Şimdi Ara

Dell 27' S2721DGF 165Hz IPS QHD 2900TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
4
Favori
3.906
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackprague

Fiyat gayet iyi ama yeni nesil konsollardan 4k sinyal almıyor. Siyah performansı kötü, monitörün orta kısmı ısınıyor. İtopya satıyor iade ürün gelebilir bilginiz olsun.

Lg 32GN600-B size göre. 4k sinyal de alıyor. 32" 2k 165 hz VA panel. Amazonda 2489 TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

32 inç monitör için ne alanım var ne de öyle bir odam var evimdeki tv bile 43 inç monitör alırsam ki arayıştayım en fazla 27 inç olur. Va panel çok düşünmüyorum Samsung Odysey serisi olmadıkça.

• İtopyadan gigabyte M27Q almıştım. 2k 170 hz ips 27 inch en iyi monitörlerden biri Rtings e göre.

Aldığım monitör daha önce açılmıştı muhtemelen iade ürünüydü. İlk yaptığım ilk gün testinde bir şey görmedim. Oyun da oynamadim ancak bf5 açtım(15. Günün gecesine denk geldi) inanılmaz IPS bleed.

Ütopya düşünmüyorum bir daha

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k sinyal için 4k edid emu gibi aparat alsak sorun çözülür mü? Ps5 te kullanırsak 2k cözünürlük olmadıgı icin ve 4k sinyal almadıgı icin direkt 1080p verecek bu monitör o yüzden bu aparatla ps5 kullanan var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fiyatı iyi. Tek kötü yanı çiğköfte yapmaması.

• blackprague kullanıcısına yanıt
    Bende Va panel ilk kez kullanıyorum ama çok beğendim. Tavsiye ederim. Renkleri hakkında fikir vermesi için video çektim linkten bakabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=MkiaOWOUE04&feature=youtu.be

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Bende Va panel ilk kez kullanıyorum ama çok beğendim. Tavsiye ederim. Renkleri hakkında fikir vermesi için video çektim linkten bakabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=MkiaOWOUE04&feature=youtu.be

32GN600-B

Rec. 2020 %56 (renk olayı 6bit + frc)

Max tepki süresi 18.2 ms

Yazı kalitesi düşük

Sizin gördünüz renk olayı değil siyah kalitesin va panelde iyi olmasıdır

---------------------

Dell S2721DGF

Rec. 2020 %70 (renk olayı 8bit + frc)

Max tepki süresi 6.6 ms ms

Yazı kalitesi daha iyi

------------------------------------------------

Piyasada adam gibi Va panel monitör yok (1 tane bile yok )

örnek

25 - 27" aralığı

Va panel

4K

90 hz

max tepki süresi 10 ms ve altı

max input lag 10 ms ve altı

Type C

Rec. 2020 %70 üstü

600 cd/m²

DÜZ PANEL

en iyi odaklanma 25" olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 26 Eylül 2021; 0:8:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

32GN600-B

Rec. 2020 %56 (renk olayı 6bit + frc)

Max tepki süresi 18.2 ms

Yazı kalitesi düşük

Sizin gördünüz renk olayı değil siyah kalitesin va panelde iyi olmasıdır

---------------------

Dell S2721DGF

Rec. 2020 %70 (renk olayı 8bit + frc)

Max tepki süresi 6.6 ms ms

Yazı kalitesi daha iyi

------------------------------------------------

Piyasada adam gibi Va panel monitör yok (1 tane bile yok )

örnek

25 - 27" aralığı

Va panel

4K

90 hz

max tepki süresi 10 ms ve altı

max input lag 10 ms ve altı

Type C

Rec. 2020 %70 üstü

600 cd/m²

DÜZ PANEL

en iyi odaklanma 25" olur

Alıntıları Göster

Hocam zaten bahsettiğim monitör tamamen f/p odaklı olduğu için renk doğruluğu/kalitesi vs. konusunda bir iddiası yok. Hedef kitlesi oyuncular. Ben de zaten mükemmel bir monitör olduğunu düşünmüyorum yalnızca fiyatının karşılığını fazlasıyla veren bir ürün. Hayatımda hiç profesyonel bir monitör görmediğimden bu monitör bana çok iyi geliyor. VA panel de zaten sadece fiyat anlamıyla uygun ürünlerde görülmekte, hiçbir profesyonelin gidipte VA ile uğraşacağını falan sanmam. Konudaki Dell monitör her türlü daha iyi zaten bu konuda hem fikiriz, ben yalnızca ps 4k sinyal için attım ürünün linkini. Bu arada attığınız bu teknik verilerin kaynağı nedir acaba? Çünkü ben bu Lg monitörü kullanıyorum ve 8 bit + frc olarak hemde.

