Şimdi Ara

DELL 27' S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
7
Favori
20.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ZAMANINDA ÇIKAN İLK IPS 165 HZ MONİTÖRLERDEN IPS GLOW SORUNUYLA ÜNLÜ BENİM VİDEO ÇEKİMİM TEŞHİRDE BULUP ALDIĞIM MONİTÖR

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İncelemeEXTREME BİLGİSAYARyoutube
    Arkadaslar çok şükür ışık sizmasi yok monitorde asus pg279q ROG SWIFT
    https://www.youtube.com/watch?v=eNYE-fgsc4o
  • UltrAslan_06 kullanıcısına yanıt

Benim bozulan eski monitör asus pg279q idi memnundum ama ansızın gitti cihaz,neyse ki bahane oldu değiştirdik.Dell de kullandığınız ayarlar nedir kontrast-parlaklık vesaire

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 12 Ağustos 2021; 10:16:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arda505 kullanıcısına yanıt

Ben kendime göre ayarlıyorum hocam renk parlaklık ayarlarını ama isterseniz de buradan verebilirim ayarları

• quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

ZAMANINDA ÇIKAN İLK IPS 165 HZ MONİTÖRLERDEN IPS GLOW SORUNUYLA ÜNLÜ BENİM VİDEO ÇEKİMİM TEŞHİRDE BULUP ALDIĞIM MONİTÖR

EXTREME BİLGİSAYARyoutube
    Arkadaslar çok şükür ışık sizmasi yok monitorde asus pg279q ROG SWIFT
    https://www.youtube.com/watch?v=eNYE-fgsc4o

Bu monitörü o zamanlar alanlar en çok ışık sızmasından şikayetçiydi, öyle böyle sızmalar değildi yani her tarafı yamalı bohça gibiydi. Size bu konuda çok iyi model denk gelmiş o zaman. :)

Ips glowda en az sızma kadar rahatsız edici bir durum, bir kişi IPS neden ister? Renk doğruluğu ve açıya bağlı kalmadan ekranda video izleyebilmek için. Renk doğruluğunu geçtim, açıya bağlı kalmadan video izleyebiliyor mu? İzler ama glowlu izler. O zaman ne anlamı kalıyor bu işin? İşin enterasan yanı, tvlerde IPS var neredeyse 360 derece sağından solundan baksan da glow çıkmıyor gibi veya minimum olurken monitörlerde 45 dereceye gelmeden sırıtmaya başlıyor. İyide ikiside pahallı aletler tv 4000 monitör 1000 tl değilde ki en azından üst modeller. Lakin monitörlerde ıps olunca böyle bir sorun var.

OLed en iyisi, ulaşamıyoruz. (monitör olarak yok, 32 inçin üstünü monitörden saymıyorum.kaldıki 48-49 inç monitör mü olur.o tvdir :) )

Mini led sonraki en iyisi, ulaşamıyoruz.(gereksiz yere çok pahallı.birde bunu pahallı içeriklerle verip kombo yapıyorlar.)

Faldlı direct led sonraki en iyisi ulaşamıyoruz.(direct ledli var ama fald yok ve yavaş VA panel)

En ilkel teknolojili EDGE led, her yerde dayamadıkları yerimiz kalmadı.

Normalde bu sorunları geçici olarakta olsa çözebilecek G7 vardı, onda da kavisten ötürü ışık sızması var. ölü pikselli bir ton serisini saymıyorum bile.

Parlaklığı bana sdr modda asus pg279q ya kıyasla ona göre düşük geldi 100 de kullanmama rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 18 Ağustos 2021; 6:59:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell S2721DGFA hb de 4300 tl

Dell S2721DGF itopyada 3600 tl

hangisini tercih edersiniz

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt

2022 de yeni panele geçilir mi tam net bir bilgi yok o monitrü ben teşhir olarak almıştım ışık sızması sorunu olmadığı için.

• rainmanstern R kullanıcısına yanıt

Dell S2721DGFA yı seçmelisin bu arada 3300 tl idi 4300 tl çıkmış

S2721DGFA

VX2705

LG 27GL83A

bu 3 modeli takipteyim.dell bahsettiğiniz rakamlara düşerse değerlendirmeyi dülşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ScHooT_

Yarın elimde olur series x için aldım bende

Hocam series x ile kullanma şansınız oldu mu oyunalarda (wz) 2K 120 Hz alabiliyor musunuz? 120 hz almak istediğinizde yoksa otomatik olarak 1080p'ye mi düşürüyor ?

• BaLroK B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam 2k 120hz olarak FREESYNC aktif şekilde kullanıyorum gayet güzel performansı. Yalnız bana contrast biraz düşük geldi eski monitörum Mpg27cq2 idi. O fazla yüksek olduğu içinde olabilir :) iade edebilirim kararsizim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bu monitör tekrar indirime girmiş 3000 tlye. Sizce gsync çipi olmayıp freesync ile kullanarak zevk alınırmı? Gerçekten işe yarıyormu fsync konusu acaba? @ScHooT_

• UberFahrer kullanıcısına yanıt
    Çip olmasada g-sync ve FREESYNC tam uyumlu sıkıntısız kullanirsiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • +1

• DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme
    DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İnceleme

arkadaşlar monitörün iki kenarındaki iz ve nokta normal mi? Sizin mönitörlerinizde de var mı?

• victor66 kullanıcısına yanıt

normal değil, ölü piksel gibi göründü.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

aynı monitörden var mı hocam sizde?

Tam olarak marka model nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Tam olarak marka model nedir ?

konu başlığındaki monitör hocam. DELL 27" S2721DGF

İtopya sattığı için Dell kullanmıyorum ama incelemelerini izledim hiç bir videoda o şekilde bir piksel göremedim.

DELL 27" S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP QHD FreeSync Premium Pro Pivot Gaming Monitör İncelemePepeDSapiensyoutube
    Thank you for checking out the video! More to come soon :) Part 2: https://youtu.be/NubpG62TP_k Product page: https://www.dell.com/en-us/shop/dell-27-gaming-monitor-s2721dgf/apd/210-axeh/monitors-monitor-accessories
    https://www.youtube.com/watch?v=7DHVBxD9Vhk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 28 Ağustos 2021; 15:44:18 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.