Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.581
Cevap
120
Favori
260.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepsiburada dan bende bugun siparis verecegım. sanırım en sorunsuz modelı onlar satıyor. umarım memnun kalırım
  • Wonky kullanıcısına yanıt
    Mavi ekran hata kodu genelde Whea Uncorrectable error oluyor. Az önce de Iroq not less or equal ve K Mode exception not handled kodlu mavi ekran verdi. Temiz windows kurulumu yapıp tekrar deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar gta5de çok yüksek ayarlarda oynarken 20 dk sonra cpu 85-90 hatta 95 derecelere kadar çıkıyo gpuda maksimum 75e falan laptopun orta bölümüne elimi koyduğımda sıcaklık hissedebiliyorum sizce benim laptopta mı bi sıkıntı var hepsiburadaki önerilen seri güncellemeler driverlar tam şekilde yüklü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baltalı İllallah

arkadaşlar gta5de çok yüksek ayarlarda oynarken 20 dk sonra cpu 85-90 hatta 95 derecelere kadar çıkıyo gpuda maksimum 75e falan laptopun orta bölümüne elimi koyduğımda sıcaklık hissedebiliyorum sizce benim laptopta mı bi sıkıntı var hepsiburadaki önerilen seri güncellemeler driverlar tam şekilde yüklü

Arka planda sistemi kullanan baska uygulamalar var mi? Virus programlari kendi kendine çalışabiliyor bazen. Ya da windows anti malware sistemi devreye girebiliyor.

• Baltalı İllallah kullanıcısına yanıt
    Güç planından cpu en yüksek güç tüketimini %90-95 seviyelerine çekersen, cpu sıcaklığındaki azalmayı görürsün. Fps değişimi oluyomu diye özellikle dikkat etmedim. Olsa fark ederdim diye düşünüyorum.

• Bu PC üzerinde windows 7 kullanan var mı? Bir çok oyun windows 10'da çalışmıyor, e dell de windows 8.1 ya da windows 8 desteği vermemiş sitesinde. bende şuan windows 7'ye geri dönemyi planlıyorum. dönmedende kullananlardan bir kaç yorum almak istedim. özellikle ssd, 4k ekran ve dokunmatik kullanımı hakkında.
    Böyle bir makine alıp da üstüne Windows 7 kurmak saçmalık olur.

Uyumluluk ayarlarından Windows 7'yi seçip çalıştırmayı denediniz mi?
  • sametykcll kullanıcısına yanıt
    Windows 7'yi yabana atmamak lazim. En sorunsuz windows serilerinden biri. Gonlumden geçen win 8.1 ama support.dell sitesinde win8 dirverlari yok. Win 10 ve win7 var. Bu nedenle win7 yuklemek istiyorum.

• Bu arada birisi Amerika'dan arka aydınlatmalı klavye alsak Türkiye'deki modellerle çalışır mı diye sormuştu sanırım.
    Evet, elimdeki (B70F161C) modelin anakartında LED aydınlatma portu bulunuyor, yani o klavyeler TR modellerinde de kullanılabilir
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 1 Ağustos 2016; 23:24:08 >

Sorunsuzluğuna lafım yok O kısmı iyi.
    Ama artık Windows 7 bu donanım için yaşlı kalıyor.
    Bir de Dell'in kendi sitesinde 7559 için Windows 7 sürücüleri nerede var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Bu arada birisi Amerika'dan arka aydınlatmalı klavye alsak Türkiye'deki modellerle çalışır mı diye sormuştu sanırım.
    Evet, elimdeki (B70F161C) modelin anakartında LED aydınlatma portu bulunuyor, yani o klavyeler TR modellerinde de kullanılabilir
     -Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ

hocam klavyeyi sokmek icin vida sokmek gerekiyor mu? ben sabah soyle bir inceledimde hangi vida dogrudan klavyeye bagli goremedim.

zahmet olmazsa bir resmini cekip vidalari isaret eder msn eger varsa?

• sametykcll kullanıcısına yanıt
    support.dell.com'a gir service tagini otomatik görücek zaten, görmezsede sen yaz oraya. arattırç, çıkan sayfada drivers bolumune gel orada change os/ işletim sistemini degistir var. ikş seçenek sunuyo zaten win10 ve win7.

Bu arada recovery bölümünü silenler varsa sitede system image da veriyor driverlar arasinda. bu sayede temiz kurulum ya da recovery yapılabilir.

• Baltalı İllallah kullanıcısına yanıt
    bana normal gelmedi, ben max 85 cpu 75 gpu görüyorum. 95 derece throttle yaptırır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pilde hafif kullanım sırasında (youtube, dh vs.) hiç fan açmıyor alet, sadece diskin sesi duyuluyor o da olmasa 0 ses. CPU güç tasarrufundan 900mhz'de çalışıyor lakin pek hissedilmiyor yavaşlık. 40-50 derece arası seyrediyor sıcaklıklar, kışın daha da düşecektir. Max yükte 85 cpu, 75 gpu sıcaklığı gördüm.

Ekran BOE panel ve ışık sızması var lakin ben bunu bilip kabullenip aldım, çok da göze batmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dell 7559 B6700W161C almaya karar verdim. Hepsiburada dan bugun elime ulaştı makina.

cihaz hakkındaki yazıları okudum ve sormak istediğim birkaç soru var.

1)ısınma problemi YAŞAMAYAN arkadaşlar hangi modeli kullanıyor ?
    2) benim bilgisayara yeni win 10 kurulum yaptım ve PC boşta çalışıyor iken klavye kısmında belli bir ılıklık sözkonusu neden olabilir ?
    3)hepsiburada da müşteri yorumları var birkaç tane demişlerki " gta5 oynarken pc ısınınca 20 fps' e düşüyor " ne kadar doğrudur?
    4) bendeki pc boşta iken ılıklık varsa , oyun oynarken tahmin edemiyorum. acaba driver güncellemesi vs yapınca düzelir mi ? (çünkü PC yeni elime ulaştı hiç güncelleştirme vs yapılmadı henüz )?

şimdiden teşekkürler
  • dedes D kullanıcısına yanıt
    Bende gördüm o yorumu burdan birine sordum (o modeli alan) ısınıyor illaki ama performans düşüşüne sebep olmuyor dedi. Sonuçta oyun bilgisayarı ısınması normal. Ayrıca boştayken fanlar çalışmaz onun bir etkisi olabilir. Bende cumartesi günü verdim siparişi ama hala kargoya verilmedi bir de oyundayken ısı değerlerini atarsan çok iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChivasMan

Arkadaşlar şu iki model arasındaki fark nedir bilgisi olan var mı ?http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-gaming-7559-b70w81c-i7-6700hq-4-gb-gtx960m-156-full-hd-1tb-P88413658http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-gaming-7559-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-3-5ghz-16gb-1tb-8gb-sshd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-b70f161c-pm-bd602153

canta haricinde bir fark yok gibi.

• arkadaşlar bu bilgisayarı ankara'da elden alabileceğimiz bir yer var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

quote:

Orijinalden alıntı: ChivasMan

Arkadaşlar şu iki model arasındaki fark nedir bilgisi olan var mı ?http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-gaming-7559-b70w81c-i7-6700hq-4-gb-gtx960m-156-full-hd-1tb-P88413658http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-gaming-7559-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-3-5ghz-16gb-1tb-8gb-sshd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-b70f161c-pm-bd602153

canta haricinde bir fark yok gibi.

Hocam peki ışık sızması bazi modellerde oluyo bazılarında olmuyo diyolar bu konu hakkında bir bilgin var mı ? Hangisinde ışık sızması olmaz ?

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.