• 32QN600-B

ips panel ve ghosting yok.

Oyun için va panel almayın ciddi ghosting oluyor.

Ama şahsen 500 daha verir gl83 yada dell alırım.

• Arkadaşlar bu ürünü alırsam ps5 te 4k sinyal alır mıyım?Bilen var mı acaba?hdmi edid adaptörler türkiyede hiç yok neredeyse amazonda bir kaç tane buldum hepsi yurt dışından geliyor en uygun fiyatlı bulduğum ürün bu ama emin olamadım yardımcı oalcak var mı?veya yurtiçinden uygun fiyatlı alınacak yer bilen var mı?

amazon
    H HILABEE HDMI DDC EDID Dummy Fiş 3840 X 2160 VHz Virtual VGA Virtual Display Adapter Video Splitter, Switch ve Extender ile kullanım için
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08Y5GR39Z/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2CQ4FNF0UUVHO&psc=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheva24

Arkadaşlar bu ürünü alırsam ps5 te 4k sinyal alır mıyım?Bilen var mı acaba?hdmi edid adaptörler türkiyede hiç yok neredeyse amazonda bir kaç tane buldum hepsi yurt dışından geliyor en uygun fiyatlı bulduğum ürün bu ama emin olamadım yardımcı oalcak var mı?veya yurtiçinden uygun fiyatlı alınacak yer bilen var mı?

amazon
    H HILABEE HDMI DDC EDID Dummy Fiş 3840 X 2160 VHz Virtual VGA Virtual Display Adapter Video Splitter, Switch ve Extender ile kullanım için
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08Y5GR39Z/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2CQ4FNF0UUVHO&psc=1

Ps5 4k sinyali kimse garanti edemez ayrıca bu linkteki ürünün sınırı 60 hz galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Giacchino -- 26 Eylül 2021; 17:46:16 >

• incubus İ kullanıcısına yanıt

Model kodunu attığınız ürün 75hz ama.

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

hmm modeli karıştırmışım demekki

• bu monitörü itopya'dan sipariş ettim ups kargoya verilmiş herhalde yarın gelir.

https://www.eizo.be/monitor-test/ bu siteden test yapmayı düşünüyorum inşallah ölü pikselsiz glowing clouding vs. olmayan sorunsuz bir panel gelir. itopya iade edilmiş malları tekrar satıyor gibi yorumlar okudum ama umarım öyle değildir.

• Ben birkaç aydır kullanıyorum memnunum. 3400e almıştım bu fiyat çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

Ben birkaç aydır kullanıyorum memnunum. 3400e almıştım bu fiyat çok iyi.

itopya güncel fiyatı 3.661..

bakalım bu dolar artışı ile tekrar indirime girebilecekmi..

• DrTech D kullanıcısına yanıt

cuma indirime soktular zaten dolar pek umurlarında değil gibi, itopya'da nasıl bir stok varsa indirim yapa yapa bitiremiyor bazı ürünleri.

• Ben bu monitörü aldım 2 gün önce İtopya'dan ama evet itopya tehlikeli.

Neden derseniz,almadan önce ölü pixel falan için açıp test edebilir miyiz dedim. Evet dediler.Neyse dedim sonra marka sağlam ne uğraşıcam burada evde daha iyi bakarım dedim,aldım test etmeden çıktım.

Sonra aklıma geldi, ben test edebiliyorsam başkası da test edip kötü olan olanı bırakır onu da yine müşteriye itelerler diye düşünüyorum şu anda. Kargoyla alanlar için durum daha riskli.

• black_67 kullanıcısına yanıt
    Hocam native çözünürlükte oynamak daha iyi bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.