Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bilgisayarın klavye ile ne derdi var çözemedim. Üzerindeki dördüncü klavye de ölmeye başladı. Toplam harcadığım parayı ilk bozulduğu an mekanik klavyeye harcasam kar ederdim. Orjinal klavyeyle birlikte 2 muadil marka da aynı şekilde bozulur mu ya. Rastgele bir şekilde bir anda 5-6 tuş birden işlevini kaybediyor bir daha da düzelmiyor hiçbir şekilde.
  • aycan13 A kullanıcısına yanıt
    TRY 91.10 22%OFF | GZEELE Dell Inspiron 15 5000 Serisi 15 5551 5552 5555 5558 5559 7559 klavye ABD düzeni siyah renk arkadan aydınlatmalı klavye
    https://best.aliexpress.com/?sk=XE6Nw4QB.

Bunu 3 yildir kullanıyorum ben alırken fazla seçenek yoktu abd düzende klavye bu türkiyedede çoğalmış ben 57tlye almıştım aliexpressden ozaman. Eger varsa turkiyeden alın 97 tl diyor bide turkiyeye girince vergisi falan 100 kusuru bulur.

Edit birde rgbsi kirmizi ledlisi çıkmış aliexpressde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan0725 -- 27 Kasım 2019; 10:14:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Great.Wave kullanıcısına yanıt
    Çok garip ben çinden aldığım klavyeyi kullanıyorum halen 3 yılı geçti yukarıda linkini paylaştım. Bir çok nedeni var bu sorunun orjinali dahi bozduysanız bu aldığınız klavyelerde değil pcnizde sorun olduğu anlamına gelir. Anakartdaki bir smd tarzı diyot,direnç,kondansatörün düzgün çalışmaması veya bozuk olması bile bu duruma yol açar teknoloji şans işi derler ya malesef öyle. Sizin şansınıza çok garip tuhaf bir hata denk gelmiş bilgisayarınız klavyeyi bozuyor kısacası benim anladığım
    Bilgisayarı çokmu kullanıyorsunuz klavyeyle çokmu işiniz oluyor diyeceğim ben aralıksız 5-10 saat oyun oynadığımı bilirim benimkide bozulması lazım.
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    Benzer klavyeyi kullanıyorum hatta ikinci US ışıklı klavye takılı. Muadil TR klavye de kullandım (7559 klavyesi bile değildi) hepsi aynı şekilde öldü. Birbirine yakın bazı harfler işlevini kaybediyor. Şu anda "S D F J K L Ş" tamamen öldü attığım yorumdan sonra. 3 yılı geçti PC nin yaşı. Yeni klavye alsam sorun 5-6 aylığına düzeliyor ama her türlü bozuluyorlar. En fazla orjinali dayandı. Fiyatlar da arttı iyice can sıkıcı.
    hocam sendekide kör talih olmuş resmen benimde 3 seneyi doldurdu taş gibi Allah'a şükür
    Kocaelide oturuyorsunuz gördügüm kadarıyla bende kocaelideyim körfezdeyim orjinal klavyeyi satma gibi niyetim olursa yazayım size piyasanın altında takibi hemen hemen 0 ayarında direk led klavye verdim çinden 2016da onu takdım hemen. Orjinali 10 üzerinde 9.5 alır o temizlikte. Bu pc onuda bozacak orası ayrı
  • Bugün ram takayım derken lanet olası bataryanın şiştiğini gördüm.
    Forumlarda, hemen değiştir patlar evin yanar vs derken, dell'in sitesinde şişmesi güvenlik sorunu teşkil etmez ama kullanmayın diyor.
    Dell battery manager baktığımda batarya kapasitesi azalsa da pil sağlığını iyi gösteriyor, neredeyse sürekli prizde kullanıyorum zaten.

Batarya fiyatına bakıyorum 600-700ler gösteriyor, şu an için bu parayı vermem zor.

Ne yapmamı önerirsiniz, patlama olayı vs olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Nasıl kullanıyorsunuz bilgisayarı merak ettim yani şarjda masadamı kullanıyorsunuz hep yoksa şarjdan çekip sık sık şarj yapıyormusunuz. 2. sorunuza gelirsek vidalarını sökerek çıkarın pilsiz kullanın yada pil soketini çıkarıp kullanın.
    Bu pcde nasıldır bilmiyorum'da sanırım pilsiz açılır. Yinede eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım. Ben kendim için konuşmam gerekirse bende bu durum olsa sökerim geri dönüşüme atardım. Hayır patlar pc gider Hiç niyetim yok bilgisayar almaya canavar gibi cihaz halen :) arada cs go oynuyorum o yani 200-260fps veriyor halen. Li polymer pilde tehlikeli bence. Karar size kalmış şişme seviyesi falan nedir fotoğraflar atarak gösterseniz iyi olurdu bilgilenir dik musait oldugunuzda bekliyoruz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan0725

