Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende hbden almayı düşünüyorum beyler ekran paneli nedir daha önce alan arkadaşlar bide bu indirim 00:00 a kadar mı son yarında devam ediyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

40 derece sıcaklıkta biz bile bilgisayarlara göre kat kat daha gelişmiş varlıklar olmamıza rağmen yanıyorsak, bilgisayarların ısınması kaçınılmaz sanırım?

Hocam yanlış anlamışsınız hepsiburadaki fırsat için dedim yanıyor diye
  • Baltalı İllallah kullanıcısına yanıt
    Ha pardon hocam, kusura bakmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun siparisi verdim kargo gelince ilk izlenimlerimi yazarim ilk laptopum olcak amatörüm bu konuda biraz..
    Bilgisayarı aldiktan sonra yapmam gerekn guncelleme kontrol veya yuklememde yarar olacak bi program falan var mi? Dh in alirken ve karar vermemde cok yarari oldu tesekkurler dh ve 7559 ahalisi

• Merhaba arkadaşlar bu bilgisayarı 1 aydır kullanıyorum ve ilk aldığım zamanlarda bir skıntım vardı internetten hangi tarayıcı fark yapmaksızın video izlerken görüntü ve ses 1sn lik kasıyordu (tırrrr diye bir ses geliyordu) daha sonra dell update fln bseyler yaptı güncelledi fln 3 haftadır yoktu böyle birşey ve şimdi bugün tekrar yapmaya başladı video izlerken 1 sn lik donmalar yaklasık 5-10 dk da bir oluyor... sebebi nedir böyle bir sorun var mı herhangi birinizde ?
  • arkadaşlar bu dell 7559 için LEFT4DEAD 2 full çözünürlük ayarlarında 60FPS , cpu 58-63 DERECE arası gidip geliyor keza gpu da aynı sıcaklıkta ortalama , sizce normal midir ? neticede gtx 960m 4gb var makinada
  • ilker369 kullanıcısına yanıt
    hocam vatanda akşam 10. sabaha karşı 4 e kadar süren indirimler mevcut .. dün akşam ise 256gb ssdli versiyonu 4000tl di.. her akşam farklı farklı laptop modelleri indirimde geçenlerde 4800luk msi ge62 modeli 3799 görmüştüm geceleri fiyatlar cazip.. her akşam inceliyorum bak bu akşam gene ASUS N552VW CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TB+256 SSD-15.6-GTX960M 4GB-W10 NOTEBOOK
    gir bak hocam
  • volkan9100 V kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynı sorunla karşılaştım. Cızırtı için önerilen her şeyi yaptım. Formatladım, hatta değişime gönderdim yine aynı sorun devam ediyordu yeni cihazda da. Sonunda bir ayar buldum bunun ile sıkıntım şimdilik çözülmüş gibi duruyor.

Aygıt yöneticisi / Sistem aygıtları / Dell Diag Control Device 'a sağ tıklayın , devre dışı bırakı tıklayın. Bu ayarı yaptıktan sonra bu 1 saniyelik donmalar ve aşırı rahatsız edici cızırtı sesi kesildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokteke -- 3 Ağustos 2016; 22:59:23 >
  • Beyler burada gta 5 in 50fpsden 20 fps e düştüğünü söylüyor yorumunuz nedir ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

• dedes D kullanıcısına yanıt
    Evet, bu seviyedeki bir cihaz için bu değerler normal.
    Yüksek grafik isteyen oyunlarda bu değer GPU'da 80 dereceye, CPU'da 85 dereceye kadar çıkabiliyor bu sıcak günlerde (kışın daha serin olur)...
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    peki bir soğutu ile performansı arttırabilir miyiz ?
  • gokteke G kullanıcısına yanıt
    Eyvllah usta yarım saattir izliyorum hiç bir takılma seste bozkluk olmadı.Saolasın
  • ilker369 kullanıcısına yanıt
    Zaten cihaz throotle yapmıyor, o yüzden performansta bir değişme olmaz.
    Hepsiburada'da 1-2 kişi throotle yaptığından bahsetmiş ama bu konuda öyle bir şey yazan olmadı bildiğim kadarıyla.

