Şimdi Ara

Dell 1520 Hakkında Birkaç Şey...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilgisayarımı (dell 1520@t7100) gerçekten çok beğeniyorum albenisi yüksek ve kendi kategorsinide performansı çok yüksek bir alet fakat...Birkaç nokta var ki bence tasarımda yanlışlıklar biraz can sıkabiliyor (özellikle bir mühendisinkini)

1..Öncelikle ürünün USB soltlarının alt alta koyulmuş olması birden fazla usb cihaz kullanırken büyük sorun...
    2..Ses problemi Dell'lerin yıllardır çözülemeyen problemi onu ayrıyetten dile getirmeye gerek yok aslında...
    3..Zaman zaman özellikle "TSSTcorp" markalı olan DVD-RW sürücü kendini kaybediyor yani aygıt bağlı değilmiş
    gibi görünüyor bilgisayara ve can sıkıyor bu olay reset atmak zorunda kalıyorsunuz..
    4..Bilgisayara Recovery atmak gerektiğinde ki bence hala atmadıysanız atın derim media direct'i kurduktan sonra
    kullanmak pek mümkün olmuyor nedense...Hata veriyor şuna benzer bişi Türkçe'si;windows koruma yazılımı bu
    yazılımın çalışmasını engelliyor gibi bişi...(nasıl çözüldüğünü bilen varsa bu durumun yazsın lütfen...)
    5..Alet tasarımında kullanılan dış boya çok rijit değil çizilmeye karşı çok duyarlı biraz daha mat ve sert bir boya kullanılabilirdi..
    6..Fakat ürünün kasası çok sağlam en sağlamı diyebilirim test ettiğim notebookların...Özellikle 3 noktadan sabitleyip bir noktadan
    kuvvet uyguladığınızda sadece bu üründe tamamen sert bi yapıyla karşılaşıyorsunuz...Örneğin Casper ve Toshiba gofret gibi eğiliyor.
    7..Çoğu firma ürünle birlikte güzel bir çanta verirken (özellikle asus ve hp) Dell sap gibi kutuyla geliyor bunu pek beğenmedim açıkçası...
    8..Dell'in (ki birkaç firma daha bu hatada bulunmuş) anakart tasarımı ram slotlarının yerleşimi bakımından çok başarısız..Sebebini ram takviyesi
    yapmak istediğinizde anlayacağınız üzre 2.ram slotu kalvyenin altında ve oraya ulaşmak çok zahmetli,ayrıca alete estetik zararlar verebiliyorsunuz.
    (özellikle işten anlamayan bir servis'e güvenirseniz...Hızlısistem örnek olabilir...)

Şimdilik genel fikrim bunlar arkadaşlar...İlk kez Dell kullanıyorum ve genel olarak yukarıda bahsettiğim problemlerle karşılaşmış olsamda performans göz önüne alındığında bilgisayarımdan çok memnunum...Sizinde ekleyeceğiniz şeyler varsa eklerseniz ve karşılaştığım problemlerle önceden karşılaşıp
    çözüm bulduysanız paylaşın bizlerle....

İyi çalışmalar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camelon -- 25 Aralık 2007; 16:33:34 >

• Mediadirect cok gereksiz bir olay birincisi.. yani kurduguna degmez.. media direct i acacagina windows u ac daha iyi... Ram dedigin gibi klavyenin altinda ama degisimi zor degil.. bende tornavida falan bile yoktu bir bicakla degistirdim ve ince bir cizik bile olusmadi...
  • valla foruma yazsaydiniz keske. daha derli toplu olsun diye. ama goruslerini üsenmeyip yazdigin icin ayrica tskler
  • camelon;
    keşke bunları dell 1520 bölümüne de yazsaydın.Zira tespitlerine ben de aynen katılıyorum.Tahmin ediyorum pek çok arkadaş da aynı şeyleri düşünecektir.Aynı noktalar benim de dikkatimi çekmişti.Gerçi şu ana kadar bende DVD sürücüsüyle ilgili bir sorun olmadı ama diğer konularda aynı şeyleri düşünüyorum.Her ne kadar uzun süre RAM eklemesi planlamadığım için RAM slotunun klavye altında olmasını çok sorun etmediysem de ilerisi için kafama taklımıştı.Ama demek ki istenirse fromhelf in yaptığı gibi hassas bir şekilide dikkatle halledilebiliyor. Böyle olmasına sevindim.Bunu da öğreniş olduk.
  • Aslında çok kolay bişi ram takmak canını sıkacak kadar,korkacak kadar zoe değilmiş servise vermiştim bilgisayarı ama servisten 1saat ses çıkmayınca sap gibi bekleme salonunda bekleyince aşağıya indim ve ram slotunu bulamadıklarını ve PC'min içini açmaya kalktıklarını gördüm...Vee ram slotunu aslında bulduklarını kasayı zorladıklarını beceremediklerini görünce kendim 5 dakkada ( bir anda gelen cesaretle ) işi hallettim ama Dell'e de bu tasarımından dolayı az sövmedim açıkçası.....
  • cogu konuda haklısın yanlız benim dvd pionerr bi sorun cıkarmadı
  • Arkadaslar bence birbirinizin etkisinde kalarak bir takim ufak tefek sorunlari abartiyorsunuz.1520 klubundede defalarca konusuldugu gibi bu elektronik bir alet.Kendinizi ordan sesmi geliyor kapagimi bos kaliyor,wirelessi mi zayif vs vs diye sartlayip butun dikkatinizi cihaza verirseniz tabii sorun bulursunuz.Bence bu kadar takilmayin,dikkatinizi cihaza yoneltip dinlemeyin.Tadini cikarin.Ha gelelim bana.Benim ses problemim yok (belkide vardir ama dedigim gibi ben dikkatimi verip dinlemiyorum).Kapak tam kapanmiyo (ama sonucta kapaniyor o da dert degil),dvd player dvd yi ilk koyusumda hafif ses yapiyor ama sonucta mekanik bir cihaz aksi zaten dusunulemez(markasi pioneer),vista konusuna gelince:Cok iyi hatirliyorum XP ilk ciktiginda cevremdeki herkes bu ne yaa,yaramaz bu program 98 daha iyi vs gibi yorumlar yapti.Ama simdi bakin kimse vazgecemiyorSonucta vistada bu gunleri atlacaktir.SONUC:Ne kadar cok sorun ararsaniz okadar sorun gozukur.Rahat olun,sadece kullanin kafanizi sorun bulmaya adamayin.Ben herseye ragmen bu aleti cok begeniyorum.Alirken fiyat permormans acisindan en iyi alet nedir diye aylarca arastirdim buna karar verdim.Pisman degilim.Hepinize iyi geceler ve sorunsuz donanimlar dilerim.

