Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam zaten çok memnunum kafama takmıyorum dedim.
  • Arkadaşlar windows 10 bende 40 gb yer kaplıyor, 100 gb ssd'nin 40 gb'ı windows,
    olağan dışı bir durum söz konusu ama ne yaptıysam çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emptiness

hocam hangi modeli aldınız birde fiyat olarak ne kadara geldi size ?

ebrar bilgisayardan aldım. 128 gb ssd olanını aldım.
    taksitle 3560 liraya geldi...
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Olağan dışı bir durum söz konusu değil, normal.
    Aldığınız hiçbir diskte üstünde yazan tam kapasiteyi kullanamazsınız, mutlaka bir kısmı atıl kalır, kullanılmaz. Mesela siz 16 GB'lık bir USB bellek aldığınızda da 16 GB'ı değil 14-15 GB'lık kısmını kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde de 128 GB bir SSD aldığınızda bunun yaklaşık 110-115 GB kadarını (bu rakam değişiklik gösterebilir) kullanabilirsiniz. Bu alanın yaklaşık 15 GB'lık bir kısmını da Windows kaplar (Windows'ların sıkıştırılmış iso dosyaları genelde 3 GB civarı olur, fakat cihaza kurulurken bu sıkıştırılmış alan açıldığı için yaklaşık 15 GB yer kaplar).

Kalan 20 GB'ı da sistem güncellemeleri ve sürücü paketlerinin kullandığını varsayarsak bu normal bir şey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Olağan dışı bir durum söz konusu değil, normal.
    Aldığınız hiçbir diskte üstünde yazan tam kapasiteyi kullanamazsınız, mutlaka bir kısmı atıl kalır, kullanılmaz. Mesela siz 16 GB'lık bir USB bellek aldığınızda da 16 GB'ı değil 14-15 GB'lık kısmını kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde de 128 GB bir SSD aldığınızda bunun yaklaşık 110-115 GB kadarını (bu rakam değişiklik gösterebilir) kullanabilirsiniz. Bu alanın yaklaşık 15 GB'lık bir kısmını da Windows kaplar (Windows'ların sıkıştırılmış iso dosyaları genelde 3 GB civarı olur, fakat cihaza kurulurken bu sıkıştırılmış alan açıldığı için yaklaşık 15 GB yer kaplar).

Kalan 20 GB'ı da sistem güncellemeleri ve sürücü paketlerinin kullandığını varsayarsak bu normal bir şey.

anladım hocam, ben windowsu 15 gb biliyordum, demekki sistem dosyaları da varmış. Sizlerde de öyle mi?

• Kurgu ve görüntüyle ilgileneceğim için mat ekranın dezavantajı olur mu acaba renkler ve doygunluk açısından? Daha önce hep parlak ekran kullandım. Bu yüzden 4k olan parlak ekranlı modelini almaya değer mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

MSI Afterburner ve Core Temp.

afterburner ı oyunda nasıl aktif ediyoruz hocam

programı açıp oyuna giriyorum bir şey göstermiyor sol üstte
  • infazci captain kullanıcısına yanıt
    Mint 18 kurmayın. Ubuntu 16.10 tavsiye ederim sebebi ise yeni çekirdek ile geldiğinden subwoofer için ayrı ayarlama yapmadan sistem kendisi tanıyor. Yeni çekirdek Skylake işlemci ile daha uyumlu çalışıyor.

Güç yönetimi içinse Grub'a
    intel_idle.max_cstate=1 acpi=force acpi_osi=Linux acpi_osi='!Windows 2015' i915.enable_psr=1 i915.enable_dc=1 i915.enable_rc6=1 i915.enable_fbc=1 i915.modeset=1 uygulayıp Nvidia-Prime ile donanımın keyfini çıkarın Windows'dan deha performanslı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 30 Ekim 2016; 16:14:26 >
  • sefa150 S kullanıcısına yanıt
    4k uygun fakat renk doğruluğu için Asus panelleri de kaliteli. Tabi sizin zevkiniz.

