Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Driverları silip manuel olarak kur bakalım. Bu tür problemler yazılımsal olur hep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFenerli

Klavyeden memnun musunuz?

Alıntıları Göster
    evet hocam memnunum çok. 2,3 aydır kullanıyorum.
  • Bu üründen satıyorum. kozmetik olarak 10/10 + 256gb ssd ve 8 gb ram alırken eklettirdim. İlgilenen varsa PM pls
  • Arkadaşlar, bilgisayarım servisten bugün geldi ekranı değiştirilmişti. Geçen sürede başka bir laptop kullanmıstım. şimdi bu laptopun ekranı bana sarımtırak geliyor. renk ayarlarına baktığımda gama ayarı kısmı yok. renk ayarı için ne yapabilirim. Ne önerirsiniz.
  • Arkadaşımıda bu cihazdan var, 960m ekran kartından kaynaklı kapanma problemi var. Bu konuda bilgi sahibi olan, başına gelip İstanbul içinde tamir ettiren var mı? Ya da İstanbul için Dell laptoplardan anlayan güvenilir bir servis öneriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat10

Merhaba 2 senedir kullanıyorum dell 7559 bu ay'ın 13ünde garantisi bitecekti son defa termal ve fan temizliği için gönderdim birde not yazdım kutunun içine ekranda ışık sızması var sağ altta diye harici monitör ile kullandığım için 2 senedir bunu size yansıtmadım ileride bi problem yaratırmı diye yazmıştım.Geçtiğimiz cuma gönderdim Bugün aradım lcd ve fan siparişinde bulunmuşlar değiştirecekelrmiş gerçekten helal olsun dell servisi gerçekten on numara demediler bunu 2 senedir kullanıyor göndermemiş şimdi gönderiyor.
    Fakat benim tuhafıma giden benim laptopum aldığımdan beri ısınma sorunu yoktu yani pubgde 74 max 77 derecedeydi son zamanlarda 85 90a cıkıyordu fpsden kayıp yaşamıyordum.Neden sıfırdan fan sipariş ettiler onu anlamadım.
    Yeni laptoplardaki fanlar eskiden olduğu gibi tamamen demonte olmuyor. Fanlar perçinlenerek metal iskete sabitleniyor. Pervaneyi çıkarıp temizlemek için perçini kırmak lazım. Tekrar perçinlemek de pek sağlıklı olmadı denediğimde o yüzden ben de tekrardan yeni fan siparişi vermek zorunda kalmıştım. Muhtemelen fanı açıp temizleyemedikleri için yenisini sipariş vermişlerdir.

• Arkadaşlar merhaba ben cihazıma Samsung evo 860 ssd taktım diski klonladım fakat sistemi ssd üzerinden açtıramıyorum boot menüden yapılmıyor anladığım kadarıyla nasıl halledebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kastos

Driverları silip manuel olarak kur bakalım. Bu tür problemler yazılımsal olur hep
    Touchpad driver'ı denemek yeterli mi? Touchpad driver'ını kaldırıp kurdum da fayda etmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolsk

Arkadaşlar merhaba ben cihazıma Samsung evo 860 ssd taktım diski klonladım fakat sistemi ssd üzerinden açtıramıyorum boot menüden yapılmıyor anladığım kadarıyla nasıl halledebilirim
    SSD'den memnnun musunuz, sorunsuz çalışıyor mu uyumluluk açısından?
  • Arkadaşlar bilgisayarımı servise göndermiştim. 2 defa ekranı değişti 3. ekran hala ölü piksel var... Tüketici hakem heyetine verdim. 2 - 3 ay sonra çağıracaklar herhalde. Sorunum ekran parlaklığının bana düşük gelmesi. Ayarlardan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü format atarken bile ekran parlaklığı çok kötüydü. BİOS da ve ya başka bir yerde bunun bir ayarı mı var acaba ?
  • mysterious79 M kullanıcısına yanıt
    3m md 40 sıksak olmaz mı ? Hp pavilion gaming var ve birebir aynı fan tipine sahip cihazım. 4 pin şekli uyumlu clevo fanı bulmak da çözüm olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

3m md 40 sıksak olmaz mı ? Hp pavilion gaming var ve birebir aynı fan tipine sahip cihazım. 4 pin şekli uyumlu clevo fanı bulmak da çözüm olabilir.
    pervane göbeğini yuvadan çıkayıp öncelikle temizleyip tekrar yağlayıp pervaneyi de diş fırçasıyla güzelce aralardaki tozları almadan temizlenmiş saymıyorum hocam göbeğe doğru açmadan wd 40 sıksan idare edebilir gibi. clevo fan konusunda fikrim yok.
  • mysterious79 M kullanıcısına yanıt
    Dediğinize katiliyorum ama macbook fanı bile sökülebiliyorken dell ve hp nun bunu yapması hainlik.

• Son iki gündür ısınma problemi yaşıyorum ne yapmalıyım arkadaşlar önceden tarayıcı açıkken fan sesini hiç duymazdım bile fakat şuan hesap makinesi bile açsam fan sesi geliyor 2 yıl önce almıştım
  • Arkadaşlar forum sessiz ama yardımcı olmak istediğim bir konu var...

Bilgisayarını son biosa güncelleyin yoksa sürekli mavi ekran ve donma hatası ile karşılaşırsınız...

• Mavi Buz kullanıcısına yanıt
    Termal macun.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Termal macun.
    İşlemciye nasıl ulaşacağım peki arka kapağı açtığımda sadece batarya ve hdd ile karşılaşıyorum
  • Mavi Buz kullanıcısına yanıt
    Dell 7559 disassembly diye aratacaksınız orada gösteriyo açanlar.
  • Cihaza Türkçe ışıklı klavye taktım gayet güzel oldu. Klavye orjinal her şeyiyle. Malzeme kalitesinde en ufak bir farklılık yok. Işık süresini uzatmak için yerel disk c de buluann program files içinde dell klasörü orda da quicset kalsörü var. Onun içerisinde backlitkb uygulaması var oradan süre ayarlanabiliyor. Normalde bu kadar ışık parlamıyor ışığı belli olsun diye ekran parlıklığını en aza getirdim.

• gokhanbilgin kullanıcısına yanıt
    ışıklı klavyenin tr versiyonunu nerede buldunuz link verirmisiniz
  • 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.