Şimdi Ara

DELL ANAKART SORUNU YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba . Yaklaşık olarak 3 yıldır Dell 15R 5521 laptop kullanıyorum . Sorunum ise son 6 aydır devam etmekte ve son 3 gündür laptop kesinlikle açılmamaktadır. 6 ay önce başlatma düğmesine bastığımda açılış İÇİN gerekli olan donanımlar çalıştı ancak ekran hiçbir şekilde gelmedi . Herhangi bir şekilde bir yazı veya ışık dahi gelmedi ve ardından sınırsız olarak bip sesine benzer ses çıkmaya başladı .(sınırsız derken uzun bip sesleri ve hiç durmuyor) ancak bu ses bip sesinden daha çok dıt şeklinde olduğunu düşünüyorum Yani bip sesleri için kodları olduğunu gördük sanki bu hopörlörden çıkan Farklı bir ses . Neyse ardından fişi çılarıp taktığımda tekrar başlattık ve sorun olmadı bu sefer . Bu sürekli 1-2 ay böyle devam etti ve fişi çıkraıp taktım düzeldi . 3 ay önce fişi çıkarıp takınca düzelmesi aynı sorun olmaya devam etti ve bu sefer 5-6 kez fişi çıkarıp takınca düzeldi . 1 ay önce ise 15-20 kez çıkarıp takınca düzeldi . (Ancak bu sorun bazen oluyordu bazen olmuyordu ) (sürekli her laptop açtığımda olan bir sorun degil) bu hafta ise bu sefer 50-60 kez denedim ve olmadı açılmadı. (Bu arada ben laptopta pil kullanmıyorum şarj kablosu sürekli takılı olarak kullanıyorum tıpkı masaüstü gibi ) . İnternette biraz araştırdıktan sonra ram temizleme , bios pili değiştirme , iç temizlik , güç kaynağı değiştirme gibi işlemleri yaptım . Değişen bir şey olmadı. En son içini açtım ve başlattım şunu farkettim . Normal donanım çalışıyor ancak fan ilk çalıştıktan 15 saniye sonra duruyor . Ekran gelmiyor tabiki bu arada . Fandan kaynaklandığını düşündüm ancak fanın durması İÇİN bir sebep düşünemiyorum . Anakart arızası olabilir diye düşündüm ancak anakart ile olduğunu zannetmiyorum artık . Lütfen bir yardım ederseniz sevinirim . Sizin yardımlarınız doğrultusunda teknik desteğe göndereceğim laptopumu. İyi günler .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.