Şimdi Ara

Dell 7577 Sıcaklık 100 derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopu alalı 1 2 ay felan oldu. Far cry 5 oynuyorum. 1 saat oldu yaklaşık. 100 dereceye kadar çıktı sıcaklık altı boş laptopun usb li küçük vantilatörlerden koydum altına havada duruyor laptop. Maksimum aldığınız sıcaklık değeri kaç sizin ? Soğutucu tavsiyeniz var mı ? Dell 7577 Sıcaklık 100 derece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Far Cry 5 gibi CPU'ya çok yüklenen bir oyunda normal aslında hocam değerler.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    100 derece fazla gibi geldi sanki bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb.1907

100 derece fazla gibi geldi sanki bana
    H serisi bir işlemci için çok da anormal değil aslında.

Siz yine de hava girişlerin-çıkışların yeterince açık ve temiz olduğundan emin olun. Servise gönderip termal macun yenilemesi de yapabilirsiniz.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Bu urunu kullananlar genelde isinma problemi yasamadigi icin anormal geldi birazda

• Notmal falan degil. Onerim riva tunerdan fps yi 60 a sabitlemeniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Oyun ici ayarlardan yok mu ordan sabitlerim

• 200 dereceye kadar normal

Şaka bir yana, o değerler anlık ulaşılan değerler. Yani sürekli o değerlerde sıcaklıklar seyretmiyor. Zaten öyle bir şey olsa laptop kendisini kapatırdı.

Havalar da sıcak, sonbahara da doğru serinlerse böyle 100 derecelik peak sıcaklıklar olmaz muhtemelen.
  • Değerler nornal falan değil hocam, normal diyenlere bakmayın. 1060’lı modeli kullanıyorum yüksek sıcaklıklardan dolayı bilgisayarı teknik servise götürdüm. Heatsink, anakart ve harddisk değişti. Yabancı forumlarda ve youtube’da okuduğum yorumlara göre bilgisayarın termal macununun dayanıklılığın çok kötü olduğunu öğrendim. Laptop teknik servisten geldikten sonra bariz canlandı ancak termal sistemin gerçekten kötü olması sebebiyle buradaki arkadaşların normal dediği bu değerlere çıkmaya başladı 2 ay içerisinde. Oyunlarda belli bir sıcaklıktan sonra FPS 10.15’lere düşmeye başladı ki kalburüstü bilgisayarların bile kaldırdığı CSGO oyunundan bahsediyorum. Velhasıl kelam laptopu tekrardan dün servise bırakmak zorunda kaldım çünkü bunun herhangi bir çözümü yok Dell forumlarında bu tarz açılan konularda kullanıcılar hep servise göndermiş. Ekleme olarak 20 iş günü süresi olan tamir sürecinde 19. iş gününde teslim edilmesi de ayrı bir durum sanırım. Sebep olarak da değiştirdikleri termal sistemin bozuk çıkması ve tekrardan termal sistem sipariş vermeleriydi. Bakalım bu sefer kaç gün sürecek gelişmeleri burdan paylaşıcam ilgilenen arkadaşlarla. Ayrıca undervolt diyenler gelmeden şunu da ekleyeyim bilgisayar donanımsal anlamda normal çalışırken birden fps bilmem ne düşüyorsa bunun sebebi yazılımsal bir düzeltme olamaz. Bilgisayarınızda donanımsal bir sıkıntı oluşmuşsa bunu programlarla değil direk teknik servisle çözmenizi tavsiye ederim. İyi forumlar

• RecepB10 R kullanıcısına yanıt
    Sogutucu kullaniyormusunuz ? Cozum olabilir mi

• fb.1907 kullanıcısına yanıt
    Hepsinde bulunmaz.
  • Termal macunla alakalı aynı dert bende var ta bartın dan ist göndermek istemiyorum. Fan da ses yaomaya başladi tikir tikir ssd de ses yapıyor. Ekranda işik sizmasi var geriye ne kaldi

• Maksimum 80 olmalı ve 80'i geçmemeli. Macun veya fan hava çıkışında bir sorun olabilir.
  • Zalman ns2000 siparisi verdim bakalim ise yaricakmi

• 100 derece su kaynıyor müdür. Ben eski HP probookta 110 dereceyi görmüştüm sebebi oynadığım oyundu bu gibi durumlarda macun değil anakarti buzlu suya bile soksan fayda göremezsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.