• Demiurgos arkadaşım taibiki yazacağız aklımıza gelen sorunları burası forum sonuçta ayrıca "bu elektronik bir alet" pekte kabul edilebilir bir bahane değil bence o kadar para veriliyor...Ayrıca burada yazacağız ki belkide aynı sorun başkasının başına gelmiştir belki bize yardım edebilir değil mi
    canım kardeşim...

Diğer arkadaşıma daüzülerek şunu söylemek istiyorum oraya "TSSTcorp" yazmıştım zannedersem okumadın canım kardeşim gereksiz olmuş yazdığın şey kusura bakma ama...

Hepinize iyi çalışmalar diliyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: camelon

Demiurgos arkadaşım taibiki yazacağız aklımıza gelen sorunları burası forum sonuçta ayrıca "bu elektronik bir alet" pekte kabul edilebilir bir bahane değil bence o kadar para veriliyor...Ayrıca burada yazacağız ki belkide aynı sorun başkasının başına gelmiştir belki bize yardım edebilir değil mi
    canım kardeşim...

Diğer arkadaşıma daüzülerek şunu söylemek istiyorum oraya "TSSTcorp" yazmıştım zannedersem okumadın canım kardeşim gereksiz olmuş yazdığın şey kusura bakma ama...

Hepinize iyi çalışmalar diliyorum....

Pek sevgili camelon kardesim.Yazdiklarinda haklisin.Elbette sorunlari dile getirelim,paylasalim,sevelim,sevilelim.Ben bunlara birsey demiyorum.Ayrica yazdiklarim dogrudan seninle ilgili seyler degildi.1520 klubunde bu tarz seyler defalarca dile getirildi,tartisildi.Ben senin bu yazin uzerine butun bunleri kapsayacak birseyler yazmak istedim.Ayrica yazdiklarimdaki nuansi anladigini umuyorum.Hayatta insanin her istedigi sey dort dortluk olamadigini kasdettim.Ama bu su anlamada gelmiyor:"Bu aldigim sey elektronik bir alet varsin ekran tam gostermesin,varsin 2.el urun olsun bu da benim sansimmis"da demiyecegiz tabiki.Sonuc itibariyla detaylarda bogulmaktan urunun nimetlerinden yararlanamiyoruz.Buydu kasdedilen sevgili camelon kardesim.Her nekadar tersi dusunulse de; biz Felsefeciler siz muhendisler kadar detaya bogulmuyoruz demekki.Sana da iyi calismalar ve saygilar.

• Evet dostum aynı şeyleri düşünüyoruz aslında ne kadar dile getirsemde işim için kullanırken bunlar hiç gözüme batmıyor...Sadece bu ürünlerin hepsi aynı prosesi takip ederek üretildiğinden benzer problemler yaşanıyor buna değinmekti amacım...Ne kadar bunlara değinmiş olsamda Cad programları ve solving yaparken Dell'imi hiçbir PC'ye değişmem eee Dell 'in möhendis bilgisayarı gibi bir imajı vaar sonuçta...
  • ben de dün 1520 8600 GT aldım.bugün de servise vedim:) çünkü vista anormal şekilde kasıyordu.Bilgisayar geç açılıyor ve geç kapanıyordu.acaba sorun vistada mı yoksa bilgisayarda mı.şimdi recover yapıcaz dediler.yarın gidicem servise bakalım.umarım sorun yaşamam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.