Şimdi Ara

Dell 7577(1060Qmax) Overclock ve Undervolt hakkında? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Turbo boostu kapatmak demek 3.4 ghz işlemciyi 2.8' e düşürmek demek. Ne anlamı kaldı ki o zaman soğumasının?

Çoğu oyunda 600 MHz'in farkı hissedilmiyor. Yukarıda da dediğim gibi COD WWII, COD BO3, PUBG gibi oyunlarda 3-4 FPS fark gösterir.

Kaldı ki Dell, 7567 modelinde oyunlarda işlemciyi 2.3 GHz'e düşürüyor. Buna rağmen oyunlarda etkisini hissetmeyenler var.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    1050ti ile 1060 bir değil. Maxq da olsa 1060 için o hıza ihtiyaç olacaktır bence. Zaten ne kadar ısınıyor olabilir ki? Onu yapacağıma güç ayarlarından max işlemci kullanımını %5-10 kısardım ben olsam. 600 mhz az bir fark değil. Millet o 600 mhz için anakart soğutucu masrafına girip 7700 yerine 7700k alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

1050ti ile 1060 bir değil. Maxq da olsa 1060 için o hıza ihtiyaç olacaktır bence. Zaten ne kadar ısınıyor olabilir ki? Onu yapacağıma güç ayarlarından max işlemci kullanımını %5-10 kısardım ben olsam. 600 mhz az bir fark değil. Millet o 600 mhz için anakart soğutucu masrafına girip 7700 yerine 7700k alıyor.

Hocam ben kapatın demiyorum zaten. Soğuk bir işlemci istiyorsanız Turbo Boost'u kapatmanız lazım diyorum sadece.
    Hımm çok teşekkürler yardımlar için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam merhabalar, ben de 7577 almayı düşünüyorum da bir şey sormak istedim. Şimdi mesela işlemci sıcaklık limitine takıldığı için performans sorunları yaşıyor bazı kişiler bu laptop da. Undervolt yaparak işlemciyi rahatlatıp bu performans düşüşünü ortadan kaldırıyoruz değil mi ? yani bir kayıp değil undervolt bizim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IVBACK

Hocam merhabalar, ben de 7577 almayı düşünüyorum da bir şey sormak istedim. Şimdi mesela işlemci sıcaklık limitine takıldığı için performans sorunları yaşıyor bazı kişiler bu laptop da. Undervolt yaparak işlemciyi rahatlatıp bu performans düşüşünü ortadan kaldırıyoruz değil mi ? yani bir kayıp değil undervolt bizim için.
    Undervolt yaparak işlemcinin performans kaybını tamamen kaldıramayabilirsiniz. Ama tabi sıcaklıktan dolayı oluşacak olan sorunları minimuma indirgemiş olursunuz

Yani undervolt işlemi, işlemcinin performansını düşürmez tam tersine sıcaklıktan dolayı yavaşlamasını minimuma indirirerek performans artışı sağlar diyebilir miyiz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IVBACK

Yani undervolt işlemi, işlemcinin performansını düşürmez tam tersine sıcaklıktan dolayı yavaşlamasını minimuma indirirerek performans artışı sağlar diyebilir miyiz?
    Aynen öyle

• Throttle stop programı ile turbo hızı da ayarlayabiliyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.