhangi tuşa tıklayınca hemen ekran uyanıyor mu?

• Evet bu konuda herhangi bir problem yaşamadım, sizin cihazda nasıl bir durum var?

• thelordof kullanıcısına yanıt

Benim de bir tuşa tıklayınca açılıyor hemen

• hakcak kullanıcısına yanıt

Hocam hangi programi kullaniyosunuz bu değerleri gormek için ? Ben hwinfo indirdim ama oyun için göremiyorum alta almam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerem5466 -- 22 Ekim 2020; 21:42:41 >
  • Kerem5466 K kullanıcısına yanıt

Bence uykuya girmiyor. Fan çalışıyorken uykuya tıklıyorum, ekran kararmış oluyor. Uykuya girmiyor ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakcak

Ben de dün akşam teslim aldım cihazımı driverlerini güncelleyip dota 2 de en yüksek ayarlarda bir fps ve sıcaklık testi yaptım.

daha sonra turbo boost u kapatıp videodaki aşamaları uyguladım ve tekrar oyuna girdim

Fan zorlanmadan %75-80 arası çalışıyor ve CPU max 79 derecede çalışıyordu.
    İşlemci frekansı biraz düşük olsa da ortalama FPS aynı hatta daha yüksek .

İlk izlenimlerim beklediğimden çok daha kaliteli bir kasa ve tasarım. Hiç bir sorun yaşamadım. SSD sıcaklığına hiç bakmadım . İncelediğimde bilgileri paylaşırım.

Sanki yüksek hocam CPU sıcaklığıDell G515 SE [Ana Konu] 

• Bende almayı düşünüyorum fakat aklımda birkaç soru var.
    1- Bu yüksek ısı ne gibi problemler yaratır ilerde?
    2- oyunda iken pil ne kadar dayanıyor?
    3- Öyle grafik isteyen aman aman oyunlar oynamayı düşünmüyorum valorant, gta 5 gibi oyunlar maximum bunun yerine daha düşük bütçeye ne önerirsiniz?

• -Deltoid- kullanıcısına yanıt

Ben yüksek olduğunu düşünmüyorum. Önceki bilgisayarım Acer Aspire 7 ile i7 7700hq ile de 99 derecelerde oynuyodum bu oyunu. Turbo boost u kapattıktan sonraki değerler baya baya iyi bile: Ben çok memnun kaldım. Dün 1 saat GTA 5 oynadım herşey çok iyiydi. Ekran çerçevesi kullandığım diğer bilgisayarlara göre ince ve parlaklığı çok güzel. Eksik bulduğum bir yanı yok şuan. Klavye hissiyatını beğendim . Dell in yazılımları da güzel ve işe yarar durumda. Çok memnun kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakcak

Ben yüksek olduğunu düşünmüyorum. Önceki bilgisayarım Acer Aspire 7 ile i7 7700hq ile de 99 derecelerde oynuyodum bu oyunu. Turbo boost u kapattıktan sonraki değerler baya baya iyi bile: Ben çok memnun kaldım. Dün 1 saat GTA 5 oynadım herşey çok iyiydi. Ekran çerçevesi kullandığım diğer bilgisayarlara göre ince ve parlaklığı çok güzel. Eksik bulduğum bir yanı yok şuan. Klavye hissiyatını beğendim . Dell in yazılımları da güzel ve işe yarar durumda. Çok memnun kaldım.

Peki yazılımda istediğiniz gibi fan ayarı yapabiliyor musunuz hocam ? Gta 5 hangi ayarlarda oynuyorsunuz?

• Schneizet S kullanıcısına yanıt

1- Konuda belirttiğim boost ayarını yaparsanız ısınmanın SSD haricinde bir zararı olacağını düşünmüyorum. SSD de sadece bazı oyunlarda kritik derecelere ulaşıyor, her oyunda yüksek sıcaklık problemi yaşatmıyor. Elbette teknoloji şans işidir, kesin olarak ısınmayla alakalı sorun yaşamazsınız diyemez kimse.

2- Pili oyun sırasında denemedim, bilgim yok ancak uzun gideceğini düşünmüyorum - çok aktif kullandığımda oyun dışında bile 3-4 saatin altında pil ömrü aldığım oluyor pil tasarruf modu vb. kullanmadığımda.