Ama cihazın altına bir soğutucu alırsanız cihazın altında fanların hava alabilmesi için delikler olduğndan dolayı o şekilde kullanımda belki sıcaklık biraz düşebilir (biraz derken 10 derece anlamında değil, 5-6 derece falan düşer diye tahmin ediyorum)...

Dipnot: Throotle ne demek diye merak edenler için; Throotle, GPU veya CPU'nun kaldıramayacağı kadar yüksek sıcaklığa ulaşması durumunda işlem performansını soğuyana kadar büyük miktarda düşürmesi demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 3 Ağustos 2016; 23:32:28 >
  • 4k ekranlı cihazımı servise göndermiştim. Doa raporu çıkmış. Şimdi 4k hevesimi kaçırdı bu cihaz. Uygun fiyata FHD denk getirirsem alacağım. Ram ve M.2 ssd de yatıyor öyle evde.
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 1.5 saat önce bu cihazın 16 GB RAM + FHD ekranlı B6700W161C kod adlı modeli 3500 TL yerine 3150 TL idi.
    Ama kampanya 00:00 itibariyle sona erdi, keşke 1-2 saat önce foruma baksaydınız...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim HB den aldım FHD ekran 7559 B6700... kodlu ürün içinde servis DOA raporu verdi, HB müşteri hizmetleri DOA raporunu mail olarak göndermemi istedi, rapor incelendikten sonra geri dönüş yapacaklarmış. Yanlız yazdığım mesaja 1 gün sonra dönüş yapmasalar çok daha iyi olacak çok yavaş müşteri hizmetleri insanın sinirleri bozuluyor. Ayrıyeten bu arada şuan kullandığım Lenovo G560 laptobumdan çok memnunum fakat oyun için yetersiz kalıyor. Bu aralar Lenovo Y700 kodlu pc yi inceliyorum ve gerçekten yorumlar harika, bu model hakkında bilgisi olan var mı karşılaştırma mahiyetinde?

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    Kampanyadan haberim var. Aynı bilgisayarı arkadaşıma 3080tl ye almıştım. Daha fazla verip kendime alırsam sinirden çatlarım. Ondan almadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nothingman.066

Beyler burada gta 5 in 50fpsden 20 fps e düştüğünü söylüyor yorumunuz nedir ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

bilgisayarı oyunlarda yüksek performansta kullanmıyor olabilir , güç moduna göre fanların çalışması değişiyor.

2. olarak fanboyluk yapıp kafadan sallıyor olabilir.

3. olarak bilgisayarında arıza olabilir .

Sağlam bir dell 7559 da ısınma sorunu yok arkadaşlar tam tersine çok başarılı soğutması,Nisandan beri kullanıyorum. İzmirin bu sıcak ve nemli havasında bırak gta 5 i , çok daha fazla sistemi zorlayacak ryse son of rome oynuyorum full ayarlarda. PC de öyle bir ısınmadan dolayı fps düşmesi falan olmuyor , gpu ve cpu sıcaklığı 85 dereceyi geçmiyor.

Ayrıca bu çoluk çocuğun dediğine ne itibar ediyorsunuz ki?Demiş ki ''oyun oynarken bataryayı çıkartmak lazım ''Elektrik kesilmesinden dolayı oluşan sistem hatalarından haberi yok,o windows register kayıtları bi hasar görsün de göreyim ben bataryasız laptop kullanmayı ,exe uzantısı açmak için windows fix dosyaları arar dur artık .2. olarak da bu bilgisayar kabloya takılıyken pilin kullanıldığı sanıyor herhalde . Bataryanın gömülü olması çok güzel bir şey ve o sarj kablosu takıldığı anda pil pasifize ediliyor , sadece o kablodan gelen enerjiyi kullanıyor bilgisayar. Yani bataryasız bir laptop gibi kullanıyor , ani bir elektrik kesintisi olursa da batarya anında devreye giriyor.

Kısacası bahsettiğin yorumu yapanın bu bilgisayarla bildiği pek bir halt yok .Eminim ki bilgisayarı düşük güç tüketiminde çalıştırıyordur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 4 Ağustos 2016; 1:58:38 >

• raptap kullanıcısına yanıt
    Neden DOA raporu istediniz? Sorun neydi?
  • 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.