• dmclskn D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler aklımda bulunsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikselina

quote:

Orijinalden alıntı: emptiness

hocam hangi modeli aldınız birde fiyat olarak ne kadara geldi size ?

ebrar bilgisayardan aldım. 128 gb ssd olanını aldım.
    taksitle 3560 liraya geldi...

burada 3500 hocam çeklerle daha ucuza da gelebilir.... sıkıntısız bir satıcı ben 3400 iken almıştım... çeklerle 3200 e mal ettim 15 gün oldu. hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1235

o kitlenme sorunu bendede başladım hocam kronik bi sorun sanırım hepimizwe geçmiş olsun

son windows güncellemesiyle alakalı bence

windows adamın burnundan getirir. tüm güncellemeleri kapattım alır almaz. güncelleme hizmetini services.msc den kapatın. sağlam bir antivirüs firewall yükleyin keyfinize bakın. makinanız ilk günkü tazeliğinde kalır.

windows yaptığı güncellemeler ile internetinizin anasını ağlatır. makinayı bazen kapanmaz bazen de on dakikalarca açılmaz hale getirir. bunca güncellemenin sonunda elinize çoğu zaman hiçbir ilerleme yoktur... hatta bazen doğru çalışan sistem/sürücüler çakışır hale gelir ve güm :)....yukarıdaki tavsiyemi dinleyiniz. herkese hayırlı olsun çok güzel bir makina aldınız Allaha şükredin ve temiz kullanın

• brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler donanım ve fiyat olarak bu cihaza yakın Asus öneriniz var mı?

• sefa150 S kullanıcısına yanıt
    Maalesef orada biraz sıkıntı oluyor. Notebookchech sitesinde Asus N veya G serisi laptopların renk doygunlukları gerçeğe daha yakın diye geçiyordu. 4.5bin-5bin arası değişiyor.
  • Arkadaslar selam, bu laptobu N11 sitesindeki laptopfirsati magazasindan alanlar herhangi bir sorunla karsilastiniz mi?

Isik sizmasi, hoparlor cizirtisi , magaza iletisimi vb...

Bana ulasirsaniz sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar,
    Power Manager Lite uygulamasını kullanıyor musunz. Pil ve performans olarak etkisi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir-newton

Merhaba arkadaşlar,
    Power Manager Lite uygulamasını kullanıyor musunz. Pil ve performans olarak etkisi nedir?

Pil ömrünü uzun tutmada etkili bir programdır.

"Öncelikli AC Kullanımın'da" kullanmakta fayda var.
  • Asil Türk Kanı kullanıcısına yanıt
    Ben şu video yardımıyla aktive etmiştim hocam:https://www.technopat.net/2015/09/27/msi-afterburner-osd-gosterge-rehberi/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: starlinz

Arkadaslar selam, bu laptobu N11 sitesindeki laptopfirsati magazasindan alanlar herhangi bir sorunla karsilastiniz mi?

Isik sizmasi, hoparlor cizirtisi , magaza iletisimi vb...

Bana ulasirsaniz sevinirim.

Ben n11 sitesinden 3399 tl ye almıstım.

Işık sızması evet var cogu firmadaki satışlarda da var ama cok rahatsız edici değil.20 gündür her hangi bir sıkıntı olmadan kullanmaktayım.

Cızırtı sesine ise dell sitesindeki güncellemeleri yapın eger yeniden devam ederse UEFİ format atın herhangi bir sıkıntı olmaz ve düzelir.

Bilhassa Bios güncellemsi yaptıktan sonra flash ile Uefi format atmanızda fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asusm51va -- 30 Ekim 2016; 21:04:34 >
  • 128gb lik ssd li modeli mi aldiniz acaba? Ben daha laptobu alma arifesindeyim o yuzden soruyorum

• 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.