Şimdi Ara

Dell G515 SE [Ana Konu] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
5
Favori
24.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yanlış firmware güncellemesini yapıyorsunuz. BIOS ayarlarıyla herhangi bir ilgisi yok. Kullandığınız firmware güncellemesi Hynix'in 128 GB olan modeli için. Lütfen model numarasını kontrol edip doğru firmware'i indirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: oanka

Yanlış firmware güncellemesini yapıyorsunuz. BIOS ayarlarıyla herhangi bir ilgisi yok. Kullandığınız firmware güncellemesi Hynix'in 128 GB olan modeli için. Lütfen model numarasını kontrol edip doğru firmware'i indirin.

evet sonradan farkettim durumu teşekkür ederim

• Ssd driverini nasıl yapacağım yardım eder misiniz?

• Arkadaşlar ram yükseltmesi veya depolama yükseltmesi yapacak arkadaşlara bir önderim var. Kullanmadığınız bir kartla yapın , benim kullandığım kartın yanları soyuldu bilgisayarı açarken. Arka kapağı açmak çok uğraştırdı kaç kez ekran kırıldı bişeyi kırdık Alllah kahretsin dedim sayamadım.

Kolay gelsin iyi forumlar.

• Hocam kullanılabilir ram miktarınız nedir benim bilgisayar 3,3 3,8 arası harcıyor yeni 16 gb taktım. Arka planda benim açtığım bir uygulama yok windows defender ve radeon software açıkken.

• safa__bsrn S kullanıcısına yanıt

Cpu boost sınırlandırması yapmanız gerekiyor. Konunun ilk mesajının sonlarına doğru ilgili videoyu bulabilrsiniz.

• A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa__bsrn -- 22 Mart 2021; 22:51:35 >
  • Arkadaşlar almayı düşünüyorum, forumu okudum ama tavsiye eder misiniz? Tekrar seçme şansınız olsa ne alırdınız? Monster alır mıydınız ?

• Kerem5466 K kullanıcısına yanıt

Arka kapağı kartsız veya plastik ince bir şey olmadan açmak zor gibi evet

• Arkadaşlar bende G5 5500 10. Nesil laptop var. Buna istinaden fanları dell power managerda sessiz moda aldığımda aksine daha fazla fan çalışıyor. O esnada fanı dengeli yaptığımda fanlar duruyor. Ben chrome da vs dolaşırken fan sesi duymak istemediğimden bu sessiz modu ayarlama sorununu nasıl çözebilirim? Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba. Dun aksam bende Ryzen7'li 16gb ramli olan surumu satin aldim. En gec 5 gun icinde elime gececek. PC elime gecmeden SSD alip ayni gun upgrade etmek istiyorum. Malum icindeki 512 GB SSD oldukca yetersiz gelecek. Su anda bu SSD'yi almayi dusunuyorum: WD Blue SN550 1TB High-Performance M.2 Pcie NVMe SSD: Amazon.co.uk: Computers & Accessories ama almadan once sizlere bir danismak istedim. Sizlerin daha iyi bir tavsiyesi varsa cok mutlu olurum. Tesekkurler.

• Takılma sorunlarını çözen var mı varsa nasıl çözdünüz anlatır mısınız ? Bu aralar sıklaştı kısa da sürse batmaya başladı gözüme.

• raptorcengiz R kullanıcısına yanıt

Bu ürünü kullanmamış olsam da piyasada tutan bir ürün, iyi günlerde kullanın. Teknoloji şanssızlığı yaşamazsanız problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem5466

Takılma sorunlarını çözen var mı varsa nasıl çözdünüz anlatır mısınız ? Bu aralar sıklaştı kısa da sürse batmaya başladı gözüme.

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/hs8p2r/2020_dell_g5_15_se_stuttering/

burada çözenler ya dell programlarını kaldırarak ya da yeniden temiz windows kurulumu yaparak çözdüklerini söylemişler.

@bulent35220 denemişti sanıyorum ama sonuç aldı mı bilmiyorum. Ben alışmışım, çok nadir dikkatimi çekiyor. Oyunlarda böyle birşey olmuyor zaten, ilginç bir şekilde bilgisayar yüksek güç harcamıyorken meydana gelen yazılımsal bir sorun.

• cause_of_death C kullanıcısına yanıt

Evet oyunlarda olmaması bana da garip geliyor. Chrome da dolaşırken takılıyor oyunda takılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/hs8p2r/2020_dell_g5_15_se_stuttering/

burada çözenler ya dell programlarını kaldırarak ya da yeniden temiz windows kurulumu yaparak çözdüklerini söylemişler.

@bulent35220 denemişti sanıyorum ama sonuç aldı mı bilmiyorum. Ben alışmışım, çok nadir dikkatimi çekiyor. Oyunlarda böyle birşey olmuyor zaten, ilginç bir şekilde bilgisayar yüksek güç harcamıyorken meydana gelen yazılımsal bir sorun.

Alıntıları Göster

nispeten azaldı sanki tam olarak çözmese de

• cause_of_death C kullanıcısına yanıt

BU notebook u kullanip liquid metal kullanan var mi ? Sicakliklari merak ediyorum liquid metal ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

BU notebook u kullanip liquid metal kullanan var mi ? Sicakliklari merak ediyorum liquid metal ile

Bu konuda bilgim yoktu, kısa bir arama ile sıvı metal termal macunların özellikle notebooklar için riskli olduğundan bahsetmişler, sürekli hareket halinde olduğu için dışarıya taşarak anakart üzerinde kısa devre yaptırıp arıza çıkarma ihtimali yüksek demişler. Bunun yerine önerilen çözüm undervolt etmek olmuş. Zaten boost kısıtlamamız da benzer bir sonuca çıkıyor.

Eski bir soğutucu ile beraber boost kısıtlama ile aylardır bir sorun yaşamadım ben, iyi bir notebook soğutucu ile kullanırsanız iyice rahat edersiniz.

Bu arada hepsiburadada 8800 TL'ye satıştaymış yine, mevcut piyasada fena fiyat değil.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.