Nasıl kullanıyorsunuz bilgisayarı merak ettim yani şarjda masadamı kullanıyorsunuz hep yoksa şarjdan çekip sık sık şarj yapıyormusunuz. 2. sorunuza gelirsek vidalarını sökerek çıkarın pilsiz kullanın yada pil soketini çıkarıp kullanın.
    Bu pcde nasıldır bilmiyorum'da sanırım pilsiz açılır. Yinede eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım. Ben kendim için konuşmam gerekirse bende bu durum olsa sökerim geri dönüşüme atardım. Hayır patlar pc gider Hiç niyetim yok bilgisayar almaya canavar gibi cihaz halen :) arada cs go oynuyorum o yani 200-260fps veriyor halen. Li polymer pilde tehlikeli bence. Karar size kalmış şişme seviyesi falan nedir fotoğraflar atarak gösterseniz iyi olurdu bilgilenir dik musait oldugunuzda bekliyoruz. :)
    Neredeyse sürekli şarja takılı kullanıyorum hocam, bir ara ısınma sorunu vardı o yüzden mi şişti acaba
    Ayrıca pili çıkarıp kullanmaya tehlikeli diyorlar, elektrik kesintisi vb durumlarda.
    Fotoğrafları şu şekilde

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    hocam o pek şişme gibi durmuyor genelde şişen pillerin ortası belirgin şekilde kabarır
  • Arkadaşlar bu bilgisayarı ikinci el alacağım önerir misiniz 3.300 e

• Merhaba arkadaşlar aida64 programını kurup Anakart sekmesinden Kuzey Köprüsü olarak ne yazdığını söyleyebilir misiniz

• Anakart satan varsa ulaşabilir

• Q tuşu satın alınır 1 tuş için sıfırdan klavye almak istemiyorum

• Arkadaşlar bu bilgisayardan kullanan ve herhangi bir sorun yaşayan varsa kesinlikle anakart onarımı yaptırmasın. Klavyemdeki b, n, space, yön tuşları ve 2 tuşunun çalışmaması üzerine teknik servise verdim. Anakart üzerindeki neredeyse her parçayı değiştirip test ettiler ancak sorun düzelmedi. Sorunun düzelmesini geçtim bilgisayar her 30 dakikada bir kapanmaya başladı.

Power tuşuna bastıktan sonra tam 30 dakika sonra kapanıyor. Yaptığım araştırmalarda bunun sebebinin "Intel Management Engine adındaki BIOS'un içindeki yazılım olduğunu buldum.

Bu yazılım bozulduğu zaman bilgisayar 30 dk sonra kapanmaya ayarlanmış. Size tavsiyem asla bir anakart onarımı yaptırmamanız çünkü anakart onarımı sırasında bu yazılım zarar görüyor.

• Yaratıcı Bir Nick kullanıcısına yanıt
    Ne gibi değişimler yapıldı anakart üzerinde bu yazılımı bozacak ne tam olarak yani anakart üstünde 100 lerce komponent var. Yani smd direnç,kondansatör,diyot dahil mi acaba buna. Mesela ben gittim gerekenden farklı bir değer gösteren direnci değiştirdim bu hata ilemi karşılaşacağım ne değişimleri yapılmış serviste detaylı servis kağıdı varmı merak ettim bende :)
  • hakan0725 kullanıcısına yanıt
    Detaylı servis kağıdı almadım ama klavye ile ilgili anakart üzerindeki tüm parçaları değiştirdiklerini söylediler
    Kuzey ve güney köprülerinin degiştiğini söylediler ama sorun çözülmemiş
  • Merhaba arkadaşlar.Benim pc nin fan hararetli çalıştığı zaman rahatsız edici şekilde takırtı sesleri çıkarıyor.Garantisi bitti.Servise göndermeyi düşündüm ancak net ücret bilgisi veremiyoruz dediler.Ne kadar tutar tahminen acaba? Bir de video felan izlerken arada bir ses takılması oluyor(anlık ).Biraz araştırdım harddiskle alakalı bi durum sanırım. SSD ve ram almayı düşünüyorum.Tavsiye edeceğiniz bir yer ve model var mı? Son olarak bazen bilgisayarı açarken güç düğmesine bastığım zaman sarj ışığı yanıp sönüyor ancak ekran gelmiyor.Bir kaç kez denemem gerekebiliyor.Sebebi nedir acaba? Bütün sorunlarımı döktüm valla Malum 3 yılda hiç servis görmeyince böyle sorunlar olabiliyor

• Muco022 M kullanıcısına yanıt
    Merhabaler. Aynı tıkırtı sesleri bende de var ve rahatsız edici. Fanı yağlamak yerine komple değiştirmeyi düşünüyorum. Ben kendim değiştireceğim. Eskişehir de olduğumdan kargoya vermek istemiyorum. Şeref yoksunu kargo firmaları yüzünden kendim yapacağım. Fanları değiştireceğim fakat bu fanları internette satan bulamadım. Satanlar ya çin ya da amazon ama amazon'un Türkiye'ye kargosu yok. Çin de malum. İç piyasadan bu fanları nerden temin edebilirim arkadaşlar??
  • 1 ay önce yazmışım ama kimse takmamış. yok mu elinizde boşta kullanmadığınız klavye? Q tuşuna ve altındaki beyaz parçaya talibim

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.