3- https://www.hepsiburada.com/monster-abra-a5-v16-4-1-intel-core-i5-9300h-16gb-500gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000YA5EG - bu ve benzer özelliklerdeki ürünlere bakabilirsiniz. Gta 5'i açar ama hangi seviyede oynarsınız emin değilim, bu donanımlı cihazların performans sonuçları vardır internette arayıp bakabilirsiniz. Örnek verdiğim ürünün işlemcisi bir önceki seriden. Sıcak fırsatlardan kampanyaları takip edip daha uygun bir ürün yakalayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 23 Ekim 2020; 13:43:16 >

• Dostlar demek ki bu laptop sıkıntılı ki ucuza veriyorlar. Ryzen 4600H ve 5600m iyi ikili ama ben şahsen laptoplarda AMD işlemci tercih ederim ama ekran kartı tercih etmem. Windows 10 kurulu halde 8600'e satıyorsa bir bit yeniği vardır yani. Monsterlar FreeDos halde 1650 Ti 9000'e satılıyor. Bu ürünün de fiyatı şu an iyi. 1650 Ti ama 5600m, 1660 Ti ayarında diyelim, 1650 Ti ile aralarında 20 FPS fark var. 20 FPS size çok gelirse Dell'i alabilirsiniz ama dert etmiyorsanız 1650 Ti da tahminen sizi 2-3 yıl güncel oyunlarda götürür low ayarlarlarla beraber.

https://m.trendyol.com/asus/fa506ii-bq048-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-40396127

Bende aynı laptopun Ryzen 7 4800H olanı var 1650 Ti. 7 Ekim'de almıştım 8900'e. 1660 Ti almak istiyordum ama fiyatları çok pahalıydı. Hâlâ da pahalılar 10.5k, 11k dan başlıyor fiyatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravix -- 24 Ekim 2020; 11:12:34 >

• Bilişim sektöründe çalışan ve zaman zaman tasarım da yapan bir mühendis olarak bu bilgisayarı tavsiye edebilirim. Bir diğer arkadaşın belirttiği SSD ısınması sorunu için firmware'ler Dell'in support sayfasında yayınlanmaya başladı. Bilgisayar ilk çıktığında alanlardan biriyim muhtemelen. Touchpad'e alışamamam dışında benim için bir sorun yok. Ekstra bir SSD ve 2x16 GB ram takviyesiyle uzun süre kullanabilirsiniz. Son olarak workstation dışında kullandığım ilk bilgisayar olarak, kasa kalitesinin çok iyi olmadığını söyleyebilirim fakat yeni çıkan dizüstü bilgisayarların çoğu maalesef eski bilgisayarları aratıyor. Çok uzun bir süre sonra herhangi bir foruma yazıyorum, umarım faydalı bir yanıt olmuştur. Bu arada bu yanıtı fiyat/performans açısından değerlendirip yazdım. Ben aldığımda fiyatı bu seviyelerde olup benchmark değerleri benzer herhangi bir bilgisayar yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oanka -- 24 Ekim 2020; 11:58:47 >
  • Merhabalar ben bu akşam en geç yarın sipariş geçmeyi düşünüyorum. Isınma sorunu için konudaki aşamaları uygulayıp birkaç hafta içinde de soğutucu ile test yapıp almayı düşünen arkadaşları bilgilendireceğim. Ayrıca ilk notebook'um olacak ve soğutucu tarafında hiçbir şey bilmiyorum. Önerebileceğiniz soğutucu ve ekstra her ne olursa çok iyi olur. Ek olarak ram ve ssd önerisi de alabilirim şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar en düşük ne kadar dan satılmıştı bu cihaz? akakce 7400 TL diyor.

Birde Amazon prime indirimlerinden Omen 15 2070 aldim ben 11.999'a hp iadesiyle birlikte 11.500 e geldi. 16 GB/1 tb samsung nvme 10750H/ rtx2070 maxq ve tabikide 144 HZ. ama içime sinmedi iade etmek istiyorum. Yada saticam burdan kapali kutu daha açmadım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.